Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Listopadowe mamusie 2014

Polecane posty

Gość gość Anja
Magda, wczoraj byl dodany post gdzie kazda pisala swoj nikt z kafe.Poszukaj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
chodzilo mi o nick z kafe :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
Izka czy to Ty pisałaś ze Twoja mała ma problem z brzuszkiem po wit.D????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Wlasnie leze sobie z mała, tzn ona juz spi a ja sie z nia bunkruje, bo jak wyjdę z pokoju to mnie mój chop do sprzątania zagoni a mi sie nie chce hehe;) niech sobie radzi:) X Jak usypianie dzieci w ciagu dnia, bo moja mała coraz częściej chce przy cycusiu:/ podlapala chyba temat z usypiania wieczornego... Troche mnie to przeraża bo jak mnie nie bedzie to co? X Agagula, o rety to musiałaś miec stresiora, dobrze ze wyniki ok!!! X Cześć Emilia:) X Gosia halo co tam u Was? Zima nam sie na Podbeskidziu niezła zrobiła co;)? X Moja Marysia daje w dzien czadu, bo nudzi sie jej jak cholera wszystko szybko, ale naszczescie w nocy spi fajnie, pobudki zawsze o tych samych godzinach:) X U mnie plecy juz dobrze, dzisiaj juz idę ja na spacer, sąsiadka ma wolne;) X Ags, nie wiem czy pytałam juz. Poszalalas na wyprzedazasz? U nas nie wiem nawet jakie były promocje bo do żadnej galerii sie nie mam kiedy wybrać:/ X Mi tez nie przeszkadza, ze pary nie decydują sie na sformalizowanie związków, jezeli tak komuś jest wygodniej to mi tym bardziej nic do tego:) my z mężem mielismy kościelny ślub z weselem, i chętnie bym to powtórzyła bo to na serio świetne przeżycie!!! A dziecko nie powinno byc traktowane inaczej, bo rodzice nie sa małżeństwem, szczególnie przez kościół No dramat... X Andzik, oby było tak jak mówi lekarz !!! X Idę sie ogarnąć, dopóki mój terorysra spi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny jednak nici z balu:-( tak mnie z mezem chorubsko rozlozylo ze masakra. maz z goraczka lezy i ledwo na oczy patrzy a ja mam straszny kaszel:-(. kiecka niestety idzie do szafy. na szczescir moj brat sie zgodzil i pojdzie z dziewczyna za nas zeby kasa nie przepadla. xxx Magda Kasia fajne te wasze dzieciaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaa91
Czesc Dziewczyny :) Dawno nic tu nie pisalam, ale w koncu sie zmobilizowalam :) Moj Olek jest cudowny :) Wszystko moge przy nim zrobic - ugotowac, posprzatac itd. :) Tylko sie patrzy i smieje ... placze tylko jak jest glodny :) Wazy juz 6 kg Maly Klocuszek :P xx My tez sie zdecydowalismy na slub konkordatowy z chrzcinami :) Ustalilismy termin na swieta. Tylko my placimy 600 zl + przyjecie wiec uzbiera sie nam niezla sumka. xx Kurcze poleccie mi jakies mleko hipoalergiczne. My uzywamy enfamil, ale wycofuja go i juz powoli koncza nam sie zapasy. xx Nie moge sie napatrzec na fb na te pieknosci :) Tez wrzuce aktualne zdjecie mojego Olka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi tym sie nie przejmuj:) tymek zawsze usypial przy piersi a jak mnie nie bylo to juz trudno-musieli sobie radzic:) na szczescie ani razu nie bylo z tym klopotu, mial smoczek wiec bylo ok. Teraz ten mnie zaskakuje bo na pierwsza i ostatnia drzemke (max 1godz) zasypia polozony w lozeczku i trzeba go po pupie poklepac a na popoludniowe i nocne spanie zasypia przy piersi wiec jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik to straszna szkoda, ze sie pochorowaliscie. Odbijecie sobie innym razem, no i dobrze, ze kasa nie przepadla xxxcx Malwi moja roznie zasypia. Czasami przy cycusiu, a czasami w lozeczku. Na wyprzedazach bylam ale nie wiele kupilam, bo zanim dotarlam to juz same resztki zostaly. Za to Primark obskoczylam i przy kasie mnie lekki szok ogarnal, ale co tam ;). Fajnie, ze juz lepiej z plecami. Mi juz tez po malu przechodzi. xxxx Apropos, nfocat nigdy nie slyszalam o tym srebrze. Gdzie to sie kupuje? A jak Ty sie czujesz? xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. muszę Wam coś napisać bo od wczoraj mam mega doła. kilka tyg temu rozmawiałam z koleżanką która ma 5 miesięczną córkę i też miała problemy ze spaniem i ssaniem (moja Ulka ssie 4 minuty i koniec ale przybiera więc się nie martwiłam) i u niej okazało się że to napięcie mięśniowe i poleciła mi swoją fizjoterapeutkę, lokalna sława. Umówiłam się, wizyta po 3 tyg takie ma obłożenie, w międzyczasie ze spaniem się poprawiło ale stwierdziłam że pójdę tak o, żeby wykluczyć to napięcie na wszelki wypadek. Wczoraj poszłam a ta od razu że mała ma sztywny kark i że trzeba ją rehabilitować, że trzyma głowę wysoko ale nieprawidłowo (za wysoko!) i nie obraca się a przewraca z braku równowagi leżąc na brzuchu (widziałyście filmik na fb). powiedziała że jest na etapie 6 tygodniowego niemowlęcia (a ma 11!!). Zaczęła robić z nią ćwiczenia a ja myślałam że umrę, jeszcze nigdy przenigdy tak się nie darła. To było z***biście drastyczne, kilka razy prosiłam żeby przerwała i uspokajałam małą. Jezu dalej ryczę jak o tym piszę. To nie bolało ale polegało na unieruchomieniu jej w określonej pozycji żeby pobudzić odpowiednie mięśnie do pracy. Musiała się tak strasznie bać a ja tego nie przerwałam. Wróciłam do domu i myślę sobie jak ja w ogóle mogłam się na to zgodzić. Pół nocy ryczałam z poczucia winy i już nigdy na to nie pójdę. Umówię się do neurologa żeby wyjaśnić to napięcie, wczoraj tak sobie to dałam wmówić, czułam się jak jakaś wyrodna matka która zaniedbała dziecko, a dziś przemyślałam sprawę i uważam że po pierwsze nic jej nie jest, jest super i się uśmiecha i rusza a ta fizjoterapeutka mnie potraktowała jakbym przyszła z jakimś niepełnosprawnym dzieckiem. Normalnie mam traumę po wczoraj, cały czas chce mi się płakać. Mała oczywiście ma się świetnie, dziś ma już dobry humor i się śmieje, spała dobrze, ale ja nadal to przeżywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość anja
Claudina współćzucje przeżyc z fizjoterapeutką :/ niektorzy ludzie nie powinni miec sstycznosc z dziecmi. Mozemy tylko tlumaczy to tym ze taka ma pracę i musi tak robic :/ Ja znowu tez rozważam to napiecie bo Hanka znowu zaczela sie wyginac i zle sypia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anja
I wiece co? jestem na siebie wsciekla ze ciagle tylko gadam o tym napieciu zamiast sie zebrac i umowic do tego neurologa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja, to nie wina fizjoterapeutki a ta metoda jest taka okropna. sprawdź na czym polega zanim ppójdziesz. Metoda Vojty. wg mnie nawet jeśli moja mała ma to napięcie to ewentualne korzyści są jak dla mnie niewspółmiernie do cierpienia psychicznego (mojego i jej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagula
ojej Claudina trzymaj sie. No i przestan sie obwiniac. Sprawdz to najpierw u neurologa ktory moze podpowie inny zestaw cwiczen...ale z tego co kolezanki chodzily ze swoimi pociechami to kazde plakalo:-( bedzie dobrze! Xx Andzik- jaka szkoda:-( trzymajcie sie cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfocat
claudina masakra :( przykro ni z powodu Twojego samopoczucia, a dzidzia sobi poradzi :0 na pewnoe bedzie git:) xxx ags tutaj masz link, u nas to w aptece kupisz, albo na allegro, a w uk to nie wiem :/ http://garuda.pl/srebro-koloidalne.php ja lepiej, dziekuje, ale niemaz chory :) a Ty jak? xxx madzia fajnie ze jestes na fb :) xxx agagula masakra ze Cie tak nastraszyli i z emas ztakie dolegliwosci :( trzymam kciuki zeby wszytsko sie wyjasnilo i bylo ok ! xxx witam Emilie- nowa kolezanke xxx Andzik szkoda ze nici z balowania :/ ja dzisiaj mam opcje pojsc do baru ale nie wiem czy mi sie chce :p xxx Kasia fajnie ze sie odezwalas i ze Olus taki spokojny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Claudia wspolczoje wczorajszych przezyc. widzialam filmy na yt tej metodyi dla mnie to jest jakas masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bardzo rozumiem-poszłas do fizjoterapeutki po co?Skoro jestes mądrzejsza!Dziecku ćwiczenia nie beda sie podobały,wiem to z doświadczenia,ale Twoje emocje sa zupełnie niezrozumiałe-chcesz jej pomoc czy zaszkodzić?A reszta dziewczyn tutaj jeszcze przyklaskuje zamiast powiedzieć dziewczyno weź sie w garść,od tego jest rehabilitant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina wspolczuje. Ja tez tak mam zr jak maly placze to mbie sciska, chyba kazda matka tak ma. Nawet jezeli wiemy ze to dla jego/jej dobra. Dlatego mowie ze moj syn lepiej znosi szczepienie jak ja. Strasznie jestem miekka jesli chodzi o moje dziecko. Tez mnie coraz bardziej martwi to ze nie trzyma tej glowki leżąc na brzuszku. Cwiczymy poki co i mam nadzieje ze załapie, bo poki co to na brzuszku tylko drzemal. W czwartek mamy szczepienie wiec zapytam pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik szkoda ze impreza nie wypalila. Ale jeszcze sie nachodzicie. Co do rodzenstwa dla Leosia to na pewno sie uda. W koncu lekarz pewnie wie co mowi. Nfocat ja tez jak mam wybor wyspac sie czy zrobic cokolwiek innego to wybieram sen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znow mi ucielo wiadomosc. Kasia zakochalam sie w Olku od pierwszego wejrzenia. Gosiaczek jak przygotowania? Czekamy na fotke ;) Magda jestes sluczna dziewczyna. Masz przesympatyczna buzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za mile komentarze i mile przyjecie. Tez sie bardzo ciesze ze was moglam w koncu zobaczyc. Z ta moja buzia to kurde kazdy mi to mowi albo ze wygladam jak dziewczynka a wiecie co w sklepach nawet pytaja mnie o dowod jak kupuje jakis alkohol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina-wybacz ale mysle podobnie do goscia. Jezeli jest to potrzebne dziecku to ok. Znam wiele mam ktore z dziecmi tak cwiczyly i prawie kazde na poczatku plakalo. malej nic sie zlego nie dzieje a moze jej tylko pomoc. Jezeli fizjoterapeutka byla opryskliwa to ok mozna zmienic ale nie rezygnowac z cwiczen. Ja znowu nie mam problemu ze szczepieniami dziecka, nie ruszaja mnie one zupelnie-gorzej mam juz ze starszym synem jak jest bardziej swiadomy, ale na szczescie na czwartkowym szczepieniu nawet nie pisnal wiec bylam dumna z niego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik zdrowka dla ciebie i meza. Kurde szkoda imprezy tak sie na nia cieszylas...ale jeszcze na pewno gdzies sie pobawicie Xx Claudina Przykro mi ze musialas patrzec na swoja niunie jak tak biedna plakala. Koniecznie sprawdz to uu neurologa i nie martw sie wszystko bedzie dobrze a na pewno nie ma tu nigdzie twojej winy jestes super mamusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zimowamama cieszę sie,ze jestes obiektywna i potrafisz powiedzieć co myślisz.Nie chodzi przecież o wzbudzanie winy,ale o zmotywowanie do działania :-) rehabilitant ma byc konsekwentny,kim byłby i jakie miałby oddziaływanie gdyby reagował na płacz???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinaaaaaa
Część dziewczyny IU mnie nieciekawie 2 dni meczyla mnie gorączka 39 i niestety mój Aleks reż goraczkuje 2 dzień :-( był u lekarza Wszystko czyste Do zbicia gorączki nurofen i na razie tyle Najgorsze ze synek mojej siostry złapał jakieś dziadostwo rotawirus Biegunka wymioty i Aleks też 2 kupy dzisiaj Druga taka rzadsze i masakra Jak zrobi jeszcze jedna jadę z nim na calodobowke Będę dawać znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emila
Dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie :) Anja no długo długo Was czytam i żałuję że się wczesniej nie odezwalam :/ ale nie myślalam że się tak wciągnę ;) uwielbiam Wasze forum , bije z niego dobra energia , normalnie jesteście moim uzależnieniem hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo ze mame sciska serce jak dziecko placze ale lepiej je teraz rehabilitowac niz pozniej. Widzisz claudina ona juz nic nie pamieta a ty nadal sie z tym meczysz. Niestety te rehabilitacje maja byc skuteczne. Musisz byc przy malej i tyle, i byc spokojna bo ona takze odczuwa twoje zdenerwowanie. Jednak jezeli masz watpliwosci to diagnozy to warto sprawdzic to u innego lekarza. Tak samo jak mozesz zmienic fizjoterapeutke. Mam nadzieje ze nie odbierzesz mnie zle bo nie chodzi mi o to żeby ci dopiec A wrecz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudina, mnie zmrozila Twoja relacja, tyle, ze ja bym nie poszla na rehabilitacje bez konsultacji z neurologiem. Widzialam Ulcie na fb i jakos mi ciezko uwiezyc, ze jest na etapie 6 tygodniowego niemowlaka. A moze ona chce kase wyciagnac po prostu? Idz najpierw do lekarza i sie upewnij i jesli faktycznie cos jest nie tak, trzeba bedzie zagryzc zeby i rehabilitowac. Trzymaj sie i juz nie drecz tym. Na pocieszenie, chociaz marne powiwm Ci, ze ja tez tak mam, ze najpierw cos zrobie a pozniej w brode sobie pluje. xxxxxx Magda, super fajna dziewczyna jestes i tylko wiecej wiary w siebie Ci brakuje mam wrazenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odzew Dziewczyny! Juz trochę ochlonelam. Oczywiscie Ags masz pełną rację że najpierw powinnam była iść do neurologa. Pójdę teraz jak najszybciej się da. Zimowa rozumiem też Twój punkt widzenia ale nawet jeśli ona ma jakieś napięcie to ja będę szukała innej metody. Ja nie dam jej tak płakać. Raz że sama jestem zbyt wrażliwa a dwa że niemowle ma emocje i to że jej nie boli to nie znaczy że nie cierpi bo np boi sie. I ja jestem od tego żeby przytulić a nie kontynuować takie ćwiczenia które mialy byc wykonywane o zgrozo przed każdym karmieniem. To tak jak z tym usypianiem metodą Ferbera tzn zostawiasz dziecko aż sie wyplacze. Jasne skuteczna, po kilku dniach dziecko samo zasypia w łóżeczku. Ale ja bym po prostu tak nie mogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×