Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wierzycie w Boga? Bo ja przestałam kiedy

Polecane posty

Gość gość
gość dziś dziś Wątpię żeby Bóg był twórcą szatana. Z tego co napisane szatan to upadły anioł który zbuntował się przeciwko Bogu-zatem kiedyś był dobrą i pozytywną istotą. xxxxx Szatan to funkcja. Szatan to oskarżyciel. Bóg też jest szatanem. Lucyfer upadając stał się szatanem, czyli oskarżycielem. Oskarżycielem Boga. Co do samego Boga czy jest dobry i pozytywny. Aby to stwierdzić, to trzeba poczytać Stary Testament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twoje pojęcie skrótów myślowych jest tak ...krótkie ,ze przestało juz dawno zawierać w sobie jakąś myśl :) może zamiast oglądać komiksy książkę jakąś poczytaj?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektórzy z was tutaj są nawiedzeni i przydałby by się egzorcyści. Mówię o tych co piszą że szatan to Bóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I kreskówki i komiksy również były przykładem, ale twój ograniczony umysł i tego nie wyłapał. Gdybyś ty tyle czytała co ja, to pewnie byś przestała wierzyć, że powstałaś z czyjegoś żebra :o 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allium dziś twoje pojęcie skrótów myślowych jest tak ...krótkie ,ze przestało juz dawno zawierać w sobie jakąś myśl usmiech.gif może zamiast oglądać komiksy książkę jakąś poczytaj?smiech.gif xxxxxx Ta osoba powinna przeczytać Stary Testament i ty też. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa żona Adama
Słuchajcie, byliśmy sobie z Adasiem w raju, i fajno się nam żyło. Pewnego dnia na środku naszego raju, Bóg postawił super wyglądające drzewo z super smakowitymi owocami i powiedział, żeby nic z niego nie jeść :( Ja se myślę z Adasiem, ale o co mu chodzi, na kija dawał tu to drzewo jak mamy nic z niego nie skorzystać? I jak raz poszłam się wysikać koło tego drzewa, to usłyszałam jakieś wołanie typu "EWA-TY DURNA SUKO, CHO TU INO JUŻ". Podeszłam w stronę głosu, do tego drzewa, patrzę a tam jaszczurka co gada hehe :DMiałam już wołać Adasia ale myślę sobie - e tam, Adaś pewnie z dinozaurami się zabawia, nie będę mu d**y zawracać. I gada ten jaszczur żeby zeżreć owoc z tego drzewa i obiecuje że taką fazę będę miała, jak nigdy wcześniej. Długo mnie nie nagabywał i sru zerwałam jeden owoc, ugryzłam pobiegłam do Adasia biegusiem i też mu dałam, po chwili faza nas tak ostra złapała, że się skapowaliśmy że na golasa cały czas biegaliśmy :D I Bóg się podk**wił, bo lubił nas chyba na golasa oglądać, więc raj spalił, a nas wygnał w pi**u. I ja się zaczęłam masowo bzykać z Adasiem i rodzić dzieci, okazało się, że każde ma grzech od urodzenia, ale miałam info, że w przyszłości Bóg zejdzie na ziemie pod postacią swojego własnego syna, żeby umrzeć na krzyżu i ten grzech nam wymazać z rejestru (thx Jezusie). Tak to było 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytałam ST :) chciałabym napisać , ze nie raz ale to już bloby nadużycie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to spisał człowiek Człowiek sterowany przez szatana:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Książki szatan pisze filmy szatan robi i wszystko co przyjemne do szatana należy i on w tym parzydła swe maczał więc ALLIUM OPĘTANA ŻEŚ DZIEWUCHO!:D Posłuchaj głosu sumienia zamiast się tak zaczytywać na śmierć!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Niektórzy z was tutaj są nawiedzeni i przydałby by się egzorcyści. Mówię o tych co piszą że szatan to Bóg xxxx To nie nawiedzenie. Szatan to funkcja oskarżyciela. "I stał się szatanem" to jest odnośnie Lucyfera, anioła światła. Istnieją pisma, które mówią, że jest taki diabeł imieniem Szatan, ale nie jest on Lucyferem i jest jednym z 4 innych rządzących. Tylko nie wiadomo na ile te pisma są wiarygodne, bo Biblia, która mówi o funkcji prokuratora jest chyba wiarygodniejsza. Lucyfer stał się oskarżycielem w stosunku do Boga. dlatego się żrą, naszym kosztem:) Z resztą Bóg się zawsze bawił naszym kosztem, co innego Jego Syn, o ile jest Jego synem, a nie istoty jeszcze wyższej :) Egzorcyzmy drogi gościu to działają na osoby bardzo silnie wierzące. Niestety, jestem osoba umiarkowanie wierzącą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzę się wam dobrze zastanowić nad swoim postępowaniem. Bóg jest sędziom sprawiedliwym i mimo że kocha nas wszystkich, grzeszników będzie musiał sprawiedliwie ukarać zsyłając do piekła. Macie wolną wolę, po dał nam ją nasz Ojciec, abyśmy wybierali to co właściwe. Sami na siebie sprowadzacie piekło, lepiej się otrząśnijcie i zacznijcie postępować właściwie, bo może się okazać, że jest za późno na zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy osoba umiarkowanie wierząca to jest coś jak umiarkowanie będąca w ciąży ?:) albo wierzysz albo nie albo jesteś w ciąży albo nie osobną kwestią jest wiedza . i tu można powiedzieć ,ze sie albo wie - więcej / mniej / umiarkowanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allium dziś przeczytałam ST usmiech.gif chciałabym napisać , ze nie raz ale to już bloby nadużyciesmiech.gif xxx Jak widać nieuważnie, bo żadnych wniosków nie wyciągnęłaś. Biedny faraon. Gdyby Bóg nie ZATWARDZIŁ mu serca, to jego pierworodny by żył. To nie faraon był winny tych wszystkich plag. A teraz pomyśl. Przecież takich historii jest dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Lucyfer jest oskarżycielem - NASZYM. ale Jezus przyszedł na swiat żeby nas tłumaczyć i usprawiedliwiać przed Ojcem ,zeby w końcu nas wykupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miedzy czytaniem a czytaniem ze zrozumieniem jest ogromna różnica . I tego własnie protestanci nie pojmują , oni wiele rzeczy nie pojmują . Szkoda mi ich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie Bóg nas pośle do piekła tylko my sami się poślemy! Niby jesteście tacy oczytani a logicznie nie potraficie myśleć? Skoro bóg jest miłością i dobrem nieskończonym i stworzył człowieka na swoje własne podobieństwo a ciało człowieka jest grzeszne i podatne na wpływy szatana to logiczne jest, że, człowiek opuszczając to ciało opuszcza grzech Zatem co czuje człowiek po śmierci? Musi być bezkrytyczny wobec swojego życia na ziemi! Tak więc my poza swoimi ciałami nie potrafimy mając coś na sumieniu ukryć tego i czuć że zasługujemy na nagrodę! Logika logika i jeszcze raz logika LUDZIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro ju tak uważnie czytałaś to pewnie zauważyłaś postępowanie faraona wobec Żydów zanim nastał Mojżesz ? Rzeczywiście - biedny faraon, któż ach któż go zmusił do wydania rozkazu np .--- król egipski (16) te słowa: Jeśli będziecie przy porodach kobiet hebrajskich, to patrzcie na płeć noworodka. Jeśli będzie chłopiec, to winnyście go zabić, a jeśli dziewczynka, to zostawcie ją przy życiu. sama dobroć ten faraon co ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allium dziś czy osoba umiarkowanie wierząca to jest coś jak umiarkowanie będąca w ciąży ?usmiech.gif albo wierzysz albo nie albo jesteś w ciąży albo nie osobną kwestią jest wiedza . i tu można powiedzieć ,ze sie albo wie - więcej / mniej / umiarkowanie smiech.gif xxx Allium, albo ci odp*****la na punkcje wiary i boisz się własnego cienia, bo tam demony siedzą, albo ci nie odp*****la i jesteś świadomym w moim przypadku katolikiem. Egzorcyzmy w formie w jakiej miał na myśli piszący do mnie gość, są praktykowane tylko w KK, a ty jesteś jak tutaj zauważyłam protestantem, więc dyskusja na ten temat z tobą nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopot w tym , że czlowiek " nie składa się " tylko z ciała i nie tylko jego cialo grzeszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak myślicie, po śmierci w niebie też będziemy musieli korzystać z toalety, będziemy musieli jeść, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro dyskusja ze mną nie ma sensu - po cholerę si fatygujesz ?:) daj sobie spokój i nie produkuj się juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam że przypowieśc o Adamie i Ewie ma wymiar symboliczny Chodzi właśnie o to że dusza jest naga i nie może już grzeszyć A ciało to odzienie które jest przepustką dla wpływów szatana. Wy z tego co tu czytam pojmujecie to bardzo prymitywnie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Allium taaaak postępowanie wobec żydów. Ha ha ha, tylko widzisz to wszystko było wcześniej zaplanowane przez Boga. Czytaj uważnie od początku tę księgę. Jak myślisz dlaczego Egipt miał potem swoich bogów? Bo Jahwe się od nich odwrócił. Wybierał sobie z każdego pokolenia jednego syna, a całą resztę olewał. Potem pozwalał tą resztę swoim wybrańcom mordować. Jak dla mnie to koniec dyskusji. Nie przeczytałaś uważnie, nie zrozumiałaś tekstu. By.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myśl , że ty z kolei traktujesz to bardzo asekuracyjnie . - dusza jest naga , nie moze grzeszyć , to grzeszy cialo - czyli nie mam na to wpływu - czyli - jaką mnie stworzyłeś taka mnie masz :D tyle tylko ,ze to bzdura , bzdura tragiczna w skutkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Glupia nie jestem.A lekarze sami oficjalnie nazywaja moje uzdrowienie Cudem xxx To po co cię leczyli? Po co reanimowali? Po co cię do szpitala zabrali? Bóg jest wszechmocny, mógł w mgnieniu oka cię wyleczyć, pstryk i już. Wyleczyli cię lekarze wraz z twoim własnym organizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egipt i przed Jahwe miał swoich Bogów - dlaczego nie pomogli faraonowi ? bo byli falszywi ? Zamist sie podniecać swoją iluzoryczną wiedzą - przeczytaj jeszcze raz - choćby tylko Torę - ale z pomyślunkiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ALLIUM nie traktuje tego asekuracyjnie. Biorę to na logikę. Skoro Bóg jest nieskończoną miłością i dobrem to on wybaczy mi wszystko i zawsze będzie mu zależało żebym przyszła do niego i z nim zamieszkała! Tylko czy ja wyrzeknę się zła i przeproszę za swoje grzechy, czy będę szczerze,świadomie żałowała-czy kiedy umrę to z czystym sumieniem? Czy będąc nagą, będę się wstydziła, czy będę czysta, wolna od grzechu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg dając ci cząstkę siebie - duszę , ktora jest nieśmiertelną - nie odbiera ci wolności wyboru . ale zadecydować musisz - tu i teraz - po śmierci nie bedize to możliwe . Dlatego tak ważne jest ,żebyśmy wykorzystali swoją szansę kiedy mamy jeszcze czas . I nie chodzi tu o żadne natchnione rozważania o czystości czy nagości duszy ale o to czy wierzymy , że Jezus - Bóg i człowiek jednej osobie umarł za nasze grzechy i zmartwychwstał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×