Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość gość Anja
Dziewczyny ja juz dawalam espumisan, sab simplex i zero poprawy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość Anja, spróbuj Bobotic. Z tego co pamiętam można podawać od 28 dnia życia, ale ręki sobie odciąć nie dam. Musisz sprawdzić na opakowaniu. W każdym bądź razie mój mały miał na pewno skończony miesiąc życia jak pojawił się incydent z brzuszkiem ---> Gosia, widzę, że mieszkasz też w jakimś pseudo mieście jak ja, gdzie toalet nie ma. Ciekawe skąd pochodzi gość :) ---> Dziewczyny, ja proponuję włączyć IGNOR na gości, bo z tego co widzę, to dobrze się czują w roli trolowiczów, prowokatorów. W sumie jak każda z nas przestanie odpisywać na takie posty, w końcu dadzą sobie spokój. Eh, najlepiej jest doczepić sobie jaja i pisać jako anonim ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu a kim ty jestes żeby decydować i oceniac moralnie nasze postępowanie ?? repetytorium ja sama nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu, jeśli czujesz się na siłach idź, ale powiem ci szczerze że przed samym porodem nie wiem czy bym tak ryzykowała, bo jednak to sa tak silne emocje i przeżycia że sama nie wiem... co nie zadecydujesz, zrób tak jak czujesz, bardzo mi przykro z powodu babci... nie doczytałam nawet jak pisałaś i nie wiedziałam o co chodzi, bo tu cos dziewczyny do zawiechy pisały.. xx safari czytałam dziś o naturalnych metodach wywołania porodu (nic nowego się nie dowiedziałam) ale pierwszy raz czytałam właśnie o akupunkturze i podobno to działa ! super że masz taką położną :) xx ona oczekująca :* bądź dzielna, może laktacja jesczze sie rozkręci :) xx zawiecha ja wiem wiem hehe i bardzo mi się Twoje imię podoba :D xx zimowa mamo mi mają wyslać po porodzie już, ale na internecie są wzory, tylko trzeba to ogarnąć który urlop to który :) xx neska czekamy na wieści z wizyty :) xx Pałka ja też nie będę używac pościeli, więc u mnie tylko prześcieradło, ale to już jak będziemy w domu :) xx a mnie znowu boli brzuch, jest strasznie twardy i okropnie ciągnie, mam pomału dosyć tego uczucia eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja-niestety albo znajdziecie cos co wam pomoze (moze sprobuj ja tak ulozyc jak pisalam wczesniej) albo będziecie musialy przeczekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Repetytorium ale fajnie że masz tak na imię i że Ci się ono podoba :) ja nikogo nie znam osobiście o tym imieniu ale mi się podoba bo jest proste i ciepłe i mało popularne. Za to nie podoba się ani moim rodzicom ani rodzinie męża :P Druga opcja to Maria. Ostateczną decyzję podejmiemy jak ją zobaczymy :) co do pogrzebu - moim zdaniem jeśli masz iść tylko dlatego że głupio nie iść to się totalnie nie przejmuj, bo każdy zrozumie jeśli Cię nie będzie. Odwiedzisz grób babci już po porodzie na spokojnie. xx U mnie nadal się nie zaczyna. Rano myślałam że może coś rusza bo zauważyłam taką brunatną wydzielinę ale to nie czop bo to nie był śluz a teraz już jej i tak nie ma więc sobie nie robię nadziei. Skurcze mam nieregularne ale to już od dwóch tyg. xx Pałka ja już dawno ubrałam łóżeczko bo miałam plan rodzić w 38 tc :P xx fajnie się już czyta o karmieniu, kąpielach i herbatkach koperkowych, ja sobie wszystko już w głowie notuję :) xx zimowa ja dostałam już z pracy te wzory na urlop macierzyński - przyznam się że jeszcze do nich nie zajrzałam, ale podaj maila to Ci je prześlę. xx onaoczekująca - dzięki za info! mogliby bardziej aktualne podawać na szkole rodzenia. trzymam z całej siły kciuki żeby jednak udało Ci się rozkręcić laktację! A jak masz baby blues to do nas pisz, my tu jesteśmy od pocieszania się na wzajem :* no i super że Alutka taka bezobsługowa i tylko je i śpi :) xx popieram Zawiechę, ignorujmy totalnie gości to się odczepią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Hej, była u nas polozna, Marysia na szczęście przybiera dobrze mamy 200g od piątku na + :) X Claudinka, No chyba nie muszę mowić ze Maria wygrywa u mnie z Ula;) X Anja, polozna poleciła mi na kolki czopki viburcol, tylko one chyba sa na receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
viburcol tez nam na skzole rodzeni polecali i nie sa na recepte bo kumpele kupowala:) i tanie sa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Maż kpił herbate koperkowo zobaczymy czy pomoze:) xxx Mały w koncu zasną. Wziełam sie wiec za prasowanie i ogarniecie domku;) i ugotowałam kompot z jabłek;) xxx dziewczyny galaretke cytrynowa moge zjesc? xxx Co do gotowania to na razie mam luz bo tesciowa wkoncu sie wzieła troche do pomocy i gotuje mi obiadki. Ale mysle ze jak sie Leosiem zgramy to zaczne sama gotowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, a ja narzekam, ze sie nie mam w co ubierac a d***** Bogu we wszystkie buty wchodze ;). Mam jedne oficerki do kolan ktorch nie nosze, bo trzeba sznurowac duzo i juz o noch marze po porodzie ;) xxxcc Ona oczekujaca, nie ma sie co zamarywiac, ze sie nie udalo. Super, ze Alutka taka grzeczna. A jak starszy brat? Ja na sam obraz Emilki i Bartka razem mam lzy w oczach. Nie moge sie juz doczekac tego momentu :) xxxxxx Na legnickim cmentarzu jest taka toaleta, ze na trzezwo bym tam nie weszla ;) xxxxxxx Ja jestem ciekawa strasznie wagi mojej niunki i troszke sie jej obawiam :( 7 dni do porodu zostalo. xxxxx Neska to chociaz tyle, ze brzuch Ci sie opuscil, u mnie ciagle wysoko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina-a jestes na fb, tam bym podala maila bo tutaj srednio chce. Xxx Andzik-nowowsci moim zdaniem lepiej probowac rano zeby w ciagu dnia obserwowac dziecko no i przespac noc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags, nie licz na 100% na to, że Ci opadnie. Pisałam już, że ja z Olafem z wysoko postawionym rodziłam i do samego końca nie opadł ani o cm. Więc nie martw się :) A w okolicach dnia porodu spotkałam dziewczynę która powiedziała mi, że w najbliższych dwóch tygodniach nie urodzę na pewno ... Teraz mam małą niżej ułożoną niż Olafa, ale wielkość mojego brzucha mówi sama za siebie i znowu mi nie opadnie. Nie nastawiam się nawet na to i nie czekam na owy zwiastun :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam nawet na izbie przyjęć pielęgniarkę, która była w głębokim szoku, że z tak wysoko postawionym brzuchem przyjechałam rodzić. Chyba myślała, że jestem jakaś przewrażliwiona i bujam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimowa właśnie się dodałam - inicjały KT, więc jak któraś może to niech mnie zaakceptuje, jeśli się tak da to wrzucę te wzory na fb i każda sobie ściągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co Wy się tak oburzacie? nie można wyrazić swojego zdania? jeżeli przeszkadzają Wam nieproszeni goście to idźcie na forum zamknięte! Poza tym nie raz Was podczytywałam bo sama mam termin na 1.12. ale dzięki cesarce załapię się na listopad. Rozumiem, że w ciąży można się źle czuć ale dla mnie nie byłoby żadnej wymówki jeśli chodziłoby o pogrzeb babci. ale ja to może jednak młodsza jestem i mam inny stosunek do tych babć :) przy okazji zagłębię się dalej jeśli pozwolicie ;) naprawdę przez spuchnięte nogi nosisz tylko adidasy? kobiety-współczuję Wam! ja to okaz zdrowia w tej ciąży. i ubrań ciążowych nie potrzebuję bo w mojej garderobie są takie które bez problemu zakładam. i płaszczyk zimowy też mieści brzuszek (rozmiar 36). i dużo chodzę, i pracuję jeszcze, od 9:00 nie sikałam jeszcze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Dzięki Dziewczyny za wszystkie głosy:)a co postanowilam to moje;)choć dla mnie problem sikania jest mega problem Gościu drogi!bo co innego siedziec 5h na tylku w szpitalu,a co innego stać na dworze i w kosciele. A ja w ciągu dnia chadzam sobie nawet co 20min! xxx Claudina:)imie mojej Corci nikomu sie nie podobalo -w sensie rodzicom,tesciowym!tesciowa do tej pory jakieś komentarze daje:/ w ogóle sie nie przejmowalam,bo bylam pewna i tyle:)dla mnie ważne jest tez poza samym brzmieniem,znaczenie imienia! Jak nie spr.to Urszula znaczy wesola,mila jak mala niedźwiedzica:)Marysia mi sie podoba,ale Maria np.juz nie. Zobaczycie sami jak Mala sie ur:) xxxx Ona oczekujaca,super,ze Niunia grzeczna:)zazdroszcze hehe mam nadzieje,ze laktacja sie rozkręci jeszcze,bo wiem jak o tym marzylas! A jeśli się jednak nie uda,to sie nie dołuj,chcialas próbowałaś!!!czasami nie mamy wplywu na pewne rzeczy!a moze jakas wizyta babeczki z poradni laktacyjnej,by cos wniosla?!niektore naprawdę cuda potrafia zdziałać!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Gościu spoko,ja sie nie oburzam,nie sadze,zeby ktoras z Dziewczyn się oburzyła,kazdy ma prawo do wyrażenia swojego zd. Tylko pozazdrościć takiego samopoczucia,a co do wieku to bez przesady stara nie jestem:D przynajmniej,tak mi sie wydaje:D poza tym kazda rodzina jest inna i różne sie ma relacje ze swoimi bliskimi,czasami nie zależy to od nas i mimo,ze babcia to najblizsza rodzina,ja swojej nie widzialam od wielu wielu lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Zawiecha racja z tym opadaniem brzucha,u każdej to inaczej wyglada:)mi teraz juz opadl i to sporo,a z Cora w ogóle nie zauwazylam. xxxx Malwi super ze Mloda ladnie przybiera,ekstra wiec na pewno wszystko jest ok!!! Uwazaj wlasnie,jak pisze Zimowa Mama,zeby Ci sie zastój nie zrobil!!!bo to jest dopiero pieklo,poród to nic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Claudina Mi wyslij jak mozesz na meila bo mam takiego ktorego nie uzywam w ogole wiec sciagne sobie to ze skrzynki meilowej na komputer i potem tego meila usune calkiem bo i tam mi niepotrzebny. magdalena.cz29@wp.pl Jak wyslesz to daj znac tu na forum. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium, to jest jak najbardziej Twoja decyzja. Ja akurat mam przekochane babcie i dlatego mapisalam, ze bym na swojej poszla a mam az 33 lata, wiec to chyba jednak nie od wieku zalezy ;). I w plaszcz 36 tez sie mieszcze ale nie podniecam sie, bo po prostu ma taki kroj ;). xxxx Zawiecha pocieszylas minie z tym brzuchem. Przy Bartku jakos w 32 tc opadl. Ale ta ciaza rozni sie mega od tamtej i sama jestem ciekawa jak porod bedzie wygladal. xxxxx Dzis zauwazylal, ze usadowienie sie za kierownica to dla mnie nie lada wyczyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis Bartek byl pierwszy dzien w szkole po feriach i jak go przyjechalam odebrac co chwile zaczepki, czy to nie juz a kiedy, ze brzuch wysoko itp. Emocje jak na grzybach ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda wysłałam, nie ma za co. OK to czekam na Safari :) z tej okazji zrobiłam sobie właśnie nawet nowe zdjęcie brzucha żeby się Wam nim pochwalić. ja nie wiem czy mój już opadł czy nie. Repetytorium wiem że to znaczy mała niedźwiedzica i zakochałam się w tym :D racja nie ma co tam słuchać innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina przyjelam Cię. Dziewczyny nie tylko ja mam możliwość przyjmowania nowych osób tylko kazda z Was inigdy nie było inaczej :-) wchodzicie w członków grupy i tam sa tacy którzy czekają na akceptację... Obojętnie ktorej z nas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Gościu, a czy Ty nie jesteś czasem szczupła i wysoka? Bo coś tak mi się wydaje po Twoim ostatnim wpisie i jego stylu jak napisałaś w takich superlatywach o sobie.. Jeśli tak, to wszystko jasne, a jeśli nie to chyba jesteś jej siostrą bliźniaczka :D pozdro xxx mi też od kilku dni zaczęły mega stopy puchnąć :o na szczęście mam jedne buty emu, które zdały egzamin i nawet sama dam radę je założyć..a stopy wyglądają jak u słonia, wcześniej w ogóle nie były opuchnięte , ale z drugiej strony co się dziwić :) xxx Mi brzuch znacznie opadł, ale skurczy brak, chyba, że ich nie czuję :P xxx Dopiero dzisiaj robiłam ten wymaz na paciorkowca i płaciłam 40 zł , ciekawe jakbym nie doczekała wyniku, bo tydzień muszę czekać. Wcześniej przez ten szpital tak się to opóźniło w czasie. A czy u Was też tak jest, że jak wyjdzie wynik dodatni, że się ma tego paciorkowca , to trzeba jeszcze dopłacić ? Bo mi właśnie dzisiaj podano taką informację :o xxx Katka- gratuluję pomyślnego rozwiązania i życzę Wam szybkiego powrotu do siebie i dużo zdrówka:) xxx Jeszcze trochę i to forum zmieni swoją powinność i wszystkie będziemy się radzić siebie w kwestii macierzyństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane. My już po wizycie. Wieści są takie, że przytyłam 0,5 kg od 2 tyg, co jest dla mnie mega ważne przez te zatrzymane wody. Łożysko się starzeje, szyjka się skraca, rozwarcia narazie brak, mały już ma niziutko główkę i wg gina ciąży nie przenoszę na pewno. Przeciwnie, powiedział, że za 2 tyg widzimy się na pewno albo u niego w gabinecie albo co bardziej prawdopodobne na oddziale. No zobaczymy.... Póki co nic szczególnego się nie dzieje. Muszę dalej kontrolować ciśnienie i 2 razy w tyg chodzić na ktg. Muszę też zrobić kilka badań i w razie czego dzwonić. Wynik na gbs ujemny. I to by było na tyle chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia a wiesz, ze dokladnie to samo pomyslalam o szczuplej i wysokiej ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neska, to super, ze wizyta udana i wynik dobry. xxxx Safari , ja tam nie wiem co i jak, wiec sie nie pcham ;) xxxx Natalia, doplacic? W szoku jestem, z jakiej racji? Ja chyba nie mam, bo inaczej by juz z przychodni dzwonili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie jak dolacic?? Za co??ja placilam 28zl i nikt takiej informacji nie udzielal. Zreszta nie wiem za co doplacac...ja dzis odebralam wynik,przyszedl juz wczoraj a w zeszla srode robilam gbs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia, hahaha, umarłam z tą szczupłą i wysoką. Ja miałam GBS dodatni w pierwszej ciąży, nie dopłacałam nic, po porodzie dostałam antybiotyk, dziecko też. ---> Ags, uszy do góry, jak masz mały brzuszek, to też może nie opaść :) ---> Neska, zatrzymane wody? coś mnie ominęło. Co się z Tobą kochana działo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
He he znowu komus.sie nudzi i bedzie nas atakowal tak jak wczesniej w mojej sytuacji. Dziewczyny my juz siebie znamy tyle czasu wiec nie przejmujmy sie i nie odpisujmy w ogole zadnym gosciom. Jak cos sie takim obcym wtracajacym do naszego forum nie podoba to niech wcale sie nie udzielaja. Xx Repetytorium ty sie gosciem nie przejmuj. Ja sama w takiej sytuacji mialabym wielki dylemat czy isc i narazac dziecko na taki ogromny stres. Znam siebie i wiem ze strasznie bym to przezyla bo kazdy pogrzeb strasznie przezywam i placze az sie cala trzese jak galareta a co dopiero gdyby to byl pogrzeb babci. Kochana zycze duzo sil i jak czujesz ze bedzie ci ciezko to pojdz na drugi dzien pomodlic sie i zapalic znicz, babcia na pewno zrozumie i ucieszy sie ze dbasz o swoje zdrowie i o zdrowie jej prawnuka w brzuszku jeszcze bo dla niej i tak sie liczy juz tylko twoja modlitwa i to jest naj naj wazniejsze. Xx Do jutra kochane czas odpoczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×