Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marlenka2206

Mamy na marzec 2015r

Polecane posty

Ewelina jak po twoim Usg nic nie piszesz. Wiecie co caly czas mysle o Pangaz nic sie nieodzywa mam nadzieje ze to problem z netem w szpitalu martwie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
no najgorsze, że się nic a nic nie odzywa :( Ja dziś też odwiozłam córkę do szkoły to już poprosiła, żeby na jutro jej dać rękawiczki, szalik i kozaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcowa m
co do bóli kręgosłupa to one pojawiają sie najczęściej w póżniejszej ciąży ale u mnie już w 18 tygodniu niestety lekarz twierdzi żę macica sie rozrasta i naciska na nerw strasznie to boli mam założone na kręgosłup takie plastry które czasem sportowcy noszą, takie kolorowe i to ma pomóc po 5 dniach ide na wyniane tych plastrów, zobaczymy czy pomoże są też masaże dla kobiet w ciąży robi sie je na specjalnym krzesle i ciężarna siedzi tak wiec chyba tez sie na to zdecyduje zobaczymy, na razie musze poprosic lekarza o zgode na masaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
o matko też bym poszła na masaż. Kocham masaże, szczególnie takie mocne! :) nie słyszałam o takich masażach dla ciężarnych ale chyba się zainteresuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Hej kochane, kurcze piszecie, żebym brała ten antybiotyk, a ja nie wzięłam :( bo wczoraj na wieczór już mnie tak nie dusiło. Czuję jakby mi przechodziła ta infekcja... Leży sobie ten lek na półce i już nie wiem...Jakoś po cichu liczę na to, że się wykuruję. Mam jeszcze kaszel, ale już nie taki uporczywy no i gardło boli, ale jest dużo lepiej niż było w weekend. Pangaz ja też się martwię. Napisz coś kochana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Cmanocna nie denerwuj się z tymi ******** obserwuj dziś do wieczora na pewno kopnie :) Ja też kilka dni temu tak miałam, że kompletnie się nie chciał ruszyć, no ale zaczął kopać. Widocznie odpoczywa :) Pewnie ziewa sobie i ma w nosie, że mama się martwi o niego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulubiona ja tam nie wiem to twojandecyzja ale moim zdaniemżle robisz. Gdy by ten antybiotyk nie był konieczny to byś go nie dostała! Może Ci się wydawać,ze przechodzi a potem jeszcze w szpitalu wylądkujesz z kaimiś powikłaniami i dopiero bedziesz miała! Nie chce Cië straszyć ale dziś są takiw choroby,że antybiotyk przy nich to pikuś. Moizm zdaniem dostałaś taki który w ciaży brać można. Jeśli chodzi o bóle to ja mam często krzyżowe. To normalne bo brzuszek rośnie i sródek ciężkości się zmienia i kręgosup wygina. Dlatego te bóle. Ja dziś strasznie głodna jestem ale to nic nowego. Rano śniadanie i to duże jajecznica z dwóch jajek do tego 3 małe kromeczki stostowanego chleba z pomidorem i ogórkiem kiszonym. Do twgo kawa inka z mlekiem. Po h mandarynka. Teraz3 kromeczki chleba z masełkiem i ogórkiem. Tak ogólnie to mam ochote na słodkie bo zjadła bym kokosowe ciasto. Coś takiego jak wkładka do torta. Ptasie melczko też było by mile widziane:-) dziś nigdzie nie jade i specjalnie nic słodkiego nie kupowałam bo ostatnio zbyt wiele tego i coraz bardziej mnie ciągnie. W tym okresie za wiele przytyłam bo 4,5kg w ciazy 2tyg. To zdecydowanie za wiele. Lekarz się nagada. Ostatnio przytyłam 2,5kg to gadał,że troche za dużo a co dopiero teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcowa m
mam te plastry przyklejone i po jednej nocy z nimi jest lekka poprawa, kapałam sie w nich i się nie odkleiły poleguje dzis od rana cały czas w łóżeczku i nic mi sie nie chce to dopiero 16 tc kiedy czułyscie pierwsze ruchy dziecka? To dla mnie na razie temat abstrakcja bo to pierwsza ciąża i na ruchy chyba musze poczekać teraz zaczęło mi sie dłuzyć...żeby juz był ten 20 tydzien! Zrobie wtedy drugie badania prenatalne ale to miesiąc jeszcze albo miesiąc i tydzien...strasznie mi teraz czas wolno leci ani ubranek kupować nie chce dla dziecka na razie ani nic takiego i może przez to się dłuży może jak zaczne kompletowac wyprawke to bedzie lepiej na razie skreślam dni w klendarzu jak dziecko które czeka na wakacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny :)) byłam wczoraj na usg 4d i z dzidziusiem wszystko ok rozwija się proporcjonalnie do daty porodu, wszystko ma na swoim miejscu i mam już pewność, że będzie to dziewczynka. więc będe miała drugą córeczke :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Marcowa m: ja pierwsze ruchy poczułam w 18 tyg. a wcześniej się zamartwiałam. W ogóle to doskonale Cię rozumiem z tym, że wykreślasz dni w kalendarzu. Mi też strasznie się dłuuuuży :) Ewelina to pewnie Ty piszesz o swoim USG - w takim razie cieszymy się, że wszystko w porządeczku :) Marlenka ja wyczytałam w internecie, że antybiotyk na wirusy nie działa tylko na bakterie, a ja mam infekcję wirusową, więc już w ogóle zwątpiłam, że pomoże. Może robię źle, ale jakoś tak mi intuicja podpowiada żeby nie brać... Czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
A jak Wasze brzuchy dziewczyny? Czy obcy ludzie poznają już po Was ciążę? Bo u mnie praktycznie brzuch się powiększył tylko delikatnie, że ja to widzę, ale rodzice się śmieją i znajomi, że nic po mnie ciąży nie widać :) W sumie ja nie czuję żebym przytyła - za 1,5 tyg. mam wizytę więc zobaczymy. Ostatnio byłam 1-2 kg na plusie, nie pamiętam już dokładnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwsze ruchy też poczułam w 18tc to było takie bulgotanie w brzuchu. Od 20tc czuje już kopniaki. Teraz jak położe ręke na brzuchu to czuje jak mała się rusza. Wcześnieja tego nie czułam. Ja już po obiadku leże i odpoczywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam bardzo duzy brzuch jakbm byla w siódmym ms masakra nie da sie nic ukryc kilogramy tez ida do gory a niby na warzywkach jestem.Jesli chodzi o spodnie we wszystkie wcgodze oczywiscie z rozpietym zamkiem znaczy nogi nie przytyly ale biust DD a mialam B i brzuch i buzia pyzata;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
u mnie brzuch jest widoczny ale dla tych tylko co mnie znają :) poza tym teraz w kurtkach się chodzi to tez już tak nie widać. ja przytyłam 3 kg od początku ciąży. ale to był w sumie taki skok, nie bylo przez długi czas nawet grama a w ciągu 2 tygodni czy 3 te 3 kg. Więc też nie wiem czy dobrze :P słodkości się uzewnętrzniają :) W związku z tym dziś ( jak zdążę najpóźniej jutro bo banany czekają :) ciasto bananowe :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
ale powiem Wam ze w pierwszej ciąży wyglądałam w 6 miesiącu jak w 9 : D :D :D:D ciekawe czy teraz tez tak będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Dziewczyny masakra....właśnie się przestraszyłam, bo kichłam, i coś mi poleciało. Tak odrobinkę...to chyba wody były...:( To już drugi raz, tydzień temu też tak miałam, ale uznałam, że mi się coś przewidziało :( Lecę dziś do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmanocna
a może to mocz??? mi się też tak parę razy zdarzyło.... i uznałam wg. tego co przeczytałam, że to mocz bo coś tam się rozluźnia. taka kapeczka - dosłownie kropla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Nie wiem nigdy nie miałam tak żeby nie trzymać moczu, no chyba że faktycznie tak się w ciąży zdarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulubiona to raczej mocz bo w ciazy wszystko jest obluznione a szczegolnie przy kichaniu lub kaszlu itp najgorsze ze to zostaje po ciazy moja znajoma tak ma.Warto cwiczyc miesnie zewnetrzne warg sromowych tak jakby sie wstrzymywalo mocz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po za tym w tym okresie ciazy czesto jest rozregulowana polityka hormonalna i czesto kobiety maja obfite uplawy.Jesli sa przezroczyste lub biale nie ma powodów do obaw a jeśli brazowe lub zielone o nieprzyjemnym zapachu świadczą o infekcji bakteryjnej o którą bardzo latwo w ciąży nawet od nieodpowiednich kosmetyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny nie straszcie.Mam nazieje,ze ja nie bede tego miala. Ja mam już spory brzuszek tzn rano jest mniejszy niż póżniej ale i tak widoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Dzięki dziewczyny, trochę mnie uspokoiłyście. Czyli albo to mocz albo upławy takie wodniste...oby tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście musze dzien w dzień uzywac wkladek bo tak mi leci lekarz powiedzial ze tak może byc w zaleznosci od organizmu kobiety .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Hmm ja noszę wkładki ze względu na to, że stosuję dopochwowo luteinę i ona wypływa. Więc aby nie brudzić bielizny chodzę 24 h we wkładkach. Ale nie zauważyłam żeby miała więcej śluzu, raczej tak normalnie mam. A fajnie by było gdybym miała wilgotniej, wtedy lepiej uprawia się sex ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka2206
Witam wieczorkiem:-) Ja po kolacji leże i wyczekuje ruchów:-) troche kopniaków dostałam więc jest ok:-) Jeśli chodzi o śluz to ja też go mam. Czasem więce a innym razem mniej. Teraz jest ok a tak od 19tc miałam go dużlo chyba taki okres. Ja leże prawie cały dzień a brzuch mnie pobolewa. Albo macica się rozciąga albo to te skórcze. W sumiento nie wiem jak one wyglądają. Na razie nic mi nie twardnieje. Mija kolejny dzień i jesteśmy coraz bliżej wizyty. Oby szybko leciało bo chce już zobacYć córeczke. Ciekawe jak wygląda:-) :-) może teraz wyjdzie mi tonzdjecie 4d:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcowa m
ja tez czasem czuje pobolewanie w brzuchu ale zawsze jestem wtedy bardzo rozdrażniona i poirytowana bo martwie sie że coś się złego dzieje a tak chciałabym aby było wszystko dobrze słyszałam że jest niedaleko u nas w prywatnej klinice ginekologicznej jakis aparat który wykrywa skurcze maciccy i dzwoniłam tam dzis ale mi powiedzeli ze to od 30 tygodnia robią to badanie ale jest ono dostępne po wcześniejszej rezerwacji terminu no i się troche zmartwiłam, że tyle czekania do 30 tygodnia, tak mi sie to dłuży wszystko że szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulubiona123
Hej dziewczyny, chciałabym Wam napisać, że wczoraj poszłam do mojej p. doktor w związku z tym kaszlem i tym co mi wyciekło. I na szczęście to chyba nie wody płodowe, ale tak czy inaczej od dziś idę do szpitala w związku z tym kaszlem i twardniejącym od niego brzuchem. Poza tym nabawiłam się infekcji grzybiczej :/ W szpitalu mają podać mi dożylnie antybiotyk - bo moja p. doktor uważa, że tak jest w ciąży najbezpieczniej, mam też dostawać magnez i takie rozkurczowe leki. Także kochane moje odezwę się pewnie gdzieś dopiero za tydzień, bo w szpitalu nie będę pisać, bo będę bez internetu. Buziaki dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×