Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Gość dzo pru
asienka a gdzie kupiłaś te liście malin? na szkole rodzenia nam o nich mówil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
A gdzie kupiłaś ta pokrzywe? Mania Dzieki za pytanie, otóż dostałam skier na cc, okulistka wpisała sie w karte ciazy, mowi ze wszyscy tak uznają nawet super kliniki czy szpitale, także moj poród bedzie wyglądał jak zabieg. Stawie sie w umówionym terminie na cc, wezmą mnie na stół i wyjmą dziecko. Oczyw moze zacząć sie wczesniej akcja porodowa i wtedy tez od razu zabieg cc. Czy chciałam rodzic SN? Ja mam wyjątkowo niski próg bólu ( bolą mnie nawet włosy na głowie :) wiec odp brzmi nie - wole moje cc. Od tego tygodnia zabieram sie za zakupy bo jedyne co mam przygotowane to przywleczone stare łóżeczko i stare ciuchy. Nic nie mam wyprane ani torby nic a nic nie przygotowane. Ciuchy bede kupować na Allegro od sylwina czy Sylwusia ma body po 9 zł a znam jakość tych ciuchów i jest prze super. Dzis oglądałam body z hm za 40zl dwie pary i nie dość ze wkładane przez głowę to jednak ta Sylwusia ma lepsze. Design moze nie powala ale sa w pełni bezp dla niemowlaka. B delikatna bawełna i dobrze lezą na dziecku. Zamowie u niej rzeczy na wyjscie ze szpitala a te stare bede zdzierać w domu. Nawet do chrztu ma naprawde fajny komplet i nie drogi. Tez wyślę foto na nasza skrzynkę. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie rzeczy kupuje sie w sklepach zielarskich:) choc miałam szczescie bo liscie malin były ostatnie, ale podejrzewam ze nie byłoby problemu zamówic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Piękne zdjęcia dziewczyny, tzn Wy śliczne:) ciązą Wam służy, nie to co mi:P Wera-też się boję mojego progu bólu niskiego:/ cieszę się,że wszystko załatwiłas w tej sprawie tak jak chciałaś:) Ja jestem dziś bardzo zadowolona, bo powiem Wam wykorzystałam pewną znajomość, mojej ukochanej cioci siostrzenica jest położną tam gdzie mam rodzic. Gdy tylko coś się zacznie mam dać znać. Butów nie kupiłam, jutro powalczę z tym tematem. Jutro kupię w zielarskim te sprzęty, o których pisała Asieńka, i bede pić te napary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Kurde tez bym chciała mieć pewność ze skończy sie u mnie cc, nie chce rodzic SN :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
liscie malin wzmagaja skurcze macicy, lepiej przed 38tyg. ich nie pic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Lv nie martw sie zawsze mogą Ci podać znieczulenie zzo. To duzo ułatwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera, to super ze udało Ci się załatwić wszystko tak jak chciałaś :) Lv ja też nie chce rodzic sn, dlatego będę chciała przekonać mojego lekarza żeby zrobił mi cesarke. Jeśli się niw zgodzi to trudno - bede rodzic sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Ale to nie o bol tak do końca chodzi. Ja mam uraz po porodach SN z rodzinnego doświadczenia :( dlatego mam nadzieje ze utrzyma sie nogami do dołu. M tez wie jak to u mnie w rodzinie wyglądało i powiedział ze jest w stanie zapłacić za cc :P ale ja nie bede tak ingerować w naturę. Co ma byc to bedzie. Przede mną weekend na uczelni :(. Miłego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Ja też słyszałam że liście malin wzmagają skórcze i żebyście sobie problemów nie narobiły tym.. ale na pokrzywę chyba się skuszę bo też puchnę jak balon. Dziewczyny czy wy też tak nisko czujecie ruchy dziecka?? U mnie dosłownie czuje jakby tam gdzie się wkłada tampon!! Mam wrażenie że coś mi się rusza w "cipce" !! Ból bioder nie daj spać, przekręcam się co chwila i ból kości łonowej już jest bezustanny i uniemożliwia wręcz chodzenie normalne. Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie chociaż szczerze to chciałabym już pójść żeby skontrolował moją szyjkę i wszystko ale nie ma co panikować chyba. Ja mam wreszcie wypłatę na koncie i zaraz wybieram się kupić sobie rzeczy do szpitala, koszule, szlafrok, jakieś klapki i jeszcze jakieś butki odkryte do chodzenia normalnie bo już ciepło a trampki ciężko mi zakładać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rowniez slyszalam o tych malinach ze przyspieszaja skurcze i nie nalezy ich pic wczesniej niz 36 tydz. Tez czuje ruchy malego nisko czasami sie zastanawiam czy nie za szybko bo jeszcze 6 tyg przedemna do terminu. Mnie zamiast bioder bola plecy pomiedzy lopatkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Witam Dziewczynki :) U mnie w nocy tzn nad ranem było trochę stresu...ostatnio położna powiedziała, ze jeśli będę miała więcej niż 2 skurcze na 10 min mam dzwonić do szpitala i oni przeprowadza ze mną wywiad i zdecydują czy mam przyjechać czy jeszcze nie i dziś o 3;40 obudziłam się z pełnym pęcherzem poczułam , ze brzuch mnie boli , na początku nic sobie z tego nie zrobiłam, ale później zaczęłam liczyć 3,4 skurcze na 10 min , serce mi do gardła podeszło...pierwsze myśli, przecież ja muszę jeszcze poprać pościel malutkiej i w ogóle... na szczęście po ponad godzinie przeszło ufff...zasnęłam a kiedy się obudziłam od razu zaczęłam prac i prasować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Mania a jak go chcesz przekonać do cc? Jest wbrew pozorom duzo możliwych wskazań do tego zabiegu moze któreś Ciebie dotyczy np jak problem z kręgosłupem duża waga dziecka itp Lv moim dwóm koleżanka dziecko sie nie obróciło do terminu i miały cc ale tez bym sie na to nie nastawiała. Cc tez ma minusy jak ja bede leżeć po cięciu i walczyć z bólem i jeszcze myślec o opiece nad niemowlakiem Wy będziecie latać po sali w pełni samodzielne. Lv a skad te traumatyczne opisy porodu? Moja siostra leżała na patologii ciazy z 1 dzieckiem w brzuchu z kobieta która urodziła juz dwójkę dzieci i sie nic a nic nie stresowała 3 porodem. Także zdarzają sie wcale nie rzadko matki ktorym jakos daje sie urodzić w miarę po ludzku :) tego Tobie i Manii i reszcie życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Zabieg cc na życzenie w Katowicach na lubinowej 6 tys zł. Chyba potaniało bo pare lat temu kosztowało ponad 10 tys. Tak cos obiło sie o uszy. Taka ciekawostka okołoporodowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet swojego lekarza nie pytałam jaki poród przewiduje. Od razu jakoś się na sn nastawiłam. Zresztą wiem, ile moje siostra cierpiała przy cesarkach. Jeszcze przy drugiej nie trafiła na swojego lekarza i mimo skierowania na cc lekarka prawie zmusiła ją do normalnego porodu. Na szczęście szwagier wkroczył i nagadał lekarce. Ona miała wskazania zdrowotne, a lekarka myślała, że to jej widzi mi się. Dlatego ja się stresuję na jakiego lekarza trafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprostu mu powiem jak sytuacja wygląda, dlaczego chce tak a nie inaczej a co on zdecyduje to juz tylko od niego bedzie zależeć. O tych liściach malin też słyszałam - ciekawe czy to rzeczywiście prawda. Anett to miałaś stresująca noc.a w którym dokładnie tygodniu jesteś? Dobrze, ze ja już man wszystko poprane, jak mnie weźmie z nienacka to przynajmniej tym nie będę się stresowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandrJL
Ja zanim jeszcze zaszlam w ciążę miałam w głowie cesarke. A teraz jestem nastawiona na poród naturalny. Bol okropny ale później szybciej się wraca do formy. . to i to ma swoje plusy i minusy. Ale damy rade dziewczyny. Mam nadzieje, ze uda Wam się mieć to co chcecie. Trzeba zacisnac zęby i do boju. Jak moja babcia przeżyła 3 porody to wiem ze i ja dam rade. Moja babcię co chwile cos boli jest bardzo wrażliwa. Opowiadala ze było strasznie ale dala rade. No ja juz pije pokrzywke. Buty tez kupilam. Ja mam takie podejście ze nie ja pierwsza nie ostatnia. Tyle dziewczyn młodych na osiedlu chodzi usmiechnietych z bobasami. Juz dawno są po wszystkim. A tez przecież nie wiedziały co je czeka . jedno co mnie drażni to co chwile jakieś drobiazgi wychodzą i wychodzi ze nie wszystko jest jeszcze gotowe dla maluszka. I wtedy zaczynam się denerwowac. Np rozlała mi się dziś oliwka w torbie. Na szczęście nic nie zalalo takiego. No ale juz zaraz ruszam kupić nową. Więcej torby nie rusze bo co chwile sprawdzam wszystko. Cos mi się z bania robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Aniołkowa a jakie wskazanie miała Twoja siostra ze lekarka to zakwestionowała? Ja w 1 ciazy pojechałam ze skier na cc ze względu na duża krótkowzroczność i mozl powikłań i nie było zastanawiania tylko od razu przygotówka do cc. Aliszon bo bol porodowy sie zapomina, moja babcia z kolei urodziła 5 dzieci i za każdym razem bol ten sam a należała do tych twardych babek. Z kolei teściowa urodziła 4 i z każdym kolejnym dzieckiem poród krótszy i luźniejszy. Podobno z 4 dzieckiem teść jeszcze na przystanek dobrze sie nie wrócił a juz 4 syn był na świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Mania jestem w 35tc , ja chce rodzic sn i mam nadzieje, ze będę :) kobiety od wieków rodzą i żyją, a to ,ze boli ...trudno robimy to dla naszych maluszków ;) tej myśli trzeba się trzymać , nie myśleć już teraz jak to będzie bolało , bo po co ? będziemy się martwiły jak już nas będzie bolało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Dziewczyny bierzecie do szpitala tylko ciazowe koszule do karmienia? czy pizamy tez wchodza w gre? oczyw pizamy (spodnie + bluzka) dostosowane do karmienia. Patrze na allegro i wydaje mi sie ze pizama bedzie wygodniejsza ale chyba wymagaja b koszule. Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VERUSIAA
Dziewczyny ja właśnie wczoraj na aptekagemini kupiłam liście malin i reszte potrzebnych leków. Połozna nam też na szkole rodzenia mówiła żeby je pić. Tym bardziej że ja mam dziecko spore więc sobie te wszystkie jej rady wziełam do serca i oprócz liści malin kupiłam też wiesiołka do łykania i olejki do masażu krocza więc za 2 tyg zaczynam działąć tzn od 36 tyg :p a tu macie info ze strony rodzić po ludzku: "Możesz też wcześniej przygotować mięsień macicy do porodu. Niektóre zioła działają tonizująco, powodują, że w czasie porodu skurcze są bardziej efektywne. Położne polecają stosowanie naparu z liści malin. Działa również po porodzie, powodując lepsze obkurczanie się macicy i mniejsze krwawienie. Zacznij pić herbatkę z liści malin około 4 tygodnie przed terminem porodu. 3 - 4 łyżki suszu zalej 0,5 litra wody i gotuj parę minut. Pij 3 razy dziennie, do końca ciąży."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VERUSIAA
co do piżamy to ja też wole spodenki i bluzki - nienawidze koszul bo sie czuje od razu jak stara baba :D ale myśle ze to nie jest dobry pomysł. Krocze powinno być jak najwięcej wietrzone, pozatym może coś przeciekać i koszule możesz podwinąć siedząc a spodni nie, no i w razie ewentualnego szybkiego badania też można w koszuli dyskretnie a w spodniach noo way ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera33 moja siostra miała już jedną cesarkę wcześniej, chociaż teraz po cesarce można rodzić sn. Kiedyś mówiono, że jak jedno cc to kolejne porody też takie. Miała także za wysokie ciśnienie pod koniec ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Mozna rodzic po cc naturalnie ale musi upłynąć dłuższy okres czasu chyba ponad 2 lata. Rozumiem ze lekarka podważyła argument z tym ciśnieniem w ciazy. Mi okulistka tłumaczyła ze owszem moze sie zdarzyć ze lekarz jak przyjmuje ciężarna do porodu kwestionuje wskazania do cc, ponoć raz moja okulistka wykłócała sie z jakimś lekarzem bo ten jej pacjentce kazał rodzic SN. Ale tez boja sie podjąć ryzyko bo jak po cc i po SN mogą byc komplikacje i potem beda sie z tego tłumaczyć czemu zrobili cc zamiast SN i na odwrót. Także wszystko jest możliwe. Wlasnie moja tak przed chwila mnie kopnęła ze aż bluzkę naciągnęlo w inna stronę :) zabawna ta moja Sara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny tez odczuwacie taki parcie na stolec? Czytalam ze to,oznaka porodu jrdnak to dopiero 33 tydz. I zaczynam panikowac sama sobie juz wmawiam rozne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Cześć dziewczyny, Trochę się u mnie zmieniło. Nikodem od wczoraj jest na świecie. Spieszyło mu się i w 35 tc postanowił wyjść. Ma 56 cm i waży 2920 gr. Czujemy się dobrze. Może w poniedziałek wyjdziemy do domu. p.s Wera ja nie zdążyłam na Łubinową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Woww kathana gratuluje !!!!!!!!!!!!!!!!! Cieszę sie bardzo, ze wszystko ok!! Gdzie rodziłas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuuuuuu
Katharsis gratulacje :)))) napisz jak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Kathana ogromne gratulacje!! No i mamy pierwszą "rozpakowaną". Dużo zdrówka dla Syneczka! Jak już emocje opadną i wrócicie do domu koniecznie podziel się z nami wrażeniami po porodzie i pierwszych chwilach z maluszkiem. Dziewczyny, ja też czuje ze mój maly jest nisko. Czasem aż się boje usiąść, bo wydaje mi sie ze wtedy on się dusi. Taka paranoja. Dalej męczą mnie skurcze, a w nocy czesto boli brzuch. dziś byliśmy z Mężem i Oli na większych zakupach i zrobiliśmy małe zapasy w pieluszki i chusteczki. Dotarło do mnie że powinnam się powoli żegnać z moim brzuszkiem i jak najbardziej się teraz nim nacieszyć bo za chwilkę już go nie będzie. Mam nadzieje że przed rozwiązaniem zdąrze jeszcze zrobić jakąś sesje z brzuszkiem w plenerze, póki co mam tylko taką studyjną ale nie jestem do końca zadowolona. Widzę że sporo z Was nastawionych jest na cc. Ja wręcz przeciwnie, wiem że jeśli dojdzie do cc to poźniej bedę zawiedziona. Wiadomo jeśli będzie taka konieczność to nie będzie innego wyjścia. Jednak bardzo chciałabym urodzić sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Kathana moje gratulacje! Przyznam Ci sie ze Twoja wiadomosc mnie zmroziła bo nie mam nic przygotowane, dzis sie biorę za wszystko po kolei. Zakupy prasowanie pranie itd Mam nadzieje ze w pare dni nadrobię zaległości. Napisz gdzie rodziłas mi lekarz powiedział ze mam sie oszczędzać bo do 35 tyg nie przyjmują na lubinowej stad Ty pewnie jestes w innym szpitalu. Jeszcze raz wielkie graty! Aliszon ja mam to samo uczucie ze muszę sie pożegnać z brzuszkiem ... 9 mies ochów achów starań dbania o siebie o dzidziusia cudownego stanu i koniec. Mam nadzieje ze będziecie wszystkie dalej pisać bo ja na pewno:) pomyslałam sobie ostatnio o Tobie Aliszon ze tak kraczesz o tym wczesniejszym porodzie ze wykraczesz. Ja tez non stop sprawdzam majtki czy wody mi nie odeszły. Dziewczyny powiedzcie mnie ze jak zacznę teraz prac ciuchy i dokupie to co niezbędne (czyli wszystko) to sie wyrobie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×