Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość repetytorium
Iza jak najbardziej mozesz smarować brzuch,wręcz to jest wskazane do 3 m.po porodzie pisze zeby smarować. No to tak akurat jakbym za tydz rodz.spoko moze byc:)idę na balet,znaczy z cora haha papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Agagula,roznie to u nas bywa. Czasem nosze Hanulke a czesm sobie lezy grzecznie. Zalezy jaki ma humor ;-) Iza moj brzuch dalej wisi chociaz to juz 6 tyg od porodu. Nadal +7kg i tez zastanawialam sie czy mozna smarowac, reoetytorium pisze ze tak wiec od dzis zaczynam. Zazdroszcze Wam ze tak szybko waga Wam poleciala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
repetytorium- to prawie tydzień masz do terminu bez dwóch dni :P Lekarz kazał nam się zgłosić do szpitala w piątek w mój termin, także do piątku myślę, że Ci dotrzymam towarzystwa o tyle o ile :D xxx martwię się wagą, bo tak też mnie lekarz nastraszył no i mały tak też przybiera. 29.10 na wizycie wychodziło , że waży 3100, a dwa tyg. później 12go czyli w zeszłą środę wychodziło ponad 3800, jutro mija tydzień, więc biorąc pod uwagę to jak przybiera z tych pomiarów wychodziłoby, że już waży ponad 4 kg. Ale wiem, że może to być do pół kilo mniej :) Nie wiem czy chodzi o cukrzycę, bo ona mi dopiero w końcówce wyszła, a cukry też nie są jakieś duże, bo mierzę poziom glukozy i samą dietą jestem w stanie zbijać cukier, a czasem nawet nie ma takiej potrzeby. Bardziej chyba tu chodzi o geny męża... u niego w rodzinie wszyscy się rodzili duzi- siostra coś 4900, brat 4500, a mój mąż 3900 , natomiast u mnie brat 2600, siostra 2700 , a ja 2800 :D jak widać będzie cały tatuś :P xxx Iza, no pewnie teraz taki przełom w życiu nastąpił po porodzie, że czasy oczekiwania są już mega odległe:D biorąc pod uwagę jeszcze czas , który za pewne zapiernicza teraz:) super, że waga tak szybko leci! sama się zastanawiam w jakim stanie będzie mój brzuch w zależności jaki poród mnie czeka, plus jak będą wyglądać rozstępy, które mnie 'upiększyły'... mam nadzieję, że nie będą aż tak widoczne :( ja słyszałam , że gorset albo majtki wyszczuplające też pomagają na brzuch, ale nie wiem jak to wygląda po cc, bo chyba nie można uciskać rany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
repetytorium- to prawie tydzień masz do terminu bez dwóch dni :P Lekarz kazał nam się zgłosić do szpitala w piątek w mój termin, także do piątku myślę, że Ci dotrzymam towarzystwa o tyle o ile :D xxx martwię się wagą, bo tak też mnie lekarz nastraszył no i mały tak też przybiera. 29.10 na wizycie wychodziło , że waży 3100, a dwa tyg. później 12go czyli w zeszłą środę wychodziło ponad 3800, jutro mija tydzień, więc biorąc pod uwagę to jak przybiera z tych pomiarów wychodziłoby, że już waży ponad 4 kg. Ale wiem, że może to być do pół kilo mniej :) Nie wiem czy chodzi o cukrzycę, bo ona mi dopiero w końcówce wyszła, a cukry też nie są jakieś duże, bo mierzę poziom glukozy i samą dietą jestem w stanie zbijać cukier, a czasem nawet nie ma takiej potrzeby. Bardziej chyba tu chodzi o geny męża... u niego w rodzinie wszyscy się rodzili duzi- siostra coś 4900, brat 4500, a mój mąż 3900 , natomiast u mnie brat 2600, siostra 2700 , a ja 2800 :D jak widać będzie cały tatuś :P xxx Iza, no pewnie teraz taki przełom w życiu nastąpił po porodzie, że czasy oczekiwania są już mega odległe:D biorąc pod uwagę jeszcze czas , który za pewne zapiernicza teraz:) super, że waga tak szybko leci! sama się zastanawiam w jakim stanie będzie mój brzuch w zależności jaki poród mnie czeka, plus jak będą wyglądać rozstępy, które mnie 'upiększyły'... mam nadzieję, że nie będą aż tak widoczne :( ja słyszałam , że gorset albo majtki wyszczuplające też pomagają na brzuch, ale nie wiem jak to wygląda po cc, bo chyba nie można uciskać rany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulinka7
Dziewczyny u mnie waga spadła dlatego że ja przytyłam 9 kg a zaczynałam mając aż 73, i przed samym porodem wpadłam ponad kilo. Tylko ten brzuch mnie martwi, bo czuje ze skóra się nie wchlonie:// XXI W szkole rodzenia babeczki mówiły ze te pasy nie są dobre jak macica się obkurcza, bo ja uciskaja a ona ma samą się kurczyc, ale potem tak więc jak cos to chyba tylko to zostanie: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulinka Nie mam pojecia kiedy mam pojsc na wywolanie. Moja ginekolog dala mi skierowanie do szpitala w tamten czwartek na wizycie ostatniej, polozna znowu powiedziala zeby nie isc tylko poczekac sobie tydzien w domku i wtedy sie samej zglosic do szpitala. Nie wiem siedze w domu narazie bo nic sie nie dzieje. W czwartek bedzie tydzien po terminie wiec pewnie pojde juz w piatek do szpitala albo nie wiem moze najpierw tam zadzwonie i powiem ze jestem po terminie ale nie chce na darmo lezec w szpitalu i zapytam czy moge sie umowic chociaz przyjechac na ktg. Xx Aaa mamusie ktore tak nic nie czuly a potem nagle urodzily to mam pytanie czy odczuwalyscie ze przed porodem dziecko sie delikatniej ruszalo albo rzadziej po prostu czy raczej normalnie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka, ja czulam ze mala bardziej napiera , kuł mnie brzuch dołem ale raczej ruszała sie normalnie. W sobote popołudniu pojechałam jeszcze rowerem na bazarek po zwierze warzywka. W sumie to jakieś 10 min na rowerze ale dla mnie lepsze to niż spacery, mniej czułam bólu. Tu w nl kobieta w ciazy na rowerze to normalny widok, w pl pewnie by ludzie zeszli na zawał :) >>>> Izulinka, ja po pierwszej ciazy tez jakis czas jeszcze brzuch smarowałam, brzuch ładnie wyglądał tylko jednak troszke ta skóra taka inna jest, nie ma tej elastyczności. Jestem ciekawa jak teraz bedzie, teraz i wtedy przytyłam 14 kg, teraz ost 5 kg w ciagu 4tyg, ale to czułam ze nogi mam jak balony popuchnięte, wiec to raczej woda niż tłuszcz. Mam taka nadzieje :) >>> Dzisiaj była u mnie pielęgniarka i muszę mała przystawiać do dwóch piersi i pozniej podawać 20-30ml mm bo waga leci. Spadła 7% jak spadnie 10% to trzeba do szpitala. Czyli lepiej w domu podawać mm i czekać na lepszy pokarm niż maja nam podawać w szpitalu mm. Całe szczęście mała ładnie ciągnie cyca tylko jeszcze mało z niego leci, wiec czekamy na lepsze czasy :) No i ta obkurczający sie macica... Reszty nie czuje, bo mi nic nie pękło i mnie nie szyli wiec jest ok. Boli mnie krzyż i kości miednicy, pewnie tez wracają na swoje miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale miałam szczęście, ze skopiowałam posta. Czasami cos pisałam, długie posty a pozniej sie Kafe zwieszalo i musiałam od nowa. Teraz po paru zdaniach zawsze kopiuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, ja czytalam, ze dziecko sie mniej rusza przed porodem ale ja bym powiedziala, ze u mnie bylo wrecz przeciwnie. xxxx Dziewczyny ten porod to jest jedna wielka niewiadoma. Mnie skurcze zlapaly z nienacka a brzuch ciagle mialam wysoko. Jak sie zglosilam 2 raz do szpitala z rozwarciem 5 cm to mala byla idealnie ulozona do porodu. A jeszcze kilka tygodni wczesniej polozna mowila, ze sie nie obniza. xxxx Reletytorium, w Anglii cala ciaze polozna prowadzi, ostatnie usg jest w 20 tc i pozniej tylko ona sprawdza dziecko. Pomacaja brzuch i wszystko wiedza ;). A jedna taka co mo sie trafila to od samego patrzenia wiedziala, ze dziecko male :/. xxxxx Niunia spi a ja mam dzisiaj dola jakiegos. Zaczelam sie bac jak sobie z tym wszystkim poradze. Przyszly tydzien mam co dzien jakas wizyte a to u lekarza a to pielegniarka srodowiskowa, w urzedzi, zeby mala zrejestrowac i w szpitalu. xxxx Zimowa mamo jak Kajtus po szpitalu dzis? xxxx Andzik, nie mialam pojecia, ze ten sab simplex jest taki silny. Ja go mojemu Bartkowi na brzuszek podaj****aaardzo sporadycznie jak go boli, no ale on to juz duzy chlopak. xxxx Agagula super, ze cycuszek sie ladnie zaleczyl. Ja wlasnie nie wiem czy to normalne z ta moja cipka, bo po pierwszym porodzie dostalam infekcje i teraz boje sie tego samego. Mi sie te szwy po ptostu rozpuszczac nie chca :( xxxx A Wam sie dziewczyny po jakim czasie rozpuscily?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak każą wam dzieci kłaść spać? W jakiej pozycji? Tu każą kłaść na plecach, główka na bok. Moja Lena ma dwa dni i sama przekręca główkę. Wasze dzieci tez tak robią? Pamietam ze starsza tez była silna ale nie pamietam kiedy zaczęła sam przekręcać główkę. Dzisiaj była tez u mnie położna moja, która odbierała porod i rozmawiałyśmy o nim. Mówiła, ze Lena za szybko wyskoczyła na świat i to był szok dla niej i miała ciasno pępowinę owinięta na szyi dlatego podała jej troche tlenu. Na szczęście szybko wróciła do siebie, dostała 7/10/10 punktów, no i teraz widać ze silna z niej dziewczynka :) Największe szczęście to zdrowe dziecko, dobrze ze u nas na forum wszystkie dzieciaczki zdrowe, reszta w brzuszkach napewno tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, ja z racji ze leniem jestem to rzadko kiedy sie czymkolwiek smaruje. Po pierwszej ciazy mialam super brzuszek a teraz tez mam flaka i wogole czuje sie sflaczala i jalas taka inna :/. xxxxx Jola, to jak takie zalecenie to coz zrobic, trzeba najlepsza opcje dla Lenki wybrac. A powiem Wam, ze jak bylam z Emilka na badaniu krwi, to mi lekarka zalecila dokarmianie mm przez noc, bo nie wiadomo czy moj pokarm jest wystarczajaco tresciwy. Omal na zawal nie zeszlam ;) Nastepnego dnia mnie spytala czy podalam a ja juz mialam bajke dla niej wymyslona ale, ze nie umiem klamac powiedzialam, ze nie ;) Mala przybrala od piatku do pon 220 g to chyba wystarczajaco tresciwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola, tu kaza na plecach i w dole lozeczka ;) Moja sie sama w lozeczku na boczek przewraca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags, mi sie rozpuściły po pierwszym porodzie jakoś w ciagu 7 dni po, bo wiem ze była jeszcze u mnie pielęgniarka i jak sprawdzała to mówiła. A tu przychodzi codziennie przez 7 dni na pare godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags, to w nl to samo co uk :) Teraz wszystkie te dzieci jakieś silne sie rodzą. Pewnie za duzo chemii w tym jedzeniu jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, 18 listopada o godz.8.20 przez cc przyszedł na świat Hubercik waga 3080, dł.54 cm. Niestety miał problem z podjęciem czynności oddechowych i był reanimowany, został zaintubowany i podłączony do respiratora i przewieziony do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. W chwili obecnej jego stan jest określany jako ciężki ale stabilny. Niewiadomo co było przyczyną, czekamy na wyniki badań. To czekanie i niewiadoma jest najgorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata91lia
Ania gratuluję synka! Myślałam, że może się zdążymy zobaczyć, bo ja w piątek mam się zgłosić do szpitala :) bardzo mi przykro, że masz takie przejścia z maleństwem:( Wierzę, że wszystko będzie dobrze. Musi być! Daj znać jak wyniki i trzymaj się ! Dużo siły i zdrówka dla Was !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania gratuluje synusia i zaciskam kciuki zeby bylo wszystko w porzadku! Duzo zdrowia dla Hubercika!!! Xxx Ags-nie bylismy w szpitalu. W poniedzialek pobieralismy krew zeby zbadac ta bilirubine, jest ona podwyzszona ale na szczescie nie na tyle zeby isc do szpitala. Dostalismy tabletki na jej obnizenie. Xxx Moj pierwszy syn od poczatku spal na brzuchu i widze ze ten dluzej spi na brzuchu niz na plechach-nie wybudza sie tez podczas snu spiac na brzuszku. I sam glowe przekreca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania gratualacje i trzymam kciuki za Hubercika żeby szybko wydobrzał! Xx Jola mi domowa położna i w szpitalu mówili że należy kłaść na boku, bo noworodki ulewają i mogłyby się zadlawic leżąc na plecach. Najlepiej na prawym boku (bo wtedy żołądek nie jest uciśniety) i na podwyższeniu (np na klinie) Xx Ags ja tez mialam rozpuszczalne szwy ale po tygodniu poprosiłam położną żeby mi je zdjęła i już mam z głowy. Xx Właśnie karmie małą. Z tą laktacja to widze że nigdy nie jest idealnie. Ja mam z kolei mleka na wykarmienie trójki dzieci, leci ze mnie strumieniami..masakra. cycki ciągle pełne i twarde a mała ssie tak często że raczej mi tej laktacji nie przyhamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Ania gratuluje i zaciskam mocno kciuki za syneczka, bedzie dobrze zobaczysz :-) duzo siły dla Was obojga! daj znac jak czegos sie dowieszz. Dziewczyny moja niunia po zmianie mleka na hipp comfort budzi sie juz druga noc tylko dwa razy, Teraz obudzila sie bo brzuszek zacza ją bolec, ale troszke pomasowalam no i teraz zasypia sobie w bujaczku z wibracją pod pucpcia i słucha Chopina :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda - ja nie miałam "objawów" porodu a mała ruszała się dużo do końca. Xx Rozmawialam nt szczepionek ze znajomym pediatrą. Mówił żeby teraz szczepić na 6 w 1 plus pneumokoki a rota niekoniecznie bo taka biegunka żeby aż trzeba było do szpitala zdarza się rzadko i może też być wywołana innym szczepem rota niż objetym szczepionką bo tych szczepów jest milion a szczepionka zawiera chyba 18 ale nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Claudina jaki jest koszt u Ciebie szczpionki 6w1? U nas 5w1 jedno wkłucie 100zł a 6w1 jedno wkłucie 190zł.Pneumokoki 300 a rota 340.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stokrota33-------33l------3dz------02.10-----synek------- 350 0/57-----cc Anja----------------27l----- 1dz------09.10-----Hania-------3250/56-----cc Asiek1111--------30l------1dz------14.10-----Julian------ -2350/48----cc Agagula-----------31l------1dz------19.10-----Mieszko---- 3320/56----cc Malwi86-----------28l------1dz-----26.10------Marysia---- 3200/55----sn onaoczekująca--27l------2dz-----27.10------Alutka------3 120/51----sn andzik87----------27l------1dz-----29.10------Leonek----- 3640/55----cc Mmamba----------20l------2dz-----31.10-----Zuzia--------3 860/55----cc Karolinaaaaaa---26l------1dz-----03.11------Aleks-------3 250/55----sn Katka84-----------30l-------2dz----03.11------Radzio----- 2970/52-----sn newt ---------------37l------2dz-----04.11------Adaś--------3770 /57----sn zimowaMama---25l-------2dz-----07.11-----Kajetan-----3060 /53----sn promyczek85----29l-------2dz-----07.11-----Kubuś-------3 170/54---sn Martyna8---------26l-------3dz-----09.11------Nadia------ 3800/55----cc Kasiaaa91--------23--------1dz-----09.11-----Olek-------- -3460/54----sn Matosza-----------38 l-------3dz-----09.11.----Kalina-------3980/60----sn Claudina----------27l-------1dz-----11.11-----Ula-------- ---3855/53---sn Safari29-----------29l--------1dz----12.11-----Mia------- ----3270/51----sn izulinka7----------24l--------1dz----12.11-----Zuzia----- ----3500/56---cc Ags-----------------33l--------2dz-----12.11 -----Emilia--------3444-----sn Misiula24---------25l--------2dz------12.11-----Mikołaj- -----3300/54--cc gosiaczek847----30l--------2dz-----13.11-----Nataniel---3 320/56----sn Neska851---------29l-------1dz------13.11------Michaś--- ---3330/54----? Marita1990-------24l--------1dz------13.11 -----Bartek----3600/54----sn nfocat-------------26 l-------1dz------14.11-----Jeremi----3320/53--cc ania3211----------31l--------2dz-----18.11-----Hubert----3080/54--cc CZEKAJĄCE: kita1987----------27l--------1dz------------14 listopada--------córka magdalenkamz-24l--------1dz-----------15 listopada--------Synuś Pałka89-----------25l--------1dz-----------16 listopada--------Maja Magdalenka_moja788---22l---1dz-----19 listopada------Magdalena nata91lia----------23l-------1dz-----------21 listopada---------Nikoś repetytorium----29l--------2dz-----------23 listopada---------Asia zawiecha---------24l--------2dz-----------25 listopada---------córka Meg333------------36l-------3dz-----------25 listopada---------Nikola Mila85--------------29l-------1dz-----------29 listopada---------Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczynki przeterminowane -kita. magdalenkamz i palka jak sytuacja u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej ania gratuluje synka, duzo zdrówka dla synka i ciebie, bedzie dobrze. xx U mnie bez zmian nadal w dwupaku, skurcze sa ale nieregularne, dzis w nocy bolalo bardzo i do tego jeszcze pipka tez. o 10.30 jade na ktg do szpitala. mam mega wk***a bo juz bym chciala miec to za soba. palka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Hej Dziewczyny Aniu gratulacje!!!bardzo mi przykro,ze Maluszkowi cos dolega,ale na pewno wszystko skonczy sie szczęśliwie!!!trzymam kciuki! Ost dziewczyna na forum o cukrzycy ciążowej tez ur przez cc synka i byl nieprzytomny!:(Okazalo sie,ze mial spadek cukru i później wszystko bylo juz ok!!!!trzymam za Was kciuki! xxxx Palka cierpliwosci i powodzenia na ktg!!! jak uszy,lepiej??? xxxx cladina tylko sie cieszyc ze tyle mleka,jeśli moge cos zasugerowac-ściągaj i mróz,przyda sie na pewno pozniej:)znaczy nie ściągaj dodatkowo bo to pobudzi laktacje,ja robilam tak,ze karmilam jedna piersią a do drugiej dostawialam butelke i leciało samo hehe:D pozniej zakrecalam i bach do zamrażania:) xxxx mnie oczywiscie gardlo drapie,ta pogoda brrtrrrr idę wlasnie zaraz do teatru lalek z coreczka na muminki:) xxxxx Zawiecha Ty juz chyba po,milczysz wiec tak mi sie wydaje:) dobrego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Natalia i do piątku razem raźniej:)hehe mam nadzieje,ze maly aż tak duży jak w rodzinie męża nie bedzie!!!no bo 5 kg to "ciut"za dużo hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
repetytorium po 2 antybiotykach;/ uszy lepiej juz prawie nie bola.palka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Hej, U nAs po wczorajszych 3 godzinnych bojach z zasypianiem, na zmianę walka z przemeczeniem i kolkami, Marys zasnęła o 22 i miałyśmy pozniej tylko 2 pobudki co 4 godz. I teraz dopiero wstała i jemy. Kikut nam wczoraj odpadł, ale w pepuszku została jeszcze taka lepka kuleczka podobno ziarnina , i trzeba to dalej pryskac, tez tak u Was było? X Claudinka, mi pediatra mówił tak samo na temat Rota... Myśle, ze gdybym miAla juz w domu dziecko w wieku przedszkolnym to takiego noworodka bym zaszczepiła teraz raczej odpuszcze. X Anja, u nas szczepionka 5w1 140, Rota 330 a pneumokoki nie pamietam, ale ja na pneumokoki szczepić mała bede roczna w 2 dawkach. X Móje kanalii odetkane, Maryska stanęła na wysokości zadania;) troche pocierpialam przy masowaniu i okładkach i przedewsztstkim przy karmieniu ale mam teraz luz i najważniejsze nie przerodziło sie to w żadne zapalenie! X No Zawiecha czyżby to juz? X Pałka, dobrze, ze uszy juz zdrowe!;) X Oczekujące MAmusie wytrwałości życzę!!! Juz niedługo!!;) X Dziewczyny na jakiej zasadzie maja działać te leki na kolkii ? Bol jest łagodniejszy ale mino wszystko dziecko odczuwa jakis dyskomfort przy baczkach i kupie??? I nadal sie pręży itp??? Czy dolegliwości z tym związane maja odejść na dobre??? Bo ja podaje małej ten bobotic juz któryś dzien i cały czas jest tak samo albo czasami gorzej....czy poprostu czekać na ukończenie 3 miesiąca życia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×