Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość nfocat
zimowa Jeremi w piatek skonczy 4 tygodnie, ale moze to rzeczywiscie to? mam nadzeje, bo jak na poczatku ciazy nie chcialam karmic piersia to teraz chce, ale nie bede tez glodzic malego . BT nawet znajoma lekarka, matka 3 dzieci wlasnei przy 3 musiala wprowadzic mm nie starcza jej pokarmu, po prosru zaczal zanikac... xxx. Gosia nic tylko sie cieszyc z dodatkowej kasy :) zawsze sie przyda:) a co do skoku rozwojowego to u nas jest now aumiejetdzisiaj maly sie pierwszy raz swiadomie do mnie cieszyl :) normalnie ja do niego oiwlam a on sie usmiechi byl baardzo zadowolony:) trwalo to dluzsza chwile i powtorzylo sie kilka razy a maly wzrok mial skupiona mnei wiec zakladam ze to nieprzypadkowe:D xxx Andzik ja tez slysza;lam ze kupy moze nei byc kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia gratuluje pieniazkow :) Xx Palka super ze juz z mleczkiem lepiej. Ja rodzilam naturalnie a taki porzadny nawal mleka mialam w 4 dobie, dzien przed wyjsciem do domu. A w domciu to juz szlo super. Xx Dziewczyny moze moj maly ma wlasnie teraz ten kryzys trzeciego tygodnia bo w dzien prwie wcale nie spi tylko by na cycku wisial albo chcial zeby go nosic inaczej daje koncert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik, a jak Leo zachowywał sie po sab simplex, podaje Marysi juz druga dobę, i kupki sa takie wodniste, baczki tez zaobserwowałam ze sa, ale mino wszystko nadal krzyczy jak robi kupę i baczki idą...:/ nie wiem co podawać... A co to za miksturę co sporządzili w aptece, ze tak super działa? X Gosia wyczytałam ze pierwszy skok rozwojowy to ok 5 tydzien. Jak sie np dziecko urodziło szybciej to dodajesz do tych pięciu te tyg i w tym powinien byc on u twojego dziecka . U nas ze Msrys urodziła sie 2 tyg wcześniej powinno byc w 7 tyg. X Kurde jak ja bym chciała żeby mała chodziła spac o 20 ona akurat wtedy przeważnie zawsze płacze tak np do 21-22...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ta niania od Andzika jest ze sklepu internetowego z bb:) tez mam nianie z angel care razem z monitorem oddechu. U nas w domu sprawdza sie idealnie mała spi na gorze a my jestesmy na dole. Z bajerow to ma jeszcze wbudowana lampkę led fajnie nadaje sie do przewijania w nocy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Andzik super ze Leonkowi lepiej, ciekwa jestem co to za kropelki ktore zrobili Wam w aptece. U nas bez zmian, nadal brzuszek doskwiera a noce mnie wykanczają pobudka co 2,5 godziny w tym godzina schodzi n przebranie jedzenie i uspanie Hani znowu. Własnie ten brzuch doskwiera najbardziej w nocy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ags, Meg dzięki za przepis - zrobiłam krochmal i wykapałam właśnie małą. Ale z nas eko mamy :D Xx Iza ale się uśmiałam jak zwykle z Twojego posta. Wyobrazilam sobie to jak Zuzka strzeliła na mamę kupę! I beka że sciemniasz położnej. Ja tez jej powiem to co chce usłyszeć i niech już spada i mi przestanie udzielać rady, ja mam od tego Was jakby co :D ostatnio mnie w****ila nieźle bo spojrzała na małą która ma trądzik i mówi "ojej ale brzydka buzia!".. :/ ja jej dam. Ulka jest piękna nawet z trądzikiem! :) Xx Dołączam się do pyt Gosi o skok rozwojowy. Ja czekam niecierpliwie na pierwszy uśmiech :) Xx Pałka aż mnie ciarki przechodza na wspomnienie tych zmasakrowanych sutkow kilka dni po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Malwi szczerze nie zauwazylam jakiejs zmiany w trakcie podawania ss. od wczoraj mu nie daje i tez tez nie ma róznicy. do mleka daje mu debridat. i jest mega róznica. No i co najwazniejsze Leos zrobil znowu sam kupke;))))))) tzn z tesciowa;))) ale jestem szczesliwa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
dziewczyny bardzo chetnie bym wam napisała skład tych kropli ale jest tak nagryzmolony ze nie potrafie rozczytac;( były robione w aptece na zamówienie. i podaje je 3razy dziennie po 1-2 kropelki. i ni chce przechwalis ale dzis było o niebo lepiej. Zobaczymy jak noc minie. Mały juz poł godziny spi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
dziewczyny dicoflor to jest probiotyk dobry dla brzuszka, wlasnie zamowilam bo polozna polecala, mpze te bakterie wam pomoga ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
che che ja też dziś upichciłam ten krochmal i juz maluszka wykąpałam, xxx coś mi się zdaje że mi się ten kryzys laktacyjny opóźnił i właśnie teraz go mam koniec 4 tygodnia ,maluch sie po 5 minutach denerwuje przy piersi ,nie płacze nie spina się tylko szarpie sutkiem ,przerzucam na 2 pierś i to samo no to wracamy do tej pierwszej,laktator nie daje rady wogóle ale jak mały ssie to słysze że połyka ,teraz spi a ja sie woda faszeruje bleee zaraz mi sie od niej uleje :P Nfocat czasowo sytuacja zbliżona do ciebie więc może faktycznie coś w tym jest xxx andzik,malwi dzieki za info odnośnie niani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ja podaje ten Dicoflor juz chyba od tygodnia i nie wiem czy to od tego troche kolka odpuscila czy od czego ale i tak bardzo czesto w ciagu dnia nasz dziubek sie spina i placze zeby baczka puscic. Te gazu nie chca mu dac spokoju. Aha i podajemy mu herbatke koperkowa i co chwile ma mokra pieluszke ale od kad podajemy to zauwazylam ze troszke lzej mu te gazy ida choc i tak sie ciagle meczy . A ten dicoflor tez mi polozna kazala kupic bo robil kupy z tym sluzem jak bialko jajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenkamz jezeli pomaga hernata koperkowa to ty ja pij ale zwykla (do zaparzenia-koper wloski, przy okazji pobudza laktacje)w tych herbatkach dla dzieci jest pelno glukozy wiec nie ma sensu dosladzac dziecka. Jak kiedys przeczytalam sklad jednej to sie za glowe zlapalam-98% glukozy i 2% kopru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka;-) u mnie dziś cyc poszedł o rozmiar w górę. Mała od rana cmokala i spi zadowolona:-) mam nadzieję że już będzie lepiej bo wczoraj na noc też dostała trochę mm. Dziś przezylam traume! Miałam pierwszą kupe od soboty! Po prostu czułam się jakbym w tylku miała wielki kamien:-D meczylam się bo już nie mogłam, nawet się noga o ścianę zapieralam,Ale jakoś w końcu dałam rade:-D mój nie mąż 2razy pukal i pytał czy wszystko ok:-D po zrobionej sprawie poczułam się jak nowo narodzona i wyszłam cala spocona. Sory że tak szczegolowo ale to bylo przerzycie masakryczne. Jutro idziemy do domku. Ciekawe jak Maja się odnajdzie w nowym otoczeniu. Ona się tak pięknie usmiecha robi takie dziubki, marszczy brwi ze nie mogę przestac na nia patrzec. Buziaki dla mam i waszych maluszkow:-)pałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zastanawiałyście się jak zrobicie święta? Chodzi mi o te kuchenne przygotowania. Pytam, bo ja mam problem ze zrobieniem na czas zwykłego obiadu dla reszty rodziny. Po prostu w dzień nie mogę zrobić nic. Mała mi nie daje. Nie poleży sama wcale. Zaraz kwęka i kwęka aż przeradza się to w płacz i krzyk potem. W dzień śpi bardzo mało. Ciągle cyc i cyc..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meg co do swiat nie pomoge bo idziemy do rodzicow. Ale obiady robie dzien wcześniej wieczorem jak jest maz i w razie czego zajmie sie dziecmi. Wtedy tez lece po zakupy na obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Meg ja staram sie obiad ogarnac jak mały spi;) choc nie zawsze mi sie to udaje;) A swieta robie wspolnie z tesciowa z naciskiem na tesciowa;))) xxx Nasz mały spi juz od godziny 11 z przerwa na butelke;) xxx ja juz obiad podszykowalam i ide prasowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez na.swieta do moich rodzicow jedziemy ale nie ze wzgledu na Dziubka tylko po prostu zawsze spedzamy razem swieta. Xx Zimowamamo Ja pije taki najzwyklejszy koper do zaparzania a malemu tez mamy kupiony z hippa ale tez zwykly w saszetkach do zaparzania jakis bio bez cukrow itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
A u nas koperek sie nie sprawdzil. Najpierw piłam go ja a potem dawałam taki slabszy napar malemu do picia. niestety po wypiciu z brzuszkiem bylo jeszcze gorzej. I mielismy taki bio do zaparzania. Połozna tez polecała herbatke z hipp na lepsze trawienie. Ale nie kupilam bo te nowe kropelki pomogły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
My też na święta do rodzicow a ciasto zamowilam w cukierni wiec w wigilie tylko odbiorę! Andzik ale Ci zazdroszcze ze w koncu znalazłas sposob na brzuszek :-) Malwi jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stokrotko,co u ciebie?onaoczekujaca,jak sobie radzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudina
Meg a ja myślałam że po prostu jestem tak totalnie nie zorganizowana że nie jestem w stanie obiadu zrobić w ciągu dnia. Ulka też nie umie po prostu sama leżeć - albo śpi albo je albo płacze. Czasem śpi długo i czesto i wtedy mogę dużo ogarnąć ale np dziś marudzi cały dzień. Ale ma ładną pupę po tym krochmalu! A jak często w tym kąpiecie maluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
claudina moja ma dzis to samo.....marudzi tak ze nic nie moge zrobic, a jeszcze gosci mamy miec wieczorem. A tak z innej beczki, laski kapiecie dzieciaczki codziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowaMama2014
U nas tez dzis dużo marudzenia dlatego ciesze sie ze obiad juz zrobiony mialam. A do tego starszy daje popalic. Dzis nawet nie odkurzylam tylko spalam z chlopakami. Za godzine mamy usg bioderek a meza z pracy jeszcze nie ma bo maja jakieś zebranie. Xxx Anja - my od kilku dni kapiemy codziennie bo maly dużo ulewa i mi po prostu smierdzi a poza tym widac ze odpowiada mu to, lezy zrelaksowany i nie raz zamyka oczy juz do spania;) starszy bardzo dlugo plakal przy kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi86
Cześć:) My dzisiaj mamy dobry dzien, Marys dała posprzątać cały dom, pozniej ładnie sie zachowywała jak koleżanka przyjechała ze swoją córeczka:) a teraz spi ja oglądam tv, obiad sie gotuje takze jest ok:) X Święta sa u nas 8 osób, każdy ma cos do przeniesienia. My robimy ryby takze maz ogarnie temat ja przygotuje stół:) na zakupy chętnie sie wybiorę a maz zostanie z Marysia:) X Anja, u nas sprawa wyglada z brzuszkiem tak ze, podaje SS po ok 10-12 kropel prawie do każdego karmienia i przy kupie nie płacze wogole, dzisiaj były 3 kupki bardzo wodniste. Jak sa baczki to troszke sie wierci i marudzi, chociaż w nocy podobno sobie ich troszke popuszczala bo mi maz mówił ja kompletnie nic nie słyszałam... Wydaje mi sie ze jest lepiej, ale nie chce zapeszać:p bo az strach jakby miało to wrócić... A jak Hania dalej podajesz SS? X Widze ze, wczoraj wszystkie dzieci krochmalilysmy;) X Andzik jak ty to robisz ze Leo zawsze juz spi o 20? O której kapiecie? Pozniej karmisz i z nim leżysz? Jak u Was wyglada to wieczorne usypianie? Moja mała w dzien nie ma problemu z zasypianiem sama. Wieczorem muszę sie nia zajmować usypiać kołysać byc z nia... Jak jestem w pokoju to sie nie budzi a jak tylko zostaje w sypialni sama budzi sie co 10 min No mowię Wam istny terror...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
zimowamamo, ja kąpie co drugi dzień bo Hania ma bardzo suchą skore i mimo tego ze uzywam oliatum do kapieli to jeszcze potem smaruje ja olianem i powiem ze szału nie ma jesli chodzi o poziom nawilzenia. Chyba sprobuje tego krochamlu :-) a jak Hania ulewała to raz zobilo jej sie odparzenie miedzy fałdkami na szyi i teraz codziennie dwa razy dokłądnie myjemy kazdą fałdke i samrujemy dokladnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi zaswstydzasz nas tym wysprzatanym domem i organizacją świąt u siebie.. przynajmniej mnie :D A ja dzisiaj zostawiłam małą marudę z mężem I wyrwalam się na świąteczne zakupy. Ale jestem zadowolona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Malwi u nas wyglada to tak;-) po 19 sie kapiemy i wykonujemy cala pielegnacje. jak sie ubierzemy to maz wietrzy sypialnie a ja chwile bawie sie jeszcze z Leosiem. robimy mleczko i ktores z nad karmi malego. przewaznie jest tak ze maly zasypia przy butelce, odbijamy i kladziemy do lozeczka. A jak nie zasnie przy butli to tez go odkladamy i wychodzimy zeby sam zasnol. jesli jest marudny probujemy mu wtedy smoka dac i przewaznie zasypia. a jak sie przebudzi to glaszcze go po glowce i to go usypia. xxx my kapiemy codziennie bo wydaje mi sieze maly lepiej spi potem. myjemy go mydelkiem bambino i potem wszysykie faldki smaruje oliwka i maly ma supet skore;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×