Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wierzycie w Boga? Bo ja przestałam kiedy

Polecane posty

Gość gość
Wierzysz co zawiera pismo święte, czyli wierzysz w zebrane i wyselekcjonowane przez papiestwo historyjki. Co ciekawe niewygodne dla siebie przekazy o niejakim Jezusie, jednym setek, może tysięcy kolesi tamtych czasów uważających się za synów bożych, kościół nie przyswoił. Istnieje multum ewangelii apokryficznych, ale nie, one nie są prawdziwe, jezus nie zabijał rówieśników swoimi mocami, lepiej wyciąć 30 lat jego życia, niech durni ludzie wierzą w to, co my im damy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tzw zło jest doskonale nam wytłumaczone przez naukę. Powody mogą być 2 (istniejące niezależnie lub równocześnie): - Geny skłonne do zachowań aspołecznych. - Negatywne środowisko uczące zachowań aspołecznych. Jak od dziecka ktoś jest bity, poniżany, ośmieszany, jak w domu panują najróżniejsze patologie, to marne szanse aby wyrósł z niego człowiek przestrzegający norm społecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A do 9:46 cóż mogę powiedzieć :) mądrze mówisz. Zgadzam się z Twoją wypowiedzią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
gdybym sam był stwórcą , nie storzyłbym tego swiata w ten sposób .. Oczywiscie , że życie nie byłoby łatwe ludzie musieliby walczyć kazdego dnia .. Ale gdybym był stwórcą życie byłoby o wiele bardziej normalne .. nie byłoby żadnych jaj , .Ktos kto walczy nagle odbieram mu żone , matke , dzieci w trzesieniu ziemi .. Tak by się nie stało .. Albo 5 latkowi serwuje guza mózgu . Wykluczone .. Oczywiscie o pałacach mozesz zapomniec ,.. Chcesz pałąc musisz zapracowac . Inaczej bedziesz mieszkać w gorszych warunkach Wszystkie choroby jak zespół Downa bym zlikwidował , ale ludzie dalej odczuwaliby ból po złamaniu ręki .. czy skaleczeniu.. Katar ,przeziebienie ciągle by istniało Wiec gdybym rozporzadzał tym swiatem , zycie nie byłoby łatwe.. , ale co wazne - byłoby o wiele bardziej normalne A w tej chwili normalne nie jest .. To są jaja .. A ktoś doprowadził do tego , ze to są jaja I to jest jego problem , a nie mój .. Bo ja w niego nie wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:19 a co masz na myśli mówiąc "norm społecznych"? Bo co roku społeczeństwo obniża poprzeczkę i to co nie było dopuszczalne kiedyś dziś jest taką normą. Np. małżeństwa osób tej samej płci w niektórych państwach czy mieszkanie par bez ślubu. Kiedyś nie do pomyślenia dziś będące w ramach norm. ??? A Biblia potępia jedno i drugie ale mówi też że w czasach końca ludzie będą na dobre mówili złe a na złe dobre więc upadek moralny mnie nie dziwi. Upewnia mnie tylko że słowo Boże po raz kolejny sprawdza się niezawodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przekonaliście mnie. Wahałam się ale teraz już nie mam wątpliwości, że Boga nie ma. Dzięki za pomoc w przejrzeniu na oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
Więc tutaj nie chodzi o zadne pałace , tylko o fakt , ze ten na górze doprowadził do tego , ze to przez niego ktoś może czuc sie gorszy i niepotrzebny .. Przez to , ze dał mu daną chorobę , często nieuleczalną , która go paraliżuje na całe życie .. Gdybym stworzył ten swiat , to życie byłoby trudne , ale nikt nie czułby się gorszy .. nie byłoby patologii .. Wasz nowy stwórca ( czyli ja ) nie byłby chujeem bez zasad ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Norm społecznych = prawo. Ja wierzę w prawo, które rozwijało się przez tysiące lat, ty wierzysz w swoje przykazania boże. Na całym świecie, wszystkie kultury tworzyły prawa, które w gruncie rzeczy były do siebie bardzo podobne. Religia przywłaszcza sobie monopol na dobro, ale każdy bardziej ogarnięty człowiek wie, że takie "nie zabijaj" istniało we wszystkich kulturach, tysiące lat przez waszymi przykazaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, wierzysz w boga, który ma obsesje na temat tego, czy to facet czy to kobieta obciąga innemu mężczyźnie. I oczywiście jest chorobliwie zainteresowany tym, czy facet spuszcza się w pochwie (właściwie) czy gdzieś indziej (grzech! morderca! do piekła z nim). Samo to chorobliwe zainteresowanie seksem waszego boga, świadczy o tym, że to zwykły człowiek ;) Ja jestem hetero i nie mam nic do gejów, byleby się z tym tak nie obnosili, bo mnie to brzydzi. W takiej starożytnej Grecji homoseksualizm był normalny i nikt z tego powodu problemów nikomu nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
ponieważ ten na górze stworzył zasady , których ja nie uznaje .. A jeżeli gardze jego swiatem i regułami , które wymyślił , to automatycznie nie jestem katolikiem wyrzekam sie wiary w niego i obojętne mi co się ze mną stanie po śmierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
innymi słowy spieprzył swoje dzieło i musi za to zapłacić ... W ten sposób , ze ja juz katolikiem nie jestem. Ci co wierzą w niego , wierzą w zło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok ok to teraz do tych co nie wierzą w Boga mam pytanie. Jak powstał wszechświat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wierzę w Boga i prawie codziennie się modlę. Wierzę w nauczanie KK i w to co zawarte jest w Biblii. Ludzie oskarżają Boga o wiele rzeczy a powinni siebie oskarżać. Wiele chorób jest wynikiem grzechów które ludzie popełniają nie wszystkie więc niech nikt tu nie wyjeżdża z tym czemu są winne chore dzieci itd. Cierpienie jest też tajemnicą którą w pełni pojmiemy po śmierci. Poza tym mimo cierpień i chorób Bóg pomaga i leczy cały czas nawet w obecnych czasach. Wiele jest mszy z modlitwami o uzdrowienie po których ludzie odzyskiwali zdrowie. Chodziłem na spotkania Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. Czasami ludzie przesyłają nam prośby o modlitwę. Ostatnio wysłała dziewczyna w imieniu kobiety chorej na raka. Po modlitwach nie wiem czy tylko w naszej w wspólnocie okazało się że nie tylko nie ma przerzutów ale rak zniknął. Potwierdzili to lekarze którzy ją badali a to tylko jeden przypadek. Bóg działa nawet teraz tylko ludzie zbyt rzadko proszą go o pomoc o oczekują natychmiastowej pomocy we wszystkim a Bóg tak nie działa. To co nam może wydawać się dobre nie jest dobre z pkt widzenia Boga i dlatego może nie spełnić danej prośby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie stwórca tylko szatan jest bez zasad. A skąd się wziął szatan? Z chciwości? Myślę sobie że z chciejstwa właśnie! Zauważ że człowiek z chciejstwa zaburza równowagę tego świata. A ty próbujesz udowodnić że dobro jest w 90% zbudowane ze zła- przyznaj że to głupie prawda? Dobro to Bóg A zło to szatan- cała filozofia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ktoś tego szatana stworzył .. Dobro , które tworzy zło , dobrem nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najłatwiej oskarzyc Boga , obarczyc go wina i po problemie . Skad wiesz ze to Bóg jest za to odpowiedzialny ?; A gdyby ciebie tak oskazono o rzeczy ktorych nie zrobiłas ? jak bys sie czuła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głupim jest to, że marnuje tu czas dyskutując o wymyślonym przez górskich pasterzy bycie. Nie ma ani boga, ani szatana, tak samo jak nie innych wymyślonych, pozbawionych sensu istnienia bytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szatan był aniołem stworzonym przez Boga , sam z siebie zrobił szatana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale Bóg mógł go unicestwić .. Kto dał mu taką moc ? temu szatanowi .? Ten dobry prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 10:46 po co sie pocisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry, który dał moc złemu do czynienia zła , sam staje sie tym złym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mógł go unicestwic ale w ten sposób masz szanse pokazac swoim życiem komu chcesz słuzyc - szatanowi czy Bogu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy to bóg stworzył wirusa eboli? Tak. Czy to bóg stworzył parafilie, sprawiając by ludzie cierpieli lub ulegli grzechu (pedofile). Czy to bóg jest twórcą łańcuchów pokarmowych? Czy lew aby żyć, musi zabić? Tak. Czy to bóg stworzył pasożytnicze stworzenia, które aby przetrwać, muszą żerować na innych stworzeniach? Tak. Czy to bóg stworzył atmosferę która odpowiada za huragany? Tak. Czy to bóg stworzył ruchy płyt tektonicznych powodujących trzęsienia ziemi? Tak. Można tak dalej i dalej wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bóg dał moc do czynienia zła ? Bog jest miłoscia a ty masz szanse teraz udowodnic czy popierasz miłosc czy zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mogę wyrzec się zarówno szatana jak i Boga ? Jesli zakladam , ze obaj mi nie są po drodze ? MAm do nich duże wątpliwości i ich nie lubie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mógł go unicestwic ale w ten sposób masz szanse pokazac swoim życiem komu chcesz słuzyc xxx Niektórzy nie chcą nikomu służyć. Ja nie jestem własnością moich rodziców. Typowe, religijne myślenie. Służyć, służyć, służyć. Dlatego właśnie religia tak chętnie była akceptowana przez władających, ludzi łatwo było kontrolować, bo ci nic, tylko by służyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:41 jak to kogo to obchodzi? No chyba to kwestia kluczowa na stwierdzenie czy Bóg istnieje. Nic samo z siebie nigdy nie powstało i napewno nie powstanie. Jednak znawcy ewolucji twierdzą, że NIC wybuchło i stworzyło wszystko. No to jest dopiero głupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 10:50 MASZ RACJE TO bóg z małej litery jest za to odpowiedzialny a nie Bóg Stwórca wszystkiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo nasza postawa kiedy go prosimy o pomoc jest pełna wątpliwości czy on nas wysłucha My nie wierzymy i wątpimy a nasze prośby wyglądają tak jak wtedy kiedy szatan testował możliwości Boga-nie pamiętam już dokładnie tej przypowieści-może ktoś z was czytających biblię przytoczy, ale była taka historia. Czy ktoś z Was chciałby żeby wasze dzieci mówił do was w następujący sposób: Mamo jeśli mnie tak kochasz to kup mi posiadłość w Kalifornii wraz z służbą i pięcioma samochodami w garażu! Oczywiście Matka by Wam to kupiła, a jak długo pamiętalibyście że to matka Wam kupiła? Zapewniam Was że któregoś dnia ktoś z Was powiedziałby,,SAM DO TEGO DOSZEDŁEM!" człowiek jest straszny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Logika chrześcijańska: Kobieta porania w 7 miesiącu ciąży. Wniosek: Kobieta jest mordercą. To jej ciało zabiło nienarodzone dziecko. Konsekwencje: Wieczne męczarnie w piekle. Bo szatan nie ma co robić, tylko torturować nieboszczyków. Warto zauważyć jak to sprytnie sobie wymyślono, powołuje się tu nad to czego ludzie sie najbardziej boją, cierpienia fizycznego. Wymyślić mogli to tylko prymitywni ludzie setki lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×