Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość załamanaola

proszę o poradę komornik zajął mi konto i wynagrodzenie

Polecane posty

Gość gość
Olu: tydzień od dnia zajęcia - mają obowiązek napisać do komornika czy zajęcie bedzie realizowane i w jakich wysokościach. Oczywiście, rozmawiaj grzecznie, ale tak, żeby komornik wiedział, że Ty wiesz, że to wynagrodzenie nie powinno być zajęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaola
Czylivtraktować komornika tak samo jak urzędnika? Potrzebuję to i to ale wiem jakie mam prawa? A czy komornik ma nad sobą jakiegoś zwierzchnika? Bo tam było napisane źe to komornik przysądzie rejonowym warzzawa wola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A mogę się o coś zapytac? Bo widze, że jest tu osoba ktora się zna. Czyli gdy ojciec nie płaci mi alimentów, zajęli mu kolejne konta i jakieś wynagrodzenie to dopiero gdy będzie miał powyżej 11 tysięcy dostanę cokolwiek? x Kwota 11.000 dotyczy tylko rachunku bankowego (nie wynagrodzenia) i nie dotyczy salda na rachunku tylko wysokości wpływów liczonych od dnia zajęcia. Upraszczając: jeśli na rachunek wpływa miesięcznie 1.000 zł to przez 11 miesięcy wszystko zostaje dla posiadacza rachunku. Od 12. miesiąca wszystko idzie do komornika (jest to uproszczenie, bo kwota wolna od zajęcia to kwota wyższa niż 11.000 - około 11.500 zł). Jesli jest kilka rachunków w róznych bankach to 11.000 zł dotyczy wszystkich rachunków łącznie, tylko pytanie czy komornik będzie to kontrolował (bank nie będzie - bo skąd ma wiedzieć, że zajęcia są też w innych bankach i w jakiej wysokości są wpływy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
załamanaola dziś Czylivtraktować komornika tak samo jak urzędnika? Potrzebuję to i to ale wiem jakie mam prawa? A czy komornik ma nad sobą jakiegoś zwierzchnika? Bo tam było napisane źe to komornik przysądzie rejonowym warzzawa wola? x Ma. I to zarówno w radzie komorniczej (ale jest to nadzór administracyjny, w przypadku nadużyc) jak i w sądzie. Sąd czuwa nad prawidłowością przebiegu egzekucji, na działania komornika służy skarga (nie wszystkie, większość działań).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaola
Nie wiem, nie miqłam z tym facetem do czynienia. Teraz znalazłam z kolei taki wpis otym komorniku że facet poszedł do niego w sprawie sadłużenia i powiedział że chce spłacać to komornik zawołał swojego pracownika i tamten przyniósł driki i pomógł wypełnić. Na kokiec wtszło ze ten facet się dogadał i spłaca spokojnie. Jedni piszą tak a inni siak. Może to śmiesznexale dla mnie załatwienie czegokolwiek i podjęcie decyzji to dramat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Dziękuję serdecznie za odpowiedź, to by tłumaczyło dlaczego właśnie wszystko prawie rok czasu już trwa. x Pamiętam jak byłam u komornika i przychodzili dłużnicy to normalnie z nim rozmawiali (jedna babka to az przesadzała z wywnętrznianiem się i pokazywaniem jaka to nie jest cierpiąca), ale straszne kolejki są ogolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jesteś ładna to na pewno się porozumiesz. Najwyżej popracujesz trochę ustami a później wypniesz się i mu nadstawisz. Nie zmydlisz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bankom trzeba spłacać inaczej p*****lna focha zbankrutują i trzeba będzie spłacać ich udziałowców z publicznych pieniedzy, które oczywiście pożyczymy jako państwo. to jest k***a komedia. Ja szczerze mówiąc mam wyj****e na ten cyrk. mogą mnie zamknąć zabrać wszystko. duzo tego nie map*****le ich cwaniaczków tych na samej górze i tych drobnych glonojadów którzy żywią się gównem tych pierwszych. nie mam zamiaru byc częścią tego łańcucha pokarmowego. Krótko mówiąc mogą mnie pocałować w d**e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaola
Trochę to dobie eszystko poukładałam i widz3 że jest o co powalczyć a i jest szansa na ugodę z komornikiem albo wierzycielem. Zastanawiam się tylko jeszcze czy zleceniodawca nie ma obowiązku poinformować mnie oficjalnie że moja wypłata jest zajęta przez komornika ? Wie ktoś to miże? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaola
Nikt nie podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma. O tym powinien poinformować Ciebie komornik. Zleceniodawca odpowiada na pismo o zajęciu komornikowi, ale nie ma obowiązku przekazać Ci tego pisma (ja o takim obowiązku nie słyszałam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaola
Ale od komornika żadnego pisma nie dostałam. Pisałam że może nie mógł znaleźć adresu do mnie bo nie mam meldunku. Zobaczymy co jutro mi powiedzą w firmie. A długu nie chcę ciągnąć za sobą do końca życia, ale jeżeli komornik nie da mi zarobić na spłatę to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za parszywy katolicki kraik. Tfu ohyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie parzyć, długi każą spłacać, jak tak można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*parszywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale jak twoja matka czy ty bralyscie ta pozyczke to chyba jakis adres byl no nie? to pewnie pismo pszyszlo na adres podany przy pozyczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"gość dziś Faktycznie parzyć, długi każą spłacać, jak tak można?" xxx normalnie. tk samo jak mozna kreować pusty pieniądz bez pokrycia w niczym tylko dlatego że jest na niego zapotrzebowanie. z tym, że jeżeli nie ma pokrycia w niczym i wziął się z perspektywy rynkowej znikąd to nie jest pieniądz. jeszcze jakieś pytania? druga sprawa to nazewnictwo. kredyt annuitetowy to zaden kredyt tylko lichwa tyle że postawiona do góry nogami. nie chce mi sie gadać nawet z takimi oszołomami jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ile kosztują fałszywki ale pewnie nie więcej niż 50% nominalnej wartości. tyle mogę im oddać minus inflacja za wprowadzanie do obiegu fałszywego pieniądza czyli jeszcze muszą mi dopłacić zanim dobrowolnie poddadzą się karze. na taką ugode mogę z nimi pójść aha i rekompensata za wprowadzanie w błąd klienta odnosnie oferowanego produktu. dziękuję za uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opcjonalnie ich zony i córki moga mi usługiwac i zaspokajać moje potrzeby o ile sa atrakcyjne. może wtedy im odpuszcze aczkolwiek musiałbym się nimi podzielić z innymi, których robią w c***a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaola
Gdy matka namówiła mnie na wzięcie pożyczki byłam zameldowana u niej. Ale matka później sprzedała to mieszkanie i kupiła inne zupełnie w innej części miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaola
Byłam dzisiaj w kadrach i zajęcie jest na prawke 4500zł. Mówiłam że to jwst mój jedyny dochód, a kadrowa powiedziała że to komornik decyduje czy zajmuje z umowy zlecenia całość czy 50%. Dzwoniłam do kancelarii komornika i pracownik powiedział że muszę napisać wniosek o zajęcie 50% poborów a nie całości i wysłać pocztą albo osobiście donieść. Powiedział też żeby przyjść na rozmowę do kancelarii. Czyli wynika z tego że to komornik może ale nie musi zgodzić się na zajęcie 50proc. wypłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odbieraj po prostu wynagrodzenie w gotowce a z komornikiem musisz sie dogadac co do splat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaola
Podpowie mi ktoś co dalej robić? Bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaola
Nie mogę odebrać wynagrodzenia ani w gotówce ani na konto bo jest w całości zajęte przez komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha i pieniadze nawet te "niby" zablokowane na koncie mozna wyplacic z kasy w gotowce, to dotyczy tej kwoty wolnej od zajecia o ktorej pisali wyzej To z rad praktycznych by nie odcieli Cie od kasy Sie wie co nie co na ten temat,przerabialo sie za mlodu:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz!!! Idz.do pracodawcy i popros o to aby wyplacal Ci w gotowce zarobione pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaola
Ale zajęcie nie jest tylko na koncie. Komornik zajął mi wypłatę u zleceniodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaola
W banku zastosowali się do przepisu o kwocie wolnej od zajęcia bo mam 1 zł z groszami i środki te oznaczone są jako aktywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaola
Proszę, jeżeli ktoś wie co jeszcze mogę zrobić. Może odpisze osoba która mi wczoraj pomagała. Bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaola
Nikt nie pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×