Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wierzycie w Boga? Bo ja przestałam kiedy

Polecane posty

Gość gość
W życiu chodzi też o to żeby być dobrym człowiekiem, nikogo nie skrzywdzić i jeszcze dać jak najwięcej siebie innym Poświęcić się i przyjąć z wdzięcznością wszystko co będzie nam dane. W zamian otrzymujemy dobry kontakt z Bogiem którego o wszystko możemy poprosić i on te prośby spełni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morsacz błękitny
I nie chodzi tu o żadne natchnione rozważania o czystości czy nagości duszy ale o to czy wierzymy , że Jezus - Bóg i człowiek jednej osobie umarł za nasze grzechy i zmartwychwstał ? Interesujące :P Całe życie myślałam, że najważniejsze jest czynić dobro, pomagać innym nawet i robić mnóstwo banalnych rzeczy, które spowodują u kogoś innego uśmiech na twarzy. I dla mnie najważniejsze w życiu jest własnie to, a nie dywagacje na temat pisma świętego, religii, zamrtwychwstania itp. W moim mniemaniu Bóg ma gdzieś to, czy ktoś się modli czy chodzi do kościoła czy daje na tacę albo klęczy w meczecie - ważne jest to, co ma w sercu i jak traktuje drugiego człowieka. Ale ja jakaś niedzisiejsza jestem, chrześcijański Bóg niechybnie zepchnął by mnie do otchłani na wieki wieków na ze bluźnierstwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech ten topik będzie takim małym dowodem na to że szatan już się zmęczył i uciekł szukać uciech gdzieindziej. Dobro zawsze zwycięża!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Całe życie myślałam, że najważniejsze jest czynić dobro, pomagać innym nawet i robić mnóstwo banalnych rzeczy, które spowodują u kogoś innego uśmiech na twarzy. I dla mnie najważniejsze w życiu jest własnie to, a nie dywagacje na temat pisma świętego, religii, zamrtwychwstania itp. W moim mniemaniu Bóg ma gdzieś to, czy ktoś się modli czy chodzi do kościoła czy daje na tacę albo klęczy w meczecie - ważne jest to, co ma w sercu i jak traktuje drugiego człowieka. Ale ja jakaś niedzisiejsza jestem, chrześcijański Bóg niechybnie zepchnął by mnie do otchłani na wieki wieków na ze bluźnierstwa jezyk.gif- - w twoim mniemaniu ważne może być co tylko zechcesz :) a banały w stylu " być dobrym człowiekiem " najczęściej w praktyce ... nie znaczą nic :) do całej reszty nawet sie nie odniosę bo są obliczone tylko na poklask :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z punktu widzenia życia wiecznego , życia z Bogiem odpowiedź na pytanie - czy wierzę w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa ? - jest kluczowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kluczowe jest Allium by rozmawiać z Bogiem i jego słuchać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kluczowe jest Allium by rozmawiać z Bogiem i jego słuchać! xxx Uwaga! WYKRYTO POWAŻNIE PSYCHICZNIE CHOREGO CZŁOWIEKA! Rozmawiać z niewidzialnym, niesłyszalnym, nieistniejącym jegomościem i słuchać jego poleceń? W szpitalach psychiatrycznych mnóstwo takich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość dziś Kluczowe jest Allium by rozmawiać z Bogiem i jego słuchać! " Jeżeli ktoś się tylko modli a jest osobą złą, krzywdzącą innych choćby tylko psychicznie to wiara mu nie pomorze, co z tego że chodzi do Kościoła jak czyni zło, niestety wielu tak myśli że się modli to wystarczy a potrafi innej osobie szpilę wbić i dokuczyć to ile warte są te modlitwy? ile warta spowiedź i chęć poprawy skoro jej nie widać?. Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słabe porównanie z tymi chorobami psychicznymi. Poszukaj statystyk Większość ludzi w cywilizowanych krajach zna i wierzy w Boga Są wykształceni i nie są psychiczni Jesteś na straconej pozycji szatanie i nawet czas który eliminuje nasz kolagen nie jest w stanie tego zmienić! Pogódź się z tym, klęknij na kolana i żałuj za grzechy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat jeżeli chodzi o statystki to istnieje odwrotna korelacja między wiarą a wykształceniem. Ponad 90% więźniów w stanach zjednoczonych deklaruje się jako osoby wierzące. Wśród naukowców to ze świeczką szukać wierzących (ale i tacy się znajdą). Ciekawe jak większość może być niewierząca, skoro od małego dzieciom się wpaja bajeczki o bogu i straszy piekłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sacerdote, Bruce; Glaeser, Edward L. "Education and Religion". Harvard Institute of Economic Research. p. 29. Retrieved 6 January 2012. Źródło badań potwierdzających odwrotną korelacje wiary i wykształcenia (inaczej mówiąc, im człowiek bardziej wykształcony, tym mniej skłonny do wiary).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście mowa o krajach cywilizowanych, gdzie jest jako taka wolność, a indoktrynacja nie ma tak potężnej siły jak ma to miejsce w Izraelu czy krajach Islamskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13;33 zródła prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdeklarowanych ateistów jest jakieś 13 % na świecie -reszta chora psychicznie a tu poniżej tabela chrześcijaństwa w największych krajach Już był temat na kafe kiedyś wałkowany i doszliśmy do wniosku że większość wierzy w Boga a mniejszość jest głupio mądra. http : / / zapodaj. net / a4c4601fef640. png. html spacje usuń -to dla ograniczonych ateistów myślę cenna wskazówka będzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To są pojedyncze źródła, jak poszukasz w anglojęzycznym internecie, to znajdzie się tego więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wow! Tabelka w zapodaj to mega wiarygodne źródło! Taką można w paincie w 5 minut zrobić :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:16 nie potrzebuję szukać żeby wiedzieć że większość wierzy. Wiara to jedyne co daje nam możliwości Brak wiary wyklucza wszystko Nawet ci którzy tutaj pluja jadem w kierunku Boga tak naprawdę w niego wierzą. On jest życiem i prawdą Gdyby nie było w nich ziarna wiary nie byłoby w nich życia . Oni kiedyś się przełamią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukajcie a znajdziecie powiedział! Nie zrobiłam tej tabelki nie mam czasu ani umiejętności. Pracuję i rozmawiam z Bogiem! Wczoraj popełniłam poważny błąd i mogłam mieć poważne nieprzyjemności-pomogła modlitwa ! Spróbuj kiedyś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość wierzy, ale w całkiem co innego. Bóg Chrześcijan, Bóg Muzułmanów, Religie Chińskie czy Indyjskie się zgoła od siebie różnią. Więc kto jest w błędzie? Katolik jest według muzułmanina grzesznikiem i odwrotnie. Mahomet był jak najbardziej 'za' zabijaniem niewiernych, czy uczeniu sobie z nich niewolników. Z kolegi Bóg katolicki nie wpuści do nieba kogoś kto w niego nie wierzy. Azjatyckie religie są dużo bardziej tolerancyjne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siostra Katarzyna
Ja też rozmawiam z Bogiem, codziennie na gadu gadu piszemy ze sobą, na fejsie też mam z nim kontakt. On nadaje mojemu życiu sens. Ops - sms, pewnie od Boga. Muszę lecieć mu odpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg katolicki nie wpuści do nieba kogoś kto w niego nie wierzy totalna bzdura w czasie smierci człowiek dostaje olsnienia wszystko wie i widzi i idzie na sad bozy i jak taki człowiek odrzuca boga to bog nie moze go siło wprowadzic do nieba bo bóg szanuje wole człowieka a kto nie znał boga tego inaczej sądzi według zasług dla bliźniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze cie spotkały takie rzeczy to pozuciłas boga to rozumowaniu twoim tow oswienciumiu i na syberi ludzie terz powinni tracić wiarę kolbę nie powinien odac zycia za Gajowniczka bo i tak stracił rodzinę taki psikus a wierz ze karol Darwin miał tylko wykształcenie teologiczne to Kent E. Hovind i tak ma lepsze wykształcenie niż Darwin zwłaszcza ze dzieli ich 2 wieki postępu technologicznego i naukowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedyś dko koscioła chodziło wiecej ludzie . Teraz puste ławki , najczesciej starsz e kobiety sa na mszach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wierzę w Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno nie wierzę w Boga którego nie widziałam na oczy oraz w to że stworzył świat :) Natomiast wierzę ,że żył Jezus i Maryja która nie była dziewicą będąc w ciąży a zwyczajnie zaszła w nią jak każda Kobieta :) Martwi mnie nasze powinowactwo z Kainem i Ablem oraz resztą dzieciarni Adama i Ewy...bo skoro oni sami byli na ziemi i urodzili swe dzieci ,to wychodzi na to ,że te dzieci popełniły kazirodztwo żeniąc się i spółkując pomiędzy sobą a co za tym idzie .....nie jesteśmy tacy "święci" jak to prawo Boskie od Nas wymaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wierzę, jak właściwie wyobrażają sobie to wszystko wierzący? Że bóg siedzi i robi sobie z nami takiego swojego "Big Brothera"? :D Niektórym da więcej, innym mniej i niby dlaczego... Bóg jest wymyślony przez ludzi dla ludzi, żeby ich trzymać w ryzach i żeby mieli się czego bać. Gdyby nie było kościoła/przykazań, to niektórzy myśleliby, że im wszystko wolno, nie mieliby żadnych zasad moralnych, a tak dzięki kościołowi boją się gniewu boga i postępują moralnie. Tylko i wyłącznie dla trzymania ludzi w ryzach wymyślono wiarę w boga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×