Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość Agagula
Cholercia Anja ja mam nadzieję że ta herbatka nam pomoże bo inaczej będę chodziła z młodym na 8godzinne spacery bo na nich go nic nie boli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Anja a jak nie śpi to cichutko sobie leży? czy trzymasz ją na rękach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Agagula, ja bylam dzis u pediatry (w ogole jakies nieporozumienie) Pani nawet łaskawie nie popatrzyla na Hanie, od razu przepisala jakie kropelki i kazala podawac mleko ktoro posiada w nazie comfort. Ja juz o 3 dni podaje jej takie melko wiec w zasadzie nic sie nie dowiedzialam a tym bardziej ona mi w niczym nie pomogła! Teraz ciągle zastanawiam sie nd tym szczepieniami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane. Wpadłam tylko się przywitać i zdać króciutko relacje z porodu. Póki co odnajdujemy się w nowej sytuacji i jeszcze nie znalazłam zbytnio czasu na śledzenie internetu, dlatego nie wiem dokładnie co u Was, ale na pewno z czasem nadrobię ;) Przede wszystkim gratuluję wszystkim nowym mamusiom. Tym nierozpakowanym życzę cierpliwości, już naprawdę niedługo. Co do mojego porodu, to w nocy z środy na czwartek wstałam siusiu (z resztą jak co godzinę), była 2:30, zobaczyłam że odchodzą mi wody zabarwione krwią. Wiedziałam, że się zaczyna. Wzięłam kąpiel, zjadłam kanapkę i pojechaliśmy. Tam formalności, ktg i zaczęły się pierwsze skurcze. Akcja rozwijała się dość szybko. Po jakiś 2 h miałam już mega bolesne skurcze co 3 minuty, ale..... rozwarcie cały czas na 1,5 cm :(( Załamka. Decyzja o oksytocynie. Wtedy zaczęła się jazda. Ale pomogło. W sumie rodziłam jakieś 6-7 h. Z czego 20 min to była faza parta. O 12.15 Michał przyszedł na świat. Niesamowita ulga i pełnia szczęścia. Jestem w nim zakochana na zabój :D Cieszę się każdym dniem i boję się, że ten czas zbyt szybko nam zleci :) Z laktacją nie jest zbyt "różowo", nie będę się rozpisywać, ale muszę mieszać z mm. Kochane wszystkiego dobrego dla waszych pociech a mamusiom w ciąży życzę bezproblemowych porodów. Uciekam do szkraba, bo woła :P Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags-haha dobra jest twoja tesciowa!:) Xxx Andzik-ja uwielbialam jak syn sie usmiechal wlasnie podczas karmienia:) Xxx Anja-ja nie szczepie na pneumo i rota. Na rota nie szczepie bo jest wiele szczepow tego wirusa i nie masz pewnosci czy szczepionka pomoze dziecku. No a poza tym kasa...:/ Xxx Ja dopiero teraz wierze w to ze noworodki spia i jedza;) przy pierwszym synu nie mialam czasu zjesc, umyc sie bo ciagle wisial na cycku od rana do wieczora. A ten? Ten zje i spi:) czasem obudzi sie np 1,5 po karmieniu a czasem 4:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Nie nie. Ja nie rodze. U mnie cisza. Lezymy w koncu bo troche sie dzisiaj nachodzilam. Plecy to myslalam ze mi odpadna z bolu. Bylam kupic kozaki bo potem z malenstwem takim to nie wiadomo jakby to bylo. A tak kupilam i mam z glowy . Kupilam tez w rossmanie kilka pierdul i w promocji za 28zl - 6 opakowan chusteczek pampers bialych jakis delikatnych. Otworzylam jedna paczke to fajne miekkie i mokre tylko zapach taki sobie jak dla mnie no ale oplacalo sie. Chce juz urodzic i miec tego malego boksera przy sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Ja dzis po wizycie,nie zanosi sie,ze szybko urodzę;) czesc pochwowa zachowana,szyjka jedynie miękka,rozwarcie bez zmian mikro,glowka nisko. Także nast.wizyta za tydz.,zwolnienie mam do 1.12.nawet sie nie przejelam zupelnie. Termin mam 23.11.i spokojnie moge rodzic w terminie,szczególnie,ze super mi sie teraz spi haha:D a na andrzejki fajna data:) xxxxx co do szczepień,ja szczepilam na rota i pneumokoki. Szczerze bardzo polecam szczepionkę na rota-w przedszkolu dwa razy byl pogrom,corka nawet biegunki nie miala. Kilka razy my z mezem mieliśmy mega jelitowke,corka nic. Nie wiem może zbieg okoliczności,ale znajomi którzy nie szczepili co jakiś czas maja" sraczko-rzygawke" albo nawet w szpitalu ich dzieci lezaly u nas odpukać nic. Także ja będę szczepić na rota na pewno,no chyba,ze dziecko Bedzie ulewac to bez sensu. xxxx Ags wow tesciowka ma tupet haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm
Neska super ze tak szybko i bezproblemowo poszlo,gratuluje serdecznie:) xxxx zimowa mamo,kurcze dajesz mi nadzieje o tym noworodku:)ja przy córce tez na nic czasu nie mialam,fajna by byla odmiana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
To wyżej to ja:) Madzia spoko doczekamy sie,czekamy tyle miesięcy,co to te kilka dni?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,witam U nas powolutku i do przodu.Natuś to dzienny aniołek,je co 3 h po 15 minut a potem śpi .Nie robi kupek po każdym karmieniu więc nawet sie tak często nie przebieramy.Dosłownie jakby dziecka nie było .w nocy trochę gorzej bo je częściej i trochę mi to daje w tyłek.Moje krocze powoli dochodzi do siebie .Siedzę już swobodnie :) brodawki już nie są aż tak tkliwe a brat staje na wysokości zadania :) xxx Dziś już była u nas położna ale jakoś mi nie siadła .Pomijam fakt że weszła mi do domu bez pukania,narzucała swoje zdanie czego nie lubię ,nie przekazała żadnych nowych informacji a o szczepieniach mówiła tak chaotycznie że szkoda gadać xxx gość anja dobrze że bioderka ok xxx zimowa widzę że mamy podobnie pierwszy syn dał popalić a drugi jakby go nie było.Cudowne uczucie :)Byłaś już na spacerku? xxx magda,repetytorium a może jednak ? :P już tuż tuż xxx izulinka mi dziś położna mówiła że ważne żeby dziecko siusiało ,jeśli nie ma żadnych innych dolegliwości to kupkę może nawet raz na dwa dni robić i spokojnie możesz na samej piersi zostać xxx co do szczepień ja napewno szczepie na rota ,przy pierwszym szczepiłam i nigdy mały nie miał jakiś większych problemów żołądkowych,nie mówię ze wogóle ale jak już to delikatnie ,bez temperatury i wymiotów . xxx ags łał całą noc ? super pogratulować i pozazdrościć xxx natalia aż jestem ciekawa jaka rzeczywiście będzie waga urodzeniowa twojego maluszka xxx jola gratuluję córci ,buziak dla was xxx andzik dobre wieści :) a Leoś zuh chłopak xxx kurcze juz sie pogubiłam komu już gratulowałam tak więc jeśli ktoś mi umknął to gratuluję tu i teraz :) xxx marita tak jak ags pisała czas leczy złe wspomnienia mamy podobne przeżycia dlatego wiemy o czym piszesz,duży buziak dla ciebie xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczek - no w koncu! Czekalam az sie odezwiesz! U nas nocki wygladaja podobnie do waszych, tez sie budzi czesciej na jedzenie ale moze to dobrze bo mleko jest wtedy najtlusciejsze wiec beda przybierac:) bylismy juz na spacerku:) jak wrażenia po wojewodzkim?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej chyba go przechwaliłam od godz.24 karmmy się co godzinę do teraz .Chyba więcej potrzebuje i pokarmu i bliskości bo nie da sie go nawet odłożyć. Po tej nocy padam na pysk a sutki znowu bolą :(. xxxx Zimowa żle trafiłam bo było 13 porodów jak rodziłam więc wszystkiego brakowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Hej;) Jak tam dziewuszki noc przespana? X U nas ok, z małym incydentem przy usypianiu, mała wtedy wlasnie musiała sobie baczki pipuszczac i troszkę płakała:( X Gorzej ze mną mam chyba zatkane kanały mlekowe w lewej piersi, czuje guzki przy masowaniu, pierś cała obolała, brałam w nocy gorący prysznic ,przykładam pieluchę nagrzana przez żelazko, a teraz juz wsadzilam miedzy stanik a koszulkę butle z gorąca woda. Pozniej zrobię jeszcze masaż oliwka... Generalnie dramat. Zmagała sie któraś z tym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez dzis co chwile sie karmimy:/ chcialam wziac tymcia na spacer ale nie wiem czy mi sie to uda... Xxx 13porodow?? O masakra! Xxx Malwi-dostawiaj mala z pozycji z pod pachy-dziecko wtedy najefektywniej oproznia piersi wiec moze pomoc w odblokowaniu kanalikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Ja tylko na chwilke i przepraszam ze napisze tylko o sobie. Ja doczytam to spróbuje odp wszystkim. U nas noc wporzadku ale tylko dlatego ze dałam Lenie mm. Poprostu juz padalam od zmęczenia. Nie spałam od soboty rano, w tym porod, no może udało mi sie z jakieś 3 godz kimnąć ogólnie. I jak o 23-ciej pociągnęła godz cyca to podałam jeszcze mm, bo dalej chciała jesc a moje sutki wykończone i strasznie bolą, do tego bol kurczącej sie macicy... Zjadła 10ml i spała do 4.30, ze budziłam ja do karmienia. Cyca pięknie ciągnie tylko chyba jeszcze mało leci, czekam na zwiększenie produkcji :) Starsza szczepilam na wszystko, bo tu jest w pakiecie ubezpieczeniowym, rotawirusy, meningokoki, pneumokoki. Lenę tez bede szczepić. Dziewczyny tez macie takie bolesne skurcze macicy? Pielęgniarka która do mnie przychodzi mowi ze z kolejnymi dziećmi bardziej boli przy obkurczaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola u mnie w 2 dobie jak mały ssał pierś to bóle obkurczającej się macicy były tak bolesne jak skurcze w czasie porodu...masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny;) u nas noc w miare ok. do 5 rano Leos spal dobrze z 2 pobudkami na butelke a od 5 strasznie meczyly go baczki i juz nie chcial spac. dzis przyjerzdza polozna to zapytam co moge mu dac na te baczki bo tak go mecza ze z glebokiego snu sie rozbudza. a moze wy mi cos doradzicie? jakies kropelki albo cos? xxx Malwi wspolczuje zastojow. slyszalam ze to bardzo bolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, musze sprostowac,bo chyba zle napisalam ;). Cala noc z 3 przerwami na jedzenie ;). Chodzilo mi, ze w koszu pierwsza noc przespala, bo wczesniej tylko ze mna w lozku. Natus faktycznie kochanienki. Oli pomaga? Wracam do czytania... xxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ags dobrze napisałaś tylko mi mózg wyłączył sie na pierwszej informacji.Z tą pomocą to raczej kiepsko ale dużo sie pyta i taki troskliwy miś bez zaangażowania :P xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, Bartek jakby mogl to by zjadl Emilke ;). Caly czas ja cmoka i mietosi a pomaga w sensie przynies, podaj ;) Juz mowi, ze ma najgorsza robote ;) xxxx Jola mnie o dziwo jakos strasznie nie boli. Za to wczoraj mialam stan podgoraczkowy. Ratowalam sie paracetamolem i jakos przeszlo. I krocze mnie potwornie boli, swedzi, ciagnie juz sama nie wiem. xcxxx Ania, biedny Leos jest z tym brzuszkiem. xxxxx My dzis ruszamy na krotki spacer po brata do szkoly :) xxxx Ciezarowki meldujcie sie! Jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
hej Mamuśki! u nas noc oki - Mieszko je o 24, 3 i 6 ewentualnie godzina do przodu. W nocy jak zje to praktycznie od razu zasypia. Rano po przebudzeniu już spać nie chce i tak do następnego karmienia...potem kimonko. xx kolki pomimo boboticu ma nadal - choć nie są one aż tak straszne - trzeba go nosić i czasem trochę pocudować ;) chcę podać mu herbatkę koperkową :) xx was kochane boli krocze a nas po cc ciągną brzuchy - każda swoje przejść musi...a ja już myślałam że skończyło mi się krwawienie i chyba dziś dostałam okres bo leci mocniej :/ xx jesteśmy po wizycie u chirurga - sutek taki ładny że musieli się mnie dopytać który to był ;) to chyba te Wasze buziaki podziałały ;) dzięki! xx dziś chłodno i wietrznie więc Młody śpi na balkonie :) ha mam swoje 5 minut - akurat żeby wyparzyć butelki i ściągnąć pokarm ;) xx Gosia - ja swojej położnej już do domu nie wpuszczę - ale że Tobie wlazła bez pukania!!?? cóż za szczyt bezczelności! xx miłego i czekamy na wieści o nowych porodach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stokrota33-------33l------3dz------02.10-----synek------- 350 0/57-----cc Anja----------------27l----- 1dz------09.10-----Hania-------3250/56-----cc Asiek1111--------30l------1dz------14.10-----Julian------ -2350/48----cc Agagula-----------31l------1dz------19.10-----Mieszko---- 3320/56----cc Malwi86-----------28l------1dz-----26.10------Marysia---- 3200/55----sn onaoczekująca--27l------2dz-----27.10------Alutka------3 120/51----sn andzik87----------27l------1dz-----29.10------Leonek----- 3640/55----cc Mmamba----------20l------2dz-----31.10-----Zuzia--------3 860/55----cc Karolinaaaaaa---26l------1dz-----03.11------Aleks-------3 250/55----sn Katka84-----------30l-------2dz----03.11------Radzio----- 2970/52-----sn newt ---------------37l------2dz-----04.11------Adaś--------3770 /57----sn zimowaMama---25l-------2dz-----07.11-----Kajetan-----3060 /53----sn promyczek85----29l-------2dz-----07.11-----Kubuś-------3 170/54---sn Martyna8---------26l-------3dz-----09.11------Nadia------ 3800/55----cc Kasiaaa91--------23--------1dz-----09.11-----Olek-------- -3460/54----sn Matosza-----------38 l-------3dz-----09.11.----Kalina-------3980/60----sn Claudina----------27l-------1dz-----11.11-----Ula-------- ---3855/53---sn Safari29-----------29l--------1dz----12.11-----Mia------- ----3270/51----sn izulinka7----------24l--------1dz----12.11-----Zuzia----- ----3500/56---cc Ags-----------------33l--------2dz-----12.11 -----Emilia--------3444-----sn Misiula24---------25l--------2dz------12.11-----Mikołaj- -----3300/54--cc gosiaczek847----30l--------2dz-----13.11-----Nataniel---3 320/56----sn Neska851---------29l-------1dz------13.11------Michaś--- ---3330/54----? Marita1990-------24l--------1dz------13.11 -----Bartek----3600/54----sn nfocat-------------26 l-------1dz------14.11-----Jeremi----3320/53--cc CZEKAJĄCE: kita1987----------27l--------1dz------------14 listopada--------córka magdalenkamz-24l--------1dz-----------15 listopada--------Synuś Pałka89-----------25l--------1dz-----------16 listopada--------Maja ania3211----------31l--------2dz-----------18listopada--- -----Hubert Magdalenka_moja788---22l---1dz-----19 listopada------Magdalena nata91lia----------23l-------1dz-----------21 listopada---------Nikoś repetytorium----29l--------2dz-----------23 listopada---------Asia zawiecha---------24l--------2dz-----------25 listopada---------córka Meg333------------36l-------3dz-----------25 listopada---------Nikola Mila85--------------29l-------1dz-----------29 listopada---------Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) U mnie wszystko wporządku :) a u małe Zuzi tym bardziej :) mój młodziak ją kołysze spiewa aaa :D Zuźka je i spi odpukać kolek nie ma :) je ostatni raz o 23 a wstaje koło 4 -5 nad ranem wiec spiee prawie całą noc :) Cc juz nie pmiętam ogólnie dzien po zabiegu nic praktycznie nie czułam nic nie ciągnie nie boli śmigam jak mały samochodzik :P Xxxxxx Widze ze lista czekających jest już już króciutka :D wytrwałości życze Xxxx U mnie położnej jeszcze nie było ... mam nadzieje ze nie trafie na żadną bladź ... Xxxx Co do kolek są takie niemieckie krople ponoć bardzo dobre choć ja jeszcze nia miałam okazji wypróbować ale polecam znajoma miała i chwaliła:) A co do kupek to mój mały był na MM i około tygodnia nie robił kupki lekarz twierdził że to normalne bo po MM dzieci mają problem z tymi sprawmi aprzy KP dziecko nawet ponad tydzien może nie robić i nic sie nie dzieje o ile robi siku wgl :) więc nie ma sie co martwic .. Xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Agagula super ze z mały juz wporzadku;) U nas była połozna i powiedziała ze mozemy spróbowac dac espumisan bo małego brzuszek meczy, Sprobujemy. xxx Ja bym tez chetnie małego werandowała przy oknie ale sasiedzi pala jakies smieci w piecu i nie idzie wogóle okna otworzyc taki smród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Co do niemieckich kropelek to wiem ze sa SAB SIMPLEX ale połozna mówiła ze je mozna podawac w ekstremalnych kolkach. ze jak nie ma tragedii to moga nawet zaszkodzic. nie wiem bo na szczescie nie musimy ich uzywac. xxx Malinowa ja tez juz nie czuje zebym miała cc. szybko doszłam do siebie. xxx Dzis pierwszy raz ugotowałam sobie obiad. Do tej pory u tesciowaj sie stołowałam ale zaczeła normalnie przyprawiac i nie chce zeby cos małemy zaszkodziło. xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) chyba reszta dziewczyn rodzi, bo cisza :P ja jeszcze nie....:( Mój mały chce chyba naprawdę pobić rekord w wadze koleżanek i kolegów z forum, bo siedzi u mamusi i mu tam dobrze. Mam nadzieję, że waga będzie chociaż trochę oszukana, albo, że nie będę miała problemu urodzić takiego klocuszka. Póki co oczekuję piątku, chociaż wolałabym żeby wzięło mnie z zaskoczenia, niż tak czekać i się stresować...chociaż tak źle i tak niedobrze ;) xxx mamusie praktykujące - fajnie się czyta o Waszych dzieciątkach i jak sobie dzielnie radzicie. A ile można się już dowiedzieć:) ja póki co jestem ograniczona, bo wszystkiego łącznie z porodem dopiero doświadczę. Przynajmniej już mamy namiastkę co nas czeka. A! I widzę też, że boleści z ciąży zamienią się na inne boleści, a ja tu czekam za powrotem do pełnej sprawności. Jedno jest pewne kg będzie mniej :) xxx Czuję się jak wieloryb! Maaaasaaakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Hej dziewczyny,ja nie rodzę:)dzis pierwszy raz byla u nas polozna,nawet spoko,ale pow.ze na jej oko to jeszcze z dobry tydz nie urodzę,brzuch mam Malo obniżony,glowka aż tak nisko nie jest,brzuch mięciutki i skurcze mam bardzo rzadko. Wymacala brzuch,ponoc dziecko dość male będzie,ok.3200maks,ale nie wiem jak ona to ocenia haha rentgen w oczach,tym bardziej ze 3 tyg temu na usg wychodzilo ok.3kg. Zresztą byle calo i zdrowe nie musi być kolosem:) xxxx Natalia a dlaczego niby twój maluch ma być taki duży?!przez ta cukrzyce?!popatrz,żadnej z dziewczyn te prognozy o dużych dzieciach sie nie spr.byly na wyrost zdecydowanie,moze i u Ciebie tak będzie?!:)no i nie rodz jeszcze,dotrzymaj mi towarzystwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) xx wiecie co, wczoraj 1 raz po porodzie weszłam na wagę i chodź dalej wyglądam jak morświnek, zwisek ciągle na miejscu to waże tyle ile przed ciążą :) czyli jako że waga moja była spora a macica nie obkurczona, brzuch wisi to mam nadzieję że dalej będę lecieć w dół :) xx ja też mam tak że jak mała sie porządnie zassie to boli mnie brzuch xx repetytorium u mnie też nic nie wskazywało na poród, jedynie miękka szyjka po tygodniu akcja sie zaczeła :) xx magdalenka jeszcze troszkę i się doczekasz:) a kiedy masz się w razie co zgłosic na wywołanie ?? xx gosiaczek ale bezczelna położna ci się trafiła eh xx Ags hehe mały nianiek rośnie z Bartka :) xx Agagula super że z sutkiem już ok Mieszko dzielny chłopak :D xx natalia jej jak dziwnie się czyta o czekaniu hehe czuję się jakbym była w ciąży dawno dawno temu :) i pamiętaj nie znasz dnia ani godziny :P xx dziewczyny które rodziły jako jedne z pierwszych - wciąga wam się ta skóra z brzucha ?? bo mi brzuch się kurczy, dość szybko i zauważalnie ale skóra nie bardzo i tak się zastanawiam czy ona nie powinna sie wchłaniac proporcjonalnie z brzuchem ? boje sie że ona mi taka zostanie ;/ i czy smarujecie brzuchy jakimis balsamami albo coś ?? bo jak tak myślę że może jak będę smarować to ona będzie bardziej elastyczna, czy nie ? xx buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Kurcze fajnie juz spacerki za Wami,ortopedzi itd.nieprzespane nocki hehe ciekawe jak to u nas będzie,jak corka zareaguje na siostre. tak sie zastanawiałam,ze nie bylo u nas przypadku pomylonej plci!mam nadzieje,ze nie wykracze sobie,no tak na 100%nie mialam potwierdzenia haha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×