Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Wyrobisz się! :) Pranie ciuszków zajęło mi dwa dni (gdyby mi się chciało to zrobiłabym w jeden), gorzej było z prasowaniem - musiałam robić ciągle przerwy bo brzuch mi twardniał. A zakupy to jak się sprężysz to też w 1 dzień załatwisz :) Kathana gratulacje! super, że już masz maluszka przy sobie :) jak będziesz mieć chwilę to opisz wrażenia. Pozdrawiam Was oboje. Aliszon jak tak piszesz o tym brzuszku i zdjęciach to ja sobie właśnie uświadomiłam, że nie mam żadnego 'w całości'. Mam zdjęcia tylko samego brzuszka. Muszę sobie porobić jakieś inne na pamiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu z 21.08 - ja też mam takie uczucie parcia na stolec i na pęcherz i to już chyba od ponad miesiąca. Wydaje mi się, że to dlatego, że mała jest bardzo nisko i wszystko już mi tam uciska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Mania porob zdj bo ja tez w 1 ciazy nie zrobilam (bo sie sobie nie podobalam) i teraz bym chociaz miala porownanie a tak to nie wiem czy brzuch wiekszy czy mniejszy. I troche zaluje. Chociaz niech Ci ktos pstryknie komorka za dnia zeby ladnie wyszlo:) niedziela a ja juz nie spie od 7:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje Mania uspokoilas mnie bo juz wariuje jutro dopiero 34 tydz i sie boje. Dodatkowo zobaczylam mala brazowawa plamke na wkladce dzwonilam do lekarza moze to byc ze szyjka zaczela sie skracac lub infekcja. Jak wiecej bedzie tego to jechac na IP a jak nic sie nie bedzie dzialo to przyjsc w pon chyba se wyyrzymam z niecierpliwoscia do czwartku czyli planowanej wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
jak wczoraj powiedziałam m ze jedna z nas ma juz dziecko przy sobie to mi skwitował , mówiłem Ci ze torba ma juz byc spakowana :) teraz nie znasz dnia ani godziny hehe:). Aliszon mam wrażenie ze bedziesz następna z Nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aliszon to na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Dziewczyny, szczerze to też mam takie wrażenie że za chwilę już będę na porodówce. Biorąc pod uwagę wszystkie symptomy i objawy jest to bardzo prawdopodobne. Dlatego ciesze sie ze już wszystko mam spakowane i gotowe. Dzis jade po kołyske i laktator . W razie czego gdyby mnie złapało to mąż będzie musiał tylko odebrać wózek i złożyć w domu kołyskę co i tak go nie ominie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losie!! jeden dzień nie zaglądam a tu juz porody;p;p;p GRATULUJE!;) dziewczyny radze nie słuchac opowiadań co dobre a co nie tylko zdobyc konkretna wiedze... pisze to odnośnie lisci malin. pierdoły gadaja ze przyspiesza poród!!!! WZMACNIA MIESNIE MACICY co powoduje ze jak juz sie zacznie akcja porodowa skurcze bedą bardziej efektywne! a po porodzie przyspiesza obkurczanie macicy... czyli usprawnia poród a nie przyspiesza go... to chyba jakies pierdoły ze zwykła herbatka miałaby zaczac poród-- pomyslcie- na porodówkach dawali by herbatki zamiast oksytocyny-tańsza;p odnośnie koszul do szpitala- ja biore jedne spodnie dresowe ciążowe i koszulke do tego co łatwo cycka bedzie wyciagnąc;p zobacze w praniu w czym mi bedzie wygodniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Jaki laktator kupujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Medela swing oczywiście. Miałam z córą ( wtedy niestety pożyczony ) i to najlepszy laktator pod słońcem przynajmniej dla mnie. wiem ze będę z niego korzystać więc nie szkoda mi tych pięniędzy chociaż kosztuje jak za złoto. Na początku chciałam kupić ręczny z aventu albo z medeli tez właśnie ale mąż stwierdził że jak mam się meczyć recznie ściągać to mleko to bez sensu, a że mam zamiar karmić conajmniej z 9 mscy to na pewno przez ten czas go mocno wykorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Ja właśnie w sklepie porównywałam , ale odrazu wiedziałam ze elektryczny bede kupowała i pani mi pokazała madele i z canpola. Różnica w cenie diametralna a siła ssania taka sama , zdecydowałam sie na tańszy mam nadzieje ze sie sprawdzi. Opinie tez ma spoko, ale przyznaje pojechałam po madele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Ja tam kupuję to co mam sprawdzone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Dziewczyny nie polecam spodni, pidżam do szpitala, przynajmniej przy porodzie sn. Rana ma być wietrzona, w dodatku przy każdej wizycie pokazujecie krocze. Jeśli będziecie nacięte, jak ja to, rozebranie spodni w pierwsze dni będzie trudne. Rodziłam w Oświęcimiu, bo stąd jestem, szczegółów Wam oszczędzę, ale zawsze mogę coś poradzić, bo jestem na świeżo w temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzo pru
Kathana czyli bardzo bolało? Jejku stres się zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Kathana gratuluje z całego serduszka. Super ze wszystko dobrze. Az jestem wzruszona. Wlasnie wracamy z komunii, nareszcie sie troszkę poloze. Wiecie co tak mysle o mamusi ktosia ona cos dlugo nie pisze moze tez juz jest po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Ja nie czuje w ogóle zeby sie cos zbliżało , ruchy sa raz intensywniejsze raz słabsze, skurcze miałam tyko raz 3 razy pod rząd , a poza tym to siedzi sobie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kathana jak dla mnie nie musisz oszczedzac szczegółów;) juz takie historie słyszałam ze chyba nic mnie nie zdziwi;p napisz cos wiecej? kiedy sie zaczęło? jak? jak długo? oczywiscie jak chcesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Kathana gratulacje :) wracaj do sil ;) Jak dla mnie tez nie trzeba oszczędzacz szczegółów. Moja koleżanka mi własnie opowiadała swój poród sprzed 2 tyg ...no to rzeczywiście ciekawie nie miała. Ja mam laktator manualny, słyszałam , ze elektryczne za mocne mają ssanie i później sutki cale pokaleczone są. Każdy wybiera według własnego uznania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera33
Kathana a ja sie zastanawiam czy w chrzanowie nie rodzic ponoc super cesarki robia. Napisz co u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kathana gratulacje!!! Każda z nas chciałaby być już na Twoim miejscu ( przynajmniej ja tak) :) Powiem Wam dziewczyny, też coś czuję, że godzina zero się zbliża. Strasznie zaczynają mnie boleć krzyże, nogi coraz bardziej puchną, a o spacerach już nie ma mowy. Wyszłam dziś tylko na ogród i już miałam dosyć. Brzuch mi zaczął twardnieć i pasowałoby nosić ze sobą nocnik. Czuję już tak straszny nacisk na pęcherz i dół brzucha. A z drugiej strony zaraz pod piersiami czuję wypinanie (chyba tyłka) i kopniaki z prawej strony po żebrach. Jutro mam wizytę rano. Zdam Wam relację co u mojego maluszka i na kiedy mamy skierowanie do szpitala. Miłej, przespanej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Anett medela swing ma dwustopniowy poziom ssania i nie znam kogoś, kto narzekałby na ten laktator i mówił że ma poranione sutki. Ja używałam go ok roku i na prawde nie raz mi życie uratował. Manualnym w życiu nie naściągałabym tyle mleka co nim. No ale cóż, jestem dziś 440zł lżejsza na samym laktatorze. Mam już w domu kołyske i już jestem spokojniejsza. Jeszcze wózek i już będzie komplet akcesoriów dla Kornelka. Ja jestem taka że wole sama wszystkiego dopilnować i przygotować. Wtedy jestem wyluzowana. Tak jakby to sam mąż miał szykować i kupować to ja zaraz bym się stresowała. Taka zocha samocha ze mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Właśnie czyżby mamusia ktosia tez już była po? Lv robiłaś ostatnio transaminazy? Jak Twoja cholestaza? Aniołkowa ja już od kilku dni mam wrażenie że to już za chwilę. Chociaż mógłby mały jeszcze do końca msca posiedzieć. Wczoraj siostra wywróżyła mi date porodu na 27 maja, zobaczymy czy się sprawdzi. U jedej siostry trafiła z data więc może i u mnie trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia2023
Dziewczyny mnie strasznie rwie w pochwie.w nocy jest tragedia.bardzo czesto chodze siusiu.doslownie co chwilke mi sie chce siusiu. Przy kaszlu lub przy smiechu mam problem z nietrzymaniem moczu,podobno to normalne.wizyte mam za tydzien w,poniedzialek ibede miala robiony wymaz na gbs. Poprzedni porod byl 5 dni po terminie.z tym ze w dniu spodziewanego terminu porodu musialam byc w szpitalU,lekarka mnie skierowala.i to bylo wlasnie najgorsze.teraz bede w domu siedziec i jechac juz jak bedzie bardzo blisko,porodu.dziewczyny zastanawiam sie z tymi liscmi malin,od kiedy zaczac pic?w sobote skonczylam 34 tydzien.mala,w,brzuszku sie wypycha,wierci.strasznie stopy mi puchna,biore cyclo 3 fort i pije pokrzywe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Obowiązkowo dajcie znać, jak tam po wizytach. Ja mam jutro. cos czuje, ze chyba ja bede nastepna. Naprawde. Wczoraj wieczorem juz chcialam jechac do szpitala. Brzuch taki twardy, maly szalal jak nigdy. Ale polozylam sie i zasnęłam i teraz wszystko ok. Śluzu mam mega duzo. Juz chodzić nie moge , siedzieć nie moge, leżenie tez ciężkie. Brzuch opadl i to widocznie. Juz czekam na moja godzinę. Termin na 1 czerwca a ja czuje, ze to Lada dzien. Co do laktatora to mam manualny . Nie wiadomo, czy w ogóle mi sie przyda. Trzymajcie sie kochane czekam na relacje z wizyt bo dzis z tego co pamiętam kilka z Was ma. Jestem ciekawa ile waza Wasze Skarby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Aby patrzeć jak jedna po drugiej będziemy po wszystkim :) Chociaż u mnie na razie spokój, bóle miednicy i kości łonowej okropne, spacery już nie za bardzo i baaaardzo nisko czuje dziecko ale poza tym bez większych zmian. Skurcze może częstsze niż wcześniej. Za tydzień mamy komunię a 22 i 23 maj jeszcze gram dwie imprezy. Wczoraj pokupowałam trochę kosmetyków dla dzidziusia, dywanik i zasłonki do pokoju i mam już praktycznie wszystko. Dziewczyny powiedzcie mi jakiego proszku i płynu używacie do prania dziecięcych rzeczy i jak to jest z tym na których piszę że prać ręcznie lub w 30 stopniach, przecież takie pranie nie zabije zarazków i nie wypłucze do końca chemii.. a z drugiej strony temperatura może zniszczyć strukturę pościeli czy kocyka albo wybarwić ubranka... Jak to prałyście? Zgodnie z metkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Aleksandra termin na 1 czerwca to juz tuż tuż. Stresujesz sie? Dziewczyny te terminy co podajecie co wyliczają od ostatniej mies to 40 tydzien tak? Czyli jak ja urodziłam poprzednio na początku 39 tygodnia to moge sie spodziewać terminu wcześniejszego tak? Bo ja wg kalkulatorów mam na 15-19 czerwca ale to jest 40 tydzien ? Tak sie chciałam upewnić. Ja juz szykuje wyprawkę. Muszę miec all gotowe w tym tyg. Juz mam smoczki butelki itd ciuchy poorane, mam na ciepło i na zimno czyli jak bedzie tak jak dzis to tez ok a jest 11 stopni. Ale bedzie upał w końcu to czerwiec. Doradźcie mi koszule do karmienia do szpitala oglądam te na Allegro i nie moge sie zdecydować. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja używam dzidziusia ale wlasnie wrzuciłam pościel do pralki na 40 stopni i tu masz racje ze nie wiem co bym wyciągnęła jak bym zagotowała w 60 stopniach. Ale śpiochy kaftaniki w 60. A bierzecie do szpitala rzeczy na ciepło? Czyli na 30 stopni jakieś krótkie rękawy? Czy tez sie długie ale cienkie ubiera zeby zabezpieczyc delikatna skore? Aliszon ale po co Ci ten odciągacz do pokarmu? Ja karmiłam pol roku i w sumie z ręka na sercu potrzebny był by mi z 3 razy bo wogole nie odciagalam mleka.!Jakbyś czasem chciała dziecko z kimś zostawić czy o co chodzi? Czy polecałabys mi Ten b drogi laktator jak poprzednio ledwo co 30 ml odciagalam po godzinie harówy i to ręcznie moze nie miałam zbyt duzo pokarmu Dziecko sie moje najadalo i przybierało na wadze to sie tym nie stresowałam. Dzieki za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tak jak rockowa, bole bioder, pachwin, w kregoslupie coś mi ciągle strzela :P ale nie czuje, żeby to miało być juz. Ja pralam wszystko w 50 - 55 stopniach, nie patrzyłam nawet na metki. Wera te terminy to 40tyg od ostatniej miesiączki (przynajmniej u mnie). Ale lekarze mówią, ze od tej daty może być odchylenie 2 tygodnie w przód albo w tył. Także różnie się może zdążyć. Wczoraj była u nas znajoma z 2miesiecznym dzieckiem. Jaka ona spokojniutka- nic tylko jadła i spala. Też bym chciała takie grzeczne dziecko :) Kathana nie oszCzedzaj nam szczegółów - przynajmniej będziemy wiedzieć ma co się przygotować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Wera ja manualnym tez odciagałam po 20-30ml z jedej piersi i właśnie wtedy koleżanka użyczyła mi swinga to po kilku dniach z jedej piersi było 150ml. Mi ten laktator kilka razy uratował laktacje po prostu. W 2 mscu zycia małej jak miałam kryzys laktacyjny, w 8 mscu jak mialam ostre zapalenie ukladu moczowego i musialam przyjmowac antybiotyk przy ktorym nie mozna karmic. Gdybym nie miala tego odciagacza, pewnie wtedy przestalabym karmic bo nie mialabym czym. A tak karmilam 13 pełnych miesiecy. Jednak jezeli tak jak Lv porównywała swinga z canpolem i sa podobne to nie ma sensu przeplacac. Ja nie bardzo chciałam na poczatku tyle kasy na niego wydawac, ale jesli mąz sie uparł to co ja sie bede przekomarzac z nim:) Ja dziś piore fotelik, chyba recznie bo sie boje ze go zmechace za bardzo w pralce. Mania moja córcia też taka była, jadła spała i się bawiła. Do pół roku póki nie zaczęła się trochę czołgać to my nie wiedzielismy ze mamy dziecko w domu, taka grzeczna była:) Zobaczymy jak będzie teraz z Kornelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×