Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość gość Emila
Hejka ;) Melduje się już w domu, dziś wrocilismy. Podróż poszła dość sprawnie jedyne 14 godz ;) (w tamtą stronę było 18 :/ ) Jechalismy w nocy i Adusia praktycznie całą drogę przespała . Dziś krociotko bo lecę spać, a jutro już zaczynam nadrabiac zaległości, bom się stesknila za Wami :D dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Hej, dziewczyny u nas noce masakryczne przez zeby :/ za dwa dni mamy chrzicny...juz sie stresuje. Na szczescie juz wszystko gotowe tzn menu wybrane ;-p ubrania wyprasowane wisza na wieszakach tylko teraz modle sie o pogode bo mam cienka bluzke z rekawem3/4 ale zapowiadaja niby u nas 23 stopnie na sobote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ anja nie martw sie pogda na pewno bedzie ladna i wspolczuje Hani teg bou, szkoda ze malutka musi tak cierpiec xx Arla tobie gratuluje zabka i super ze tak bezbesnie nie wiadomo kiedy wyszydl xx dzieki dziewczyny ze nie macie mnie za jakas zla matke. ja na prawd nowych smakow daje ociupinke na probe i nie czuje sie jakas gorsza czy jakbym mu krzywde robila. a co do goscia to mam go gdzies a to ze jestem ze wsi to akurat jestem z tego dumna xx Andzik ja dzis tez juz malemu ugotowalm kompocik z calego jablka i 3 malych malinek. kompocik pyszny a jabluszko wyciagnelam i po poludniu bedzie deserek tylko dorzuce jeszcze kawaleczek bananka xx no dzis juz chyba na prawde bedzie cieplo bo wczoraj niby mialo byc ale u nas cale niebo w chmurach bylo i slonce nie mialo jak nas ogrzac. xx dzis na spacerek po poludniu a potem o 17stej jeszcze na dzialeczke pogrzebac a bartus tam akurat ma ostatnia pol godzinna drzemke przed nocnym spaniem. troche pogrzebiemy i po 18stej jestesmy juz w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Mialam sie nie wypowiadac na ten temat bo raczej nie odnosze sie do wypowiedzi "gosci" ale bardzo spodobalo mi sie Magda to jak napisalas ze nie wstydziesz sie tego ze jestes ze wsi. Ja znam wielu ludzi, z wieloma wspolpracuje i wspopracowalam i uwierzcie mi ze ludzie pochodzący ze wsi są bardzo czesto mądrzejsi i lepiej wyksztalceni niz Ci z miasta. Tu nie chodzi o pochodzenie a charakter i kulture człowieka!!!! xxx Zresztą mi sie marzy domek na wsi wiec i ja moze kiedy bede "babą ze wsi" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Co do słodyczy , to i ja mam chcice :/ a przez ost 2 tyg to codziennie jakieś ciasta, najpierw dojadanie przez tydzień po świętach później po chrzcinach, masakra ;) X Anja gratuluję ząbków, oby kolejne już szły spokojniej :) Ja się nie zastanawiałam jak odbierają urodę Ady inni, dla mnie jest śliczna ale wiadomo nie jestem obiektywna a inni na pewno ją widzą inaczej X Magda co do zazdrości , ja o Adusie nie jestem. Teraz jak byliśmy w pl to wręcz cieszylam się, że mogę gdzieś bez niej wyjść :P Oj doceniaj, że kupki Bartka mieszczą się w pieluszce he ;) u nas ostatnio chyba przez te moje obrzarstwo ciastowe, każda kupka była poza :/ raz aż po szyję i w rękawie hehe udawalam, że spie i mój mąż się z tym zmagał hehe ale smialam się jak jego slyszalam i w końcu wstalam, bo przecież bez kąpieli by się nie obyło :D Gratulacje ząbków :) X Malwi i Claudina powodzenia w staraniach o kolejnego szkraba :) X Agagula Ada jak się podciaga do siedzenia to też od razu na nogi staje. Byliśmy na usg i pani powiedziała, że widać ze ma silne nóżki i ze szybko zacznie chodzić, zobaczymy :) Co do teściowej tj pisałam na FB, nawet nie zadzwoniła jak Ada się urodziła i dopiero teraz jak byliśmy w pl zaczęła się nią interesować i nawet wzięła do nas nr tel hehe ciekawe czy zadzwoni :P Wspolczuje z tą pracą , jeszcze i te parę dni urlopu zabrali :/ Ja też Adę często pod paszki podnoszą :/ kurcze nie wiedziałam, że to cos złego.. Adusia w święa zaczęła chichotac w glos ( coś cudownego ), a później już ani razu :/ więc nadal czekam.. X Kasica gratuluje obrotów! U nas ciągle tylko z brzuszka na plecy, a z brzuszka jedynie na boczki. Jak się ma Twoje postanowienie sportowe, przestałaś po tym co przeżyłaś? X Iza u nas tez paznokcie to koszmar , zanim obetnę ostatni to już pierwszy znów można obcinać hehe :D Ja nie zaslaniam Adzie buzi jak słonko świeci, ale też muszę się w jakiś filtr zaopatrzyć. Ja jak się zaczerwienią pachwiny Adzie to pudruje i na drugi dzień jest ok :) X Kasiaaa gratuluję pełnych nocek! Super :) X Też często myślę o małym Huberciku, mam nadzieje, że wszystko u nich w porządku X Co do czapeczek to ja po kąpieli parę razy założylam, jak moja mama była u nas hehe ale w sumie to nie mam pojęcia po co ;) a na dwór nakladam cały czas, jakoś trochę się boję tak całkiem bez niczego, jak było ciepło to opaseczka była na uszach. Ja też jak wieje lub jak biegami to muszę mieć uszy zakryte bo inaczej mi tak nawieje ,że głowa pęka z bólu.. I chyba stąd moja ostrożność :) X Ags Tobie też gratuluje ząbków :) Kurcze u nas nie było żadnego szczepienia po porodzie , przynajmniej ja nic o tym nie wiem.. X Andzik wspolczuje z powodu cioci :( Moja Ada zawsze w kościółku jest grzeczna, bo przecież leży w swoim ukochanym wozeczku :) X Gosia super z tym fitnessem :) X Dobrze,że po wszystkich szczepieniach ok :) X Karolinaaa dobrze, że u Was ok wszystko :) X Newt fajnie, że wyspani chodzicie :) ja też nienarzekam X Safari wspolczuje chorób na wyjeździe :/ dobrze, że chrzciny w miarę spokojne :) X Co do przeniesienia na FB ja się dostosuje, aczkolwiek lubię kafe, bo jest wygodniej :) X Neska u nas się pozmienialo z drzemkami w dzień i Ada ma jedną czasem dwie 2-godzinne :) i kilka krótkich X Repetytorium fajnie,że zadowolona jesteś z chrzcin :) Moja Ada przybiera różnie raz 400 gram, raz 700 , a teraz zobaczymy za tydzień X Nfocat dolanczam do pytania, jesli nie lokata to co? Tez mam zamiar wpłacić Ady kaske z chrzcin na konto i dorzucac do tego X Arla fajnie że się odezwalas X Magda i Agagula czemu chcecie poprzestać na jednym dziecku? Pytam z ciekawości :P X Nadrobilam wszystko z czytaniem, został mi fb, odpisalam tak z grubsza , tyle ile zdolalam póki Ada spala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Trochę długi ten mój post wyszedł :P Kasica tam powinno być że z plecaków to jedynie na boczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny my tak na chwilke eh dziecko mi sie mega rozchorowalo :-\ temperatura ciagle powyzej 38 masakra chodz czasem spada do 37,5ale zaraz znowu rosnie bylismy wczoraj na pogotowiu i podejzewa babka ze ma zapalenie gardla dzis o 16 idziemy do lekarza chodz nasza pani doktor na urlopie i idziemy do innego :-\ chodz nie chcieli nas przyjac kazali czekac do poniedzialku na pania doktor masakra ale z wielka lacha dzis nas przyjma :-) na szczescie antybiotyku nie dostal bo karmimy sie cycem ale nie ma zadnej poprawy od wczoraj wiec zobaczymy co lekarz dzis powie :'( takie biedne te moje dziecko blade jesc pic nie chce misze mu wlewac na sile od 3 dzis na rekach go nosze bo ciagle tak biednie mruczy masakra mowie wam tylko siedziec i plakac :-\ sory ze tylko o nas ale mialam chwilke puki maly spi :-\ w sumie nie mozna nazwac tego spaniem eh. KASICA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasica zdrowka dla Adrianka! Oby szubko mu sie polepszyło!!!! xxxx Emilia, witaj :) U na kupki niestety podobne. Nie raz mala po kapieli jak strzeli to musi jeszcze jednna kapiel zaliczyc ;). Dodaj jakies fotki z chrzcin. xxxx Magda, pamietaj, ze nawet jesli ktoras z nas napisze cos co moze odbierasz jako krytyke to jest to z troski :) Ja sie zgadzam z Zimowa Mama, ale Ty wiesz co malemu pasi. Pamietaj tylko, zeby to byly Twoje decyzje a nie babci, mamy itp, bo one mimo, ze kieruja sie miloscia to czasami ni jak maja sie do wspolczesnych zalecen. Moja tesciowka z mama karmily Jarka kapusniakiem jak mial 3 miesiace i Jarek mi nie raz wspomina, ze jako kilkuletnie dziecko mial straszne bole brzucha :( xxxx Anja zycze super pogody i czekam na foty kreacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arla, super, ze zabek wyszedl bezbolesnie. xxxx Emilia z tego co wiem w Pl szczepi sie jeszcze w szpitalu, zaraz po urodzeniu. W Anglii szczepi sie w ciazy na krztusiec, blonice, a pierwsze szczepienie dziecko dostaje po 3 tyg i jest to BCG. xxxxx Repetytorium, zdecydowalam sie na to szczepienie, bo strach przed choroba mam wiekszy niz przed skutkami ubocznymi. Ja mala wszedzie biore ze soba i co chwile ka ktos dotyka, zaczepia. Bartek tez nie zawsze myje rece jak do niej przybiega ze szkoly, z dworu itp. Sama nie wiem czy dobrze robie, bo Bartek mimo szczepien na krztusiec, dostal go jakos kolo roczku :(. Mam zamiar rozciagnac to w czasie najbardziej jak sie da, bo kolejna dawka wypada za 4 tygodni i uwazam, ze to lekkie przegiecie. Za to na MMR na pewno nie zaszczepie ;). xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags nie no spokojnie ja wszystko przyjmuje do serca i rozumu i wcale sie nie obrażam :-) a to co napisalas to rzeczywiscie przegiencie. ja robie co robie alew zyciu niedalabym takich potraw jak kapusniak dziecku albo schabowego jak to mi gosc przysral. probujemy tylko nowych owockow w malutkich ilosciach no i ta smietanka w ziemniaczkach czasem i nic wiecej. ktoras kiedys pisala ze dala sprobowac do picia sok pomaranczowy a to tez jest chyba alergen dla niemowlaka i nic sie nie stalo nikt jej nic nie pisal i spoko. dzis tez na przykladzie ktorejs z was niepamietam ktorej dalam bartkowi do reki kolko ryzowe i siedzial i sobie ciamkal tyle ze z oczu go nie spuszczalam bo balam sie ze za duzy kawalek mu sie rozmoknie i sobie juz w buzce z nim nie poradzi xx aa ja tez biore bartka pod paszki kurcze. a 5 maja mamy usg bioderek w koncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, ja tam sie staram nie komentowac za wiele, chociaz po to by uniknac takiego przysrywania gosci. Kazdy ma swoj rozum i robi po swojemu, tylko mi nie raz sece staje jak czytam, ze babcia, mama, szwagierka tak poradzila/robi i nic nie jest.... Kuzynka Jarka mi radzila sloiczki vegeta przyprawiac, co mnie utwierdzilo w przekonaniu, ze niektorzy ludzie robia glupoty i podaja je dalej jako cenne rady :(. Ja widze, ze Ty bardzo dbasz o Bartka i nikt Ci nic nie zarzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Kasica wspolczuje i zdrowia życzę X Ags dodam fotki tylko pewnie juz nie dziś ale jutro się postaram :) X Magda moje inicjały to EG , możesz pisać na fb, żaden problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Arla
Anja- no stress , wszystko bedzie dobrze z chrzcinami :) ale sama wiem ze mimo wszystko jest ta niepewnosc jak to wyjdzie :) chwila i zaraz bedzie po i bedziesz pisac nam jak bylo :) xxx Kasia- zdrowka dla malenstwa. Najgorsze jest jak Maluszek choruje. Ja to juz mowie zeby lepiej to przeszlo na mnie niz ma moj synek cierpiec. xxx Ja mieszkalam zawsze na wsi :) dopiero po slubie zamieszklam w miescie. Ale jak to moj maz mowi- najlepsze kobietki sa ze wsi :D ale nie wiem co ma na mysli heh xxx Co do przejscia na fb - wole zebyscie zostaly tutaj bo tak to mi bedzie smutno bez czytania Waszych postow :) Do uslyszonka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia współczuję i zdrówka. Xxx Magda gościu to k flakach pisał jak pamiętam :-) a o schaboszczaku to ja pisałam ze panienki Polki tu w Niemczech się chwaliły ze dawały no któraś zadała pytanie od kiedy można smażone. A te mądre rady która to nie szybciej i co swojemu dawała włosy na głowie stawaly. Xxx U nas od soboty ma się popsuć pogoda cholercia. Ma być 15 stopni i deszcze a tak było ładnie. .... Moja zasnęła dziś na podłodze :-) kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez w sumie mogę być na kafe. Ale co jakieś bardziej osobiste tematy jestem za poruszaniem ich na fc żeby zbędnych komentarzy nie było :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
heja hoł! Anja - powodzenia - trzymam kciuki - będzie dobrze! pytałaś jeszcze jak Mieszko śpi - jak zaśnie to potrafi się jeszcze "wiercić"...ogólnie śpię w pokoju obok bo przy nim bym spać nie mogła a on to robi przez sen... xx Emi - w końcu wróciłaś! brakowało mi Ciebie! xx Arla - gratki z okazji kiełka ;) xx Andzik - jutro mój wielki dzień - dostałam wychodne na zumbe! trzymaj kciuki żeby wszystko wypaliło a jak przeżyję to Ci powiem jak było :) xx co do wsi...jakoś dziwnie się składa że w dzisiejszych czasach co raz więcej osób z miasta ucieka na wieś ;) xx Emilia - co do dzieci - po pierwsze jestem już "stara" , po drugie nie mam aż tyle sił i cierpliwości, po trzecie - kredyt by mnie wykończył, po czwarte mój M jest o 10 lat starszy więc już teraz ma "mało cierpliwości i sił" a po kolejne to Miesio ma przyrodnią siostrę i brata więc jedynakiem nie jest ;) xx ja mogę tu pisać bo opinia gości mi dynda i powiewa ;) xx myślałam, że ja ubieram Miecha ciepło...bo nosi bawełnianą cienką czapeczkę, rajty i spodnie, body z długim, polarek i kamizelka - a tu wczoraj jego rówieśnica wyskoczyła w zimowym kombinezonie, zimowej czapce, polarku i okryciu na wózek... :D aż mi się ciepło zrobiło - a jej mama w zimowej kurtce i czapce :) więc są lepsi ode mnie :) sasasa xx Kasica - kurczę zdrówka i 1000 buziaków dla Twojego synusia!! trzymaj się Kochana! xx Ags - święte słowa - pozytywna "negatywna opinia" inne zdanie - to nie od razu krytyka i wyrodna matka! a skoro się dzielimy swoimi "przeżyciami" to wiadomo że każdy ma na ten temat swoje zdanie :) xx reszty nie pamiętam i za nic nie żałuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj mlody juz od wczoraj praktycznie bez czapki smiga, ewentualnie mu kaptur zakladam. Moja mama mowi ze stosuje wzgledem dzieci "zimny chow"-ale niegdy nie byli poważnie chorzy, kilka razy tymek w swoim zyciu mial temp (w sumie raz antybiotyk) a tak to okazy zdrowia. Moja siostra ktora znowu(moim zdaniem przegrzewa corke) to ciagle maja z nia jakies problemy zdrowotne. Oczywiscie jal wieje i jest chlodno to czapka jest ale jal jest bezwietrznie i 20stopni to juz noe dla nas:) zreszta dzis mial spodenki, skarpetki, body z krotkim, bluzka i na to kurteczka to byl zgrzany, jak go rozebralam to przestal jeczec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neska851
Heja. Pochwale sie, w tym tyg Michu spi od 19.30 do 5 rano, butla i jeszcze godzinke drzemie. Jestem w niebie! Oby tylko tak juz zostalo. X Anja spokojnie wszystko wypali, nie wiem czemu ale te chrzciny tez mnie lekko stresowaly. Bardzo chcialam miec juz je za soba. Moze dlatego ze z dziecmi wszystko jest nieprzewidywalne. X Madzia ja znam mnostwo wspanialych osob ktore pochodza ze wsi. Teraz juz sie porozjezdzali, wiadomo jak to w dzisiejszych czasach jest, ale z wiekszoscia mimo tego utrzymujemy kontakt. Z reszta co to za roznica gdzie sie mieszka? X Co do rozszerzania diety, to ja jakos jestem ostrozna. Co mozna podac to podaje, ale jesli cos jest np od 10 miesiaca to czekam. Tyle. ale tak jak kiedys pisalam, kazdy robi jak uwaza i nic w tym zlego. Pomijajac takie przypadki o jakich Ags wspominala, zeby przyprawiac sloiczki wegetą. Haha, litosci! Agagula milej zumby. Ja juz w sobote ide biegac, po tygodniowej przerwie. I nie moge sie doczekac. Milego laseczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa jeszcze co do ubioru, moj ma skarpety, spodnie, body z krotkim na to bluzka z dlugim i na wierzch bluza plus cienka czapka (u nas wialo). Wsio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Neska no to trzymamy kciukasy za super nocki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Neska super macie z tym spaniem. Oby tak dalej. Xxx Agaga ja jutro tez zumbuje i juz nie mogę się doczekać:-))) I czekam na wieści;-) Xxx U nas dziś mega marudne do południa.nawet na raczkach było zle . trocha na spacerach było lepiej ale tez bez szału. Xxx U Leonka dziś na obiad był łosoś a na deserek jabluszko z płatkami jaglanymi. Xxx IDE spać Laseczki;-* dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Ags to chyba wiem już o jakie szczepienie chodziło.. W ciąży miałam mieć , z tym , że robi się je w określonym tyg a ja się spoznilam i nie miałam X Co do wsi to też mamy zamiar się tam budować, uwielbiam wieś , jak byłam młodsza to wszystkie wakacje u babci na wiosce spedzalam, szkoda, że wtedy nie wiedziałam, że to najlepsze wakacje były :) X Pytala ktoras o rajtki i spodnie, ja nakladam rajtki jedynie do sukieneczek :) X Neska super, że macie takie ładne nocki, oby tak dalej :) X Agagula wytrwałości na zumbie :) na pewno dasz radę! X Andzik oby jutro już Leoś "był sobą" i dal mamie chwilę wytchnienia ;) X My dziś zaliczylismy 1-szy spacer w spacerowce, Adusia dużo więcej widziała i zasnęła dopiero na 5 min przed domem :) Dziś były w dzień tylko 3 drzemki ale dwie po 2 godz i jedna 10 min :) pasuje mi ;) Dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Neska Gratuluję nocek XX Co do ubioru My się ubieramy w spodenki jakieś dresowe skarpetki buciki a na górę w body na długi rękaw a na to tylko bluza. Jak wieje mocno to zakładam jednak cieniutka bawelnianke a tak to czapka z daszkiem . Wczoraj tak byliśmy na działce od 17 do 19 stej ale musze przywieźć od rodziców moskitiere do nosidełka bo tam leży razem ze spacerówka a w takich godzinach jak my na działce jesteśmy to już jakieś muszki i komarki latają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Arla
hej :) u nas niestety zaczal sie okres marudzenia. wybila sie kolejna jedynka wiec ida 2 naraz. dzisiaj kupie mu ta mas o ktorej wspominalyscie wczesniej to moze troche mu ulzy. xxx u nas dzisiaj brzydka pogoda wiec mam lenia i zostaje w domu. z mezem planowalismy tez wyjazd na majowke na polwysep helski ale sprawdzilam pogode i ma byc zimno i desczowo wiec to tez bezsensu zeby siedziec w pokoju. a Wy macie jakies plany na majowke? xxx zazdroszcze nocek Neska, ale musze pochwalic Alana ze wstaje juz tylko raz w nocy i poznij o 6 juz na nogach. Nie jest najgorzej oby bylo juz tylko lepiej. xxx Emila- dla mnie spacerowka byla wybawieniem. bo w gondoli synus juz nie chcial jezdzic bo nic nie widzial. teraz moze poogladac wiec spacery sa spokojniejsze ;) CZekam na nosidło bo zamowilam ostatnio i zobaczymy jak w nosidle beda wygladac spacery xxx Andzik- rozpieszczasz tymi obiadkami swojego Maluszka :) ja musze sie wybrac po kolejne sloiczki :D juz po 5 miesiacu poprobujemy. Z gotowaniem u mnie jeszcze kiepsko tzn dla mnie i meza gotuje obiady ale dla Alana jeszcze poczekam i najpierw pojde na latwizne z sloiczkami. xxx Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Ja ogólnie tez jeszcze daje sloiczki ale chyba już niedługo. Xxx Wrócił dziś mój Leon wesoły i uśmiechnięty Xxx Obiadem zrobiony. IDE sprzatac łazienkę poko Malý śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×