Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oj stara modelka bez związku

Pani Anna Przybylska odeszła do wieczności jako chrześcijanka

Polecane posty

Może nie czytałaś tego wiersza, więc tu jest wszystko zawarte, zresztą ciebie ani was wszystkich on i tak nie dotyczy. Sama go napisałam przez niego: Tam gdzie idę nie ma ciebie nie ma nigdy i nie będzie nie znasz dróg jakimi chodzę bo po tobie ja przechodzę słowa te z zagadki wielkiej drzwi żelazne i siermiężne całe lite na zaklęcie kto je zna ten za nie wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna 33 z dziś Piszesz: Cyt: "Stara modelko. Tyle piszesz o sakramentach.A w KK sakrament komunii św.jest inaczej obchodzony jak nakazał PAN Jezus.Bo Pan Jezus powiedzial,żeby jeść chleb i pić wino na pamiątkę Wieczerzy Pańskiej "Albowiem ja przyjąłem od Pana to,co wam przekazałem,że Pan Jezus tej nocy,której był wydany,wziął chleb A podziekowawszy,złamał i rzekł:Bierzcie,jedzcie,to jest ciało moje za wydane,to czyńcie na pamiątkę moją. Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej.To czyńcie ilekroć pić bedziecie,na pamiątkę moją. Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie,śmierć Pańską zwiastujecie,aż przyjdzie" ( I kor.11.23-26 ) I jak to wytlumaczysz? " - tzn. nie bardzo wiem co mam wytłumaczyć? - KK tak właśnie czyni - na każdej Mszy Św. jest Komunia Św. - Ciało J/ezusa pod postacią Hostii - i na wybranych Mszach Św. spożywamy Św. Krew Pana J/ezusa pod postacią Wina - o to Ci chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj, modelko, jak ja Cię rozumiem. Wprawdzie nie odchodziłam nigdy od Ch/rystusa jakoś daleko, w ezoterykę, ale dla mnie piszesz rzeczy oczywiste. Ktoś, kto nigdy nie doświadczył obecności B/oga, nie ma z Nim osobowego kontaktu, zawsze będzie traktował takie świadectwo jak Twoje, jak urojenia wariata. Zadano Ci pytania o Komunię, bo martyna nie jest katoliczką i nie wierzy w obecnosć J/ezusa Eucharystycznego w tabernakulum czy na ołtarzu po Przeistoczeniu. To jest skarb Kościoła Katolickiego. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kuźwa! jak można być tak nawiedzonym - to się powinno leczyć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żenada. Co to w ogóle za tekst ,,kumpluję się z Panem Bogiem". Takiego kumpla znalazła, co ją zabrał i zostawił dzieci same z ojcem, super kumpel. Poza tym jak trwoga, to do Boga. Żenujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Piszesz: Cyt: "... dlatego nie chodzę do kościoła bo KK zmienił sobotę na niedziele" - KK zaprasza do kościoła codziennie usmiech.gif - ale ok... rozumiem Twój tok myślenia - napisz proszę gdzie w Piśmie Św pisze, że należy uczęszczać do kościoła w soboty? " x x x x dekalogu pewnie nie znasz? a zapomniałam że KK zmienił przykazania mimo że ciągle nawiązuje do wyimaginowanej tradycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
droga modelko my wiemy kiedy piszesz pod nickiem "gość" bo ciągle piszesz "/" czyli twoje komentarze pisane na nicku gość chwalące twoje wypowiedzi pod nickiem modelki są po prostu żenujące :O a nawet powiedziała bym że to grzech w końcu kłamiesz :D x tak czy siak powiedziałaś cytuję "nie wierzy w obecnosć J/ezusa Eucharystycznego w tabernakulum czy na ołtarzu po Przeistoczeniu." x pewnie nigdy nie czytałaś biblii i nie wież że Jezus przed takim czymś nas ostrzegł a no właśnie "Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! " do tego jest wspomniane w biblii że Jezus siedzi po prawicy Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehehe...uśmiałam się, bo ja nie znam modelki (autorki) a ukośniki stosuję, bo kafeteria nie przepuszcza świętych wyrazów. (skandaliczna dyskryminacja chrześcijan!) Popieram autorkę, bo to co pisze jest dla mnie codziennością a zdrowie psychiczne mam potwierdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość wczoraj oraz gość z wczoraj Na wszelkie pomówienia i oszczerstwa niech odpowiedzią będzie jedno z 8 B/łogosławieństw: "B/łogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie! Radujcie i weselcie się, albowiem zapłata wasza obfita jest w niebie; tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami." Pozdrawiam serdecznie :) PS: nie krępujcie się - piszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość z wczoraj Piszesz: Cyt.: "Żenada. Co to w ogóle za tekst ,,kumpluję się z Panem B/ogiem". " - chodzi tu o przenośnie :) - chodzi tu o podkreślenie dobrej relacji z Panem B/ogiem "jak z kumplem" :) - nie gorsz się tam, gdzie nie ma zgorszenia 🌻 Cyt: "Takiego kumpla znalazła, co ją zabrał i zostawił dzieci same z ojcem, super kumpel." - owszem - każdy zostawi kiedyś kogoś ukochanego i odejdzie do wieczności - to jest normalne i pewniejsze niż lokata w banku szwajcarskim :) - każdy odejdzie z tego świata - jedni wcześniej - inni później ale taka jest kolej rzeczy - taka jest Wola Pana B/oga 🌻 Cyt: "Poza tym jak trwoga, to do B/oga. Żenujące." - nie żenujące - bardzo mądrze właśnie - bo np. nie podpisała cyrografu z diabłem i nie zaprzedała swojej dus/zy - ale zwróciła się do Stwórcy i Dawcy Życia o pomoc - tym samym się nawracając - i to się warte pochwały i radości a nie potępienia i opluwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
temat do skasowania uszanuj kobieto i Annę Przybylską i Jej Rodzinę! kim Ty jesteś żeby rozwlekać się nad czyimiś intymnymi sprawami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" A oto ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata" Z wami..tzn. gdzie? Po prawicy Ojca? Wy, Świadkowie Jehowy, względnie protestanci, tak po ludzku interpretujecie Pismo Święte, że nawet nie dopuszczacie myśli, że czegoś zwyczajnie nie da się wyjaśnić, a B/óg istnieje ponad czasem i przestrzenią, nie ograniczają Go te wymiary, które ograniczają nas i nasze pojmowanie...Apostoł Paweł pisał: "....kto spożywa Ciało Pańskie i Krew Jego pije niegodnie-wyrok sobie pije". O czym waszym zdaniem to pisał? O "pamiątce"? Rytuale? Pustym obrzędzie? Nie, o Eucharystii właśnie. Jak to wytłumaczycie, szanowni znawcy Biblii? No, chyba że starsi zboru ukrywają przed wami te niewygodne fragmenty Nowego Testamentu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość wczoraj oraz gość z wczoraj Na wszelkie pomówienia i oszczerstwa niech odpowiedzią będzie jedno z 8 B/łogosławieństw: "B/łogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie! Radujcie i weselcie się, albowiem zapłata wasza obfita jest w niebie; tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami." Pozdrawiam serdecznie usmiech.gif PS: nie krępujcie się - piszcie usmiech.gif " x x x gratuluje braku umiejętności czytania ze zrozumieniem :D dziewczyno jeżeli nie odróżniasz jednego od drugiego to mi jest po prostu przykro bo zasłanianie się Jezusem jest po prostu żenujące to samo robiła inkwizycja paliła ludzi bo też się zasłaniali Bogiem tak jak ty zło jest złem zrozum jeżeli mówisz i piszesz wbrew słowom w biblii to ty jesteś KŁAMCĄ a ojcem kłamstwa jest szatan a nie Bóg nawróć się puki masz czas! "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!" czytaj biblie bo szatan cię zwodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"" A oto ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata" Z wami..tzn. gdzie? Po prawicy Ojca? Wy, Świadkowie Jehowy, względnie protestanci, tak po ludzku interpretujecie Pismo Święte, że nawet nie dopuszczacie myśli, że czegoś zwyczajnie nie da się wyjaśnić, a B/óg istnieje ponad czasem i przestrzenią, nie ograniczają Go te wymiary, które ograniczają nas i nasze pojmowanie...Apostoł Paweł pisał: "....kto spożywa Ciało Pańskie i Krew Jego pije niegodnie-wyrok sobie pije". O czym waszym zdaniem to pisał? O "pamiątce"? Rytuale? Pustym obrzędzie? Nie, o Eucharystii właśnie. Jak to wytłumaczycie, szanowni znawcy Biblii? No, chyba że starsi zboru ukrywają przed wami te niewygodne fragmenty Nowego Testamentu... " x x x tak bo każdy kto się z wami nie zgadza jest Jechowym :D masz płytkie myślenie tak no i wyrwane jak zwykle z kontekstu Jezus mówi że jest z nimi bo "Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi" czyli Bóg dał władzę Jezusowi jak wiadomo Jezus posłał ducha św. apostołom co do wieczerzy to samo wyrwane z kontekstu "nie pochwalam was i za to, że schodzicie się razem nie na lepsze, ale ku gorszemu" wieczerza miała za zadanie spajać chrześcijan to nie jest żaden rytuał tylko kolacja która jest na pamiątkę bardziej pasuje do niej słowo uroczystość niż rytuał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do tego pierwsi chrześcijanie nie budowali kościołów tylko spotykali się w swoich domach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie to czemu KK nie chodzenie do kościoła uważa za grzech jak pierwsi chrześcijanie nie mieli kościołów możesz mi to wyjaśnić stara modelko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsi chrześcijanie spotykali się na tzw. "łamaniu chleba" czyli dzisiejszej Mszy Swiętej. Tam dokonywało się Przeistoczenie tak samo jak dziś. Poczytajcie sobie historię Andre Frossarda. Zagorzały ateista, wszedł tylko raz za swoim kolegą katolikiem, z którym się kumplował, mimo że uważał go za nieszkodliwego wariata. Traf chciał, że trwała właśnie adoracja i ten czlowiek spojrzał na monstrancję. To akurat przypadek natychmiastowego, spektakularnego nawrócenia, ale są i takie, które dokonują się na drodze procesu duchowej przemiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Piszesz: Cyt: "no właśnie to czemu KK nie chodzenie do k/ościoła uważa za g/rzech jak pierwsi c/hrześcijanie nie mieli k/ościołów możesz mi to wyjaśnić stara modelko" - pierwsi c/hrześcijanie byli mocno prześladowani i musieli się ukrywać - i niejednokrotnie za w/iarę w J/ezusa byli pozbawiani życia - z czasem dopiero jak ówcześni "władcy" uznali c/hrześcijaństwo wówczas dopiero c/hrześcijanie mogli publicznie wyznawać swoją w/iarę i budować świątynie chrześcijańskie czyli k/ościoły - i to nie jest tak, że za czasów J/ezusa nie było świątyń - były świątynie żydowskie - synagogi - mówi o tym np. wątek w B/iblii o odnalezieniu 12letniego J/ezusa w świątyni do której Święta Rodzina wybrała się na pieszą pielgrzymkę - mówi o tym sam J/ezus w trakcie pojmania przed ukr/zyżowaniem: Mat. 26:55 55 W tej godzinie rzekł J/ezus do tłumu: Jak na zbójcę wyszliście z mieczami i kijami, aby mnie pochwycić; codziennie siadywałem w świątyni i nauczałem, a nie pojmaliście mnie. 56 Ale to wszystko się stało, aby się wypełniły Pisma prorockie. Wtedy wszyscy uczniowie go opuścili i uciekli. 🌻 cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stara modelko chrześcijanie nie byli prześladowani na całym świecie bo cały świat to nie Rzym i nie porównuj świątyni w Jerozolimie do kościołów bo to jest śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
synagogi to nie świątynie doucz się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Piszesz: Cyt: "no właśnie to czemu KK nie chodzenie do k/ościoła uważa za g/rzech..." - dlatego, że takie jest trzecie przykazanie B/oże: "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił" - niedziela jest dniem odpoczynku od pracy i ofiarowaniem go na Chwałę Stwórcy - uczestnictwo w tym dniu świątecznym we Mszy Św. jest obowiązkiem w/ierzącego w Boga 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość dziś Piszesz: Cyt: "no właśnie to czemu KK nie chodzenie do k/ościoła uważa za g/rzech..." - dlatego, że takie jest trzecie przykazanie B/oże: "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił" - niedziela jest dniem odpoczynku od pracy i ofiarowaniem go na Chwałę Stwórcy - uczestnictwo w tym dniu świątecznym we Mszy Św. jest obowiązkiem w/ierzącego w Boga " x x x dniem odpoczynku w Genesis jest 7dzień w dekalogu jest też wspomniany 7dzień czyli SOBOTA a co do kościoła "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość z dziś Cyt: "synagogi to nie świątynie doucz się" 🌻 Cytuję z wikipedii: "Synagoga, bożnica, bóżnica (z stgr. συναγωγή synagoge - zgromadzenie, miejsce zebrań) – żydowski dom modlitwy. W judaizmie miejsce modlitw i zgromadzeń religijnych, również miejsce zebrań społecznych gminy żydowskiej. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Piszesz: Cyt: "stara modelko chrześcijanie nie byli prześladowani na całym świecie bo cały świat to nie Rzym" - tak się składa, że nie tylko w Rzymie ale na całym świecie i w każdym wieku niestety - i tak jest do dziś - niestety - żadna inna religia nie wycierpiała tyle co c/hrześcijaństwo - dlaczego? - dlatego: Jan 15:18 18 Jeśli świat was nienawidzi, wiedzcie, że mnie wpierw niż was znienawidził. 19 Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi. 20 Wspomnijcie na słowo, które do was powiedziałem. Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą; jeśli słowo moje zachowali i wasze zachowywać będą. 21 A to wszystko uczynią wam dla imienia mego, bo nie znają tego, który mnie posłał. 🌻 Cyt: "...i nie porównuj świątyni w Jerozolimie do k/ościołów bo to jest śmieszne" - a dlaczego nie? skoro tylko czasy się zmieniły ale ich funkcja jest taka sama - w obydwu przypadkach chodzi o miejsce spotkań ludzi w/ierzących w B/oga i m/odlących się do niego - w Starym Testamencie izraelici składali ofiary dziękczynne i przebłagalne ze zwierząt - w Biblii jest szczegółowo to przecież opisane i co do zwierząt i do budowy domu B/ożego :) - Nowy Testament za przyczyną męki i ukr/zyżowania J/ezusa "baranka B/ożego dał nam nową "bezkrwawą" ofiarę - Mszę Św.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość z dziś Cyt: "synagogi to nie świątynie doucz się" kwiatek.gif Cytuję z wikipedii: "Synagoga, bożnica, bóżnica (z stgr. συναγωγή synagoge - zgromadzenie, miejsce zebrań) – żydowski dom modlitwy. W judaizmie miejsce modlitw i zgromadzeń religijnych, również miejsce zebrań społecznych gminy żydowskiej. Pozdrawiam usmiech.gif " x x x "świątynia 1. «budowla przeznaczona na miejsce kultu bóstwa» 2. «miejsce, w którym kultywuje się pewne wartości» 3. «kościół chrześcijański»" pozdrawiam nie znającej definicji świątyni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
modelko czyli twoim zdaniem chrześcijanie są też prześladowani w Polsce :D jesteś śmieszna co do świątyni w Jeruzalem to była ona unikatowa a dlatego bo BÓG kazał ją zbudować świątynia była też alegorycznym obrazem przyszłej świątyni bożej czyli wiernych dlatego świątyni się nie powinno porównywać do kościołów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×