Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość magdalenkamz90
Pewnie ze dam znac jutro. Mysle ze nie bedzie problemu i zrobia mi to ktg no ale roznie bywa. A jak jutro bedzie wszystko dobrze na ktg i przez weekend nie urodze to do szpitala jednak pojade w poniedzialek juz tak na 100% bo na weekend nie ma sensu bo i tak w weekend ppdejrzewam ze nic ze mna nie zrobia poza obserwacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_kasilka
Do gość. Jeśli komuś nie pasują tematy poruszane tutaj przez mamy to niech ich nie czyta. Ja też mam termin 30 listopada i czekam na synka a czekając czytam co piszą świeżo upieczone mamusie i te które jak ja oczekują. Dlatego jak komuś coś nie pasuje to niech się nie wypowiada i tu nie zagląda. Pozdrawiam przyszłe i świeżo upieczone mamuśki wraz z maluszkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
jola , repetytorium a jak ubierac takiego noworodka? czy w samych body skarpetach i pod kocykiem bedzie ok ?? bo w spodenkach sie spocil xxx pytanie nr 2 maly ma 5 dni a dzwiga i podnosi glowke, nawet potrafi obrocic z lewej na prawa strone jak lezy na moim brzuchu . Wasze dzieci tez tak robia?? to nie zaszkodzi mu jakos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Nfocat ja też ubieram jedną warstwę, najczęściej body plus spodnie. Ale temp powinna być max 20- 21 C. Dziś było 0 stopni i widziałam że juz się wszystkie mamuśki pochowały a my dzielnie na spacer. Xx Ale ulga że używacie smoczków! Ja całą ciążę słyszałam że smoczek to zło i miałam troche wyrzuty sumienia :P ale mała lubi ssać i jak jej nie dam cycka albo smoka to histeria. I tak zawsze próbuje jej go ukraść jak tylko się uda. Xx Mała złośnica nie chce spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Nfocat, ja zawsze ubieram body+ pajac, wszystko bawełniane, raczej staram sie jej nie przegrzewac, przykrywając nie wiadomo czym, lekki kocyk i tyle. My mamy różna temp od 20- 23 zależy jak nam tatuś w kominku pali. Tez chodzimy na spacerki w chłodniejsze dni, niestety teraz codziennie pada i jest dupa siedzimy w domu. X Magda, pewnie ze zostań w domu na weekend, w szpitalu nie potrzebny stres mógłby cię dopaść co spowalnia akcje... X Natalia, przed porodem zrobią ci usg i zobaczą jaka maluszek ma wagę... Jak bedzie mega duży mam nadzieje, ze nie beda męczyć cię naturalnym porodem. Ja miałam farta na takim usg pomylili sie tylko o 50 g:) X Kurczę Dziewczyny mi Marys tak super spi w dzien sama zasypia... A jak przychodzi pora spania juz wieczornego to nie dość , ze te kolki ja męczą to jeszcze o wiele gorzej jej sie zasypia... Pozniej w nocy tez dobrze zasypia...Nie wiemo co chodzi??? Dxisiaj o 2 miałyśmy atak kolki ale tylko 30 min, teraz tez troche krzyku przy kupie, No i karmimy sie mam nadzieje ze pójdzie ładnie spac i do 9 przelezymy:) X No Zawiecha musiała urodzić, chyba ze ma zaś armagedon sprzętowy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka, tez bym tak zrobiła, ze w pon do szpitala, to końcówka i fajnie ze będziesz po kontrola. Nfocat, mi mała ubiera pielęgniarka :) i kapie. Ubiera jej body na grubych ramiączkach na wierzch cos z długim rękawem, leginsy i skarpetki albo spodnie ze skarpetami. Owijam ja w bawełniany kocyk, taki niezbyt gruby. Claudina, moja starsza Maja smoka dostała jak miała dwa tyg, ona cyca jadła 15 min i jej starczało, a Lena chyba by ciągnęła i 24 godz. Ma większa potrzebę ssania. Pozniej przyjdzie czas zeb powoli odzwyczajać. Starsza ma tylko smoka do spania, jak miała pare miesięcy to to zawsze po spaniu zostawiałam go w lozeczku. Nigdy nie chodzi ze smokiem, chyba ze chce spać to idzie po niego. No i smoczek bardzo sie przydał przy odstawieniu nocnego jedzenia. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Trzeba obserwować maluszka i mieć duzo cierpliwości a reszta jakoś bedzie :) Wlasnie skończyłam karmienie, odrazu poszła kupka a teraz ma kołki. U was tez tak szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
U nas okropna noc, prawie cala noc karmilam, kajtek mial jakies wzdecia/bol brzuszka i meczyl sie a ja razem z nim, jestem wyczerpana a jesscze starszy syn obudzil sie juz po 6:/ nie wiem jak dzis bede funkcjonować jeszcze do tego taka pogoda:/ Xxx My na razie smoczka nie uzywamy-nawet nie kupiliśmy. Starszy dostal jak mial 3tyg ale on byl straszny ssak wiec to byl ratunek dla mnie. Oduczylam go jak mial 15mcy i to byl dobry moment dla nas bo sobie nie wyobrażam go ze smoczkiem teraz a mial tylko do spania-za duzy mi sie juz wydaje:) a poza tym pozniej byloby go chyba ciezej oduczyc, moja siostrzenica ma 2,5roku i niby smoczek tez do spania ale nie zanosi sie zeby z niego chciala sama zrezygnować. Xxx U nas w domu pewnie jest ok 20stopni, kajtek ma body z dlugim i spiochy i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej;) widze znowu jakis perfekcyjny doradzca nam sie na forum znalazł, olac to i tyle, a jak cos mu sie nie podoba to niech spada. xx bylismy wczoraj z nie mezem w szpitalu, pani polożna oprowadziła nas po porodowce, jakos mnie to nie przeraziło ale to chyba dobrze. Potem podłączyła mnie pod ktg, wszystko ok jakies tam skurcze byly,ale nie az tyle zeby wskazywaly na poród. Do szpitala dopiero w poniedziałek;) palka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pałka89
Powiem wam jeszcze ze po dzisiejszej nocy i bolesnych skurczach w sumie juz mi sie tak do tego porodu nie spiesy;) jeszcze rano obudzil mnie taki mega skurcz ze momentalnie mnie zemdlilo i myslalam ze walne rzyga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nfocat- moj maly tez bardzo silny i podnosil tez wysoko glowke, za pierwszym razem sie wystraszylam, ale teraz wiem, ze to i owo potrafi i staram sie po prostu asekurowac jakby cos ( jak trzymam go do odbicia, bo czasami zbyt lapczywie je) xx Sutki mnie bola, bo synek wiecej na cycu niz corka i ona lepiej chwytala a ten troche za plytko- staram sie to korygowac, ale nie wiem, czy oducze i je dosc czesto. W nocy na zmiane raz lepiej raz gorzej- dzisiaj gorzej, prezy sie, ale to raczej nie ma kolek, bo zaraz przestaje. Jeszcze nie do konca wiem, co ile ten moj maly je. Pepek jeszcze mamy i polozna mowila, ze moze miec dluzej niz nirmalnie, bo pepowina gruba. xx Sama nie wiem, czy podac smoka, jeszcze sie wstrzymuje- daje sobie moze z tydzien, dwa i sie zobaczy. Corka w ogole nie chciala a temu nie probowalam dac, bo sie boje troche. xx Claudina- jak nie bedzie padac, to mam ochote z malym tez isc na spacerek, bo mi sie nie chce siedziec w domu a pogotowane i posprzatane mam. XX Jola u nas jest karmienie - w trakcie jeszcze puszcza cyca i sie prezy i leci kupcia albo jest pierdek- synek robi moze z 5-6 razy kupki na dzien, w nocy 2-3 razy xx Synek ma body -dlugi rekawek i teraz spioszki? na dlugi, czasami zamiast spioszkow to te takie zapinane na zatrzaski u gorze bez rekawow i rozek U nas w domku jest cieplej troszke. Synek jest cieplolubny, jak mu chlodniej to sie wierci i telepie.. xx Magdalenka- mam nadzieje, ze akcja sie rozpocznie i bedziesz miala to ktg z glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Bylam na ktg wrocilam zjadlam cieple bulki z samym maslem bo kupilam po drodze i leze. Na ktg wszystko dobrze. Serduszko ladnie miarowo bije. Skurcze w przeciagu 30minut pojawily sie cztery wiec polozna mowila ze cos sie zaczyna dziac ale kurde tydzien temu na ktg tez byly jakies skurcze wiec nie wiem.... chociaz moze jednak bo od 3 dni w nocy po powrocie z siku mam bole miesiaczkowe. Polozna powiedziala zebym moze lepiej jutro juz poszla do szpitala no ale kurcze nie wiem co robic. Maly sie rusza wiec najchetniej zostalabym w domu na weekend ale z drugiej strony nie wiadomo jak wygladaja moje wody plodowe i czy synus jest na pewno bezpieczny w brzuchu u mnie. Tyle dni po terminie to nie mam pewnosci czy smulki juz nie wydala czy cos. Mam dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) xx u nas też ok 20 stopni i mała właśnie w bodach dł rękaw plus śpiochy, albo body kr rękaw i pajacyk ;) xx u nas też jest smoczek, po godzinie albo i więcej na cycusiu nie daje rady już a mała ciągle by ssała, ale na szczęście nie wiem dlaczego ma tak że ciuma go aż zaśnie, a jak już wpadnie w ciąg to wypluwa i śpi bez ;) bo ja histeryczka ciągle się boję że się przez niego przydusi albo co hehe w nocy nie korzystamy w ogóle , ale mamy jedno karmienie mm właśnie w nocy, bo moje cycki sa strasznie puste i ona ma nerw jak ciągnie ciągnie i nic nie leci :( xx Zuza też dźwiga główkę, przekręca na lewo i prawo a ja się boję hehe staram się trzymać jej główkę jak np odbija ale różnie z tym bywa ;) xx u nas położna jutro 1 raz będzie, mam nadzieje ze bedzie fajna ;) xx magda ja też bym się zgłosiła po week, jesli wszystko ok oczywiscie ;) xx natalia z tym usg z waga to naprawde roznie bywa, żadne z zapowiadanych "duzych" dzieci takie nie było, więc nie martw się na zapas ;) moja na równo tydzień przed porodem miala miec 3500 a taka to się urodziła;) xx zimowamamo podziwiam ze dajesz rade z opieka nad dwoma szkrabami, mi jedna Zuzka wypelnia caly dzien, a i tak pomaga mi mama...gotuje nam i takie tam xx palka jeszcze troszke i na Ciebie przyjdzie pora ;) xx promyczek a jak korygujesz sutek jak maly juz zassa ? bo ja teoretycznie wiem ze jak boli to za plytko zassane ale ja nie umiem jej poprawic i jak sama porzadnie nie zaciagnie to karmie ja tak jak zassala...;/ xx a ja czekam i marzę o pierwszym spacerze ;) zobacze co powie jutro położna ale myslę ze na week wyruszymy w teren ;D xx miłego dnia ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza - jak źle zassie to włóż jej palec do buzi pod brodawkę i wtedy wypuści i przystawiasz jeszcze raz. Ja tak robie do skutku. Bo inaczej to taki ból że aż mi łzy lecą! Pijawka mała :D Xx Z tym spacerem to zabawnie. Wczoraj zaplanowałam ze wychodzimy o 14 wiec zaczelam sie zbierać 13:50. Ale okazuje sie ze zebranie się do wyjścia z dzieckiem to nie aż takie proste jak myślałam, ostatecznie miałam pół godz opoznienia. Jak na pierwszy raz myślę że i tak nieźle ; P Xx Magda ja też bym szła dopiero po weekendzie do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
hejka! xx Ania3211 gratulacje i jesteśmy z Tobą! bedzie dobrze! xx Izuś u mnie brzuch wciagnal sie sam i praktycznie po ciazy zostala mi brazowa kreska i mega brazowy pepek ;) no i blizna po cc... może pas pociazowy moglabys uzywac - tylko spytaj polozna czy nie ma przeciwskazan? bedzie dobrze:) xx Gosia zamykaj drzwi ;) nie daj sie ;) xx Anja dałam Młodemu koperek 3 razy...ale ja mam taki "prawdziwy" z krzaczka od cioci ;) dałam dosłownie 4 ziarna na szklanke. czy pomogło? nie wiem...2x tak sie skasztanił ze wanienka poszła w ruch ;) teraz ma mega smierdzae baki :P mleka tez zmieniłam to musze poczekac i poobserwowac... xx polskim zamiennikiem sab siplex sa krople bobotic... xx smoczka używam - ale tylko jak Mieszko ma ochote bo inaczej ma odruch wymiotny. xx kladzenie na brzuchu jest wybawieniem na kolki! głowa mu lata na boki ;) a ostatnio na brzuchu pół łózeczka zwiedził ;) obudził sie w poprzek w połowie łózeczka:) xx Claudina - sciagaj mleczko - bedzie potem jak znalazł! xx ja ubieram syna tylko w 1 warstwe ciuszków - sam pajac albo body i portki...zima dopiero wrzuce mu bodziaki pod spód. xx Ags - cierpliwości i wytrzymałości - dasz kochana rade!! xx nam leci juz drugi miesiac :) xx spacerki póki co codziennie :) deszcz tez juz zaliczyliśmy ;) folia okazała się zbawienna :) xx spakowane mamusie - trzymam kciuki za szybkie, szczęśliwe i bezpieczne rozwiązanie xx miłego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek847
od wczoraj jestem bezrobotna i jakoś tak mi strasznie smutno ciągle myślę ze 12 ms szybko zleci i ze bede musiała szukać nowej pracy :( xxx u nas temp między 20 a 21 stopni mały zazwyczaj ma body z krótkim i pajacyj albo body z długim i jakieś połśpioszki xxx ze smoaczkiem tez mam ciągle wyrzuty sumienia i staram się mu go zabierać jak najczęściej ale czasami jest to jedyna szansa nachwilkę dla mnie xxxx zimowa jak przeczytałam twojego posta to aż się uśmiechłam u nas dziś to samo od 24 do 4 nad ranem płacz i prężenie ciałka, w końcu odciągnęłam mleko laktatorem dałam mu z butelki bo juz miałam tak poszarpane sutki od ciągłe dostawiania że nie dawałam rady i spokojnie zasnąl o dziwo w wózku a nie z nami i spał spokojnie do 7 ,teraz też już ciągnie 3 h snu więc trochę odpoczęlam ale w nocy już miałam serdecznie dość a u ciebie jeszcze drugi synuś w domku.Dużo sił kochana. xxxx magda a jak masz daleko do szpitala ? bo jak blisko to zostałabym w domku a jak dalej to chyba bym jednak pojechała...sama nie wiem to zależy czy przez weekend będą coś robić od choćby ktg xxxx nfocat mój tez ma takie zapędy z tą główką ale nie aż tak silne xxx matko ja chcę na spacer ale jak na pierwsze wyjście to nie chcę iść z folią na wózku a tu ciągle pada xxxx mi na usg przed porodem wyszło że mały waży 3300 a urodził się 3320 tak więc całkiem nieżle poszedł pomiar temu ginekologowi xxx zawiecha hop hop xxx mamusie z brzuszkami czekamy na was :),trzymamy kciuki za łatwe porody i jesteśmy ciekawe jak wyglądają wasze pociechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
magda i jak ?? kiedy idziesz do szpitala ?? xxx dziewczyny ja malemu wczoraj w koncu zalozylam tylko body na dl rekaw i skarpety to sie w nie spocil (no i kocyk/kolderka), mysle ze chyba ok? u Was dzieciaczki sie nie poca?? :) xxx moj tez kurcze cos duzo wola jesc ale to dla pociumkania raczej , bo watpie zeby byl glodny po godzinie od karmienia :/ smoczka nie chce- wypluwa od razu :/ xxx zimowa wspolczuje, u nas tez srednia ta nocka byla. poloz sie spac w dzien :) xxx malwi moj tez w dzien lepiej spi niz w nocy. w dodatku w nocy poje i nie zasypia tylko sobie sziedzi i czuwa :/ xxx palka - trzyma kciuki za szybki rozwiazanie :) xxx uzywacie pudru do pupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Nfocat, ja mam chyba 4 pudry kupione hehe i nie używam lecę na bepantenie. Pudelek podobno bardzo wysusza. X Gosia, przykro mi z powodu pracy. Jakaś mega ciucma z tej Twojej byłej szefowej!!! Zaczniesz w przyszłym roku rozsyłać cv i na bank cos znajdziesz!!!;) X Kupiłam katarek i jestem mega zadowolona przed chwila małej ściągam taaakie gluty ze szok!!!! Te gruszki to niech sobie w tyłki wsadza sa beznadziejne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claudina ona ma tak że średnio umie zaciągać jeszcze, więc jak już zassa to zaciskam zęby i czekam na ten piękny dzień aż się nauczy ;) hehe szybciutko się wyrobiłaś na spacerek ;) xx Agagula zazdraszczam ;P Mieszko taki *****iwy bo szykuje się wiosną na maraton z rodzicami i musi być w formie ;D xx gosiaczek głowa do góry! znajdziesz jeszcze lepszą pracę, zobaczysz ;) xx nfocat Zuza się nie poci, rączki ma takie średnio ciepłe, ale karczek cieplutki jak termofor więc chyba jest ok xx u nas jak Zuza przyjechała z noworodków to ze smoczkiem już, bo ona ponad 24 h była tam, więc jej dali dla spokoju pewnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
Kurde pojade chyba w poniedzialek z rana jak maz bedzie jechal do pracy to mnie podrzuci i juz bede tam lezala. Xx Do szpitala mam 5minut samochodem wiec jak by co to jade szybko. Po prostu mimo ruchow dziecka martwie sie czy wody sa ok. Xx Ale ja was lubie czytac, mimo jakis malych problemow czasem z karmieniem czy cos to czytam was i sie od was ucze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
magdalenka, my zużyłyśmy dwie paczki newborn, dwie paczki 2 i ze 20 szt pampersów 3 ( te 3 używaliśmy jak nam brakło 2 i zanim mąż dokupił, ale jeszcze są za duże) łącznie już grubo ponad 200...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
magdalenka ja uzywam nadal pampresów 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
Gosia kochana to za rok razem bedziemy szukac pracy;) damy rade:) Xxx My pudru nie uywamy, zreszta nie kremuje niczym pupy chyba ze cos sie zaczyna czerwienic-mam kupiony alantan masc. Xxx Pieluch używamy nadal 1 i mysle ze jeszcze troche ich bedziemy uzywac (przy starszaku dlugo ich uzywalismy) Xxx Moje mlodsze dziecko spi juz 3godz a mlodsze 2 i zamiast spac z nimi to pospalam 40min i sie obudzilam i juz nie zasne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulinka- ja robie tak jak claudina, wkladam paluszka w kacik ust, wyciagam cyca i czekam az otworzy na tyle szeroko buziaka, ze mi ladnie zlapie a jak nie to powtarzam, ale widze, ze jest lepiej. xx Ja sie znowu stresuje, ze znowu mi leci raczej na czerwono.. a to jest juz 13. dzien po porodzie.. jak u Was to wyglada? goraczki nie ma wiec staram sie nie denerwowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Magda jak masz tak blisko to moze lepiej w domu posiedz. zawsze bedziesz spokojniejsza a do szpitala zdarzysz. xxx u nas noc dzisiaj duzo spokojniejsza. juz wiecej nie dam tego espumisanu bo u nas aby pogorszył sytuacje. xxx ile mniej wiecej spia wasze dzieciaczki w dzien? xxx ja tez kupiłam ta fride na katerek jak malego meczyło i jestem super zadowolona. gruuszka jest do d,,y xxx nasz Leon nie luubi lezec na brzszku. chwie polezy i jest płacz;)\ xxx Co do pampersów to my cały czas na 1 jedziemy. raz zalozyłam 2 ale za duze jeszcze były;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz90
Dzieki za odpowiedzi. Xx Promyczek to dopiero 13dni. Krwawic mozesz kilka tygodn z przerwami co jakis czas Xx Ja sie wyleguje w lozku i mysle co by tu robic. Maz dzis znowu wroci troszke pozniej bo bedzie weza od chlodnicy wymienial i ja sie nudze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Ale mnie dzis brzuch boli okresowo moooooccccnnnoooo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
promyczek u mnie dzis 6 tygodni mija od porodu a wczoraj pojawily sie jakies skrzepy i tez sie martwie, a juz od 2 tyg miałam czysciutko :/ Pudru tez nie używam. A dziewczyny czy ktoraz zWas kąpie w oliatum? bo ja Hanie w tym kąpie ale i tak musze ja potem jeszcze balsamem smarwac bo ma taką sucha skore i jestem ciekawa jak to jest u Was..... Jak myslicie zawiecha urodziła? czy znowu problem z "łączem" ?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaa91
Czesa Dziewczyny :) czytam Was na okraglo, ale jak zaczynam pisac to Mlody zawsze sie budzi. Taki ma radar :P xx Co do ubranka to u nas tez jakis bodziak i polspiochy albo pajace. Generalnie jedna warstwa i do snu kocyk :) xx Co do kolek to nie zapeszam, ale spokoj. Maly robi mase kupek. Chociaz ostatnio jakies takie wodniste. Wasze maluchy tez tak maja? Ja trzymam mega rygorystyczna diete ze wzgledu na kolki i moja wage :D mam mega flaka zamiast brzucha :/ juz bym chciala moc zaczac cwiczyc. xx Jak po sn stoicie ze szwami? Sciagacie? Po jakim czasie? Mnie nikt nic nie mowil i sama juz nie wiem co robic. Chyba pojade do gina. A tak mnie rwa, ze szok ! xx Moj Olo tez mega dzwiaga glowe i obraca sie z boku na bok. Taka mala zyla :P Nie chce Go widziec w akcji jak zacznie chodzic :P xx Jak moge Wam doradzic cos na odparzenia to tylko maka ziemniaczana. U nas jak reka odjal ! xx Milego :* bo moj Tygrys sie budzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×