Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Hej Dziewczynki:) My jestesmy po dość spokojnej nocy pobudki na karmienie co 2,5-3 godz tym razem budzik sie nud przydał Marys sama osobie przypominała:) usypianie po karmieniu tez wyglada ok, kładę ja do łóżeczka i troszkę sobie pomarudzi powierci i zasypia. X Mleka mam juz pod dostatkiem, kąpie mi z piersi, a w nocy budzilam sie z naprawdę pełnymi zbiorniczkami;) wydaje mi sie ze moge miec nawet nawal, bo cała noc albo taki wychlodzony organizm miałam albo napady goraca, nawet koszulkę przybierałam. A piersi pełne twarde i bolesne... X Claudinka, trzymam kciuki aby w dzien Twojego terminu cos drgnęło;) X Andzik, No cała ciąże żyliśmy w świadomości ze klocuszki nam rosna a tu takie maluszki, Marysia jakby dotrzymała to terminu to pewnie tez by 3500 miała;) X Repetytorium, wszystko zależy od tego jak czujesz sie psychicznie, fizycznie pewnie dasz rade, ale pogrzeb to jednak traumatyczne przeżycie zwłaszcza tak bliskiej osoby. U Nas w rodzinie był ostatnio pogrzeb mojego chrzestnego, nie pojechałam:( X Dzisiaj polozna przychodzi ciekawe ile mała wazy, wczoraj przed kapaniem warzyłam sie z mała wychodziło by nam ze wazy 3600 zobaczymy czy sie potwierdzi. X Dziewczyny, jak Wasze dzieci znoszą kąpiel? Jak wogole wrażenia po pierwszej kąpieli jest hardcore No nie? My jak mała kapalismy pierwszy raz sami to nam kupę do wanienki strzeliła masakra... A wczoraj było juz extra!!! Byłam z niej taka dumna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry;) Wczoraj zajrzałam tylko rano, a proszę jak tu sie rozkrciło;) xx Karolina, Malinowamambo gratuluję wam serdecznie;) Zyczę zdrówka dużo sił;) buziaki dla waszych bobasków;* xx Magdalenko wiedziałam że wszystko będze ok;) xx Katka tobie równiez gratuluję;) zdrówka;* xx Powiem wam ze wczoraj mnie tak czyściło,ze myslałam ze z kibelka nie zejde. Do tego te moje drętwiejące ręce, nic nie mogę zrobić przez nie. xx Miłęgo dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Katka wielkie gratulacje, super ze dalas rade i juz po wszystkim. Xx Dziewczyny z dzieciatkami- nawet nie wiecie jak sie was super przyjemnie czyta jak karmicie jak usypiacie i kapiecie. Czytam was i wyobrazam sobie jak to bedzie u nas Xx Po wczorajszym jezdzeniu caly dzien w aucie bylam taka zmeczona ze spalam jak dziecko cala noc, potem wstalam zrobic mezowi kanapki do pracy i posiedziec z nim chwile rano a potem znowu sie polozylam i spalam do 11 :) Ide jesc sniadanko a pozniej musze tez cos w domu porobic (pranie,odkurzyc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Andzik, moja Hania ma dokladnie to co Twoj Leoś.Okropne to jest, juz probuje wszystkiego i nic nie pomaga a wrecz mam wrazenie ze jest coraz gorzej :-( dobrze ze juz prawie miesiac za nami....mówią ze po 3 miesiacach same ustepuja te dolegliwośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek847
katka rewelacja,fajnie że sn mam nadzieję że sie nie męczyłaś i cieszę się z dobrych wieści o wojewódzkim .Buziak dla Radzia i jak już odpoczniesz koniecznie napisz więcej szczegółów i czy wpuszczaja dzieci na oddział ,czy miałaś swoje ubranka ,co okazało się nie potrzebne a co się przydało ,czekam na twoje wieści i bardzo ,bardzo się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
Repetytorium-ja pewnie bym poszla na pogrzeb, mozesz nie isc na cmentarz. Ale decyzja nalezy tylko i wylacznie do ciebie. Xxx Malwi-jezeli piersi cie bola i masz cieple to uwazaj zeby nie dostac zapalenia. Np jak sa takie miedzy karmieniami to odciagaj recznie ale tylko do momentu az poczujesz ze troche ulzylo. Polecam tez w trakcie nawalu karmic w pozycji z pod pachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha mialam jeszcze pisac co u nas pomoglo na baki-czeste kladzenie mlodego na brzuchu, tzn nasz spal tylko na brzuchu ale w dzien tez go tak ukladalismy. A jezeli chodzi o krople to nam akurat pomogl espumisan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
repetytorium zgadzam sie z przedmówczynia musisz sama siebie zapytać czy dasz radę .Jest to przykre przeżycie ,nikt napewno nie bedzie miał ci za złe jak nie pójdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Zimowamamo a od kiedy odawalas te kroelki? bo tez je mam ale nie wiem czy nie jest za wczesnie zeby je podac ? dzwonilam do poloznej i mowila zeby herbatke koerkowa dawac do picia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
Karola, Malinowa gratulacje!!!!! Karola, imie super. xxxx Katka, jak moglas mi tak uciec!!!! ;) Oczywiscie gratuluje!!!!! Super, ze dalas rade, to mnie napawa nadzieja, ze i dla mnie jest szansa na latwiejszy porod. xxxx Magda, ciesze sie, ze z synusiem wszystko ok. Niepotrzebnie Ci tyle strachu narobili. xxxx Repetytorium spoznione kondolencje. Ja zrozumialam z posta, ze Twoja babcia zmarla 1 listopada ale wczesniej. Wybacz, ostitnio ciezko u mnie z mysleniem :/ Co do pogrzebu to nie wiem co Ci doradzic. Ja bym na mojej poszla. xxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna8
U nas herbatka koperkowa jeszcze bardziej meczyla Blanke.. puszczala jeszcze wiecej bakow i chyba byly jeszcze bardziej bolesne.. dopiero pomogl bobotic forte, on jest od 28dnia zycia.. kilka kropelek, juz nie pamietam ile dokladnie, przed kazdym karmieniem, ale wiem ze dawalam jej coraz wiecej, az bylo ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna8
Dla wszystkich nowych mam gratulacje :-) Duzo zdrowka dla Was i Waszych pociech :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik kurcze nie pamietam:/ na ulotce nic nie ma napisane? Ja bylam przeciwniczka przepajania dziecka czymkolwiek jak karmilam;) wiec ja pilam herbate koperkowa, mlodemu pomagala i mi tez bo mialam wiecej mleka;) pilam ja chyba 2razy dziennie. Zwykla do zaparzania. Od mojej siostry dostalam herbatke dla dzieci chyba z hippa wlasnie koperkowa ale to byl tylko i wylacznie cukier! Jak zobaczylam sklad to mi sie odechcialo i chyba komus ja dalam kto potrzebowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik albo mozesz tez go ukladac w pozycji na lodeczke (nie wiem jak to wytlumaczyc) ale jak dawalam malego do fotelika samochodowego na chwilke to w momencie szly baki i kupa-w takiej pozycji duzo latwiej mu bylo. U nas sie tak dzialo nad ranem tylko 4/5 a pozniej juz bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiula24
witajcie dziewczynki, Katka gratulację i wszystkiego dobrego xx No wiec u mnie niestety wszystko sie uspokoiło chociaż wczoraj już byłam pewna że się zaczeło. Od rana zaczął bolewać nie brzuch i pózniej jeszcze kilka razy w dzień ale ok mysle sobie ze to jeszcze za mało boli i ni tak czesto. Wieszałam sobie pranie i kichnęłam w takich sytuacjach ostanio lubiałam sobie popuścić a tu tak zaczęło lecieć że masakra ścisnęłam nogi a to nic nie pomogło zrobiła sie pode mną kałuża i nie byłam pewna czy to wody czy co innego i czekałam na rozwinięcie sytuacji a tu nic brzuch pobolewał ale nie tak mocno i nic wiecej nie poleciało.Nie pojechałam do szpitala bo dziś miałam wizyte wiec chciałam się poradzić swojej lek. Na ktg wyszedł aż jeden skurcz, ale szyjka nadal za długa i nie przygoowana wiec jeszcze pani doktor chce poczekać bo wywołanie albo nic nie da albo bedzie bardzo długi poród a lepiej jeszcze poczekać aż samo się rozwinie. A to nie były wody bo wybadała mnie bardzo dogłebnie dziś i powiedziała że taka wydzielina mogła się pokazać przy skuczach. W piatek mam do niej zadzwonić i przyjechać na ktg, ale mam też sierowanie do szpitala gdyby się coś takiego powtórzyło to trzeba to sprawdzić, lub gdyby coś było niepokojącego to też przyjechać. Więc chyba niestety nie będę następna. A najlepiej lek stwierdziła że najlepiej by było jakbym jutro zaczęła rodzić bo ma dyżur 24h. A ja już próbowałam wszystkiego i nic nie pomaga, wiezorem jeszcze męża wezmę w obroty chodż i tego próbowałam i nie pomgało. xx A co do imion to my dajemy dwa starszy syn ma Karol Paweł, a młodszy ma mieć Mikołaj Aleksander. Drugie po tesciu który w tym roku odszedł niestety nie zdąźył dowiedzieć się czy bedzie miał drugiego wnusia czy wnuczkę. xx Repetytorium a co do pogrzebu to już musisz sama zadecydować czy bedziesz na siłach wiadomo że jeśli nie pójdziesz nikt nie bedzie miał do Ciebie pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Zimowamamo pomoglo. wlozylam malego do bujaczka i wlaczylam wibracje. po 15 min byla kupka. kamien z serca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się miło czyta jak mamuśki sobie doradzają, aż zazdroszczę;) xx U mnie sraczuni ciąg dalszy;/ na dodatek jakoś boli mnie podbrzusze i tak ciągnie po lewej stronie nad piczunia;/ xx Wyprałam pościel, idę zaraz poprasować, i skonczyć gotować fasolkę po bretońsku;) Skusiłam się na nią bo pewnie potem dlugo jej nie zjem. xx A tak ogólnie miałam spytać już wczoraj. Kiedy ubieracie łożeczka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Karolina, Mamba i Katka ogromne gratulacje! Świetne wieści. Byłyście dzielne. Ja byłam dziś rano na ktg, położna stwierdziła, że brzuch mi się obniżył trochę, ale skurczy nadal brak. Także jeszcze jeszcze. Nawet nie liczę na szybszą akcję. Do terminu 3 tyg. Znowu w nocy budziłam się co 2 h na siku, padam na twarz. Po południu wizyta więc może dowiem się więcej. Miłego dzionka i czekamy na kolejne rozwiązania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik-wlasnie u nas albo bujaczek albo fotelik!:) i dzialalo to u nas chyba 2/3miesiace bo pozniej juz bylo ok. Ciesze sie ze pomoglo! Xxx Palka-ja dzis wypralam przescieradlo i jak wyschnie to go zaloze na materacyk, w sumie nie ubieram lozeczka tylko ochraniacz i klin i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium....... Ja miałam pogrzeb 3-mce temu mojej koleżanki co zginęła tragicznie 29l. i nie poszłam. Przesiedziałam spokojnie w domu. Zbyt duże emocje i przeżycie jak dla mnie. Biłam się z myślami czy iść czy nie. Nawet was na kafe pytałam o radę. Są jakieś tam przesądy też ale sama nie wiem co o nich myśleć. Kwestia indywidualna. Byłam po pogrzebie zapalić znicz i to było najlepsze wyjście z tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiem ze ktores z was mialy dostac od swoich kadrowych wzory do urlopow macierzynskich, czy dostalyscie i ewentualnie moglybyscie przeslac na maila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiecha
Karolina, Malinowa mamba, Katka moje gratulacje! ---> claudina, przeczytałam jeszcze raz swój post i.. boże napisałam go jak jakiś zniechęcający do wszystkiego gbur! Jak najbardziej trzymam kciuki, żeby udało Ci się urodzić bez żadnych zbędnych zabiegów :) ---> Malwi, my pierworodnemu daliśmy jedno imię, drugiemu też, w sumie do dzisiaj nie wiem, czemu dzieciom nadaje się po dwa imiona :) ---> izulinka, ja mam na imię Barbara :) ---> nfocat, łącze się w bólach, mam ten sam problem, wiem kochana co czujesz :/ możemy się albo wzajemnie przydołować, albo wspierać, że już niebawem.. ---> gość Anja, Andzik, spróbujcie podawać Bobotic. U nas bóle brzuszka trwały 3 dni, po 7 dniach regularnego stosowania bóle brzuszka nigdy nie wróciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj miałam tragiczny wieczór. Brzuch mnie bolał niemiłosiernie, mała mi tak wytłukła pęcherz, że żadna pozycja nie przynosiła ulgi. Napięty był od rana, czułam się jak balon. Dziewczyny zazdroszczę wam, że macie to już za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrota33-------???------3dz---02.10------synek------350 0/57---cc Anja----------------27l----- 1dz---09.10------Hania------3250/56----cc Asiek1111--------30l------1dz---14.10------Julian------23 50/48----cc Agagula-----------31l------1dz---19.10------Mieszko---336 0/56----cc Malwi86-----------28l------1dz---26.10------Marysia---320 0/55----sn onaoczekująca--27l------2dz---27.10------Alutka-----3120 /51----sn andzik87----------27l------1dz---29.10------Leonek----364 0 /55---cc Mmamba----------20l------2dz---31.10-----Zuzia-------3860 /55----cc Karolinaaaaaa---26l------1dz---03.11-----Aleksander--3250 /55---sn Katka84-----------30l--------2dz--03.11------Radzio------ 2970/52---sn CZEKAJĄCE: newt ---------------37l--------2dz-----------01 listopada---------Adaś Claudina----------27l--------1dz-----------04 listopada---------Córcia Matosza-----------38l--------3dz-----------07 listopada---------Kalina Misiula24---------25l--------2dz-----------09 listopada---------Mikołaj Ags-----------------33l--------2dz------------11listopada - -------Córa Kasiaaa91--------23---------1dz------------11listopada--- ------Olek kita1987----------27l--------1dz------------14 listopada--------córka Safari29-----------29l--------1dz-----------14 listopada--------córka izulinka7----------24l--------1dz-----------15 listopada--------Zuzia Martyna8---------26l--------3dz-----------15 listopada-----Nadia/Artur magdalenkamz-24l--------1dz-----------15 listopada--------Synuś Marita1990-------24l--------1dz-----------15listopada --------Bartek Pałka89-----------25l--------1dz-----------16 listopada--------Maja promyczek85----29l--------2dz-----------16 listopada--------Kubuś ania3211----------31l--------2dz-----------18listopada--- ------Hubert Magdalenka_moja788---22l---1dz-----19 listopada------Magdalena gosiaczek847----30l--------2dz-----------22 listopada--------Nataniel zimowaMama---25l--------2dz-----------23 listopada--------Synek nfocat-------------26 l-------1dz-----------23 listopada--------Jeremi repetytorium----29l--------2dz----------23 listopada---------Asia zawiecha---------24l--------2dz----------25 listopada---------Katrina Neska851---------29l-------1dz-----------25 listopada---------Michaś Meg333------------36l-------3dz-----------25 listopada---------Nikola nata91lia----------23l-------1dz-----------28 listopada---------Nikoś Mila85--------------29l-------1dz-----------29 listopada---------Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
repetytorium-a co to za wymówki!? bo nie masz płaszcza, bo buty, bo sikanie? matko jedyna-to twoja babcia do cholerci! jak tak mozna!? sama mam w tym momencie powaznie chorych ludzi w rodzinie i chocby do wujka to bym poszla na pogrzeb. a termin mam na 1.12. wiec pewnie podobnie do ciebie. ale jezeli dla ciebie to tylko babcia i takie glupoty sa dla ciebie powodem by nie isc to trudno... ja sama w tamtym tygodniu siedzialam w szpitalu 5h na d***e jak ktos bliski mial w tym momencie operacje. ale widac sa rozni ludzie... nie zebym krytykowala czy najezdzala ale jednak powinnas isc... przy kosciele sa lazienki, na cmentarzach tez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu, ja mieszkam w mieście, ale jeszcze nigdy w życiu nie spotkałam się, żeby była przy kościele łazienka. Przy cmentarzu jakieś pół kilometra, bo CH jest :D Jakiaś zadupiasta ta opolszczyzna :/ na mieście ciężko o publiczne WC, trzeba się nieźle nabiegać, żeby gdzieś toaletę znaleźć. Poza tym ja tam repetytorium rozumiem, choć sama osobiście pewnie bym na pogrzeb poszła o ile czułabym się na siłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaoczekujaca
Hej :) Ja tak na szybko, bo nie mam mocy pisac, czytać z resztą też nie. Jakaś deprecha mnie męczy :( oczywiście piersią nie karmie i pewnie stąd ten dół. Mała mimo że pięknie się do piersi przystawia i coś tam ciumka to jednak ja nie stanelam na wysokości zadania i mam tam tyle co nic :( Ściągam ręcznie, trochę laktatorem i wychodzi mi po kilka ml jednorazowo. Wszystko to jej podaje ale to dosłownie krople w morzu... Xxx Andzik, Karola, Malinowa i Katka! Serdecznie Wam dziewczyny gratuluje i zycze dużo radości z macierzynstwa a Waszym pociechom mnóstwo zdrówka :) Xxx Jak widać póki co chyba wszystkie dzieci miały niższą wagę urodzeniowa niż sugerowało usg. Miejcie to na uwadze dziewczyny przy tym wywoływaniu sobie porodu. Xxxx Zawiecha, no wreszcie :) Xxxx Andzik i Anja ja przy synu stosowałam Bobotic. Był rewelacyjny i na tamten czas miał największe stężenie simeticonu czyli tej substancji która łagodzi kolki. Xxx Magda super że z synkiem wszystko w porządku :) Xxx Repetytorium jeśli z babcią utrzymywalabym dobre relacje to bym na pewno poszła. Zrob jak podpowiada Ci sumienie tak na pewno będzie właściwie. Xxx Claudina miałam Ci pisać już poprzednio że do szpitala nie musisz brać dla siebie talerzyka i tych podpasek bo oni tam zapewniają tego full a z ręcznika dla małej w ogóle nie korzystałam bo tak jak kiedyś zawijaja w tetrowki po kąpieli. Za to piżame możesz wziąć bo już się nie czepiaja o wietrzenie krocza. No i Zaspa już nie wypozycza laktatorow do domu :( Xxx Lecę karmić małą bo już się budzi. Jest cudowna naprawde bo właściwie tylko je i spi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona oczekująca, gratuluje dzidzi, dopiero teraz dostrzegłam, że Ty też już po. ZAZDROSZCZĘ! Ja od początku mówiłam, żeby się nie sugerować na 100% wynikami z USG, bo to tylko przybliżone wymiary. Ja tam jestem za to przekonana na milion procent, że nie urodzę dziecka większego niż 3 kg. Widzę po brzuchu, jest identyczny jak za pierwszym razem. Mam tylko cichutką nadzieję, że mała będzie miała troszeczkę mniejszą główkę od syna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari29
I juz sie znalazł jakiś super krytyk pod przykrywka. Repetytorium zrobi co zechce, a znicz i modlitwa bedą tak samo ważne dzien pózniej ! To tylko i wyłącznie jej decyzja, a do tego niemałe emocje i stres. Dlatego Repetytorim szczere kondolencje i nie przejmuj sie glupimi komentarzami. Xxx Dziewczyny pytam o nasze stałe bywalczyńie forum, czy kazda ktora ma fejsa i chciała być w grupie jest przyjęta do niej? Bo wisi tam kilka próśb o przyjęcie do grupy ale wydaje mi sie ze to przypadkowe osoby sa i nie chce przyjmować "obcych" tak jak na początku ustalalysmy. Gdyby którejś brakowało podajcie imię i pierwsza literę nazwiska albo cos.... :-) xxx ja dzis tylko kuchnie posprzatalam narazie. A tu mj juz za pól godziny prace dzis kończy hmmmm. Obiadek ze wczoraj, mama w drodze... Spoko :-) Miłego dzionka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu ja będąc ostatnio na cmentarzu zapytałam księdza gdzie jest ubikacja i bez ogródek powiedział mi że nie ma !!!! w kościele? równiez nie ma !!! spojrzał na mój brzuch i z łachą skierował mnie do ich domu ale podziękowałam bo po pierwsze było to dość daleko a po drugie niezręcznie bym się czuła . Nie zapominaj również że są to duże emocje które według mnie na tym etapie ciąży nie są wskazane, a co do ubrania to ja również nie chciałabym pójść w kolorowych adidasach na pogrzeb a są to obecnie jedyne buty jakie posiadam w których mieszczą się moje opuchnięte stopy. Myślę że repetytorium ma prawo podjąć decyzję samodzielnie bez żadnych nacisków ,każda z nas postępuje inaczej ale zgodnie z sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×