Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość gość
Zachęcam do skorzystania z bezpłatnego projektu adresowanego do kobiet w ciąży oraz mam maluchów w wieku 0-3 lata . Spotkania odbywają się w większych miastach w Polsce. szczegóły na głównej str: http://sklep.brzuchatki.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze zjadło mi posta !!!! wrrrrr xxx u mnie z wagą szkoda gadać spadło jakieś 8 kg a zostało prawie 20 kg :P do wiosny się z tym uporam i powiem wam że w zaistniałej sytuacjicieszę się ze jest zimno bo przynajmniej mogę to wszystko ukryć pod ubraniem xxx natalia nie martw sie wagą bo i tak nic nie zmienisz najwyżej urodzisz ślicznego dużego bobaska xxx madzia u mnie młody w zależności od dnia albo ruszał się słabiej albo normalnie.Niby się mówi że przed porodem dzidziuś się słabiej rusza ale to raczej nie jest regułą xxx dziś ma przyjść znowu ta wredna baba zważyć Natusia niech mi tylko coś powie o dokarmianiu to ją wyrzucę xxx ags u mnie tez się zaczyna cały czas mi się chce płakać :( ale mój misiek jest i jakoś sie to rozchodzi po kościach choć nie ukrywam że momentami mam ochotę schować się w kącie i wyć jak bóbr. Co do szwów to mi się powoli rozpuszczają i wypadają takie krótkie białe niteczki ,myję się białym jeleniem z korą debu ,do tego raz dziennie tantum rosa i smaruję rivanolem.No i po każdej toalecie prysznic xxx agagula fajnie z tym cycuszkiem :) xxx jola mi kazano na boczkach w razie gdyby coś się miało ulać xxxx aniu skarbie cieszę się że synuś już na świecie ,przykro mi że tak to u was wygląda ale musisz wierzyć ze wszystko będzie ok, nie dopuszczaj do siebie złych myśli.Jesteśmy z tobą i trzymamy kciuki żeby wszystko szybko wróciło do normy.dużo sił dla ciebie i jeszcze więcej dla Hubercika xxx zimowa fajnie że wynik wyszedł ok xxx która dziś rodzi ??? xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Xx Aniu gratuluje syneczka. Wszystko sie ulozy i bedzie dobrze na pewno. Zdrowka duzo dla was. Xx Zawiecha czyzbys sie doczekala swojego malenstwa ze sie nie odzywasz. Xx Palka No u mnie nic nadal siedze w domu. Brzuch czasem na dole pobolewa ale rzadko, przewaznie w nocy jak ide siku i wracam do lozka to boli troszke a w dzien to prawie wcale. Brzuch wysoko.Plecy mnie troszke bola ostatnio jak tylko troche pochodze ale to raczej nic nie znaczy. Chcialabym juz urodzic bo boje sie tak dlugo byc po terminie i nie chce tez zeby synu tam jeszcze tyle rosnol bo nie wiem jak ja go urodze. Jutro czwartek to chyba pojade z samego rana do swojej przychodni niech mi zrobia jeszcze ktg. Wizyte ostatnia juz mialam i karty moje pozamykane ale chyba mi ktg nie odmuwia. Xx Wczoraj pytalam o ruchy przed porodem bo rano do poludnia sie cos slabiej maly ruszal ale wieczorem wszystko wrocilo do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anja - 6 w 1 kosztuje 190 zl a pneumo i rota każda ponad 300 dokładnie nie pamietam Xx Też pediatra mi mówił żeby mieć na wszelki wypadek w domu sab simplex także ja się zaopatrzę. Niemiecki jest podbno lepszy niż czeski. Xx Repetytorium dzięki za pomysł! Właśnie tez mi cieknie z drugiej jak karmię małą. Porobię zapasy i będę mogła z czystym sumieniem wyjść na dłużej z domu. Xx Używacie smoczka? Xx Kita też dobrze pamiętam ten wkurw czemu jeszcze nie rodzę :D trzymam kciuki to już lada dzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Malwi ja daje Hani sab simplex ale tez nie widze jakiejs porawy i zastanawiam sie nad odstawieniem. Zawiecha chyba przyszedł czas na Ciebie bo tak długo sie nie odzywasz:-) Agagula dawała te herbatki z kopru???? jestem ciekawa czy cos pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Malwiu nastez bylo to o czym pisalas jak pepuszek odpadl. ale psikalam octeniseptem i juz jest dobrze:) xxx Aniu gratuluje Hubercika imocno trzymam za was kciuki. bedzie dobrze. xxx nierozpakowanym zycze wytrwalosci;) juz za chwile za momencik bedziecie tulic swoje malenstwa. xxx mnie wczoraj polozna powiedziala ze moge dac ten espumisan dalam i zaluje bo maly mial jeszczegorsze baczki. juz mu wiecej tego nie dam. bede kontynuowac debridad. xxx w niedziele ruszamy z malym w gosci;) a w sobote jade kupic jakas sukienke na chrzciny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Claudinka, ja daje małej smoczek w ciagu dnia, w nocy kompletnie nie jest potrzebny, Marys tak przy piersi odpływa ze śpiąca do łóżeczka ja odkładam. Czytałam u tej Tracy Hogg ze smoczek przyda sie nam w późniejszym okresie jak będziemy chciały jedno jedzenie w nocy wyeliminować żeby dziecko przesypialo noc. A i na smoczku podaje ten bobotic:) No a tak wogole to Maryska kocha smoka ...:/ C Dzięki Andzik to jestem spokojniejsza, tez to bede psykAc nadal:) X Wlasnie wzięłam sie za robienie albumu z czasu trwania ciazy... Bo w ciazy czasu nie miałam hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja, a kładziesz Hanię na brzuszku? Moja mała teraz spała na brzuszku i jak do niej przyszłam to tak strzelała bakami ze az super sie tego slychalo, i bez jakiejś większej histerii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Malwi, tak kłade ale Hania nie cierpi lezec na brzuszku :/ a i przyjaciela smoczka też mamy i uwielbiamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Kurcze dziewczyny tak przeglądałam fb i az trudno uwierzyc ze jeszcze niedawno pokazywałysmy swoje brzuszki a juz tyle maluszków przyszło na swiat i wyskoczyło z tych brzuszków. Taką troche historie swtworzyłysmy na tym fb :-) super sie to ogląda :-) i jak trudno uwierzyc ze te śliczne buziaczki siedziały w naszych brzuchach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Nasz Leos srednia lubi smoczek. czasem mu daje zeby leiej zasnal ale szybko wyplowa. dzis jakas tragedia u nas ze spaniem. co odloze malego do wozka czy lozeczka to polezy 15-20min i zaczyna sie prezyc i puszczac baczki i sie rozbudza. strasznie zaluje ze mu dalam wczoraj ten espumisan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co maja powiedziec te co czekaja.zastopowalybyscie troche z tymi przechwalkami bo smutno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Anja, ja Marysie przekładam na brzuszek tak pół godz po tym jak zaśnie, i wtedy nie protestuje. Zobacz na filmik Zawitkowskiego jak on dzieci na brzuszek przekłada, kilka razy mi sie udało tak to zrobic Maryska nawet nie poczuła ze z nia cos zrobiłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to co mamy czekac az wszystkie sie w kooooncu rozpakujecie??? a do tej pory mamy zakaz wypowiadania sie o swoich dolegliwosciach, o swoich dzieciach...wymieniac pytania, radzic sie??no prosze was dziewczyny. rozumiem ze sie niecierpliwicie i nie mozecie doczekac i puszczaja wam nerwy ale wybaczcie wiecej jest nas juz rozpakowanch wiec... poza tym zamiast narzekac mozecie duzo zrobic zeby szybciej urodzic umyc okna umyc podloge na kolanach duzo seksu cieple/gorace kapiele chodzenie po schodach duzo i szybko skakanie na pilce jazda na rowerku stacjonarnym picie herbatki z lisci malin wypicie olejku rycynowego (do kupienia w aptece bez recepty - cena 3 zl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
hej ja na rota i pneumo nie szczepie :D xxx iza wczorja u mnie byla polozna i mowila ze dziecko moze nie robic kupy kilka dni , warto wedlug niej podac ok 40 ml przegotowanej wody :) xxx co do rany po cieciu juz jest spoko choc dzisiaj mega mnei zabolala przy wstawaniu , az mi lzy pociekly :/ na zdjecie szwow ide wlasnie w poniedzialek, wtedy tez pozalatwiam sprawy w USC :D xxx co do pokarmu w zla godzine mowilam ze go nie mam , w poniedzilek po poludniu dostalam takiego nawalu ze masakra:/ piersi mega bolesne, o rozmiarze World trade centre, zatory tez mi sie robia bo czuje guzki, musze sciagac pokarm bo bez tego chyba bym padla:/ xxx malwi polozna polecila podczas karmienia leciutko dlonia pociagac piers w strone brodawki (tam gdzie masz guzki) i powiem Ci ze mi pomaga :D xxx poza tym mamy problem z prawidlowym przystawieniem malego do piersi - ciezko mu uchwycic brodawke , a jak sie zdenerwuje to juz w ogole dupa;/ ale pierwsze sukcesy sa (odpukac w niemalowane) od wczoraj nie podalismy ani razu mm :) raz tylko mleko sciagniete laktatorem do butelki :) xxx neska nie wiem czy gratulowalam , jesli nie to wszytskiego naj :D xxx iza co do wagi - gratuluje :) ja przytylam 11 a waga na razie w dol o 5,5 -6 kg :/ malo cos :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci na piersi moga kupy nie robic nawet 10dni wiec jezeli tylko sie nie meczy to spoko:) Xxx Gosia-ty tyle przytylas?? Nic nie bylo po tobie widac!!! Xxx U nas juz spanie na brzuchu albo na boczku. Xxx Wczoraj odpadl nam pepek ale mamy to co u wy-Malwi, wiec tez bedziemy psikac. Xxx U mnie -8kg wiec zostalo jeszcze ok 6kg do wagi z przed ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozpakowane mamusie nie przejmujcie sie gosciem. Ja uwielbiam was czytac mimo tego ze chcialabym miec tez juz syna przy sobie, ale jako ze to pierwsze moje dziecko to czytam was z ciekawoscia i notuje wszystko w glowie. Piszcie dalej o karmieniu, szczepieniach, kolkach i o wszystkim i sie nie przejmujcie i nie denerwujcie. Xx Ja wlasnie zjadlam swiezo ugotowana zupke szczawiowa. Ugotowalam dzisiaj zeby pojesc bo potem po porodzie juz tak szybko takiej ciezkiej zupy ze smietana nie zjem. A zreszta maz juz w skowronkach wraca z pracy jak mu napisalam jaka zupka na niego czeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
część dziewczyny, nie jestem zarejestrowana, ale od jakiegoś czasu Was podczytuje:) mam termin na 22.11. mam pytanie od jakiegoś czasu mam problemy z pęcherza, pozatym że bardzo często oddaje mocz. , w nocy przed zasnieciem wstaje kilkanaście razy, a jak już uda mi się zasnac to wstaje co godzinę, to nie jestem jednak najgorsze, często towarzyszą temu bóle pochodząca z zewnątrz pęcherza, zwijam się wtedy. trwa to chwilę. wyniki badań moczu mam dobre. miał ktoś podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) No wiem, wiem dziewczyny, jaki by nie był duży, to go jakoś urodzić muszę , ale wiecie jak przy końcówce o wszystkim się myśli i martwi, jeszcze do tego pierwszy poród . xxx Gosia dasz radę z tą wagą, na pewno poleci w niedługim czasie :) xxx Magda daj znać jak po ktg jeśli uda Ci się zrobić, może coś ruszy :) xxx Gościu nr 1, a dlaczego niby mają zastopować ? Większość dziewczyn urodziła, forum dalej istnieje, cieszą się swoim szczęściem, my ich- przynajmniej ja i nie widzę w tym problemu. Miło się to czyta, wymieniają się doświadczeniami, a w niedługim czasie reszta dołączy do grona rozpakowanych. Taka kolej rzeczy i nie rozumiem tej zazdrości... To nie zależy przecież od nich :D nie wiem czy oczekujesz współczucia, czy co?:) spokojnie! Jeszcze trochę. xxx Gościu nr 2- dziękujemy za całą listę podpowiedzi! ;) łącznie z ceną za olejek rycynowy....z tym myciem okien, seksem i innymi złotymi radami uważam, że nie ma reguły, poza tym nie popadajmy w paranoję. Dzieci wyjdą kiedy będą chciały i u jednych pomoże seks, u drugich sprzątanie (nawet na kolanach..) a u trzecich nic i każda z rozpakowanych i oczekujących jest tego przykładem:) xxx Osobiście dziękuję za wsparcie mam rozpakowanych , ja oczekuję na swoją kolej :P łatwo nie jest, ale to kwestia już naprawdę kilku, kilkunastu dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natalia rozumiem ze nabijasz sie z metod przyspieszajacych porod w ktorych podnosi sie rece do gory/ wyciaga rece na maxa prosto ( jak przy myciu podkigi na kolanach...ha ha) bo najzwyczajniej brak ci wiedzy. Otoz podnoszac rece do gory zmienia sie cisnienie, krew splywa do dolu- fizjologia czlowieka proste! Oczywiscie mowa o intensywnej pracy a nie robieniu tapety na papie : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu, wybacz ale nie skomentuję Twojej odpowiedzi, bo jej poziom jest zbyt niski, żeby się udzielać, poza tym z czytaniem że zrozumieniem też widzę masz problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu ale jestes nieprzyjemna osoba. Jajestem po terminie i to moja pierwsza ciaza i boje sie okropnie. twoje rady nikomu niepotrzebne to znaczy ze smiejesz sie bo masz to juz za soba i cwaniara sie znalazla.przykre to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Dziewczyny olac tych gości,zostalo nas tu chyba z 5-6 nierozpakowanych,mi to zupelnie nie przeszkadza,ze piszecie o dzieciach,w koncu to forum jest po to,co nie???;)zresztą jak umiem doradzę:)i ciesze sie,ze obieg informacji jest, także zfrustrowane osoby niech sie nie wypowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Palka jak po wizycie?! xxxx u mnie zadne cud sposoby w pierwszej ciąży malej nie ruszyły,ur tydz.po i juz:) xxxx Ags u mnie tez widzę,ze skora gorzej wygląda,piersi no i rozstępy wyszly a w pierwszej ciąży tego nie bylo...ciekawe jakby to po trzeciej bylo hehe xxxx dzis mialam bardzo udany dzien caly z córeczka,w teatrze lalkowym bylysmy,na fryteczkach i spacerze,a pozniej drzemka 2 godz.:):) mnie to nawet ekspedientki ze sklepu osiedlowego sie pyt.kiedy rodzę hehe a ja mowie-nie spieszy mi sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
olejmy gosci :) xxx gosia ja z waga bede walczyc razem z Toba :) xxx i dziewczyny ile macie stopni w domui jak ubieracie maluchy ?? bo ja mma 23 stopnie i malego ubieramy w pajacyk , albo body i spodenki bawelniane a on mi sie kurde poci na tym boku na ktorym go ulozymy i ciuchy sa wilgotne:/ z drugiej strony stopki ma chlodne- nie wiem jak go ubierac- poradzcie jak wy ubieracie swoje pociechy i jaka temp utrzymujecie w domu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Gosciu od pyt.z moczem,niepokojące moim zd.wyglada na infekcje jakas,moze warto by bylo zrobić nowe badanie?!zurawit jakiś można lykac,a najlepiej giną sie spytać. Ja jeszcze pilam herbatkę urosan fix czy cos takiego,gin mi zaleciła przy częstym oddawaniu moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Nfocat,nie przejmuj sie zimnymi dlonmi i stopami,u maluszkow zazwyczaj są zimne,a wiec spr dotykając karczku czy jest cieply,jeśli tak jest ok. Jeśli jest zgrzany malemu jest za cieplo. Jeśli chlodny-za zimno. temp 23 jest ok,nawet o stopień dwa za dużo,niby ale u mnie tez taka jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
repetytorium dzięki, chyba jutro odwiedze lekarza, bo zaczyna sie wieczór i chyba jest gorzej niz wczoraj:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas smoczek od wczoraj bo sutki musza odpoczac co jakis czas choc jak jest głodny to nie ma mocnych zeby go ciagnął xxxx po wizycie położnej mały przybrał z 3130 na 3180 :) dzisiaj szybko się zmyła i w piątek ma znowu być z wagą ...masakra was też tak nachodzą? xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, gratulacje dla Was! Duży zdrowka i siły! Myśl pozytywnie, bedzie dobrze, bo inaczej być nie może! W miarę możliwości daj znać co u Was. Gosiaczek, u mnie tez smoezen postzegel w ruch, bo juz nie daje rady. Juz dzisiaj widzę ze mleko ładnie leci z piersi, słychać jak mała przełyka no i jak nacisnę to leci :) od wczoraj przybrała 60g pewnie przez to mm ale juz dzisiaj tylko podaje pierś i zobaczymy jak bedzie jutro. U mnie tez jest codziennie pielęgniarka, bardzo fajna babka, przy pierwszej córce tez ona przychodziła. Bardzo miła, duzo mi pomogła i wytłumaczyła. Ja jestem zadowolona :) Nfocat, ja mam w domu 21 stopni a w sypialniach 18-19, mała tez ma troszke chłodne rączki jak śpimy ale temp ciała 37 wiec jest ok. Tak jak napisała repetytorium, ze u dzieci sprawdza sie na karku czy nie jest im zimno. A u nas zaczynaja sie kołki, tragedii jeszcze nie ma ale boje sie ze może być :) na razie ma prawie zaraz po jedzeniu przez jakieś 30 min. Na razie nic nie daje, zreszta nie jestem pewna czy te wszystkie preparaty tak naprawdę pomagają. Starszej tez podawałam a i tak wszystko sie unormowalo koło 2-3 miesiąca. Dla mnie to bardzie chodzi o te jelitka, ze musza "dojrzeć". Mamuski zapakowane cierpliwości kochane, jeszcze chwilka i maleństwa beda z wami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×