Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość Andzik87
Hej dziewczynki nas juz chyba lepiej bo mały przespał dzisiaj nocke normalnie tak jak zawsze;) i jeszcze spi. chyba przejedziemy sie dzisiaj na kontrole do pani doktor. xxx Gosiu super z ta waga. ja tez bym chciala zeby waga tak mi spadala. xxx My juz praktycznie nie uzywamy żadnych kropelek. mam nadzieje ze juz nie bedziemy musieli. xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka a jakich używasz kosmetyków z kolagenem na te rozstępy? a i słyszałam coś o tej rolce do masażu z igiełkami :) U mnie może i geny, a może nie. Moja mama przy trójce dzieci nie miała rozstępów, a jej mama (moja babcia)miała mega i ja to po babci chyba i ogólnie , bo jestem niska, w ciąży wszystko poszło głównie w brzuch, synek przybierał normalnie, zapowiadał się na dziecko ok. 3,5 kg...W 35tc mały ważył jeszcze ok. 2800 i potem już mega szybko przybrał i urodził się 4,540...także wydaje mi się ,że moja skóra nie nadążyła z rociąganiem i po prostu popękała:o teraz szukam ratunku dla mojego brzucha i boczków:( xxx Tak jak pisałam, my kąpiemy codziennie po 21 i u nas też synuś zasypia późno, bo ok. 23, potem okolo 3 pierwsza pobudka na karmienie, często z usypianiem schodzi godzina, zdarza się,że więcej :o potem druga pobudka o 6, potem o 8. Śpimy mniej więcej do ósmej,dziewiątej. Potem mały szaleje na macie i około 10, 11.00 ma godzinę drzemki. Od 14.00 do 18.00 , 18.30 zapada w sen i tak mamy wieczór i wtedy już z reguły rączki i tak aż do kąpieli :P ogólnie jest mega grzeczny, żadko płacze z reguły tylko wtedy jak jest głodny, albo bardzo zmęczony :) xxx Gosia 6 kg w miesiąc?! Wow!!! Jak Ty to robisz? Gratuluję samozaparcia :) dałaś mi motywację:D U mnie 3 kg od świąt, ale zawsze to coś :P jaką stosujesz dietę, właściwie to co jesz? Bo słodyczy zero z tego co pisałaś :) ćwiczysz coś? xxx Ja podobnie jak Malwi będę podawać dodatkowe posiłki od 6 mc, póki co cycuś o ile mu wystarczy :P xxx Mój kotuś też charczy od urodzenia i położna właśnie powiedziała, że to sapka niemowlęca, a Pani doktor na pierwszej wizycie potwierdziła i też nam powiedziała, że jest sezon grzewczy,powietrze suche, także często się to zdarza ;) rano najbardziej się daje to we znaki, chociaż już coraz mniej :) xxx Nikoś już po Chrzcie, robiliśmy 18go stycznia i przespał pół dnia łącznie ze mszą, aniołeczek :D były 4 chrzty i dwójka dzieci się tak darła, że całą msze tam i z powrotem rodzice się wymieniali i chodzili do zachrystii, tylko Ci rodzice jacyś nie ogarnięci ...szczególnie jedna mama, która do samego sakramentu chrztu św. rozebrała dziewczynkę z kombinezonu różowego do śpiochów i bluzeczki ! A kościół ledwo co ogrzewany :o zastanawiałam się po co, ale chyba chodziło o to, że ten kombinezon był różowy, a ubranko pod spodem białe, tylko nie rozumiem po co, bo teraz dzieci i w granatowym chrzczą :P xxx Malwi -znamy to, u nas też mały ciągle chce przodem do świata być noszony xxx Andzik zdrówka dla Waszej trójki;* xxx Agagula pisałam Ci już jak bardzo zazdroszczę Ci tego nadmorskiego klimatu? Na pewno nie raz :D Ale w tym roku wybieramy się w lipcu nad morze i już odliczam dni i miesiące, tylko nie wiem jeszcze w które miejsce;)Może możesz coś polecić? :D Wiesz , jakaś miejscowość nie bardzo oblegana przez turystów, szczególnie plaża, żeby wypocząć i żeby dla naszego szkraba było dobrze:) a może któraś z dziewczyn może coś polecić? Już powoli się rozglądamy :) xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Męska i dziewczynydziewczyny którym dzieciaczki przesypiaja tyle godzin w nocy ile macie juz tygodni? My co wieczór robimy ten sam rytulal a Bartek przeważnie usypia miedzy 22 a 23ia a budzi się wlasnie różnie raz o 2 raz o 3 a raz o 4 taki misz masz. Nie narzekam ale czekam kiedy on tak dluzej będzie spal. My będziemy mieli jutro 10 tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
dzizas ja na serio nie wiem jak wy to robicie ze wasze dzieci tak ladnie spia! Mdzia Twoj tez! nasz zasypia o tej samej godz a budzi sie np o 1 wiec spi po ok 2 godz. czasami sa noce kiedy pospi np 3,5 godz, maks 4 ale takich nocy bylo lacznie moze z 10 :) kurcze sprzedajcie jakis patent na wyregulowanie snu dzieci , i zeby tak ladnie spaly :) ehhe ja sie juz przyzwyczailam , ale jak czytam o Waszych pociechach to nagle zdaje sobie sprawe ze nie wszystkie tak spia jak moj :) my w piatek mamy 12 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Neska to też Ci ładnie mały śpi :) ja też to bardzo doceniam bo początki nie były tak kolorowe. X Natalia ja przekopalam internet w tym temacie i podobno najlepsza jest witamina C i A, z tym że przy KP nie można używać wit A. Wiec ja się zdecydowalam na wit C w płynie , czysty kolagen z elastyną i olejek argonowy. A te nakluwanie powoduje że kosmetyki wnikają głębiej. Fajnie , że chrzciny przebiegły bezproblemowo ;) X Magdalenka mamy dzieciaczki z kilku dniowa różnicą, Ada wczoraj skończyła 9 tyg. Powiem Ci, że wcześniej też nam zasypiala 23-24, tylko ja jej nie lulalam na siłę, teraz jej się poprzestawiało i zazwyczaj o 20 leży już w lozeczku :) pewnie i Twój Bartus w końcu się przestawi, a teraz jest jeszcze malutki i być może jeszcze nie odróżnia nocy od dnia. X My dziś mamy pierwsze szczepienie... Ale się boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia nigdy nie była lulana. Na rękach głównie do odbicia i tak chwile potrzymana. ale lulania 0. Początkowo tylko budziła się często na karmienie tzn ok. Co 3 godz i od razu szła spać. Później było 5 godzin za jednym razem. Później 6 i teraz tak jest 7 juz prawo zawsze. Dziś było 8 równe bez żadnych przerw. Wczotaj pierwszy raz rekorodowe ponad 9. Przebieramy ja zawsze przed karmieniem. Później karmienie i wtedy fajnie się bawi :-) tylko u nas było tak ze w dzień w ogóle prawie nie śpi. Zwykle było tak 1.5 do 3 godz dziennie max. Od wczoraj jest coś więcej i właśnie śpi mi już 2 godzinę. Nie byliśmy wczoraj na spacerku nie kicha mi na razie więcej i nie rozchorowala sie. Wiec chyba dziś idę szykować się na spacerek jak wstanie nakarmie ja i w rejs. xxx Gosia gratuluję spadku wagi. Ja chciałabym jeszcze 2kg mniej bo mam taką budowę i niska jestem ze jeszcze nie jest tak jak powinno. .. Ale ja się od słodkiego powstrzymać niestety nie potrafię :-) zwłaszcza bez czekolady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i my kończymy 12 tygodni. Xxx Emilia powodzenia na szczepieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Emilia powodzenia na szczepieniu. my do lekarza dzisiaj nie idziemy bo nie ma juz miejsc na dzisiaj do naszej p doktor, jutro bede od rana dzwonic xxx Mój ksieciu własnie spi;) taka piekna pogode dzisiaj mamy az szkoda ze na dwór nie mozemy wyjsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was i tutaj :) Przeczytałam kilka postów wstecz ale nie jestem w stanie reszty nadrobić:) I pozapamiętywać co i która z was pisała więc odpowiem ogólnie:) Zazdroszczę wam tych przespanych nocek :) Aduś chodzi spać tak koło 24 i wstaje juz o 2-3 godz potem o 6 godz potem o 8 godz i już na dobre o 9 ( chodz ostatnio wstaliśmy po 11 ) potem ma drzemkę tak po10 iśpi wtedy dwie godzinki :) a potem to róznie nie ma stałych pór spania więc ciężko było by mi napisać ale do 17 pozwalam mu spać ile chce bo potem jak idzie spać po 17 to tak z 20 min i go budze i potem po 19 idzie też na 20 min i go budze a o 21 kąpiel i myślałam że po kąpaniu będzie spał a on się prześpi 20 minut i wstaje i leż i gada tak do 24 i sam przytula się do pieluszki albo przy cycusiu zasypia. I tak jestem z tego dumna bo jak go nie wybudzałam po tej 17 to pare razy się zdarzyło że szliśmy spać o 3 w nocy i raz o 5 w nocy poszliśmy spać byłam wykończona . Zawsze zazdrościłam Izulince że jej Zuzanka tak ładnie śpi :) xx niestety też nie moge się obejść bez słodyczy, ale ja waże 56 kg więc nawet się tym nie przejmuje bo moja waga stoi w miejscu :) xx co do katarku niestety też go mamy od urodzenia i jest bardzo męczący zwłaszcza w nocy jak je cyca strasznie charczy i wypluwa cyca wiec muszę mu parę razy wkładać. xx no u nas też sam cycuś chodż zdarzyło się że parę razy go dokarmiłam ale jakoś większego problemu z tym nie miałam . Wiadomo jak dostał butle to cyca nie chciał ale daliśmy rade i karmimy się dalej . A dietę też poszerzymy po 6 miesiącu . A o której chodzą wasze dzieciaczki spać i jak karmicie ? :) a w Piątek skończymy 11 tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
kasica ja karmie piersia ale podaje mm kiedy np chce wypic lampke wina, albo jestesmy na miescie. W piatek skonczymy 12 tygodni i do tej pory zuzylam 3 puszki mleka mm ( idzie 4) . Ogolem na poczatku nie mialam pokarmu wiec maly musial jesc mm, ale nie ma problemu z przestawianiem sie z butli na piers :) xxx Tobie zazdroszcze niskiej wagi : ) ja podobnie jak gosiaczek sie odchudzam, ale nie mam takich efektow jak ona :) przytylam 11 kg w ciazy a zrzucilam na razie 15, ale wage wyjsciowa mialam wysoka wiec mam z czego zrzucac:) xxx zimowa nie inhalowalam a czemu pytasz?? ktorys z Twoich synkow potrzebuje inhalacji ? xxx gosc emilia jak szczepienie?? xxx Andzik duzo glutkow Leosiowi sciagasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Nfocat troche tego jest. Ale frida jakos idzie. my tez sie inhalujemy 2 razy dziennie;) sola fizjologiczna xxx Hej Kasica;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
a Leos chrapie ?tzn charczy tak jakby chrapal ? bo Jeremek ze 3 dni tak wlasnie chrapie ale glutkow duzo nie ma , ale zapisalam go w razie czego do lekarza. Leos mial temp prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Witaj Kasia na kafe :-) Hania chodzi spac ok 20,30 karmię ją mm . Ile masz wzrostu przy tej wadze?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Aduś też chrapie w sumie to od urodzenia a teraz jeszcze charczy idziemy jutro do lekarza i zobaczymy a dziś siedzimy w domku :) Witam witam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAM 161 cm :) Ale ja jak trochę przycisnę to zrzucę tak 4 kg i będę mieć wagę z przed ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej bylam z bartkiem u pani doktor naszej po skierowanie na bioderka bo jesz cze nie mial badanych i pytalam o ten nasz nosek i to ciągle charczenie i ze nawet jak mu odciagne to slysze ze cos tam jest i wspomnialam jej tez ze mam skręcone grzejniki bo tak cieplo u nas ze bez grzejnika w pokoju mam 19-20 stopni. I pani doktor powiedziala ze nie które dzieci tak maja i ze po prostu musi z tego wyrosnąć kazala mu dalej nosek zakraplac żeby mi al nawilzony i tak za dużo co chwile kazala mu tego niską nie odsysac bo tworzymy bledne kolo ze tam po prostu po wyczyszczeniu spowrotem się wydzielina na mnaża tak mi towytlumaczyla. Xx Aha i w czasie drogi taka nas śnieżyca zlapala ze ho ho. Sypalo przez chwile ale tak gęsto i z takim wiatrem ze muaialam dobrze patrzeć gdzie IDE a tak mnie śnieg okleil ze cala biala bylam a nim do szlam do domu to ze mnie cieklo dobrze ze bartus chociaż mial folie i smacznie sobie SPAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej bylam z bartkiem u pani doktor naszej po skierowanie na bioderka bo jesz cze nie mial badanych i pytalam o ten nasz nosek i to ciągle charczenie i ze nawet jak mu odciagne to slysze ze cos tam jest i wspomnialam jej tez ze mam skręcone grzejniki bo tak cieplo u nas ze bez grzejnika w pokoju mam 19-20 stopni. I pani doktor powiedziala ze nie które dzieci tak maja i ze po prostu musi z tego wyrosnąć kazala mu dalej nosek zakraplac żeby mi al nawilzony i tak za dużo co chwile kazala mu tego niską nie odsysac bo tworzymy bledne kolo ze tam po prostu po wyczyszczeniu spowrotem się wydzielina na mnaża tak mi towytlumaczyla. Xx Aha i w czasie drogi taka nas śnieżyca zlapala ze ho ho. Sypalo przez chwile ale tak gęsto i z takim wiatrem ze muaialam dobrze patrzeć gdzie IDE a tak mnie śnieg okleil ze cala biala bylam a nim do szlam do domu to ze mnie cieklo dobrze ze bartus chociaż mial folie i smacznie sobie SPAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Nfocat tak mial temp. i chrapie teraz podczas choroby nomalnie nie;) na poczatku jak miał ta sapke to zdarzało mu sie a teraz jest spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć;) Zimowa, ja robiłam małej inhalacje z soli fizjologicznej:) X Ja pochlaniam słodycze tonami. Izus i tak jak ty nigdy nie przepadałam za słodyczami wolałam pochłonąć chipsy teraz mi sie odmieniło ;) X My mamy 14 tygodni;) X Ja dzisiaj spędziłam miło dzien, najpierw wpadła koleżanka, Marysia sobie śliczne spsla takze miałyśmy czas poplitkowac:) pozniej zaliczylysmy spacer z Marysia oczywiscie po pół godz pobudka ale pojezdzilysmy jeszcze pół i z krzykiem do domu. Szkoda mi jednak było pogody bo było piękne słoneczko, wiec zapakowalam mała do chusty i poszłyśmy dalej na spacer i pochodzilam z nia jeszcze ponad godz, ślicznie oczywiscie spała nawet słodko mi pochrapywala. Takze z mama na spacery w chuscie a z sąsiadka w wózku;) X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze dzisiaj obiadu nie jadłam, ale maz juz kończy robic, bede jadła frytki pierwszy raz od bardzo bardzo dawna, cieszę sie jak nie wiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
hejka:) xx Anja, Andzik - reszta mam na mm - macie jakąś fajną stronę odnośnie wprowadzania posiłków? :) xx Anja no u nas różnica jest chyba 12dniowa? Mieszko jest z 19 paźdz. xx Gosiaczek - jak dziś Natuś? :) xx Izulinka...hoho teraz to będę miała przez Ciebie sny ;) rozbujałaś moją wyobraźnię ;P ale ponieważ byłam "uwiązana" lub jak to woli "przywiązana" do syna pozostało mi tylko podziwiać gołą pupę mojego ;) a powiedz mi Kochana dlaczego jak Ci Zuzka zaśnie to jej nie odkładasz? ja od razu Mieszka odkładam i przykrywałam chustą :) on też się mega rozciąga po przebudzeniu :) xx Newt - dzięki :) właśnie o to mi chodziło :* xx Neska - może to zapowiedź przespanych nocek? :) xx Natalia - zapraszam nad morze :) ja uwielbiam mój Gdańsk :) a jeżeli pytasz o miejscówkę na wypoczynek - no cóż ostatnio dostałam od szefa wczasy pod gruszą...nad morzem ;) haha - Dziwnówek - fajna "wiocha" nad morze 3 minuty i ogólnie miło wspominam ten pobyt... xx gość Emilia - i jak po szczepieniu? xx Safari - i jak Mia? spacerek zaliczony? :) xx Zimowa Mamo - u nas inhalacji brak...nie pomożemy... xx hej Kasica:) skąd jesteś? xx a ja po usg - żyję ;) złego diabli tak szybko nie biorą ;) hehe mam skierowanie na mocz ogólny, posiew i chyba z pół litra krwi będę musiała oddać...także jutro idę do labolatorium.... xx miłego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Malwiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak za mną chodzą frytki że szok!!!!!!! gdzie jesteśśśśś?Malwiiiiiii ja chcę do Ciebie! a tak poza tym to mi się śniłaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agagula, juz zerzarlam:) nie były az takie dobre wole te z maka;) hihi. A co to za sen? Dzwoniłam na dupę kota???;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zerzarlam frytki i zapilam gazowanymi karmi, dieta matki karmiacej ;) he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
Malwi...nie wiem czy na publicznym forum można pisać o moich snach ;P boję się że mi w końcu nika zablokują ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Dziewczyny u nas juz po goraczce;-) na szczescie. jeszcze kaszlaki ( nowe slowko mojego m;-))zostaly i troszke katar. xxx jak bede na kompie to wrzuce link odnoscie schematu karmienia niemowlat. xxx mamy ktore karmicie cycem karmcie ile mozecie a diete po pol roku rozszerzajcie;-) xxx Malwi fajnie ci z tymi frytami;-) xxx Chcialam jechac na kontrole do p dr ale jest mega oblezenie naszej przychodni. masa chorych i brak wolnych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
no to ja się pochwalę - wróciłam dziś do biegania :) powoli zaczynam! ależ jestem teraz naładowana endorfinkami :D grrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) odkładanie po kąpieli czyni cuda !! Zuzka zasypia w 20 minut plus jedzonko :) matka ma czas wymyć wszystko porządnie :P obejrzeć m jak miłość, zeżreć kolacyjkę - no bomba :) xx Malwi ja mam identiko !! chipsy wciągałam wręcz(lays zielona cebulka ) a teraz tak niezbyt, za to słodkie o raju !! boziu uwielbiam frytki !! a powiedz mi ty z Marysią w kombinezon zawiązujesz w chustę, czy w jedną większą kurtkę ?? jak jesteście w kurtkach to starcza chusty?? i jaką masz długość :) a i widziałam Cię na grupie chustowej :) ja noszę mała w kieszonce i uczyłam się na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=wXVk2OR8tzM bo Zuzka nie da sobie główki schować a sama jeszcze tak n ei trzyma długo więc ten kołnierz jest rewelacyjny jak dla mnie :) xx Agagula no ona w temacie odkładania jest dziwna, bo ona jak zaśnie to spi, a jak się ją odkłada czy to z rąk, chusty to budzi się i ślipia wytrzeszczone już pospane :D a i powiedz mi czy wam starcza chusty jak wiążesz na kurtkę ?? i jaka masz długość :) xx nfocat przyjdzie czas to i na wasze spanko :D xx natalia to chrzciny macie odchaczone :) dobrze że tak gładko poszło :) xx gość Emilia i jak po szczepieniu ? :) xx Safari słodycze to zmora naszzego forum ehhehheehehe xx magda nas też dziś śnieżyca złapała na spacerze :D a Zuzka zamiast podziwiać śnieg to spała :P hehe my też jeździmy w foteliku ale bez foli :) a jak u was z brzuszkiem ?? lepiej coś ? xx Andzik super że gorączko przeszła :) xx teraz to i ja mam ochotę na spacer w chuście, zobaczymy jutro co na to Zuzanka :) młoda rano też zawsze ma katar i ja zakrapiam woda morska i odciągam i już jest gicio. W zeszłym tyg miała katar dosyc mocny, nawet nie wychodziłyśmy parę dni, ale jako że był przeźroczysty a poza tym ani temp ani nic to też nie byłysmy u lekarza :) przeszło samo :) i Zuzka często kicha ale to taki kichajacy typ po prostu, kicha kilka razy dziennie po kilka razy a czasem jak po raz setny mowie jej na zdrówko to sie cieszy :) xx Anja powiedz mi kochana. bo mnie się Twoja spacerówa bardzo podoba i chyba się też na nią zdecyduje, i interesuje mnie bo na fotkach po złożeniu wydaje się mała i czy tak jest w rzeczywistości ?? w sensie jakbym jechała busem czy złożona zmieści się na środku, tak na tej ścieżce między siedzeniami ?? i pisze że składa sie jednym ruchem - prawda to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×