Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Meg-daj znac co lekarze wymysla! Xxx Gosciu-nie zgodze sie z toba z tym luszczeniem. Moj syn urodzil sie 2tyg wcześniej a tez sie luszczy. I jak zoltaczka schodzi to moze sie luszczyc. Xxx Magdalenkamz-spokojnie kochana, dzidzius tez czuje twoje nerwy. Moj kajtek mial 13,77 bilirubiny i pewnie gdybysmy byli w szpitalu to tez bysmy mieli naswietlania. A jak karmisz to będzie sie ona utrzymywac dluzej. Xxx My kapiemy w hippie, ma dobry sklad, kosztuje ok 17zl i fajnie nawilza skore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć;) Meg, powodzenia w szpitalu czekamy na wieści. X Madzia, musisz byc twarda, wiem ze ci serce pęka, jak patrzysz jak Bartus płacze, pamiętaj ze on to odczuwa, dla niego bądź silna mamusia!:) a dzisiaj pewnie juz jest dobrze? X Natalia urodziła syna 4,5 kg i 59 cm;) na fb sie pochwaliła:) gratulacje!!! X Moja mała tez z niedzieli ale trudno powiedzieć czy jest leniuszkiem, teraz to bym nawet chciała żeby dużo spała hehe;) bo jak moja każda noc bedzie zaczynała sie dopiero po 24 to jak ja to długo wytrzymam...:/ ?? X U nas zimno wrrrr:( i chyba juz cieplej nie bedzie... X Wychodzicie z dziećmi np na rodzinne spotkania? Ja byłam w nd na takim, było troche hałasu bo braciszek z chrzesniakiem szaleli, my przy obiedzie głośniej rozmawialiśmy, a Marys spała w wózeczku, niby tam było wszystko ok ale noc była katastrofa, była strasznie niespokojna... Moze ona jest jeszcze za mała na taka ilośc wrażeń??? Co sądzicie? Jak jest u Was? X Martyna, ja tez siedze na necie jak karmie, chyba zecie dzien jestesmy w salonie to oglądam tv;) X Marys wczoraj podniosła glowe i nawet ja nie zachwiała byłam w ciężkim szoku! X Gosia, u mnie polozna była 2 razy i juz sie nie zapowiedziała, a szkoda bo fajna była;) X Ojciec objeżdżał wczoraj apteki za ta woda koperkowa i nie znalazł:( ale u nas na szczęście odpukać kurna !!!!! Jest w miarę, baczki po każdym spaniu z lekkim tylko grymaszeniem, Aha odstawiam całkiem mleko krowie moze to to. X Kasia, ja sie juz do tego jedzenia tak przyzwyczaiłam ze nawet o innym nie myśle;) a twój synuś jest taki śliczny ze nie moge sie na to zdj napatrzec na fb, mojej siostrze tez sie podobał bardzo:) moze jakieś małżeństwo zaaranzujemy;) hehe X Mi sie wydaje ze Marys dalej jest żółta, poziom bilitubiny dwa tyg temu 7,99 to juz chyba powinno byc po... X Anja, jak Hanka po szczepieniach, jak noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej małej tez sie skóra luszczy, na nadgarstkach na stopach i troche na czole. Urodziła sie wcześniej 2 tyg, a żółtaczka przechodziła albo nawet przechodzi nadal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
Sorry dziewczyny ze tak.tylko o mnie ale nie wiem co.robic! Od. 3 dni Jeremek ma jakis.problem bo.codziennie od 20 do 2 w nocy w ogole nie spi,.placze , prezy sie grymasi, ma problemy z brzuszkiem.chyba! Aleon ma dopiero 11 dni wiec na kolki za wczesnie chyba? Juz nie wiem o co chodzi, jak mu pomoc,uspokaja sie tylko na chwile przy piersi,ale to niewyrobka. Chetnie szuka , wrecz lapczywie ale to pomaga na chwilke.co mu moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nfocat, poobserwuj małego jezeli płacze i unosi języczek jak jaszczurka ku noskowi to możesz byc pewna ze to brzuszek. Ja to wyczytałam w książce język niemowląt i moja Maryska tak robi. I wydaje mi sie ze to moga byc juz kolki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stokrota33-------33l------3dz------02.10-----synek------- 350 0/57-----cc Anja----------------27l----- 1dz------09.10-----Hania-------3250/56-----cc Asiek1111--------30l------1dz------14.10-----Julian------ -2350/48----cc Agagula-----------31l------1dz------19.10-----Mieszko---- 3320/56----cc Malwi86-----------28l------1dz-----26.10------Marysia---- 3200/55----sn onaoczekująca--27l------2dz-----27.10------Alutka------3 120/51----sn andzik87----------27l------1dz-----29.10------Leonek----- 3640/55----cc Mmamba----------20l------2dz-----31.10-----Zuzia--------3 860/55----cc Karolinaaaaaa---26l------1dz-----03.11------Aleks-------3 250/55----sn Katka84-----------30l-------2dz----03.11------Radzio----- 2970/52-----sn newt ---------------37l------2dz-----04.11------Adaś--------3770 /57----sn zimowaMama---25l-------2dz-----07.11-----Kajetan-----3060 /53----sn promyczek85----29l-------2dz-----07.11-----Kubuś-------3 170/54---sn Martyna8---------26l-------3dz-----09.11------Nadia------ 3800/55----cc Kasiaaa91--------23--------1dz-----09.11-----Olek-------- -3460/54----sn Matosza-----------38 l-------3dz-----09.11.----Kalina-------3980/60----sn Claudina----------27l-------1dz-----11.11-----Ula-------- ---3855/53---sn Safari29-----------29l--------1dz----12.11-----Mia------- ----3270/51----sn izulinka7----------24l--------1dz----12.11-----Zuzia----- ----3500/56---cc Ags-----------------33l--------2dz-----12.11 -----Emilia--------3444-----sn Misiula24---------25l--------2dz------12.11-----Mikołaj- -----3300/54--cc gosiaczek847----30l--------2dz-----13.11-----Nataniel---3 320/56----sn Neska851---------29l-------1dz------13.11------Michaś--- ---3330/54-sn Marita1990-------24l--------1dz------13.11 -----Bartek----3600/54----sn nfocat-------------26 l-------1dz------14.11-----Jeremi----3320/53--cc Mila85--------------29l-------1dz------17.11----Hania---- ---3040/54--c ania3211----------31l--------2dz-----18.11-----Hubert---- 3080/54--cc magdalenkamz-24l--------1dz------21.11------Bartek-----37 20/55--sn nata91lia----------23l-------1dz-------------------Nikoś-------------------cc CZEKAJĄCE: kita1987----------27l--------1dz------------14 listopada--------córka Pałka89-----------25l--------1dz-----------16 listopada--------Maja Magdalenka_moja788---22l---1dz-----19 listopada------Magdalena repetytorium----29l--------2dz-----------23 listopada---------Asia zawiecha---------24l--------2dz-----------25 listopada---------córka Meg333------------36l-------3dz-----------25 listopada---------Nikola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Hej! Pisze na szybko;-) Meg-powodzenia Xx Magda - cierpliwosci-bedzie dobrze:-) Xx Anja- moj tez juz wazy 4500:-) jutro usg bioderek... Xx Koperek proponuje kupic najzwyklejszy i parzyc go przez 20sekund. Podawac 2 razy dziennie. Gotowce maja cukier w sobie:-( Xx Mlody tez mial sucha skore-oliwka nam pomogla:-) Xx Ja po cc jak siusialam to jakby mi pecherz sie kurczyl... Xx Moj Maly zawsze po odwiedzinach jakis niespokojny, wiec zrezygnowalam... Xx Milego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
Malwi dzieki. Kurcze jezykiem to on miele nawszystkie strony, do tego sapie jakby sie czyms meczyl. Kupie delikol zobaczymy, moze pomoze? Kurcze podejrzewam ze to brzuszek ale u tak malego dziecka to dziwwne:( Xxx Natalia gratulacje:) Xxxmeg powodzenia, trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nfocat- moj synek tez cos ostatnio ma problem z brzuszkiem, od 2 dni sie prezy i krzyczy, ale zazwyczaj to mija, ale ostatnio sie nasililo, a wczoraj zjadlam pomidorowke- moze przez to. Dzis dieta u mnie i sie okaze jak to wyglada. Malwi- ja tez poobserwuje malego z tym jezyczkiem- az ciekawa jestem. xx Dzisiaj idziemy na wizyte patronazowa- bedzie wazenie itp :). Nawet za bardzo nie mam czasu pisac, bo ciagle cos.. xx Dziewczyny duzo zrowka dla Was i dzieciaczkow! XX Mojemu schodzi skorka, ale juz lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Nfocat - kolki moja Droga to są... mój Mieszko to aż purpurowy się robi czasem. mamy od 2 dni nowe kropelki - póki co chyba są najlepsze bo Synu sam zaczął zasypiać w łóżeczku!!! :) ESPUTICON - daje po 2 krople 2x na dobę i odpukać jest spoko. Cena 22 zł w normalnej aptece a w Gemini 15zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
kurde masakra jakas :/ padam ze zmeczenia , ale maly w koncu zasnal. U was tez na wieczor to wszystko sie dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meg to trzymamy kciukaski,wszystko napewno bedzie ok i juz niedługo przytulisz swojego maluszka xxxx magda i tak trzymac głowa do góry i badz dobrej mysli xxx zimowa wiem ale wiesz jak to jest jak ktoś cię ciągle stresuje.Ja już sama zaczełam świrować i jak poczytałam to rzeczywiście mało przybrał ale cała reszta jest ok je max co 3 godziny ,nie jest płaczliwy wręcz przeciwnie,ładnie śpi ,siusia ,robi ładne żółte kupki,w nocy też maksymalnie śpi 3 godziny więc te przerwy między karmieniami nie są zbyt długie .Do tego po karmieniu na próbę odciągłam laktatorem pokarm bo chciałam zobaczyć ile tego ściągnę i raz ściągłam 30 ml a raz 50 z tej piersi z której jadł więc gdyby chciał więcej to jeszcze by było ale on jak się naje to sam puszcza.Próbowałam go po karmieniu rozbudzić i znowu przystawić ale wtedy już nie chce...więc dla mnie jest to ewidentna oznaka najedzenia.Acha i jeszcze dałam mu tą butlę z odciągnietym mlekiem po karmieniu i na siłę zjadł może z 20 ml ale zaczęło mu się ulewać więc niech sobie te położne te dobre rady w d .... wsadzą . xxxx malwi jak było dużo hałasu to rzeczywiście mogła to odreagować w nocy.I Natuś też jeszcze żółtawy ponoć słoneczko pomaga ale co z tego jak u nas go jak na lekarstwo xxx nfocat obawiam się że mogą to być wzdęcia albo kolki :(może jakiś masaż brzuszka ,albo kąpiel w ciepłej wodzie xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neska851
Gosiu michal wazyl 3330. Przy wypisie mial 3210 a wczoraj po 9 dniach w domu 3520. Ale ja obowiazkowo musze dokarmiac mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolki pojawiaja sie po 3tz,wczesniej to wzdecia i pojawiaja sie glownie u chlopcow te wzdecia;/ Xxx My na zoltaczke dostalismy tabletki i pomogly, maly juz nie jest juz zolty. No i trzeba pamiętać ze przy kp ona sie utrzymuje dluzej. Nawet jak nie swieci bezpośrednio slonce to wystawiac do okna-tak nam mowila polozna. Jakies promienie słoneczne zawsze sie przebijaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megg, powodzenia, oby szybko poszło! >>>> Moja starsza po terminie, nie miała żółtaczki a skóra bardzo sucha, łuszczyca sie. Młodsza w terminie, skóra normalna i tez nie ma żółtaczki, wiec nie wiem od czego to zależy ta sucha, łuszcząca skóra. Tu tez każą dziecko do światła wystawiać jak ma żółtaczkę. >>>> Moja tez niedzielne dziecko :) ale ja przyjmuje to co mówią nl o niedzielnych dzieciach czyli ze bedzie miała duzo szczęścia w życiu :) moj brat ten niedzielny a bez pracy żyć nie może :) wiec nie ma co wierzyć w takie zabobony ;) >>> Nfocat, moja starsza juz w druga noc miała takie kołki, wzdęcia ze moj maż chciał jechać do szpitala, zawsze łapało ja koło 22 i tak do 2-3 w nocy. Podawałam Delicol ale słabo jej pomógł, przeszły jej jak miała 2-3 miesiace. Lena raczej nie ma, czasami cos popłakuje i sie pręży ale tragedii nie ma. Mam nadzieje ze tak juz zostanie :) >>> Gosia, nic sie nie przejmuj co położna mowi skoro mały ładnie je, siusia i robi kupki. Widocznie taka jego uroda, ze mało przybiera :) >>> Moja malutka wlasnie śpi w lozeczku obok i słyszę jak idą kupki i pierdzioszki, zaraz pewnie sie zbudzi bo pora karmienia sie zbliża :) >>> Kapie może któraś dzieciaczki w takim wiaderku dla niemowląt czy tylko w wanience? >>>> Dziewczyny moge dopisać sie do tabelki? Wtedy tez bym dołączyła na fb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
dziewczyny a stosowała ktoras krople biogaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny doradzcie mi jakies mm ! Maly w domu ponad tydzien, a przybral tylko 100g :/ musze go dokarmiac... boje sie tych kolek i jazd po mm. Masakra. Myslalam o emfamil, podaje go ktoras z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Kasia wszystkiego najlepszego z okazji imienin :* ja wrociłam z Hania do zwykłego Bebilonu bo po kazdym mleku i tak ma tak samo z brzuszkiem. Mysle ze to bardzo duzo zalezy od dziecka, niektore dzieciaczki toleruja kazde mleko a niektóre nie wiec trudno tak cos dradzic. Hania po szczepieniu ok , nie gorączkowała, nie marudziła wiec spoko :-) dzis zrobiła kupke wiec jest szczesliwa i lezy sobie i patrzy przed siebie grzeczniutko. No ale do od 6 do 12 tylko na raczkach była bujana no oczywscie w miedzy czasie tez spała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja - dziekuje :)) Pewnie masz racje, zalezy od dziecka, zaryzykuje z tym enfamilem, bo w szpitalu tez byl nim dokarmiany. Zobaczymy jak to bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Andzik - moja koleżanka stosuje te kropelki Biogaia i mówi że są super, to jest probiotyk który uzupełnia florę bakteryjną jelit. ja chyba też wypróbuje. xx nfocat - u mnie to wygląda identycznie! i lekarz powiedział że to już mogą być kolki, tak się zaczyna. Mała dziś zaczyna trzeci tydzień a to trwa od kilku dni, zawsze na wieczór. espumisan nie pomaga. do tej pory najlepszy jest Windi! to taka rurka którą wkłada się dziecku w pupę i za kilka sekund idą bączki i już się nie męczy xx Malwi - też słyszałam o gripe water, zamówię na necie. będę próbować wszystkiego po kolei :D a co do mleka krowiego to mi pediatra mówił że właśnie to może być nietolerancja laktozy więc ja na razie nie jem nabiału, spróbuje np za tydz i zobaczę czy coś się zmieniło. a co do wychodzenia z dzieckiem to my dużo wychodzimy, szczególnie teraz bo przylecieli teściowie, jak jesteśmy w knajpie to ona śpi w wózku i jest spokój, ale gorzej jak przychodzi do nas rodzina i każdy po kolei ją bierze na ręce ;/ to już jest za dużo wrażeń. xx Meg dawaj znać! xx Jola jasne wpisz się a na fb też nazywamy się Listopadowe mamusie 2014. Ja jak karmię to też nadrabiam kafe i ogólnie siedzę na necie. xx do mnie jutro przychodzi położna, będzie ważenie. Moja nie jest taka straszna jak Twoja Gosiaczek, masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
te napady "brzuchowo-pierdziawkowe" to masakra...właśnie zaczęły dawać u nas znać - to ta pora wieczorna...właśnie odpaliłam suszarkę i przestał płakać...zawsze na chwilę odsapnie od płaczu... xx wiecie co...mój synu wyrósł już z rozmiaru 62...na długość oczywiście ;) on jest taki długi że muszę już wyciągnąć portki na 68 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
podalismy malemy ten delicol na razie lekka poprawa jest bo maly zasnal ale nie wiem czy to delicol czy poprostu jest tak wyczerpany :/ xxx agagula wczoraj wlasnie tez suszarka malego uspokajalismy :) xxx zimowa kupie jeszcze espumisan w razie w, tylko nie wiem czy nie za duzo tego wszytskiego? xxx mojemu tez sie luszcza stopki xxx podajecie witamine d i k? xxx gosia z masazem wlasnie srednio bo jeszcze pepowina nie odpadla i tylko moge palcem go pomasowac lekko xxx claudina ty stosujesz to windi? bo wlasnie czytalismy o tym :) i jak opinia?? pomaga??bo ponoc to jest dla dzieci od 1 miesiaca zycia?? skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Dziewczyny tak piszecie o tych połoznych.....u mnie była tylko RAZ!! Jak Hanka miała 2-3 tyg i tyle. No i nie ważyła jej nawet. Zostawiław razie czego swoj numer tel i kazala dzwonic w razie pytan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Nfocat, ja podaje wit D i k od 8 doby życia do 3 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meg powodzenia !! xx ja też kiedyś jak karmiłam chodziłam po necie, ale mój tel a raczej jego wyświetlacz umarł śmiercią naturalną przez upadek na ziemię ;( zamówilismy nowy, ale muszę czekać i mój "nowy" tel nie posiada dostępu ;) hehehe xx jejciu jak mi was szkoda z tymi kolkami, u nas chodź ja jakoś szczególnej diety nie przestrzegam ot nie jem nic wzdymającego ani uczulającego, nie jem też owoców cytrusowych i fast foodów (to boli najbardziej ;) ) ale nic nie dzieje się u nas, czasem jak duża kupa to coś pomarudzi sobie przez sen, brwi uniesie w górę ale nic jej nie boli, nie wybudza się, nie męczy ani nic takiego tfu tfu xx czyli to kłucie przy sikaniu to normalne hm tylko ile to kurcze potrwa, bo jutro już będzie 2 tyg a mnie ciągnie dalej eh xx my też jutro się zważymy, bo przyjeżdża położna, zobaczymy bo od wyjścia ze szpitala i przejścia na kp nie była ważona :) xx my też przyjmujemy D i K mamy takie w jednej fiolce ;) xx gosiaczek wiem że to trudne ale nie przejmuj się tą swoją położną, chyba to zawiecha mówiła o tym że Olaf przez prawie 3 miechy tak malusio przybierał a potem jak poszedł to tak na fest, a też był tylko na kp :) będzie dobrze kochana :) xx zawiecha daj znać co u was, czy już po :) xx miłego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neska851
Co do mleka to my stosujemy bebilon. A co do witamin to ja daje witamine d bo mamy karmienie mieszane. I mamy podawac do 1 roku życia. Tak mi tłumaczył pediatra. Jeśli karmi sie tylko piersia to wtedy podaje sie i wit k i wit d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
bo ja podalam malemu wit k i zle zareagowal na nia :/ xxx polozna u mnie byla juz 2 razy i jutro chyba bedzie nastepny raz. w piatek maly mial + 200 gr do wagi urodzeniowej xxx iza ja tez po cc i tez mam takie dziwne uczucie w toalecie :/ moze to rzeczywiscie od tego cewnikowania , tyle ze pare dni juz minelo :) xxx malwi a witaminy masz w jednym preparacie czy dwoch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nfocat, w jednej ampulce mam wit k i D. Ja mialam zalecenie ze przy kp do 8 doby tylko D, pozniej D i K do końca 3 miesiąca i pozniej do roku tylko D. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Nfocat - windi to jedyna rzecz ktora do tej pory dziala. Polecil mi pediatra i myślałam że to pic ale spróbowałam jak mała ma napięty brzuch i się pręży to masujemy jej brzuszek tak żeby te gazy zepchnąć w dół i wtedy wkładamy windi i za kilka sekund pyk i całe powietrze wychodzi z jelit. Moim zdaniem skuteczne. Teraz szukam jakichś dobrych kropelek które sprawią że tych gazów w ogóle w brzuszku nie będzie. A witaminy stosuje takie jak Malwi - k i d w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×