Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość zimowaMama2014
Nfocat-tak spi w nocy w lozeczku na klinie, cala noc tam spi. Po każdym karmieniu odkladam go na brzuch. Xxx My bylismy na basenie i kajtek byl zadowolony, w jacuzzi sie smial na glos (chyba z babelkow) :) Xxx My mamy miec w czwartek szczepienie ale wkurzyly mnie babki w przychodni i nie wiem czy nie zmienimy jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Dziewczyny stał sie cud;))) moj Leon zaczął trzymac główke na lezaco;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik super! Grątulacje;) X Moje dziecko dzisiaj wstalo o 5.20 wyspane! Wczoraj zasnela o godz wcześniej niz zwykle i to jest powodem, biedna była tak zmęczona... No i tak wlasnie jest godz 10 a ona ma juz 2 drzemkę;) X Wczorajszy spacer jak zwykle czyli powrót z krzykiem... X Ja juz nic nie chudnę a tak sie fajnie zapowiadało... Żre za dużo słodyczy :/ X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zimowa, a jad długo byłaś z małym na basenie? Juz mam pampersy na basen ale jeszcze sie zastanawiam kiedy pójdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam położna mówiła żeby iść po 3 miesiącu i jak jazda do pl tez po 3 miesiącu. Taki magiczny okres jakiś :-p Xxx A u nas i w szpitalu i nasz pediatra przestrzegali żeby dziecko nie może spać na brzuchu bo nie mamy go w zasięgu wzroku nocą. Oczywiście kłaść jak najwięcej na brzuch ale tylko w ciągu dnia jak mamy je na oku bardziej. Spać nie i my się tego trzymamy. Xxx Andzik gratki. Xxx Claudina kobitko wytrwałości życzę. Moja śpi przepięknie ale.w dzień jakby mi ktoś dziecko podmienil. Nic jej nie pasuje chciałaby żeby ją ciągle nosić. A od samego początku nie była lulana noszona.... teraz od tej choroby się ją bardziej tulilo nosiło i chyba przywykla. Katar mniejszy ale jeszcze zalega. W piątek mamy 2 wizyty umówione jedna po drugiej nerka plus szczepienia wiec będą ja wtedy badać... chyba już poczekam te 2 dni. Katarek ściągamy ale ciężko jest cokolwiek wydostać mimo że słyszę ze coś jeszcze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek847
Ja właśnie kołuje po wsi wyszłam z takim nerwem ze Glowa mala wczoraj w związku z leniem nic nie robilam a dzisiaj nie wiem w co mam ręce włożyć tym bardziej ze jutro przyjeżdżają 2 babcie i dziadek wiec salatka i ciasto i dom ogarnac a do tego maly akurat dzis taki niespokojny ze caly czas poplakuje wrrrr moze uda mi sie go zaraz na tarasie zostawić i cos porobic w domu.Na dodatek mis akurat dzis sobie 2zmiane wziął i ja oczywiscie z tym wszystkim i 2 dzieci sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi-bylismy ok 30min, dla takiego maluszka to jest max. Xxx Safari-tutaj tez tak mowia z tym spaniem, ale moje dzieci lepiej i dluzej spia na brzuchu. Poza tym jest na tyle silny ze sam sobie obraca glowe i spi na klinie, nie mam ochraniaczy na lozeczku wiec go widze. Jak uleje to sie tym nie zadlawi a na plecach moze, a ze ulewal sporo to bylo to dla mnie lepszym rozwiązaniem. Poza tym szybko sie usypia-wystarczy poklepac po pupie:). A dlaczego dluzsza podroz dopiero po 3mcu? Jakie byly argumenty? My pojechalismy ze starszym w Karkonosze (ok 6godz jazdy) jak mial 6tyg, jedna przerwa na karmienie i przespal cala podroz. Teraz jest jeszcze fajny wiek bo z reguly dzieci spia w samochodach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejoooo :D xx wiecie co Zuzka naprawdę ma problemy z trzymaniem tej główki na brzuszku :( obserwuje ją nieustannie od tego szczepienia i wydaje mi się że problem leży w tym że ona ma cały czas zaciśnięte piąstki, i pamiętam jak Gosia pisała o tym napięciu i coraz bardziej mi się wydaje że to może byc u nas, więc cieszę się z tej wizyty u neurologa, bo jesli trzeba ją rehabilitować to le[iej teraz niż jak będzie duża. Wizyte mamy 12 lutego :) na razie ćwiczymy intensywnie i za radą Anji kładę ja na swoich kolanach i trzyma wtedy głowkę mimo że jest na brzuszku, na brzuszku kładę ją tak jak pisała Agagula - tak by nie zaczeła płakać i tak po kilkanaście razy dziennie i widac efekty :)ale do tego co widzę na zdjęciach i filmikach do waszych dzieciaczków jej jeszcze troszkę daleko, ale mam nadzieję że pomalutku wszystko nadrobimy :) xx ze spaniem u nas nie ma problemów - noce zaczynają się tak ok 20,30 do 22 max jest juz w sypialni i śpi do rana tj 8 czasem 9 z 2 karmieniami :) czasem 1 a czasem więcej ale ogólnie jest ok spacery na szczęscie lubi i jak porządnie zaśnie na spacerku to potrafi przespać ciągiem po 3 4 godziny :P ale poza tym ma króciuście drzemki po 10, 15 min, ogólnie przez dzień mało śpi, ale nadrabia w nocy i dopasowałyśmy się już :D xx u nas spacery są głownie w foteliku bo za gondolą nie przepada - ona jest na etapie że już nie przesypia całego spaceru i po porstu w foteliku wszystko widzi i błądzi wzrokiem po drzewach i podoba jej się to :) mi spacerówka z wózka 3w1 podoba się, ale jest ciężka i jak jadę autem czy tu u siebie będzie ok gorzej jak będziemy musiały jeździć busem do miasta, bo po złożeniu zajmuje dużo miejsca więc chcę kupić 2 spacerówkę - taka składaną w część i w razie gdybyśmy musiały jeździć na rehabilitację to taka była by super i stąd mam pytanie czy za miesiąc czyli gdy będzie miała skończone 3 miesiące może już jeździć w spaceróce (oczywiście na płąsko) chodzi o sam fakt ?? bo też myślałam o tym by kupić taką wkładkę dla niemowlaka do tej spacerówki, żeby było jej tam ciaśniej i przytulniej, co myślicie ?? xx my na basen tez wybieramy się po 3 miesiącu, pampki tez już mamy, ale też chcę by było w miarę ciepło na dworze :) zobaczymy jak to będzie :) xx z ulewaniem u nad meggggga lepiej :) są dni (i to całkiem sporo) że nie ulewa wcale, bardzo często odbija i jest już naprawdę lepiej, chodź są dni że jeszcze ulewa - z niecierpliwościa czekamy na koniec 3 miesiąca hehehehe xx Malwi przykro nam że nie udało się odetkać tego kanalika, trzymam kciuki żebyście dały radę na zabiegu - obie :) xx zawiecha gratuluje pracy :) fajnie będzie wyjść z domu i się troszkę oderwać :) xx dziewczyny ja z kolei zapisałam się do szkoły :) fryzjerskiej :P ja generalnie lubię wszystko co wiąże się z włosami - ścinać, czasać, farbować, robię to dla wszystkich znajomych którzy się nie boja, więc postanowiłam że jest to generalnie coś co robić w życiu chcę, a taki cas jak teraz - rocznego płatnego urlopu juz mieć nigdy nie będę więc wykorzystam to :) zajęcia zacznę w lutym bądź na początku marca 2 weekendy w tygodniu :) do Zuzki będzie przyjeżdżać moja mama, a ja zaczełam produkcję mlesia do mrożenia :) troszkę się boję tego że np jak będzie pic z butelki to nie będzie chciała już z piersi ale pocieszam się że to tylko do południa a wieczory juz w domu więc damy radę :) najbardziej ciesze się z tego że wyjdę trochę z domu, bo jeszcze trochę i będzie rok jak nie przebywam regularnie z ludźmi, ale nie ukrywam że boję się rozdzielenia z nią nawet na parę godzin brrr xx kurcze przeczytałam wszystko na raz i nie za bardzo pamiętam co komu napisac miałam więc na razie to tyle co pamiętam :) xx a Zuzka właśnie się budzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
safari ja wiem ze nie poleca sie spania na brzuchu ale Jeremi inaczej po prostu nie chce spac :( z reguly budzi sie po 20 , 30 minutach z rykiem , jego maks na plecach to 1,5 godz wiec niewyrobka. Wiec co ja mam zrobic ? xxx zimowa- kurde a moj na klinie zjezdza :) wiec go wyjelam, dzisiaj pierwsza noc polozylam go do lozeczka , spal od 22 do 3, pozniej przelozylam go na plecy bo si etroche balam to pobudka co godzine :( nie wiem sama co robic - brac do lozka czy odkladac do lozeczka?? xxx iza lekarz zbada mala i dowiesz sie co i jak :D ogolem pisatki to chyba wszystkie dzieci na tym etapie maja zacisniete :) a glowke jedno lepiej drugie gorzej podnosi- to sa przeciez maluszki jeszcze i maja troche czasu :) fajna sprawa ze szkola- super ze robisz cos dla siebie! xxx gosia biedna jestes, ale dasz rade :D powodzenia! xxx malwi ja tez myslalam ze kp chudnie sie szybko i bez problemu a tu dupa :) klamia wszyscy w kolo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny;) Jak tam wasze dzieciaczki u dzadków juz były;) ja czekam az sie Leos obudzi i ruszamy;) w koncu moi rodzice pierszy raz beda obchodzic takie swieto;) xxx Iza dobrze ze jestes;) i ty i Zuzka;) Iza idzx do tego lekarza. mnie przez chwile przeszło zeby małego gdzies zapisac. bo cwiczulismy codziennie ikladłam bardzo czesto na brzuszku a on nic, nieraz wogóle nie podnosił głowy tylko smarkał w kocyk. Ale wczoraj ni stad zaczął trzymac ten mały łepek. smieje sie ze córeczka kolezanki weszła mu na ambicje:) xxx U nas zasniecie na brzuszku w ogóle nie wchodzi w gre. z lezeniem jest tragedia;) xxx móz niedługo konczymy 3 miesiace i lecimy na ten basen, juz nie moge sie doczekac;) xxx Izka ty poszłas do szkoły fryzierskiej a ja wyciagnełam maszyne do szycia. wczoraj uszyłam spodnie mojej siostrze( która jest krawcowa szkolona) a dzisiaj biore sie za poszewki na poduszki;) xxx Leon spaceruje w gondoli bo jak tylko poczuje swieze powietrze to od razu zasypia i przesypia praktycznie cały spacer;) xxx Nfocat chyba jednak z tym chudnieciem podczas kp cos jest bo ja poki malego karmiłam to waga leciała jak szalona a teraz jak przestałam to stanela w miejscu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
Tak jak mowie-nasz spi cala noc w lozeczku na brzuchu. Pierwszy tez tak spal od pierwszych dni zycia, ten mial ok tydz jak zaczal tak spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
Hej. Moj batrek tez nie ma mowy zeby spal czy chociaz lezal na brzuchu ale jak go klade chiciaz na.minutke to cos tam probuje dzwigac ta glowke. Xx Piastki tez ma czesto zacisniete a kciuk to ciagle w srodku dloni trzyma reszta paluszkow luzna jak sie np bawi i macha do zabawki a kciuk schowany u ciezko go ruszyc w ogole Xx Pojdziecie do neurologa to sprawdzicie ale na pewno bedzie dobrze. Z tymi raczkami i glowkami to dzieci rasna w roznym tempie i przyjdzie czas ze to przejdzie i wszystkiego sie naucza. Xx Super z tym basenem Xx A dzis 21 i moj bartus konczy rowno 2 miesiace a do babci i dziadka tez wlasnie jestesmy w drodze. To ich pierwszy wnusio wiec trzeba to uczcic i zostaniemy na noc bo z samego rana ide tam do gminy swojej zlozyc wniosek o zmiane dowodu bo juz od slubu minelo 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Safari29
Zimowa to niby chodzi o długa podróż w takiej pozycji. Podobno niewskazane dla kregowlupa aby tyle tak siedziała. Podobno są juz jakieś foteliki dla .noworodkow specjalne na dłuższe podróże rozkładane na plasko. Nie wiem nie interesowałam się tym wiecej. Jeszcze 3 tygodnie i będzie te 3 miesiace :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
kafe stoi czy po prostu nikt sie nie udziela ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Wszystkie mamy zajete swoimi maluszkami;) xxx Moj Ksieciuunio spi a jak dzisiaj sprzatalam lazienke. xxx Dziadki zadowolone po wczorajszym swiecie;) (tzn moi rodzice) nawet sie Leos załapał na prezencik do skarbonki;))) musze mu jakas ładna skarbonke kupic;) xxx Tescie obojetnie podeszli do Leona;( drugi wnuczek jest lepszy;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Andzik, znam to uczucie odnosnie tesciow i drugiej wnuczki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jaka tu cisza dzisia. Ja wlasnie ide z Dziubkiem na spacer drugi raz bo rano tez bylismy bo nosilam do poloznej zaswiadczenie do wypelnienia do becikowego a tez musialam dwa razy tam chodzic bo poszlam i sie okazalo ze trzeba dac do wgladu wypis ze szpitala i heja dwa razy z bartusiem do przychodni. Gorsza czesc spaceru to taka ze jak tylko wrocilismy do domu bartek zaczal strasznie krzyczec. Polozylam go do przebierania pieluchy, otwieram ta zasikana a tam kupa po samego siu.rka. musial ja zrobic na spiaco na spacerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam tylko nadzieje ze za dlugo w tym nie lezal. Dawno o 10 rano kupy nie robil wiec spokojnie z nim spacerowalam. Xx Wczoraj u dziadkow jak nigdy usnal o 21ej. Ogladnelismy sobie z rodzicami film, pogadalismy a Dziubek sobie slodko spal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no czesc ogarnęłam i wczoraj i dzisiaj :) starszy miał dzis duzy wystep w gminnym osrodku kultury i poszło mu świetnie- dziadkowie zadowoleni odwiedzili potem maluszka w domku zjedli sałatkę i ciasto ,wypili herbatkę i pojechali :) uffff odbębnione.Oliwcio podarował prezenciki ...zdjęcia ,kwiaty i czekoladki w swoim imieniu i brata.Teraz na horyzoncie bal a potem całą energię skupiam na chrzcinach xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
dzien dobry laseczki;) zapomnialam wam napisac ze w koncu okres dostalam. juz 3 dni za mna. a leje sie jak z kranu;) xxx maly spi a ja szykuje obiadek. xxx szaro i ponuro ale na spacerek pojdziemy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hop hop co tu taka cisza? xxx Dzisiaj piateczek a co sie z tym wiąże? Zumba!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Andzik ja tez raczej dostalam okres. Wczoraj byly tylko plamki na papierze po sikaniu a dzis juz zalozylam podpaske ale jest tego malutko nie wiem czy to sie rozkreci dopiero czy to tylko jakies plamienie. Xx Kurcze u mnie od rana pada deszcz ze sniegiem i cho.ler.ka chyba dzis nie wyjde bo na nosidelko nie mam folii. Chyba poszukam w internecie czy sa folie na nosidelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
andzik no to milej zumby!! kurde ja bym chciala zaczac cwiczyc ale naczytala sie ze po cc powinno sie odczekac 6 miesiecy z cwiczeniami na brzuch a na tym najbardziejmi zalezy :/ xxx magda sa takie foli i kosztuja kilka zl :D sprawdz na allegro :) xxx u nas 0 stopni celsjusza i snieg na dworze, maluch spi , ja posprztalam mieszkanie i pewnie pojdziemy na krotki spacer. Niech maly zobaczy snieg bo u nas jeszcze nie bylo :) xxx a ja w domu kisze kurde , mieszkamy 6 km od miasta , wszyscy znajomi w miescie i taka kupa troche :/ pogoda nie zacheca na robienie wyprawy z malym do miasta(bo to wyprawa- foteliki, gondole, mleko itp itd) i tak juz pare dni tylko u nas sie krece :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Magdalena mysle ze tak. Nasz Leon na poczatku tez czesciej robił kupke teraz srednio co 3-4 dni. ALe bez najmniejszych problemów. oststnia kupka była w srode a dzis od rana juz 2;) xxx A mnie tak leci ze co nie cala godzine chodze sie przewijac;( ale dobrze ze jest bo juz zaczełam sie stresowac jego brakiem;) i oby przeszło do wtorku bo mam wizyte u doktorka;) xxx Moje dziecie spi. ja juz ogarnieta z obiadem i sprzatanie. moge poscieniec na laptopie;) xxx Nfocat zumba na szczescie nie jest taka obciazajaca na miesnie brzcha wiec chodze. ale słyszałam zeby z brzuszkami faktycznie sie wstrzymac do poł roku po porodzie. oststnio znajoma mówiła ze przez brzuszki własnie rozeszła jej sie blizna na macicy. za wczesnie zaczeła i to tez była jej druga cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Heja:-) Moj synu ostatnio placze przez sen...ale jak;-) potem tak szlocha...ciekawe co mu sie sni co? Moze ze musi isc do szkoly;-) Xx Kupe mamy 1 dziennie a czasem na 2 dni Xx Ja jak za bardzo sie przeciaze to mnie blizna boli po lewej stronie:O Xx Dzis wieczorem wychodze na babski wieczor do funfeli:-D jupijajej! Xx Ja zazwyczaj wychodze kolo 11 na 1.5godz na spacer, potem wizyta u ,,babci,, mleczko, zmiana pieluchy, wyglupy i znowu spacer i do domu...zawsze z pelna torba...:O ale mozna sie przyzwyczaic:-) Xx Moj kot wlazl do gondoli i zasnal w kapturze od kombinezonu Mieszka:-( co za czort z tego kota! Juz z nia nie daje sobie rady... Xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja laski byliśmy dziś u dr. Niestety potwierdziła się narka lewa podwójna do tego powiększona. Nic nie możemy ma to poradzić. Każda temp 38 ponad od razu szpital i mówić że ma podwójna nerke... :-/ ech szczepiona tez była dziś pierwszy raz. 2 szczepionki po 1 w każde udo i wzięliśmy dodatkowo rotawirusy. Tu szczepienia ponoć nie są obowiazkowe. Mieliśmy wypełnić jakie szczepienia sobie życzymy. Ciekawe jak malutka zareaguje. Najpierw bardzo plakala. Potem spala z godzinę a teraz zajada. :-) Jak u was było po szczepieniach znośnie czy płacz o gorączka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Safari u nas po szczepieniu goraczki nie bylo aby mega marudzenie do konca dnia. na drugi dzien bylo juz ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
safari a dlaczego przy temp macie do szpitala jezdzic?? przykro miz powodu tej wady u coreczki, ale jestem pewa ze bedzie ok i trzymam za Was kciukasy :) xxx co do szvczepienia to byla temp ok 37,5 i meeega placz przez pol dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×