Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Ja mam termin na 15.06 ale jesli nie zmieni ułożenia to bede miała cc w ostatni piątek maja ... A jak zmieni no to bede czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Witam kochane, ja początkowo miałam na 26.06 ale już od kilku miesięcy utrzymuje się 20.06 :) Po wizycie wszystko super. Szyjka zaczyna się skracać i mięknąć ale w odpowiednim tempie, dzidziuś waży już 1930, zapowiada się kawał chłopaka :D Poza tym wszystko ok, zalecił mi czopki na hemoroidy bo nie daja mi spokoju, żelazo już odstawiamy bo wyniki się poprawiły (i tak jestem przekonana że dzięki burakom i pietruszce bo tabletki brałam jak mi się przypomniało). Mi do wyprawki brakuje ubranek sporo ale tak jak juz pisałam czekam na paczkę z Anglii od bratowej. Wczoraj urodziła moja szwagierka ale straszna panikara i histeryczka z niej, urodziła w 40 tyg drugie dziecko, ze znieczuleniem i zaczął jej mąż opowiadać jak strasznie ją bolało ale ja odwróciła się na pięcie bo i tak zdążył mnie przestraszyć. Rodziła raptem 4 godziny a tragedie z tego taką zrobili że nie wiem co....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Hej dziewczyny u mnie dziś ciężko chciałam pójść na targ i kupić firanki do naszego wspólnego pokoju ale w połowie drogi zwróciłam bo tak się słabo poczułam a mam tam pół km. Ledwo doszłam do domu oblaly mnie poty i było mi tak duszno jakby było 30 stopni a jest połowę mniej. Czy Wy też macie napady gorąca bo zaczynam się bać? :( Mój termin to 16 czerwiec ale z ost usg wychodzi na 13 czerwca :-) chociaż coś czuje po kościach ze to będzie początek czerwca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Dziewczyny, wczoraj oglądałam dzien dobry tvn i tam jakas Zosia slotala czy swiotala nie wiem jak jej tam jakas modelka czy projektantka stworzyla ubrania dla kobiet w ciazy. Bo sama jest w blogoslawionym stanie... I jest w 7 miesiącu i ma na plusie 2kg!!!! Bo niby schudla na poczatku 6kg ... Takiej to pozazdrościć bo ja mam na plusie prawie 15kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Ja tez mam czasami takie uderzenia goraca. Ale mogę normalnie funkcjonować. Nic więcej sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anett304
Hej dziewczyny ;) Ja mam termin na 11.06 , ale nie wiem jak to sie potoczy bo 18 maja mam wizyte z lekarzem a tutaj sie to nie zdarza , dla przypomnienia mieszkam w UK, stwierdzili, ze jestem bardzo drobna i dlatego, ale wydaje mi sie , ze moga zaproponowac mi cc. Moja kolezanka urodzila w piatek (w swoje urodziny !) piekna coreczke :) mowila, ze porod to jakas tragedia ,horror itp. stracila b. duzo krwi...ale jakos mnie to nie przeraza...nie boje sie, wiem , ze u mnie bedzie szybko i nie bedzie az tak zle, mam takie przeczucie :) oby sie sprawdzilo ;) a ja nie mam zadnej torby spakowanej , w maju sie zabieram za to,po weekendzie majowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie zaczęłam pakować , przestraszylyscie mnie :P ale widzę ze na raz jej nie spakuje i bedzie wymagało to jeszcze modyfikacji :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demar ja nie miałam żadnych uderzeń ciepła. Śni razu mi sie nie zdarzyło abym cos takiego czuła. Moze to problem z ciśnieniem, kontrolujesz to na własna rękę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleksandra ja tez miałam te globulki, nic mnie nie piekło po włożeniu... wczesniej gin dawała mi 2 inne rodzaje i były do d... piekło, swedziało i nic nie pomagało i wtedy powiedziała ze jak tak sie dzieje to mam od razu odstawic bo nie powinno byc takich odczuc.. a przy tym mic costam;p nic nie czułam:) i sdzybko mi pomógł:) od razu. ja miałam termin na 6.06 ale z usg mi sie przesuneło o tydzień;p wiec wyszedł maj... czyli tak jakbym była teraz w 36tc. szok!! tak mi to zleciało! pamietam jak w 10tc jeszcze sie zastanawiałam jak to bedzie w 34tc;p a tu juz zaraz koniec;p ja sie jakos nie nastawiam na poród , ani dobrze ani źle... obejrzałam wszystkie programy o porodach, cesarkach, porodach z zaskoczenia, wiec wiem że można sie wszystkiego spodziewac... jedno czego sie boje to to że ból przysłani mi racjonalne myślenie i nie bede w stanie słuchac położnych ani z nimi współpracowac. ale i tak wszystko wyjdzie w praniu a założe sie ze każda kobieta która rodziła potwierdzi ze inaczej wyobrażała sobie swój poród. ja nie wiem. nie mam porównania. nogi mam jak balerony! nawet czuje jak pulsują jak wyjde na balkon... chyba zaraz je wsadze w miske z zimna woda;p dzisiaj taka duchota w lubelskim ze ledwo zyje! dziewczyny cieszmy sie że nie musimy całe lato chodzic z brzuchami!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Ladyvader ciśnienie mam książkowe :) prawdopodobnie to od spadku żelaza tak mi powiedział lekarz wiec poprostu chyba musze więcej go jeść:) a może to właśnie też przez to ze jest mega duszno nie ma czym oddychać :( mnie też przestraszyłyscie i ruszylam z pakowaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
rockowa mamunia, mogę zrozumieć, że nie lubisz swojej bratowej, jest histeryczką etc (mam podobną) ale krew mnie zalewa jak czytam opinie o porodzie kogoś kto nigdy nie rodził. 4h bóli czasem są gorsze niż poród 12godzinny (latwiej się np. pęka). jak już urodzisz, a zyczę lekkiego porodu, to pogadamy. każda konieta ma inny próg bólu. jak słyszę, że są dziewczyny, które rodziły np. na stojąco to nie wiem skąd miały tyle sił. ja przy pierwszym porodzie nie miałam na końcu siły żeby oczu otworzyć w trakcie. tak więc Twój komentarz trochę za wczesny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
Ja pamietam rodziłam zaledwie 20 min ale pamietam ze płakałam z bolu bo ciezko bylo wytrzymać bo zarówno mialam bole krzyżowe z brzusznymi wiec niby krotko jednak bol intensywny... Dziewczyny tez macie czeste bole glowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Mój komentarz wynika stąd że dziewczyna całą ciąże wymyślała sobie różne przypadłości, wiecznie coś jej dolegało chociaż lekarz i jej mąż wiedzieli że nie ma ku temu powodów bo ciąża przebiegała prawidłowo, rozumiem doskonale że ją mogło boleć bardzo ale z drugiej strony wiem jaka jest. I mogła powstrzymać sie przy mnie ze swoimi opowieściami. Ja wiem że nie jest łatwo ale nie potrzebuje dodatkowego nastraszania przez doświadczone otoczenie. Najważniejsze że dobrze się skończyło i obie już czują się dobrze :) U mnie za to spadek formy.. ciśnienie chyba spada a ja zawsze to odczuwam bardzo na sobie.. rozdrażnienie, nerwowość ojjj zmiana pogody się szykuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Mnie za to tak puchną nogi że aż bolą. Czuję jakbym miała po 50kg do każdej przyczepione. Jeju jak mi tak zostanie to się załamie, bo nogi mam tak grube jak jeszcze nigdy w życiu ( a kiedyś miałam spora nadwagę). Pogoda dziś u nas w kratkę i ciśnienie strasznie skacze więc mnie głowa od rana boli. No i przemęczona jestem bo o 3 dziś wstalam, a pozniej jak chciałam zrobić sobie drzemkę to sie nie dało bo sąsiedzi piętro niżej okna wymieniali. Właśnie dostałam wyniki badań, mocz i morfologia ok. No i najważniejsze transaminazy w normie aspat 15, alat 17 więc cholestaza zaleczona. hura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzix22
Cześć dziewczyny:) pisze tutaj 1 raz, szkoda że wcześniej nie znalazłam waszego forum..jestem teraz w 33tc z moim małym chłopczykiem:) swoje już w tej ciąży przeżyłam, w 28 tc pewna pani doktor stwierdziła że mój mały ma hipotrofie bo ważył 1200 gram, zrobiłam mnóstwo badań i były ok. W 32tc mój mały waży 1900 gram więc hipotrofi tu nie ma.:) teraz dalej rośniemy ale wiem że nie należy ufać każdemu lekarzowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyvader
Aliszon cieszę się, że zażegnałaś tą zmorę. ja ostanie wyniki jeszcze miałam podwyższone, ale nadal zażywam ursofallk i essenatiale max. zresztą kazał mi lekarz do samego końca już wspomagać wątrobę, bo z doświadczenia mówił, ze po odstawieniu przed samym porodem albo i w trakcie wątroba znów przestała prawidłowo pracować , i niestety kończyło się ostrą żółtaczką u dziecka, a u matek dalsze leczenie już po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Ja mam termin na 20 czerwca ale sadze ze urodzę tj w poprzedniej ciazy na początku 39 tyg wiec bedzie to 15 czerwca. W przyszl tyg idę po skierowanie na cc ze względu na duża wadę wzroku. Tulipka ja tez nie panikuje z ta torba bo jeszcze mi zostało 1.5 mies, a nawet rzeczy nie mam popranych. W związku z tym nie mam nic a nic przygotowane. Rockowa mamusia moja siostra w 9 mies ciazy spotkała nasza wspólnie koleżankę w sklepie która tyle co urodziła i ta do niej " zobaczysz bedziesz z bolu chodzic po ścianach " moja siostra to olala bo to był jej 1 poród ale potem przyznAla tej koleżance racje ( chociaż siostra rodziła książkowo pare godzin) .Ale ogólnie nie powinno sie straszyć porodem. Jest wiele kobiet ktore przechodzą poród jak b ekstremalna menstruacje i rodzą w błyskawicznym tempie. Tego nam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Mi kiedyś ginekolog powiedziała ze poród b podobny jest do porodu naszych matek. Innymi słowy jak nasze mamy rodziły w ciężkim bólu to my jako córki będziemy rodzic podobnie. W przypadku mojej siostry to sie potwierdziło, a ja sie nie wypowiem bo miałam cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Lv ja tez już do końca na lekach będę. W sumie to nawet i dobrze bo nie wyobrażam sobie znowu się tak drapać i nie spać po nocach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Wera33 to ciekawe, moja mama urodziła nas czwórkę. Najstarszą siostrę rodziła 16 h , mnie 10h a potem braci to już tylko po kilka godzin. Siostra jak rodziła swoją córkę, męczyła się też 16h a i tak skonczyło sie cc, syn dwa lata później też już z cc. A ja rodziłam swoją córę 2,20min. Więc się wyłamałam hehe:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Aska ja na początku ciąży miałam bóle głowy a teraz nic a nic :) tfu tfu żeby nie zapeszyc :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
ja od paru dni codziennie, mierze ciśnienie wskazuje odpowiednie nie puchnę bo juz zaczelam analizować ten stan przedrzucawkowy ale innych objawów nie mam... Tabletek nie chce brać tak wiec mecze sie tym, biore nospe gdy muszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaammmuuuuu
Czy któraś z pań idzie rodzic z elle tens ? U mnie w szpitalu niby położne są przeszklone i maja 1 na stanie ale trzeba tylko mieć swoje elektrody gorzej jeśli ktoś wym samym czasie rodzi i akurat używa dlatego przemyślana to i zamówiłam liczę ze szybko dojdzie bo skraca mi się juz szyjka a do terminu niby jeszcze 7 tygodni ale czuje juz okropne bóle krocza klocie ledwo chodzę wiec zostało mi tylko leżeć. Może któraś z was ma doświadczenie z elektrodaMi. ? Byłam tez pooglądać porodowkę i czas zatrzymał się tam chyba 25 lat temu to co pokazują w tv nawet same łóżka porodowye to prawie średniowiecze wszystko się ręcznie rozkłada takie pufy zgrzyta to strasznie jest drabinka piłki sznurek i podobno prysznic wizualnie nie jet miło i nie panuje intymna atmosfera ale lepiej ze się to zobaczyło szybciej koleżanka rodziła w większym mieście dostała znieczulenie mówiła ze ogromną ulga ale Ne czuła juz kiedy ma przeć dziecku spadło tetno ledwie się udało ale powiedziała ze następnym razem nie skorzysta z znieczulenia i gdyby mogła cofnąć czas to by o nie nie prosiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska179
U mnie w szpitalu również mozna korzystać z tego znieczulenia lecz kolezanka tez miala tak samo ze nie czuła skurczów dlatego rodząc pierwszy raz wytrzymałam wiec tym razem tez musze wytrzymać dla maleństwa ;) wazne by z synkiem bylo wszystko dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asieńka27
maamuuu a ty skąd jestes??? u mnie porodówka jest super!!! fotele takie wielkie, na elektryke, można z nich zrobic lóżko;) wszystko w pastelach, taka kameralna atmosfera:) tyle ze nie daja znieczulenia wiec i tak nie mam sie co zastanawiac czy wezme czy nie;p jedynie co to można wskoczyc do wanny, gaz rozweselający.. co do elektrod to pierwsze słysze...? o co chodzi? możesz dokładnie napisac?? ja tez mam od paru dni taki ból w kroczu-tak jakby zakwasy czy co?z łóżka ciężko mi w nocy wstawac.. jestem tam taka jakby spuchnieta... czuje jakby mi sie krocze przygotowywało do porodu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Ten ból w kroczu odczuwam już gdzies od 1,5 miesiąca.. najgorzej jest wieczorami po całym dniu aktywności i faktycznie wtedy ciężko w nocy wstać z łóżka, w ciągu dnia kiedy dużo pochodzę też zaczyna sie okropny ból, lekarz powiedział że to kość łonowa się rozciąga i boli przygotowując się do porodu, kazał brac leki przeciwbólowe w razie czego, ale ja nie biorę bo to troche mija się z celem bo musiałabym być na tych lekach 24 na dobę, musimy wszystko przetrzymać kobietki dla naszych maleństw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Mnie też ściska w kroczu i czuję że mały jest juz nisko i mi tam główką naciska, właśnie najgorsze jest wstawanie z łóżka. Jak siedzę aż tak nie boli, jak leżę to trochę tylko. U mnie w szpitalu jest gaz i oczywiście można skorzystac z zzo, chociaż ja absolutnie nie zamierzam. Warunki są dobre z tego co wiem. Jak na Warszawę to mówią że nie ma na co narzekać. Opieka podobno cudowna, moje koleżanki tam rodziły i każda mega zachwala. Ja się dopiero przekonam jak to wygląda:) Mam nadzieję tylko że nie złapie mnie nagle i zdołam tam dojechać a mam 20km. Najgorzej byłoby rano jak wszyscy się pchają do wwy do pracy, chyba się załamie jak nie uda mi się dojechac i bede musiała rodzić w szpitalu w moim mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DżoPru
Aliszonn, a w którym szpitalu w Wawie planujesz rodzic? ja też jestem z Wawy i ciągle zastanawiam się nad dwoma - nad Żelazną i nad Instytutem matki i dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Czesc, co do szpitala to u mnie tez warunki super. Sale jednoosobowe z lazienkami:) co jest dla mnie super. Bede sama z maluszkiem , albo nawet wietrzenie krocza tez bez problemu. . Ale za to obsluga ponoć zależy jak sie trafi. Ja niczego nie pragnę tylko takiego ludzkiego podejścia i empatii. A niektóre polozne ponoć takie wredne. Modle sie, zeby jakas mila miala dyzur:) dziewczyny ja od 10 do 13 spalam jak zabita . Sama jestem w szoku. Milego dnia dziewczyny. Jak sie dzis czujecie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
DżoPru ja chcę rodzić na Inflanckiej. Mam tam najbliżej w sumie ( jeszcze praski i bródnowski są w moim zasięgu ale nie słyszałam o nich nic dobrego tj o porodówkach). A na inflanckiej rodziło mnóstwo moich koleżanek i były mega zadowolone. Szykuje się właśnie na wizytę, zobacze jak tam mojemu syneczkowi w brzuszku. Boje się troche o tą szyjkę, mam nadzieję że nie jest z nią tragicznie. Jak wszystko będzie ok, to jutro jade otwierać sezon u mnie na wsi.:) pogoda do kitu chyba będzie, ale i tak chce mi się tam jechać. No i moje starsze dziecko może jak troche wiejskim powietrzem pooddycha to poczuje się już lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×