Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość gość
Claudina tak malutkiemu dziecku nietolerancje laktozy mozna zrobic tylko przez badanie kupy i lekarz powinien dac skierowanie. Moj syn ma nietolerancje laktozy i mial wlasnie takie badanie. Przy nietolerancji mozna spokojnie karmic piersia tylko trzeba sciagac pierwsze mleko z piersi czyli to bardziej wodniste bo tam jest wlasnie laktoza. Ja karmie do tej pory piersia moj syn ma juz 8 miesiecy. Nie jest tak latwo, ale da sie karmic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć;) Claudinka, dzieki na info o mleku, dzisiaj inka zaliczona;) co do tych krostek, to maz wlasnie pojechał kupic emolium do kąpieli i krem balneum do buzi, koleżanka mi poleciła ten krem podobno najlepszy a sprawdzała na 2 dzieci ze skaza białkowa. Moze ty tez najpierw spruboj od kosmetyków do skory atopowej i jezeli nie przejdzie to ponownie do lekarza, ja tak robie. X Ags, moja Marysia ma tak samo chropowate policzki i broda, na spacerze żadne krostki nie sa widoczne... X Aaa rozszerzałam swoją dietę hehe zjadlam wczoraj pomidory i żurawinę, nic na razie sie nie dzieje:) X Marys wczoraj po szczepieniu była bardzo senna musiałam ja wybudzac na jedzenie, dzisiaj juz wróciła do siebie. X Miałyśmy usg bioderka, wszystko ok:) X Ja rownież podaje wit k i D, ale ja raczej z tych co sie boja odstawić, i podaje wedle zaleceń X Agagula, ta biurokracja to istny dramat... Tyle zachodu o tysiaka śmiech na sali... X Meg, przykro mi z powodu cycuszkow:/ niestety nie wiem co ci poradzic:( X Maz ma dzisiaj bigos na obiad, masakra. A na deser torcik z wedla...:/:((( X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej. dziś mam lepszy humor, dzięki za rady i wsparcie! byłam u innego pediatry i powiedział że mała rzeczywiście ma jakiś niedobór enzymu który trawi laktozę i mam jej dawać kropelki delicol i absolutnie nie przestawać kp tylko przed kazdym karmieniem odciągać trochę tego pierwszego pokarmu i wylewać bo on ma najwięcej laktozy. i ta buzia w krostkach też od tego, dostała maść na zamówienie i mamy kąpać w nadmanganianie potasu. podobno wszystko minie w przeciągu tygodnia. a witaminy wywaliłam do śmietnika ale lekarzowi juz o tym nie mówiłam. biedne te nasze dzieciaczki, w sumie większość forumowych ma problemy z brzuszkiem.. xx Agagula co za żenada z tym becikowym... tyle trzeba udowadniać i wypełniać papierów żeby łaskawie dali tysiąc złotych które przy wydatkach na niemowlaka nie jest żadnym majątkiem.. a co do męża to mój chyba kompletnie nie miał pojęcia ile roboty jest z małym dzieckiem i chyba musi się z tym oswoić. ja zresztą też, ale ogólnie jesteśmy jacyś rozdrażnieni od tego płaczu i nieprzespanych nocy że się kłócimy o pierdoły. xx Jola! Ty się nie dołuj. Ja sama jestem dzieckiem wykarmionym mm bo mama nie miała pokarmu i mam się świetnie, niczego mi nigdy nie brakowało z tego powodu także nie zrobisz jej krzywdy :) xx Gosia ja się nie dziwie że jesteś zmęczona, podziwiam wszystkie mamy które mają dwójkę bo ja z jednym nie mam na razie w co ręce włożyć. a marzyłam o trójce haha.. no zobaczymy :) xx repetytorium ja też przytyję podczas kp! ja jem bez opamiętania. jestem na diecie lekkostrawnej ale i tak jem non stop i jestem cały czas głodna! i co kilka dni piekę sobie ciastka owsiane i inne ciasta takie zgodne z moją dietą. ciągle myślę o jedzeniu! xx Meg biedna jestes :( trzymam kciuki zeby antybiotyk zadziałał szybko! xx aa i jeszcze mi pediatra powiedział że mała za szybko przybiera bo 300g / tydz a powinno byc 200 i mam ją rzadziej karmić..ale jak? ona jest takim głodomorem, to jak ja mam jej odmówić :) powiedział że od 2go miesiąca karmi się 7 razy dziennie.. a u nas to tak min 10 zawsze wychodzi. i tak ją czasem oszukuję smoczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
moja miśka dostaje witamine d w kapsułkach od urodzenia, 3 tygodnie bylyśmy w szpitalu (jak wczesniej pisałam wcześniaczek) i tam dostawała, do 7 tygodnia podwójną dawke tj. 800jm a teraz po 400jm, daje jej jeszcze witamine c po 5 kropelek to też od urodzenia i dicoflor jeszcze po 2 kropelki to też dostaje od urodzenia a jak przestałam to zatwardzenia dostała bo to są żywe kultury bakterii które my zjadamy w jogurtach i działają na trawienie :) doktor mówił że do 6 miesiąca moge jej dawać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas źle wieści. byliśmy na 1 wizycie u lekarza. ruchy waga itd wszystko ok. dostała witaminę K z strzykawki i ja nie będę żadnej Wit k sama podawala. jedynie d. niestety usg wykazało nieprawidłowości w lewej nereczce :-( Mia ma podwójna nerke :-( za miesiąc powtarzamy usg tej nerki plus mamy 2 szczepionki i dalsze badania .... beznadzieja a cały czas mówili że super świetnie itd a tu nagle ta 1 nerka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari bardzo mi przykro ale jakos sie ulozy, bedzie dobrze z nereczka na pewno, nie bierzemy innych opcji pod uwage. Xx Dziewczyny dzis pierwszy dzien na Debridadzie ale nie wiem caly dzien mi sie prezyl i kopal nogami a gdzies kolo 21ej jak go karmilam to kupke mala zrobil i duzo baczkow puszczal i myslalam ze bedzie dobrze a potem znowu zaczal sie napinac :( Czy na dzialanie Debridatu trzeba jednak kilka dni poczekac??? Kurde przysypiam koncze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu dzięki za info - dokładnie to samo lekarz dziś mówił o odciaganiu pierwszego pokarmu. Fajnie ze juz 8 miesiecy karmisz :) czyli się da, super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi kanapki jem najczesciej z wedliną drobiowa, sałatą, pomidorem i oliwą zamiast masła. W carrefourze znalazłam nawet ser bez laktozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u nas 3 dzien bez kupy i juz maly zaczyna sie meczyc-szczegolnie w nocy:/ Xxx Safari-a czy ta podwojna nerka bedzie miala jakis wplyw na mala? Xxx Claudina-brawo dla lekarza! Kochana dziecka kp NIE DA SIE przekarmic! Wiec luzik, nie stresuj sie ze:) powinni sie cieszyc ze tak ladnie przybiera!;) chociaz lepszy ten lekarz niz ten co kazal odstawic od piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimowa wiele niestety nie wiemy bo chcą dokładniej zbadać to za miesiąc. narazie nie kazali sie martwic. wiem ze może mieć wpływ większy a może mely. zalezy. i nie wiem czy "tylko" podwójna narka czy te jakieś kanały od nerki tez dwa .... mówił niby o nerce. czekamy do 23 stycznia. na pewno mala może częściej infekcje układu moczowego mieć i trzeba uwazac. ale jestem dobrej myśli ze jednak nie będzie tak źle z tym żyć. wiem ze ludzie normalnie mogą z tym żyć. to zależy. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina, czy delicol pozwolił lekarz stosować Ci z innymi lekami? Bo tez go mam ale na razie nie używałam. A stosujemy SS i od wczoraj debridat. Kurczę i to przelewanie w brzuszku to nie sądziłam ze to moze byc objaw nietolerancji laktozy, myslalam ze to ruchy jelit i ze jest ok...:/ moja Marys rosnie jak smok, p dr cały czas powtarzała, ze jest duza ale broń Boże nie kazała mi jej dawać mniej jedzenia. Ale az z ciekawości zerkałam w mój dzienniczek maluszka, i my karmimy sie 7 razy na dobę, takze nic na to nie poradzę ze tak rosniemy. NAJPIERW MASA POTEM RZEZBA;) Ags, jakby Emi te chropowate policzki? Ja wczoraj mała smarowalam 3 razy takim kremem z musteli do skory atopowej, wykapalismy sie w emolium i muszę powiedzieć ze broda i policzki o wiele gladsze. Niestety w okolicach skroni nadal pełno czerwonych krostek, kur...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Safari, podejrzewam ze bardzo sie teraz stresujesz, ale słuchaj bedzie dobrze skoro lekarze nie zalecili jakis natychmiastowych badań najwidoczniej nie jest to na tyle poważne ani groźne dla małej :) X Kurczę jak tak teraz patrzę na mała w dobrym świetle ( bo Kima mi na rękach) to na serio jest lepiej na tej buzi po tych kosmetykach:) oby to faktycznie tylko kosmetyczne problemy były! X Z bardziej optymistycznych info, dzisiaj osiągnęłam wagę z przed ciazy, a ze karmić nie zamierzam przestać i dietę tez bede trzymać marzy mi sie jeszcze minus 3:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
delicol z tego co widze jest typowo na koleczki, a to nie koneicznie przez to dzieciaczki wasze mogą mieć problem z kupą, naprawde polecam wam użyć dicoflor to jest do ustabilizowania pracy jelitek i trawienia nam od razu pomógł bo mala też czesto się prężyła i wrzeszczała aż bo kupki nie mogla zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze mam taka sprawę, tak sie zastanawiam czy u nas wogole moze byc możliwość taka ze mała ma nietolerancje laktozy. Bo przecież jak wrocilysmy do domu ze szpitala to ja w niewiedzy co to kolki jadłam pełno nabiału mleko, jogurty ser żółty od początku... Nie miałyśmy żadnych krostek zadnego sluzu w kupkach, kolki pojawiły sie w 3 tyg. Czy ta nietolerancja moze przyjść dopiero z czasem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Hej dziewczyny, wszystkie ktore karmią mm i maja problemy z brzuszkami polecam zakupic butelke dr. brown-sa. My stosujemy od wczoraj ale roznica jest MEGA!!!! to taka butla z odpowietrzynikiem :-) bardzo polecam, ja jestem zachwycona, Hania je spokojnie i nie prezy sie przy jedzeniu no i potrafi zjesc wiecej niz z tej medeli czy aventu :-) mam nadzieje ze dzieki tej butelce nasze problemy brzuszkowe sie skonczą!!!!! obym tylko nie zapeszyła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Malwi mojej kolezance dopiero wyszła skaza po 3 miesiacach tzn jej dzieciaczkowi :-) ale jak kosmetyki pomagaja to na pewno jakies alergiczne :-) ja chyba skusze sie jeszcze na te kropelki co reguluja prace jelit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Safari Kochana-bedzie dobrze! Skoro nie wzieli Was do szpitala od razu to jest spokojnie. U mojej mamy nerka sie zasuszyla...nawet o tym nie wiedziala. Jestesmy z Toba! Mysl pozytywnie. Xx Te krostki na buzi to raczej objaw dojrzewania. Tak nam mowili. Xx Dzis wsadzilam syna w chuste i poszlam robic sniadanie...I zasnal:-) tak mu dobrze bylo! Spi do tej pory ale juz w lozku:-) jestem zachwycona! Xx Claudina jakbys chciala sie wyrwac z domu albo isc na dluuugi spacer jestem do Twojej dyspozycji;-) my bylismy wczoraj na obchodach grudnia 70 :-) Xx Milego mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha no ja wlasnie tez sie dziwie jak moge przekarmiac kp :D położna tez mówiła ze ona za dużo przybiera.. nie wiem co oni sie tak czepili. Malwi lekarz mi kazał dawać delicol przed kazdym karmieniem i raz dziennie biogaia (misiula - to coś takiego jak dicoflor) a infacol to juz teraz tylko doraznie jakby byl wzdety brzuch i dużo płaczu. Fajnie ze Marysi pomagają te kosmetyki, ja w ogóle tych krostek na jej fotce nie widzę, jest śliczna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja, Hania ma juz skończony 2 miesiac? Bo z tego co pamietam jest jedna ze starszych, takze wasze problemy brzuszkowe powinny zsniknac samiostnie;) tez juz czekam na 3 miesiac hihi;) X Claudina, Marysia najpierw przybierała za mało teraz za dużo a niech sie w dupę pocaluja. A jak ci lekarze tacy mądrzy to podrzucę jednemu i drugiemu Marię jak ryczy zglodu, na sam ten chalas pokarm w cyckach by sie im zrobił hehe:) a Ile Ulka wazy i który ma teraz tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Mawli tak, Hania skonczyla dwa miesiace, ale ona nie ma kolek tylko wzdecia a to moze trwac znaczie dłużej niz 3 miesiące :/ na ta chwile wiem ze ta nowa butelka pomaga. Długo sie nad nia zastanawialm, czytałam rozne rzeczy na jej temat no i w koncu sie zdecydowalam, teraz zaluje ze tak pozno :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
A i jacys dziwni Ci lekarze, jak moze dziecko karmione piersia za duzo przybierac?! ne wszystkie dzieciaki są ksiązkowe z wagą! Hanka wazy juz 5 kg, nie wiem w sumie czy to dobrze czy zle, Na pierwszym szczepieniu wazyla 4,5 i polozna mowila ze nie ma sie do czego przyczepic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi ona ma 5 tyg i waży 4800g i tak jak pisałam czepiają się tego że dziecko niby powinno przybierać od 120 do 200 g / tydz a ona przybiera 300g/tydz. Ale się uśmiałam, świetny pomysł żeby im ją podrzucić jak ryczy z głodu i niech pokażą co wtedy zrobić :D Agagula bardzo chętnie!! Po świętach musimy się wybrać na spacer, zgadamy się na fb!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
dziewczyny ja podaje delicol i dicoflor :) xxx safari a ta nerka jak moze wplynac na funkcjonowanie malej ?? z dwojga zdlego to lepiej miec chyba 3 niz 1 ?:) powodzenia zycze:) xxx ja w nocy znowu zaliczylam atak bolu pod zebrami, masakra jakas, do tego leci mi 5 tydzien po cc a mnie rana zaczyna coraz mocniej bolec:/ juz jej nie czulam praktycznei a ostatnie kilka dni pobolewa przy poruszaniu... nie wiem co z tym zrobic:/ xxx dziewczyny po ccmacie czucie w skorze przy ranie?? bo ja nie mam xxx anja to super ze butelka tclaudina co za bzdury z tym ze za duzo wazy- Jeremi tydzien temu wazyl 4600, dzisiaj bedzie polozna ostatni raz to go zwazy i zobaczymy ale obstawiam blisko 5 kg a w piatek dopiero skonczy 5 tygodni. co mamy odchudzac te dzieci czy co?? bez sensu , skoro ladnie przybieraja na piersi to oznacza ze pokarm jest dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a ja podaje dicoflor i dzis drugi dzien ten Debridat i nie wiem. Maly i tak sie czesto w ciagu dnia prezy i placze. Codziennie rano po godzinie 8 jest placz. Biore go do lozka nakarmie i jeszcze bym chciala z nin pospac to nie da rady bo on placze i macha nozkami. Wieczorem jak go usypiamy to tez to dlugo trwa i po kilka razy trzeba go usypiac bo co go odlozymy do lozeczka to on zaczyna kopac nozkami i sie wybudza :( Nie wiem czemu tak robi . Xx A mi sie ta ciepla pogoda zima nie podobaa bo zaraz bedzie pelno wirusow a ja szybko lapie i sie boje zeby w razie czego malego nie zarazic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny meldujemy sie po szczepieniu;) Leoś nawet dzielnie to zniósł;) no i wazy już 5680g. pani doktor powiedziała ze jest slicznym zdrowym i duzym chłopczykiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ło matko, Zuzka przechodzi jakiś kryzys normalnie ! ciągle tylko rączki i cyc, rączki i cyc, jemy praktycznie co godzinę, ciągnie po 20 min, nic nie mogę zrobić do powrotu Kamila z pracy. Nie wiem czy to skok rozwojowy czy co, ale odłożyć ją to płacz na całego :) u mnie mleka też mało więc cały dzień karmię tą moją głodzille ;) za to w nocy to dziecko anioł, tato usypia ją ok 21 - 22 i śpi do 4/5 !! no cud po prostu :) xx czytam na bieżąco ale ciężko pisać 1 ręką eh jesteśmy nierozłączne jak siostry syjamskie ostatnio :D ale tatusine rączki też mogą być dopółki głodek nie przyjdzie :D na spacerkach śpi tylko jak jej pozytywka gra, pozytywka gaśnie i już oczka wytrzeszczone :D śmieją śię z nas że jak Zuza spaceruje to cała wieś wie, bo najpierw słychać muzyczkę :D i tak hasamy z grającym wózkiem. Generalnie to moje macierzyństwo jest strasznie śmieszne, kiedy nie płaczę, bo dalej płacze że złą matka jestem :D xx wy tak kurcze piszecie o tych kroplach a ja całkiem nie w temacie. U nas kupy idą po kaZdym amciu prawie, bez płaczu ani nic, tylko niuńka tak super ciśnie, więc Kamil ją nagrywa, no uwielbiam ją jak robi te sprawy, ma wtedy taki mądry wyraz twarzy ! :D my czasem używamy Bobotic-u ale to ze względu na to że czasem kupy są zielone i, ale to nie często i odpukać u nas ani bóli, ani wzdęć :) mamy za to problem z ulewaniem, położna każe się nie martwić i przeczekać - więc czekamy :) w każdym razie mam nadzieję że po tym 3 miesiącu miną te wqszystkie dolegliwości ;) xx ale boli ręka :( buziaki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nfocat mnie nic nie boli,skórę czuje normalnie, jelita pracują bez zastszerzeń, ja nawet nie pamiętam że rodziłam- goi się na mnie jak na psie. Smaryje też 2 razy dziennie brzuch i trochę skóra się wchłania. xx aha claudina Zuzka na początku przybierała ok 120, 130 tyg i położna kazała częściej karmić bo podobno to za mało - wtf ? nie wiem o co chodzi im z tą wagą, każdy pieprzy co innego ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinaaaaaa
Hej Mamusie :-) Jestem już Albo dopiero Takie zamieszanie miałam W domu po porodzie byłam króciutko na początku a tak to mieszkam u męża Teraz wracam na święta Niestety taka sytuacja u mnie będzie na razie W trakcie opiszę wszystko Komputer się tu zepsuł Znowu były problemy z Internetem Masakra A Aleks miał kołki W ogóle mi nie chciał w nocy spać Chwilę po kapaniu a potem akcja się zaczynała 2 , 3 godziny I do rana wstawianie średnio 5 razy Uspokoilo się po debridadzie I mam nadzieję że te kolki nie wrócą, bo wczoraj mi też płakał Fakt że pomoc mam Ale to jest ciężkie kiedy co półtorej godziny jest głodny :-) także nie miałam ani głowy ani szczerze chęci wchodzić już potem na kafe :-) Już wpadłam w rytm Wiem co i jak z Moim Małym Kiedy go boli kiedy głodny kiedy chce spać Jest już fajnie a zmęczenia już tak nie odczuwam Karmię tylko piersią Więcej będę pisać w trakcie Nie wiem kiedy te strony nadrobie Miłego dnia i do usłyszenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pałka89
hej mamuski;) dopiero co mam chwilk zeby troche nadrobic czytanie, bo mało czasu jest zanim sobie wszystko ułoze i pozałatwiam. Tak więc Maja praktycznie je i spi. Czasem po karmieniu ja troche przetrzymam zeby swiata poogladała bo az mi dziwnie jak tak spi ciagle. Na dodatek uwielbia cyca. Mogłaby na nim wisiec godzinami. Czasem jest tak ze ledwo ja odloze do lozeczka a po paru min znów musze ja przystawic pocycka, zasnie przytulona do cyca i potem ja odkladam i spi. W nocy mam max 2 pobudki, nieraz ja budze bo spi ponad 5 godzin. Mi tez polozna mówiła ze mam jej tak czesto do cycka nie przystawiac ale ja i tak jej nie słucham bo serce mi peka jak ona placze kreci sie,szuka cyca dziubkiem, a ostatnio nawet przyssała mi sie do ramienia;d Jeszcze boje sie tylko ja kapac,tzn nie mam wprawy i boje sie ze cos jej zrobie, no ale cwicze;) i kapiemy w emolium bo mała w szpitalu dostała rumien niemowlecy. Ja jem wszystko po trochu oprócz fasoli grochu kapusty i cebuli.Na swieta wbijamy do mojej babci i tesciów a z menu nie wiem jak to bedzie i czy bede potrafiła sie od tych pysznosci powstrzymac. Wczoraj bylismy zarejestrowac Maje, i po cała reszte papierków i wniosków. To jest masakra, mam cała teczke bzdurnych karteczek a wszystko po 1tysiaka;/ to jest jakas patologia w naszym kraju. Jutro musze jechac do pracy zawiezc wniosek o macierzynski. Dzis przyszedl moj gorset wciagajacy;d choc nie wygladam zle to i tak musiałam go zamówic. z wagi zeszlo mi 10kg, zostało jeszcze 14, ale jakos sie tym narazie nie przejmuje i tlumacze sobie,ze na zgubienie tez potrzebuje czasu. Dziewczyny kiedy pierwsza wizyta u pediatry bo polozna mi mówiła ale chyba zapomniałam?? Ide troche poprasowac zeby mi sie znów nie nazbierało. Poza tym ciesze sie ze u waszych maluszków wszystko ok, a bolace brzuszki juz niedługo przejda. Buziaki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×