Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Cieszy mnie coraz wieksza ilosc rodzicow nieszczepiacych dzieci

Polecane posty

Gość gość
I co jedni debile co zaglodzili dziecko maja reprezentowac wszystkich nieszczepiacych? Jeden sportowiec morderca oznacza ze kazdy sportowiec to morderca? Jeden ochroniarz co okradl konwoj oznacza ze kazdy to zlodziej? puknij sie w glowe i przeczytaj jeszcze raz co za idiotyzmy wypisalas. Moze porozmawiamy o marginesie wsrod rodzicow szczepiacych? Tych pewnie jest wiecej. Za granica co kilka miesiecy sa wizyty u pediatry i zadne szczepienia nie sa konieczne do kontrolowania czy dziecko otoczone jest prawidlowa opieka. Te madrosci na kafe mnie czasem zalamuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś To był przykład zw. z "naturalnym" podejściem do dbania o dziecko. Można jeszcze przytoczyć masę medialnych przykładów zw. z maltretowaniem dzieci (często takie dzieci nie są regularnie prowadzane na szczepienie). Chodzi mi o dodatkowy sens regularnych wizyt szczepiennych. Jeśli chodzi o to, kto ma rację - szczepiący czy przeciwnicy - to czas pokaże. Ja chorowałam na ospę w wieku 4 lat i przechodziłam ją bardzo ciężko, m.n. dlatego szczepię moją córkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zamiast szczepić, trzeba było podstawić do zarażenia i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Idz sie pobaw na forum "staraczek" placzacych nad brakiem "zolnierzykow" u swoich facetow. Wszyscy z pokolenia nieszczepionego na swinke. Przegieciem jest swtierdzenie, ze zdarza sie ekstremalnie rzadko, skoro jest to pierwsze pytanie w klinice leczenia nieplodnosci: czy mezczyzna prezechodzil swinke. W DZIECINSTWIE. " Nie no profesjonalne zrodlo wiedzy na temat nieplodnosci po swince - forum internetowe i pytanie jakie zadaja w klinice leczenia nieplodnosci. ja mam bardziej profesjonalne zrodla wiedzy. "Earlier, it was believed that mumps could cause sterility in men. However, it is now known that even when the testicles are involved in mumps orchitis (very painful swelling of the testicles), it is extremely rare (ekstremalnie rzadkie) for this to lead to sterility. " indiaparenting.com/fertility-issues/49_3184/causes-of-male-infertility.html "When adult males have mumps, Orchitis is a common complication. Although permanent loss of fertility occurs rarely (wystepuje rzadko)," www.conceivingconcepts.com/blogs/infertility-causes-blogs/mumps-and-infertility-in-males Wystepowanie zapalenia jader w przypadku swinki u dzieci jest bardzo rzadkie, szczepienia spowodowaly przesuniecie wieku zachorowan na wiek mlodzienczy i dorosly kiedy to ryzyko powiklan w postaci niepolodnosci wzrasta. www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20517181 Im mlodszy wiek przejscia swinki tym mniejsza szansa powiklan w postaci zapalenia jader. Mlodziez szkolna ma 3 razy nizszy wspolczynnik zapalenia jader niz dorosli. www.reproduction-online.org/content/32/3/491.long "Mumps orchitis rarely leads to sterility" (zapalenie jader rzadko prowadzi do nieplodnosci) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1633545/?report=classic "Zapalenie jader jako ewentualne powiklanie wystepuje z reguly wylacznie podczas zakazenia w wieku dojrzewania lub po okresie dojrzewania, literatura zawiera tylko KILKA doniesien zapalenia jader przed okresem dojrzewania" "Obustronne zapalenie jader to powiklanie wstepujace u 2-5% doroslych mezczyzn chorujacych na swinke w wieku doroslym.( Co nie oznacza ze kazdy z obustronnym zapaleniem staje sie nieplodny wrecz przeciwnie) www.popline.org/node/519602 Jak widzisz zrodla madrzejsze od forum i kwestionariusza kliniki nieplodnosci dobitnie stwierdzaja ze nieplodnosc jako powiklanie swinki nie wystepuje przy zachorowaniu przed okresem dojrzewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"To był przykład zw. z "naturalnym" podejściem do dbania o dziecko. " Rzeczywiscie przyklad rodzicow ktorzy byli najprawdopodobniej chorzy psychicznie bo nikt normalny nie karmi niemowlaka wylacznie kasza a z tego co slyszalam tak robili. Chyba nie rozrozniasz naturalnego dbania o dziecko z byciem rodzicami idiotami. "Można jeszcze przytoczyć masę medialnych przykładów zw. z maltretowaniem dzieci (często takie dzieci nie są regularnie prowadzane na szczepienie). " Z tego co wiem co drugi rodzic nie prowadza dzieci regularnie na szczepienia a bo to ma katar a to kaszel, a to przeziebiony, a cos tam. "Chodzi mi o dodatkowy sens regularnych wizyt szczepiennych. " Mozna doskonale ten problem rozwiazac wprowadzajac wizyty kontrolne dla dzieci i niemowlat co 2-3 miesiace u pediatry nie trzeba przypisywac szczepieniom dodatkowego sensu. Ja i wszscy jakich znam nie byli szczepieni na ospe i wszyscy przechodzili lagodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech kazdy robi co chce szczepi albo nie szczepi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko, pierwsze pytanie w klinice nieplodnosci dotyczace przechodzenia swinki jest dlatego ze nieplodnosc jest zazwyczaj trudno zdiagnozowac i czynniki ja wywolujace sa skomplikowane a ewentualna nieplodnosc po swince to prosty czynnik i moze na poczatku nakierowac lekarza ze byc moze to skutek swinki co nie oznacza ze zdarza sie to czesto. Tak samo w takich klinikach na poczatku pytaja czy pali sie papierosy lub pije alkohol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na swinke chorowalam gdy mialam 16 lat,na rozyczke gdy mialam 10 lat plodna jestem jak nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmili kaszą i rozwodnionych kozim mlekiem. Naturalnie dba się o dziecko, jeśli korzysta się z aktualnych wytycznych, zatwierdzonych przez służby medyczne i sanitarne. Karmi się dziecko różnorodnie i zdrowo, a nie słucha/czyta jednego lekarza oszołoma, któremu przypadkiem udało się opublikować w branżowym piśmie medycznym materiał ze spreparowanymi wynikami badań. Albo idzie w ślady celebrytów, którzy deklarują, że żyją ekologicznie i nie szczepią swoich dzieci. Naprawdę, nie pokuszę się o ocenę, kto tu ma więcej oleju w głowie. Czy może słuchają lidera tego stowarzyszenia niby walczącego z NOP - ktoś podlinkował materiał z jego wypowiedziami. Koleś mówił tylko o tym, że państwo nie ma prawa ludzi do niczego zmuszać. Twierdzi, że skoro Państwo zmusza do szczepień, to za chwile zdrowi ludzie będą przymusowo hospitalizowani na polecenie władz. Słowa o czymś takim, jak dobro dzieci nie zarejestrowałam. Jeśli chodzi o opóźnienia w szczepieniach z powodu katarku, to się Gościu bez sensu czepiasz - to oczywiste, że nie szczepi się przeziębionego dziecka, tylko przekłada wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Karmi się dziecko różnorodnie i zdrowo, a nie słucha/czyta jednego lekarza oszołoma, któremu przypadkiem udało się opublikować w branżowym piśmie medycznym materiał ze spreparowanymi wynikami badań. " A propo czego to? O jakim lekarzu mowisz? Aktualne wytyczne medyczne uwazaja ze rosliny GMO nie roznia sie od normalnych, takze nie kazde wytyczne sa wyrocznia. Trzeba umiec samemu myslec i czytac literature tematyczna specjalistow ktorzy sie znaja w tematyce szczepien i naturalneo dbania o zdrowie. No wlasnie wiec sama przyznajesz ze nie tylko margines nie chodzi regularnie na szczepienia a o przyczynach nie chodzenia nic nie mowilas. Gubisz sie juz w swojej logice. Co maja do tego celebryci ja nie szczepie dzieci i mam duza wiedze na ten temat a nawet nie wiedzialam ze jacys celebryci nie szczepia, nie sa dla mnie zadnym wzorem dla wiekszosci nieszczepiacych zapewne tez. Nie znam lidera NOP i jego wspomnianej wypowiedzi, moze nie mowil o dzieciach bo akurat tematyka byla inna np sens zmuszania do szczepien. Podaj link do wypowiedzi to przeanalizuje. zaden normalny eko rodzic nie bedzie karmil niemowlaka kasza i rozwodnionym kozim mlekiem, bo to nie jest zdrowe odzywianie dziecka tylko jakis idiotyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś wspomniał o leczeniu nieszczepionych dzieci zwykłą polopiryną. Otóż polopiryny/aspiryny nie można podawać dzieciom poniżej 12 roku życia, gdyż może powodować tzw. zespół Reye'a, który w ponad 90 proc. kończy się śmiercią. Zwykły Apap czy Stoperan może uszkodzić wątrobę, trzustkę u pozornie zdrowego człowieka. Czy mam rozumieć, że rodzice nieszczepionych dzieci (jesli są konsekwentni w swoim naturalnym podejściu do opieki) nie stosują żadnych leków i antybiotyków? A może nie czytają ulotek, bo nikt im nie pokazał paluchem, ze i tam może się kryć zagrożenie dla zdrowia i życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dziecka nie szczepiłam i nie mam zamiaru tego robić. Ale szczepiących tu krytykować nie będę, jestem zdania, że każdy jest kowalem swojego losu i drugiemu nic do tego. Ale... jak można być wielkim zwolennikiem szczepień i jednocześnie przeciwnikiem aborcji? jesli do produkcji szczepionek wykorzystuje się abportowane płody ludzkie i to zdrowe? Dlaczego lekarze w żywe oczy nas okłamują i robią z nas baranów?! otóż przyszło mi wezwanie-zaproszenie na szczepienie w którym jak byk pisało, że tiomersal to związek całkowicie bezpieczny dla organizmu - nosz kurde, ciekawe czy jak bym rozbiła przy lekarzu termometr i wsadziła go lekarzowi do herbatki a następnie powiedziała proszę wypić jeśli rtęć jest taka bezpieczna to czy lekarz by to wypił?! kolejna sprawa związek szczepień z autyzmem - oczywiście, że jest bardzo duży ale oczywiście u nas w Polsce mafia farmaceutyczna robi wszystko by nikt go u nas nie opublikował, a w większości krajów UE media huczą tym tematem. Każdy ma swój rozum ale błagam, nie ufajcie ślepo lekarzom!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli wbijesz sobie termometr rteciowy do reki (moja ciotka tak zrobila), to przewaznie musisz byc leczona i to dlugo. zdecydowana wiekszosc dzieci szczepionych nie musi. poza tym nie wszystkie szczepionki zawieraja tiomersal. no i na koniec tiomersal jest skladnikiem lekow okulistycznych, nie jest to zwiazek stosowany jedynie w szczepionkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
thimerosal nie jest jedynym problemem szczepionek. Troskliwosc naszego systemu opieki zdrowotnej pokazuje jasno to ze przez wiele lat byl dopuszczony do stosowania jako bezpieczy a teraz wycofano go prawie w calej UE jako niebezpieczny. Ot i tak cos magicznie z bezpiecznego staje sie niebezpieczne i jak tu wierzyc oficjalnej medycynie i jej zapewnieniom. To samo bylo DDT przez dziesiatki lat stosowany na calym swiecie uznawany za bezpieczy, teraz jedna z najniebezpieczniejszych substancji zabroniono jej stosowania na calym swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:10"zdecydowana wiekszosc dzieci szczepionych nie musi. " x no tu bym się zastanowiła czy to tak do końca jest. Bo wiele, wiele schorzeń u dzieci i starszych typu alergie, astma,problemy skórne wymagają leczenia a to niestety skutki uboczne szczepień. nie mówię tu tylko i wyłącznie o tiomersalu ale i o reszcie składników szczepionek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11:17, no i? kiedys tez uwazano, ze rtg jest bezpieczne i mozna robic bez ograniczen. ale to nie znaczy, ze wcale nie mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hh29 ty naprawdę wierzysz w to, że służba zdrowia nie robi nic innego tylko dba o zdrowie naszych i naszych dzieci?! kobito na jakiej ty planecie żyjesz???? im zależy na tym żebyśmy jak najwięcej chorowali bo kase mają z tego!!!! na naszych chorobach zarabia i lekarz i apteka. doskonale wiedzą co robią, wie, że jak zaszczepisz to za miesiąc przylecisz z przeziębieniem, zapaleniem płuc, alergią, azs itd. Rozejrzyjcie się do okoła - zawsze najgorzej ze zdrowiem jest u takich wychuchanych i wydmuchanych dzieci, którym rodzice fundują szczepionki "oczyszczone" oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11.33 doklandie, nic dodac nic ujac gdyby kazdy czlowiek to byl okaz zdrowia caly system opieki zdrowotnej by sie zalamal a w pierwszej kolejnosci te koncerny farmacetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11:33, czyli twoerdzisz, ze na calym swiecie, rowniez w krajach, ktore dbaja o swoich obywateli, wladze celowo chca ich oslabic? zeby byli glupsi, uposledzeni, wymagali ciaglego leczenia za panstwowe pieniadze i mieli problemy z plodnoscia? uwazasz, ze cala profilaktyka ma na celu to, zeby ludzie byli bardziej chorzy? przeciez oczywiste jest, ze z punktu widzenia panstwa lepiej miec zdrowych niewolnikow niz chorych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak dokładnie, bo głupszym niewolnikiem lepiej sterować i manipulować, ci zdrowsi są bardziej świadomi i tak łatwo się nie podporządkowują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale szczepienia nie powiduja waszym zdaniem nizszego iq, tylko autyzm. po co komus autystyczny obywatel, ktory za pewne nigdy noe bedzie pracowal, nie bedzie mial rodziny, nie bedzie kindumowal dobr i jeszcze czesto trzeba mu bedzie rente placic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieto co ty piszesz?! Uważasz ze szczepienia stworzono by krzywdzić ludzi?! Czyli idąc tym tropem medycyna jest rozwijana w tym samym celu ? Jak to czytam to nie wierze. .. doszukujecie sie na siłę teorii spiskowych i zachowujecie sie jakbyście wszystkie rozumy pozjadaly. Oswiecone nie szczepiace ktore znaja tylko jedyną właściwą prawdę a inni którzy nie zgadzają sie z tym są gorsi i najlepiej nie powinni mieć dzieci. Ja szczepie swoje dziecko i szczepić będę. Znalam takie specjalistki od szczepień, szybko zmienialy zdanie jak ich dzieci wyladowaly w szpitalu bo mamusie nie zaszczepily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczepienia wymyślono by mieć znich kase, a medycyna akademicka nie ma na celu utrzymanie ludzi w zdrowi i życiu do późnej starości bez leków, ale jest zainteresowana leczeniem ludzi bez końca (nie należy mylić z wyleczeniem). Polecam książkę Jerzego Ziemby: "Ukryte terapie", można się wiele dowiedzieć na temat wiedzy naszych lekarzy i jak się nami maniupuluje i ukrywa pewne fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dlaczego lekarze szczepia swoje dzieci i wnuki? Jesli to takie szkodliwe jak piszecie to chyba nie powinni narażać najbliższych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarze mieli na studiach na I semestrze wykłady na teamt szczepień, gdzie zostały przedstawione im dane jak to szczepienia zbawiły ludzkość i wyeliminowały większość chorób zakanych. Taktują to jak jakąś prawę wiary. Wszystkie autorytety medyczne mówią, że szczepienia są cudowen, mało kto czyta i analizuj***adania na temat szkodliwość szczepień, i mało kto widzi związek z częstymi chorobami dzieci (szczególnie wysypem w ostatnich latach u dzieci chorób autoimmunologicznych), negowany jest jakikolwiek związek stanu dziecko po szczepeiniu z jego podaniem. Wieć jak może być inaczej, oni poprostu wierzą w szczepionki jak w prawdę objawioną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli wedlug tego co piszesz wyksztalcony lekarz z dużym doświadczeniem mam mniejszą wiedzę niz kafeteryjne mamuski :-) taka dyskusja jest bez sensu . Po przeczytaniu kilku artykułów w internecie uwazacie sie za Alfy i Omegi w kwestii medycyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobaczcie, że po wprowadzeniu szczepień nikt nigdy nie badał ich wpływu na organizm ludzki w dłuższej perspektywie poprzez porówanie stanu zdrowia dzieci szczepionych i nieszczepionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×