Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

dermar ja tez ciągle mam problemy z tych zakichanym żelazem!!! jutro albo w srode tez ide na badania i juz sie stersuje, żeby aby nie spadło.. może byc na tym samym stopniu co ostatnio ale zeby nie spadło! ciągle łykam tabletki-3xdziennie. zobaczymy... ostatnio juz źle sie czuje...opuchlizna nie schodzi... czuje sie jakby mi oczy podbili... tzn nie wyglądam az tak źle ale tak sie czuje... dziewczyny a wy tez tak macie że jak sie w nocy budzicie np do kibelka to czujecie taki niepokój, strach o poród?? bo ja tak mam... w dzień nie, jakoś dochodzi do mojej psychiki że poród to długie godz bólu... ale jak zbliża sie wieczor to zaczynam sie bac.. może dlatego że wiekszosc porodów zaczyna sie własnie w nocy... a może dlatego że w nocy zawsze wszystko wydawało sie takie mroczne... u mnie juz 36 tc MASAKRA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Asieńka ja na wyjezdzie miałam takie parcie w kroczu, że bałam się iść do kibelka żeby tam małego nie urodzić. Nie mogłam się normalnie wypróżnić tak mnie cisnęło, dopiero wczoraj w domu jakoś łatwiej poszło.. w ogóle od wczoraj mam często skurcze przepowiadające ( wczoraj 8 w ciągu godziny) i wydaje mi się że urodzę wcześniej. Jutro zaczynam 34 tc ale mój organizm wyraźnie daje znaki że to już bardzo blisko. W pierwszej ciąży w ogóle nie miałam takich objawów. W sobotę myłam okno, w niedziele byłam w kościele z palmą a w poniedziałek urodziłam i wcale nie zaczęło sie w nocy a w dzień. Jak złapały mnei wkurcze to w ogóle nie czułam że to już. Jechałam do szpitala z nastawieniem że wrócę do domu. A tu bach w szpitalu 6 cm rozwarcia i już nikt mnie z niego nie wypuścił. Teraz już od kilku dni wydaje mi się że jestem coraz bliżej godz 0!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie zaczyna sie 35 tc. I tez mam w nocy takie odczucia. Wczoraj nospe brałam bo brzuch sie robił twardy i nie przyjemne uczucie temu towarzyszyło nie mogłam spać. Mi puchną stopy bardzo, jak dużo chodzę czy siedzę. Ale mam juz na szczęście dwie pary luzniejszych butów i pare sportowych wiec dotrwam w tym do rozwiązania. Ciuchów juz nie kupuje, mam nadzieje ze cześć moim z przed porodu nada sie po porodzie, a moze i za bliższy czas wrócę do swojej wagi z przed :). Dzis pogoda w kartkę ale czytałam ze jutro ma byc ciepło :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Ja też troszkę zaczynam się bać, skurcze stały się jakieś mocniejsze i częstsze, w tym tygodniu chcę już skompletować wszystko co potrzebne do szpitala dla mnie i dziecka, w przyszłym ma przyjść wreszcie paczka z ubrankami więc wezmę się za pranie i prasowanie i urządzanie pokoiku. Chcę żeby wszystko bylo gotowe do końca maja bo potem to już wszystko może się zdarzyć :) 16 maja jedziemy jeszcze na komunie ok 140 km od domu, troszkę się boje i jeśli zobacze że coś się dzieje to nie pojedziemy ale myślę że bedzie ok, Weekend miała pracowity, dwie noce w pracy dały o sobie znać wczoraj (opuchnięte nogi i skurcze w łydkach) i juz zauważyłam że coraz ciężej znoszę taki wysiłek. Na szczęście już do porodu mam spokój z imprezami, jedynie co to próby ale to już żaden wysiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Rockowa ja to Cię podziwiam że Ty jeszcze śpiewać możesz, bo ja to juz nawet dziecku ksiażki nie czytam bo w połowie strony mam sapke i nie moge tchu złapać. Skurcze w łydkach tez mnie bardzo często łapią, pomimo tego że ciągle biorę magnez. Dziś w ogóle bez sił jestem, od rana tylko odkurzyłam i leżę nieogarnięta na kanapie. Przegarne się ok 15 bo wtedy muszę pójść po córę,a póki co leżę i odpoczywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Asienka ja biorę żelazo 2×dziennie i ciekawe jak tam wyniki bo robiłam w środę i dziś na wizycie się dowiem dam znać :) a co do strachu to też tak mam w nocy bardzo się boje może też dlatego że w nocy gorzej się czuje mam skurcze twardy brzuch zgage i w ogóle złe samopoczucie a w dzień jeszcze w miarę funkcjonuje :-) Aliszon ja też jutro zaczynam 34 tydzień :-) ciekawe która z nas wcześniej urodzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Jejku, nic nie mówcie o niepokoju... Mam identycznie kobietki, a w nocy, jak wstaje siusiu i wracam z toalety do łozka to leze, rozmyślam... Czasem czuję się "tam" bardzo mokro... i się boję ze to już... A jaki macie teraz kolor wydzieliny? Bo ja myślalam,że po globułkach moj jest taki zółtawy, a nie stosuje ich i nadal wydzielina zółta. i do dziewczyn walczących o żelazo:) jakie bierzecie??? Ja ascofer 3x2tabletki. Co do spuchnięcia to mam nogi jak banie, kostek nie widać. Ale wszystko jest do zniesienia dla mnie oprócz bolu kolan. Gdy wchodzę po schodach tak bardzo bola mnie stawy kolanowe. To jest koszmar, biedne nogi, nie dość,że przed ciązą zrobiłam się pulchna to teraz mają maksymalne obciązenie. Po pracy jedziemy z męzem na zakupy, już sama się nie wybieram, bo tak mi cięzko. Moj ukochany tak bardzo przejęty, dzwoni do mnie kilka razy z pracy, smsy pisze, jest bardzo zaangażowany, myśle,że co do kąpieli małego to ja mam problem z głowy, moj mąz się tym zajmie, ja mu tylko troszkę pomogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
ja też mam najgorzej w nocy, jak już się przebudzę to mam okropne myśli, nie mogę zasnąć. męczę się tak godzinę albo dłużej. to jest okropne!!!! w dzień też różnie bywa :( mam jeszcze 2 tygodnie pracy (na 1/4 etatu) ale cieszę się, że chodzę do niej bo już bym chyba w ogóle zgłupiała leżąc w domu. nogi mi puchną tylko trochę pod wieczór. najgorzej to z bólami żeber i zgagą. też walczę z żelazem, mam zapisane Feroplex, to takie żelazo do picia. obrzydliwe w smaku ale ponoć super się wchłania. za 3 tyg. zrobię znów badania (może wcześniej) to się okaże czy coś to daje. a magnez cały czas mi się utrzymuje na minimalnym poziomie mimo że łykam do 6tabl. dziennie od dawna. już mam dość.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam już 35 tydz. Nogi mi na szczęście puchną tylko troszkę wieczorem, ale po odpoczynku opuchlizna schodzi. Aleksandra ja też mam mocno żółtą wydzielinę. Lekarz mnie badał i powiedział, że to całkiem normalne. Ja w nocy to mam tylko problem z częstym wstawaniem siku i ogólnie wstawaniem z łóżka. Już ledwo z boku na bok się obracam. No i niekiedy nie mogę zasnąć w żadnej pozycji. Wypadałoby spać na łokciach i kolanach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzo pru
Dziewczyny jakie aspiratory do noska kupujecie, macie jakieś sprawdzone? I w ogóle jakie produkty apteczne musimy mieć na start?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Aleksandra ja biorę Żelazek 2x1 oprócz tego dostałam na kartce produkty wypisane które powinnam jeść ale niektorych juz nie mogę jeść np watrobki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aspirator kupiłam firmy frida do odsysania ale nie ten do odkurzacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę żelazo TARDYFERON teraz co drugi dzien bo wyniki mi się poprawiły. Wcześniej brałam codziennie. Magnez tez biore i to sporo w ciągu dnia bo brzuch mi się napina i dodatkowo nospe. juz nastawiam się ze w następny poniedziałek lekarz mnie zostawi w szpitalu bo juz ostatnio chciał mnie położyć ale stwierdziliśmy ze poczekamy do 34tc. Ja narazie żadnych lęków odnośnie porodu nie nam. W nocy mi się super śpi (jak mój maz nie chrapie :) ) tylko to wstawanie siku meczy. No i bola mnie strasznie biodra i pachwiny przy wstawaniu. Nogi ani ręce mi na szczęście nie puchna także jest ok. 16 maja mamy wesele, mam nadzieje ze będę w stanie pójść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skracająca szyjka i napinania brzucha. Chce mi uzupełnić magnez kroplowkami. Chyba ze się okaże na następnej wizycie, ze skracanie się cofnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha czyli na jakiś czas chcieli Cie zamknąć , właśnie sie zastanawiałam, bo pisałaś ze chcesz iść na wesele:) ja tez jestem ciekawa, która z Nas pierwsza urodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, na kilka dni :) w sumie to chciałam zrobić tak żeby iść na 1 dzien i nie zostawać na noc i na drugi dzien znowu przyjść na kroplówkę, ale niestety się tak nie da - trzeba zostać na oddziale min. 3 dni. A powiedzcie mi czy badanie magnezu we krwi musi być robione na czczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Dziewczyny ja juz po wizycie i jestem mega szczęśliwa żelazo poszło w górę po 2 tyg stosowania leku i diety :-) warto się poświęcić dla maluszka i zjeść nawet to czego się nie lubi :-) malutka waży juz 2500 lekarz powiedział że super :-) także dziś spokojnie mogę spać :-) a co tam u Was więcej piszcie jak się czujecie dziś ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
dermar a co jadlas ze Ci sie zelazo poprawilo? napiszesz? slyszalam ze truskawki maja go duzo :) nie trzeba na zadne badania byc na czczo oprocz krzywej cukrowej (ale to juz za nami), chyba ze ktoras z Was kontroluje cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Tulipka najwięcej jadłam watrobki kaszanki i szpinaku a dodatkowo płatki owsiane rodzynki brzoskwinie suszone brokuły i tyle:) aaa i jadłam dużo owoców cytrusowych bo Wit C pomaga szybciej wchłonąć żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dermar to super ze wyniki się poprawily:) i mala też pięknie przybiera na wadze :) Ja sie chyba wczoraj za bardzo pochwalilam ze mi sie super śpi. Dzisiejsza noc to była masakra. Nie wiem czy to przez pełnię czy co. Budzilam sie dosłownie co pol gdziny. Jestem wykończona. A zaraz sie zbieram na badania. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Dla mnie dzisiejsza noc to też tragedia, nie zmrużyłam oka nawet.. chyba za bardzo się wczoraj napracowałam w ogrodzie bo plecy, miednica i kość łonowa strasznie mnie bolą. Dodatkowo pies mi się bardzo pochorował, podejrzenie babeszjozy i o niego się martwię bardzo... Miałam na dzisiaj zaplanowane mnóstwo rzeczy a już wiem, że będe leżała bo z bólu nie mogę chodzić :( To już nie czas na takie prace porządkowe ogródkowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Mania dziękuję bardzo:) Ja właśnie też słabo śpię często się budzę i mam zgage nocą ale najważniejsze że nie w dzień :) dzisiaj byłam na targu dałam rade dojść ale ledwo wróciłam jest tak gorąco u nas że szok przyszłam cała mokra :-) a jak u Was dziś pogoda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Hej :) U mnie ta noc tez byla tragiczna ;/ do 24 w ogole nie spalam , wiercilam sie a potem co chwile sie budzilam :( aleee...przyszedl wczoraj wozek , jest super ;) mozna prowadzic go jedna reka , leciutki , fajowy :) ja dzisiaj juz chyba zaczne prac powoli rzeczy, bo tak odkladam , pozniej sie obudze z reka w nocniku. A co do aspiratora do mam z Canpola , taki w niebieskim opakowaniu , moja siostra miala i sobie chwali, niedrogi jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kusi mnie odbiór tego wózka ze sklepu ale kurdeee chciałam nie zapeszać :P wy juz nawet łóżeczka poskładane macie , a ja nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Hej. Mam termin na,20 czerwca. Dziewczyny czy wy rowniez,macie takie rwanie w pachwinach,pochwie?ja mam problem z chodzenien.do tego ostry,bol bioder.to moja druga ciaza.mam 3 letnia coreczke, teraz bedzie druga corka. Juz sie nie umie doczekac kiedy urodze. Strasznie czesto chodze siusiu,w nocy ze 4 razy. Przytylam do dzis 11 kg. W poprzedniej ciazy 14.na usg tydzien temu mala wazyla 2258g,lekarz powiedzial ze szykuje sie duzy dzidzius.puerwsza corka wazyla 3120g,urodzila sie 5 dni po terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Na spacer z corka,nie umie pojsc,bo tak ostro mnie rwie w,pochwie i bola,biodra. Maz,albo tesciowa z,nia wychodzi.w domu wszystko raczej musze robic na Siedzaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
aniusia2023 ja też mam termin na 20 :) mój synuś ważył 1930 tydzień temu. Dzisiaj mam wrażenie że boli mnie wszystko co tylko może boleć :/ Mam piękną pogodę za oknem i bardzo cieplutko a nawet na balkon nie chce mi się wyczołgać, leżę plackiem i mam problem z obróceniem się na drugi bok... Basen byłby idealnym wyjściem ale mamy auto u mechanika i pewnie bedzie na jutro dopiero a w moim mieście nie ma. Zastanawiam się czy wypada już zakładać odkryte buty bo mam wielki problem z zakładaniem dotychczasowych (niby bez zawiązywania ale muszę się namęczyć żeby je wsunąć) a japonki czy klapeczki byłyby najlepszym rozwiązaniem. Chodzicie już w odkrytych letnich butkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Rockowa mamunia, O to obydwie mamy ten sam termin.to moja julka tudzien temu wazyla 2258g duzo prawda?ja dzis tak samo,od rana leze.mieszkam z tesciami,corka od rana z babcia na dworze.a ja nie mam na nic sil.rwie mnie strasznie w pochwie,biodrach.nawet nie umie sie drzemnac wogole,jakas spieta jestem.to Twoja 1 ciaza?moja druga.ja juz licze ze od 6 czerwca moge bezpiecznie rodzic. Co chwile twardnienie brzucha mam.ruchy dobrze czuje,mala sie rozpycha.zgaga mnie meczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×