Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

xxx o odruchu moro nigdy nie słyszałam 8) xxx ja bym zmieniła wózek tak jak dziewczyny radziły, może dzieci cierpią na jakąś chorobę lokomocyjną czy coć albo nie lubią jeździć tyłem do kierunku jazdy.Sama nie wiem ale z takim przypadkiem jak twój spotkałam się dwukrotnie u koleżanek i dopóki tego nie widziałam na własne oczy to twierdziłam że przesadzają. A lubi jeździć w foteliku w aucie? xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za miłe komentarze do filmu mi się wydawało że on słabeuszek jest bo oczywiście porównuję do starszego a temten w wieku 2 ms potrafił pół godziny mieć głowę w górze a nawet rączki starał się prostować ale to pewnie było przez to jego napięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Andzik87---Leoś---12tyg---ok. 6,5kg magdalenkamz90--bartus-- 8tyg---ok4,7 kg malwi86----- ----12t1d---ponad 6 kg gosiaczek--Natuś--9tyg4d---5,2 kg Anja-----Hania-----14tyg5d----5,6 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
gosia gratuluje silnej woli i spadku wagi :) no i oczywiscie malego silacza bo ladnie trzyma glowke:) a Hubercika miala chyba Ania321 czy cos takiego (nie pamietam dokladnie nicka) tez jestem bardzo ciekawa czy u nich wszystko ok ? xxx Jeremi ma od 3 dni jakis mega zly humor, zwlaszcza wieczorami, moze to kolejny skok rozwojowy? xxx magda herbaty na laktacje serio pomagaja, w rossmanie sa takie za chyba 5 zl i daja rade:)a miedzy forumowymi dziecmi sa rzeczywiscie duze roznice wiekowe i tabelka by sie przydala- juz raz taka powstawala ale pomysl upadl :) xxx malwi to jest ten odruch wlasnie:) Jeremi tez tak ma, czasami sam siebie sie wystraszy i placze :p poza tym np jak uderze telefonem o szklany stol, albo cos podobnego to robi okrutnie smutna mine i po 2 sek beczy :0 normlanie sie boi :) xxx Andzik87--------------Leoś-----12tyg---------ok. 6,5kg magdalenkamz90--bartus-- -8tyg----------ok4,7 kg malwi86----- ---------12t1d-----ponad 6 kg gosiaczek-------------Natuś-----9tyg4d------5,2 kg Anja--------------------Hania-----14tyg5d----5,6 kg nfocat-----------------Jeremi----9tyg3d------5,8 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik87---Leoś---12tyg---ok. 6,5kg magdalenkamz90---bartus---8tyg---ok4,7 kg Malwi86---Marysia---12tyg1d---6 kg gosiaczek---Natuś---9tyg4d---5,2 kg Anja---Hania---14tyg5d---5,6 kg Nfocat---Jeremi---9tyg3d---5,8 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Gosia! ja tez gratuluje spaku wagi! ja oczywiscie nagadalam sie o tym odchudzaniu ale nic w tym kierunku nie robie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiecha
Andzik87---Leoś---12tyg---ok. 6,5kg magdalenkamz90---bartus---8tyg---ok4,7 kg Malwi86---Marysia---12tyg1d---6 kg gosiaczek---Natuś---9tyg4d---5,2 kg Anja---Hania---14tyg5d---5,6 kg Nfocat---Jeremi---9tyg3d---5,8 kg zawiecha---Emilia---8tyg---4,9kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
Oj palcami mi sie na prawde lepiej sciaga i nie ranie piersi bo laktator tez mi brodawki nadrywa. Co 2 godz sciagac nie dam rady bo bartek malo spi i trzeba go zabawiac a jak sie zmeczy i chce juz spac to placze i musze go dlugo lulac bo tatus zakochany w synku nauczyl go noszenia na raczkach i bujania ale sciagac jakos bede. Xx Dziewczyny mozecie miec racje z tym zlym przyssaniem sie tylko jak bartka teraz nauczyc dovrze lapac piers jak on juz przyzwyxzajony do butli ledwo co buzke otwiera . Sory za bledy prowadze wozek i pisze jedna reka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny;) My dzisiaj bylismy w gosciach od rana;) bylismy u kolezanki która urodziła 3 tyg przed nami a jej córeczka jest prawie raz taka jak nasz Leon;) taki pulpecik kochany;) xxx Ach i musimy dzis wyciagnac inhalator bo cos Leosia katarek zaczyna pobierac. w ciagu dnia jest ok ale nad ranem strasznie charczy przez zalegajaca wydzieline. i chyba przez to miał tez problemy ze zasnieciem dzisiaj. xxx Magda walcz poki mozesz. sciagaj i dawaj w butli twoje mleczko jak nie chce ssac piersi bo twoje mleczko najlepsze dla Bartusia;) xxx Tez sie zastanawiam co sie dzieje u Hubercika? Mam nadzieje ze wszystko dobrze sie skonczyło. i jest juz w domu z mama i tata;) xxx Iza, Karolina i reszta dziewczyn gdzie sie podziewacie? jak wasze dzieciaczki? xxx Za mna juz od dłuzszego czasu chodziły frytki i w koncu dzisiaj zaszalalam i poszłam na te frytki. i wiecie co? jak juz zjadłam jedna to mi cały smak przeszedł i wiecej juz nie chciałam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neska851
Laski wpiszcie mnie w tabelke prosze Neska851 Michał 9 tygodni i 4 dni, waga ok 6 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Anja, Andzik jak sprawy brzuszkowe Haneczki i Leo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Malwi u nas po nutramigenie zniknely sprawy związane z brzuszkiem, albo to juz po prostu nadszedł ten wiek :-) A jak Marysia?! Ja jestem przerazona bo znowu noc sie zbliza, narazie Hania wykąpna i spi ale przypuszczam ze od 1 znowu sie zacznie rzucanie głową, wiercenie i poplakiwanie :-( xxx dostłysmy dzieś spacerowkę tą o ktorej Wam pisałam czyli mamas&papas argo :-) juz nie moge sie doczekac cieplejszych dni zeby wyjść nią na spacer bo teraz jednak bez zadnego spiworka to zmino by było Hani, a tak w ogole to Hania jest juz na styk w gondoli, mysle ze jeszcze max miesiac i bedzie trzeba sie "wyprowadzać" Dziewczyny zdradzcie co robicie że Wasze dzieciaczki przesypiają tyle godzin, ja marze chociaz o snie 4 godzin ciągiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej Malwi u nas problemy brzuszkowe "odpukac" chyba sie skonczyły;) jestesmy teraz na etapie zmniejszania ilosci porcji kropelek w ciagu dnia. przez ostatnie 2 tyg dwałam mu 2 razy dziennie a od dzisiaj bedzie dostawal tylko raz. na noc;) juz coraz blizej konca 3 miesiaca wiec mam nadziej ze juz bedzie calkiem dobrze;) xxx A jak u was wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas z brzuszkiem sytuacja wyglada tak, ze jeszcze czasami mała sie prezy, stęka i ciśnie jak chce baczka puścić i przy tym sie denerwuje, ale na szczescie kupki idą bezboleśnie co 2-3 dni. Odstawilam jej całkiem bobotic, zobaczymy jak bedzie. A wasze dzieci tez tak w ciagu dnia dużo baczkow puszczają i to takie bardzo nieprzyjemnie pachnące? X Marys juz spi od ponad 2 godzin i obudzi sie mam nadzieje dopiero ok 3. Anja, Hania jak sie w nocy obudzi to juz nie chce spac? Bo jak teraz mówisz ze juz spi i wstanie ok 1 to i tak bardzo ładnie:) X Tak mnie Gosia tym filmikiem jak Natus główkę podnosi zmotywowala, ze Marys co chwile laduje na przewijaku i trenuje z nia trzymanie główki, i muszę powiedzieć, ze idzie jej rewelacyjnie:) X Zaliczylysmy dzisiaj oczywiscie spacer, po 15 min juz nie spała, co prawda dzisiaj jakos strasznie nie płakała No ale szczesliwac tez nie była. Uspokajała sie jak widziała drzewa :) X Oczko ropieje, nie dałam rady temu kanalikowi w przyszły poniedziałek zabieg... Juz zaczynam miec stresa:/ X Tez jestem ciekawa co u naszych Mamus, z którymi dawno kontaktu nie było???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari29
Cześć dziewczyny u nas dziś gorszy dzień Mia cały czas płacze. Niby prawie zdrowa ale katar gesty nadal zalega jej i na wieczór ma temp. 37.5 teraz. A z ta tabelka to ekstra pomysł ale może wpiszmy po kolei z dniem urodzin, a nie z tygodniem ile ma bo tygodnie ciągle lecą i ciężko będzie ciągle zmieniać bo nie każda z nas często tu zagląda. Zamotalam ale wiecie chyba o co mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik87---Leoś---12tyg---ok. 6,5kg magdalenkamz90---bartus---8tyg---ok4,7 kg Malwi86---Marysia---12tyg1d---6 kg gosiaczek---Natuś---9tyg4d---5,2 kg Anja---Hania---14tyg5d---5,6 kg Nfocat---Jeremi---9tyg3d---5,8 kg  zawiecha---Emilia---8tyg---4,9kg Safari29........ Mia.......... ur. 12.11........5.2kg Co wy na taką tabelke??? I w kolejności jak rodzilysmy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
Anja co do usypiania bartka to machanie raczkami takie mocne sie skonczylo ale usypiac normalnie po kapieli i jedzonku to nie usypia. Dajemy mu te czopki viburcol jak doktorka kazala i to nie pomaga chyba bo wykapiemy go, nakarmimy, pobawimy sie troche i jak juz zaczyna marudzic to usypiamy ale co z tego jak on odleci na kilka minut i budzi sie z placzem i nie wiadomo o co mu chodzi i tak do godziny 23iej nie wiem czemu ale tak pozno dopier usypia i koniec nie mam pojecia jak nauczyvc go wczesniejszego spania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Cześć Dziewczyny! u nas powoli do przodu. Mieszko skończył wczoraj 3 miesiące :) akurat w imieniny tatusia ;) jutro wybieramy się na drugie-kontrolne usg bioderek. xx odr****moro zanikł u nas po 2 miesiącu jakoś - jest to normalne... xx Miechu lubi jeździć w wózku jak śpi i jak się obudzi...zazwyczaj patrzy sobie na jego "wnętrze" - czarno-białe...chociaż ostatnio na budzie zawiesiłam mu słonia i to mu się spodobało - może to się sprawdzi również u Waszych pociech? :) xx Gosia - fajnie że kilogramy Ci spadają - oby tak dalej :) xx Anja a jak wygląda Wasz dzień? może Hania powinna więcej za dnia się bawić żeby w nocy spała dłużej? bo teraz przerwy m-dzy drzemką mogą wynosić już nawet 3h...mi Miecho wytrzymuje ok.2 maksymalnie... xx Malwi - trzymam kcuki za zabieg na oczku żeby poszło szybko i bezboleśnie i już wszystko było oki! xx potem się odezwę bo synu woła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mam dzisiaj lenia :P xxx już kolejna noc w stylu zasypia o 20:30 potem pobudka między 2 a 3 i dopiero ok 7 rano yupiiiii :) Choć im dłuzej śpię tym bardziej niewyspana się budzę :P xxx madziu teraz juz się nie martw o przystawianie poprostu ściagaj swoje i podawaj butlą :D ja tak przy moim pierwszym karmiłam do 6 ms tylko swoim mlekiem i podawałam właśnie z butli bo nie potrafił złapać piersi.Acha i pamiętaj że ściągając mlesio są różne dni czasami naprawde trudno żeby coś poleciało a innym razem nie ma problemu grunt to sie wtedy nie załamywać i dalej próbować xxx andzik zdrówka dla Leosia xxx dziewczyny których maluszki miały te problemy brzuszkowe cieszę się że już powoli wychodzicie na prostą a maleństwa się już nie muszą męczyć xxx malwi szkoda że się nie udało z tym oczkiem :( bedziemy trzymać kciukaski xxxx safari dla was też dużo zdrówka i uśmiechów dla Mii (jak się odmienia jej imie ? che che mam nadzieję że nie strzeliłam jakieś gafy :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia właśnie tak jak napisałaś ;-) Mia Mii Mię :-) Xxx Kurcze moja dziś spala 8 godzin w nocy bez przerwy ale ona w firm nie sypia. Ta 1 godzina czy 1.5 to się może uzbiera w sumie z takich krótkich drzemek. Kurcze czy jak katar przejdzie jej np całkiem dopiero w czwartek a w piątek mamy szczepienia to jest ok??? I ta nereczke mamy badać. Xxx Jej ja mam tyle mleka ze albo musze mrozic albo wylewać. Zanim Mia zacznie jeść musze odciągnąć bo inaczej płacze takie mam ciśnienie. Zwykle ściągam ok. 15ml na minutę czasem nawet 30ml rocznym laktatorem. Moment i jest butelka. Ale ja te herbatki na karmienie pije codziennie. A ostatnio wykapalam się pod gorącym prysznicem chce wychodzić a tu strzały na conajmniej 40cm. Tak mi psikac potrafia. Ja nie wiem od czego to zależy. Ja zawsze mówiłam co będzie to będzie nie musze karmić piersią a teraz mam tyle mleka ze na dwoje naprawdę. .. a nie mogę nie odciągnąć przed karmieniem bo tak mała wtedy płacze i nie je. Xxx Gosia gratulacje kg :-) Ja jak osiągnęłam -1 od przed ciąży zaraz po porodzie tak zeszło coś do -2 na chwile i Nów jest -1 także już tak pewnie zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
hej:) Gosia, ja też mam dzisiaj lenia, i właśnie mi Marysia zasnęła na dole i nie mam dostępu do kuchni, także ani gotować ani sprzątać nie mogę więc leże z kompem w sypialni... każda wymówka jest dobra, żeby nic nie robić he he:) x Od tego tygodnia wzięłam się ostro do roboty nad usystematyzowaniem dnia Marysi, pod koniec tygodnia dam znać czy podłapała temat:) Jak na razie jak porównam dzień dzisiejszy z wczorajszym idziemy zgodnie z planem:) x Maagda, ściągaj mleczko i podawaj butelką jak Bartkowi to pasuje to jest najważniejsze:) powodzenia x Safari, Andzik dużo zdrówka dla dzieciaczków:) x Jeszcze musimy dzisiaj spacer zaliczyć, już się boje...;/ x Chrzciny robimy 15.03, musze jeszcze catering zamówić i bedzie odhaczone. x Piszcie cos laseczki bo nudy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
My juz po spacerku;) obiad podszykowany. bore sie teraz za skoncznie okien bo przed spacerkiem 2 myłam. teraz reszta;) xxx Z tym katarkiem u nas tragedii nie ma. wydaje mi sie ze to nadal ta sapka niemowleca bo tylko rano go meczy. a jak odciagniemy glutki to zas cały dzien jest dobrze;) xxx Dziewczyny co do wozków to powiem szczerze ze nasz czołg jest nie zastąpiony. a quinny tylko uzywamy jak jedziemy do moich rodziców albo jak lansuje sie po galerii;))) ale to i tak jade jak za kare bo mamy quinny z 3 kołkami i jest masakra;) zle sie go prowadzi. xxx Malwi wspołczuje z tym oczkiej. i wcale ci sie nie dziwie ze masz stresa. ale bedzie dobrze gowa do góry;* xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej my wlasnie na spscerze . Bede odciagac bede tylko cos malo tego mleka mam. A tak mi zal jak go trzymam na kolanach a on obraca glowke tak slodko w strone piersi i ja mu ja daje ale co z tego jak po 2 minutach placze ze chyba tam nic nie leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a nie wiecie ile może ten katar trwać. Moss kurde juz 8 dzień. Siedzą te glutki tak mega głęboko nie zawsze data się wyciągnąć. Do tego takie żółtawe ciągnące... sorki za dokładny opis ale to normalne jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
safari idzcie jeszcze raz do lekarza:) xxx zimowa ty pisalas ze Twoje chlopaki spia na brzuchach- odkladasz najmlodszego na noc do lozeczka? bo ja sie troche boje i maly spi z nami w lozku , ale to niewygodne :/ i zastanawiam sie nad ukladnaime go w lozeczku ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No zoltawe byc nie powinny, tzn ze siedzi tam jakas bakteria. Niektórzy pediatrzy daja na taki katar krople do oczu z antybiotykiem. Z kolei moj laryngolog uwaza, ze to nie ma sensu. Chyba powinnas zawitac u lekarza, bo cos sie wydluza Wam ten katar, a u takich Maluchów sama wiesz jak to sie moze wikłac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
cześć Wam! u mnie nic nowego, mała nadal nie śpi, ja nadal jestem zmęczona i ostatnio nie umiem się nawet zrelaksować, co mam zrobić? :( Magda jak wynajdziesz sposób jak zmusić dziecko żeby zasnęło wieczorem to mi napisz koniecznie. Ags, Gosia - czekam na Wasze relacje z basenu! ja też się niedługo zamierzam wybrać Safari trzymam kciuki żeby Mia szybko wyzdrowiała aaa muszę się pochwalić zaczęłam ćwiczyć z Chodakowską żeby mieć piękny brzuch potem napiszę więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina dzis byla u mnie polozna ostatni raz juz i mowila ze nie zabardzo da sie cos zrobic. Powiedziala zeby wprowadzic rutyne dalej kapac codziennie potem jedzonko i lulanie i czekac az maly sam sie przestawi. Tylko nic mi nie powiedziala na to plakanie bo gdyby on byl spokojny to ja bym mogla z nim siedziec do 23iej ale on usypia potem ssie budzi i placze ze zmeczenia i znowu na troche usypia i takie bledne kolo mamy az do 23iej Xx Polozna bartka wazyla i wazy 5,460 a tydzien temu na szczepieniu wazyl 4,660. W tydzien przybral 800g a ja po nim tego nie widze ale sie ciesze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×