Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oj stara modelka bez związku

Pani Anna Przybylska odeszła do wieczności jako chrześcijanka

Polecane posty

Gość gość
J/ezus na krzyżu Powiedział Swoją Wolę: "Niewiasto, oto syn twój!" "Oto matka twoja!" x x x powiedział to do Jana a czemu bo kobieta w tamtych czasach pozostawiona bez mężczyzny czy to syna czy męża po prostu umierała z głodu "Gdy zbliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego - jedynego syna matki, a ta była wdową."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Cyt: "bo jeżeli jak kk wierzysz że b/óg to trójca to wizerunki J/ezusa są wizerunkami boga (albo jego 1/3)smiech.gif" .o. - tak usmiech.gif" x "figurki i obrazy w KK nie przedstawiają ani żadnego obecgo "bożka" ani samego Stwórcy, którego "ludzkie oko nie widziało"" x x x więc figurki nie przestawiają Boga ale przedstawiają Jezusa który jest bogiem gdzie tu logika czy czytasz to co piszesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki iloraz inteligencji posiada osoba ktora wierzy w Żyda zombie ktory sam jest swoim ojcem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Piszesz: Cyt:"więc figurki nie przestawiają B/oga ale przedstawiają J/ezusa który jest b/ogiem gdzie tu logika czy czytasz to co piszesz smiech.gif" - figurki nie przedstawiają B/oga Ojca - Stwórcy, którego "ludzkie oko nie widziało" - ale przedstawiają Syna Człowieczego - J/ezusa, który jest B/ogiem a chodził po ziemi w ludzkim ciele - czytałaś może Dzienniczki Św. Faustyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"- figurki nie przedstawiają B/oga Ojca - Stwórcy, którego "ludzkie oko nie widziało" - ale przedstawiają Syna Człowieczego - J/ezusa, który jest B/ogiem a chodził po ziemi w ludzkim ciele" x x czyli Jezus i Bóg nie są tym samym bogiem a jednocześnie są bo są trójcą czyli nadal brak logiki x x x co do dzienniczków tak czytałam i z tego wynika że czyściec to tak naprawdę piekło w którym jest istota podająca się za "Maryje" w dodatku tytułowana tytułami pogańskich bogiń czy to przypadek? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. 23 Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. 24 I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". 25 Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. 26 A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać"." x x x wstawiam ten cytat z biblii abyś droga modelko przypadkiem nie powiedziała że "Maryja" poszła z nieba do piekła (czyśćca) tak jak jest to napisane w tych dzienniczkach a żeby pomagać potępionym duszyczką bo ewidentnie jest to sprzeczne z biblią z biblii wynika jednoznacznie że ów istota (bo nie sądzę że to jest Maryja z Nazaretu matka Jezusa ) po prostu tam "mieszka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego też wynika, że nie wazne że dobry czy zły człowiek. źle że bogacz i za to ma cierpieć, ważne że biedak i za to ma mieć nagrodę. socjalizm po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można być bogaczem pod względem materialnym a bardzo ubogim duchowo to chyba o to chodzi w tamtym poście wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz." s Nie wynika. Tu chodzi o bogactwa i biede materialną. Zacytuję Międzynarodówkę: s "Wyklęty, powstań ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód, Myśl nowa blaski promiennymi Powiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym, jutro wszystkim my! s Rządzący światem samowładnie Królowie kopalń, fabryk, hut Tym mocni są, że każdy kradnie Bogactwa, które stwarza lud. W tej bandy kasie ogniotrwałej Stopiony w złoto krwawy pot. Na własność do nas przejdzie cały, Jak należności słusznej zwrot." s To własnie to!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barranek
ale jednak ci tepiacy ich tzw. balwochwalstwo prawoslawia i kk to sa barany (a nie barranki ) - drugie przykazanie wyrazie mowi o stworzeniach pojawiajacych sie na ziemi , w powietrzu i pod woda ...ktorym ludzie oddawali czesc w postaci np. kultu greckich , czy egipskich konkretnych bozkow zwiazaych mitologicznie z jakas tam czynnoscia - Bog wyraznie mowi o tym , ze jest bogiem zazdrosnym i nie toleruje polibostwa i kultu rozych bozkow , ktore panowaly w tym czasie praktyczie w kazdych kulturach - drugie przykazanie praktycznie nakazywalo zaprzestanie czczenia tego co czcili wyznawcy demonow i rozlicznych bozkow , herosow itp. ...takie przykazanie w czasach wielobostwa rzeczywiscie powinno byc na pierwszym albo , drugim miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barranek
jak mnie osobiscie probowali werbowac swiadkowie Jehowy ? - wlasnie tak na podstawie swoich sciag z ich interpretacji slowa ... - skoro Jezus byl bogiem , to dlaczego czcicie wizerunki Boga skoro nie wolno czcic np. krucyfiksu , ikony , obrazu , rzezby - na ktorej pojawia sie Jezus , czyli istota z Trojcy sw. dla Jehowych Jezus jest zwyklym czlowiekiem - kolejnym prorokiem - tam nie ma zadnej Trojcy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"jak mnie osobiscie probowali werbowac swiadkowie Jehowy ? - wlasnie tak na podstawie swoich sciag z ich interpretacji slowa ... - skoro Jezus byl bogiem , to dlaczego czcicie wizerunki Boga skoro nie wolno czcic np. krucyfiksu , ikony , obrazu , rzezby - na ktorej pojawia sie Jezus , czyli istota z Trojcy sw. dla Jehowych Jezus jest zwyklym czlowiekiem - kolejnym prorokiem - tam nie ma zadnej Trojcy !" x x x x ja nie jestem świadkiem Jechowy i też nie wierzę w trójce i nigdy nie wierzyłam nawet jak byłam w KK gdy miałam komunie to znaczy uczyłam się tych pytań na ten egzamin to tam między innymi było o trójca itd. i w pewnym monecie uświadomiłam sobie że to dziwne ale nadal byłam w kk potem była druga i bierzmowanie zajmowałam się czarami to było moje zainteresowanie nie wiedziałam że tym obrażam boga aż diabeł się dorwał do mnie na szczęście Bóg jest większy od niego ale mimo że w Boga wierzyłam było coś takiego a jak go niema itd. modliłam się do niego o wiarę i nagle zna na dzień Bóg zaczął mi wszystko ukazywać zaczęłam inaczej patrzeć na biblie czytać i przede wszystkim rozumieć kiedyś bym jej nawet palcem nie dotknęła spotkałam też Jezusa prawdziwego żywego i wiem że Bóg jest i to w co wierze jest prawdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barranek
Trojca jest wspolistnieiem trzech idei trojosobowego Boga - Slowa - Jezusa - mysli i tworzenia - samego Boga Jahwe - dokonywaia zasiewu tworzenia i mysli - czyli Duch sw. ...to jest dosc teudne do pojecia dla ludzi , ktorzy sa dosc ograniczeni w swojej cielesnej i mocno ograniczoej pozawalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
baranek x x x czyli B óg jest dla ciebie ideą :D x ja wychodzę z założenie że B óg stworzył logikę i według logiki st wo rzył świat(wszechświat) i to co jest poza nim więc sam B óg musi być też logiczny a tró jca nie jest logiczna i tyle w dodatku nauka o tró jcy nie jest bi blijna "A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani b og owie - jest zresztą mnóstwo takich b ogów i pa nów3 - 6 dla nas istnieje tylko jeden B óg, O jciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Je zus Chr ystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy4" oraz "Albowiem jeden jest B óg, jeden też p ośrednik między Bo giem a ludźmi, człowiek2, Chry stus Jez us, 6 który wy dał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie3."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Tyle czasu jestem z wami Filipie a ty mnie jeszcze nie poznałeś? Czyż nie wiecie, że kto Mnie widzi, widzi także i Ojca? Ja i Ojciec jedno jesteśmy" Coś w ten deseń...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 22 I także chwałę8, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś" x x x ludzie mają stanowić jedno z Jezusem i Bogiem tak jak Jezus stanowi jedno z Bogiem czy mam rozumieć że chcesz rozszerzyć trójce do całej populacji ludzkiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież tu wyraźnie mowa o jedności Kościoła! A faktycznie, J/ezus jest w kościele a skoro jest B/ogiem to z całą Trojcą jest we wspólnocie Kościoła, którego jest Głową. Jaki sens miałby Kościół, gdyby B/oga w nim nie było?! " Chrystu/s J/ezus istniejąc w postaci bożej nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z B/ogiem, lecz ogołociwszy samego siebie przyjął postać sługi"... Ech, nie dyskutujmy o bóstwie J/ezusa. Jest bezdyskusyjne: "Na początku było Słowo a Słowo było u B/oga i B/ogiem było Słowo. Ono było na początku i wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało"...Coś w ten deseń, cytuję z pamięci, bo te akurat fragmenty mam w sercu wyryte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ech, nie dyskutujmy o bóstwie J/ezusa. Jest bezdyskusyjne:" x x a co z diabłem "dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata" a co aniołem "Wówczas poznał Manoach, że to był Anioł Pana. 22 Potem rzekł Manoach do żony: «Z całą pewnością pomrzemy, bowiem ujrzeliśmy Boga»5." x x "Ten , który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty2, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach. 4 On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię3. " x x czemu Jezus jest porównywany do aniołów? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał" xxxx x x wiara w Jezusa polega też na tym aby nie tylko ludzie uwierzyli że jest mesjaszem i umarł za nasze grzechy ale też że jest pośrednikiem między nami a naszym Ojcem i że on Bóg go posłał bo Bóg nas kocha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to znaczy pośrednikiem? przecież do Boga można się zwracać bezpośrednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Oto Ja i dzieci moje, które Mi dał Bóg6. 14 Ponieważ zaś dzieci uczestniczą we krwi i ciele, dlatego i On także bez żadnej różnicy stał się ich uczestnikiem, aby przez śmierć pokonać tego, który dzierżył władzę nad śmiercią, to jest diabła7, 15 i aby uwolnić tych wszystkich, którzy całe życie przez bojaźń śmierci podlegli byli niewoli8."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B/oża Opatrzność zawsze zwycięży. O/rędzia Os/trzeżenia sobota, 11 października 2014, godz. 20.30 Moja wielce umiłowana córko, każdy powinien dostrzec Potęgę B/oga we wszystkim, co się w tych czasach dzieje. Potęga Boga jest nieograniczona i żaden człowiek nie może ujarzmić B/oga ani Woli B/ożej. Żaden z Moich wrogów nie może się chełpić, że jest większy od B/oga, bo B/óg może, za jednym tchnieniem, wylać na świat Swoją Sprawiedliwość. B/óg, który jest cierpliwy, bezstronny, sprawiedliwy i pełny bezwarunkowej Miłości do wszystkich Swoich dzieci — włącznie z tymi najbardziej nikczemnymi pośród nich — dokona odwetu za spowodowaną złym wpływem diabła, niegodziwość człowieka. Przeklęci są ci, którzy powstają przeciwko B/ogu w buncie przeciwko Ś/więtemu Słowu. Zostaną oni ukarani w Bosk/im Czasie, po tym jak zostanie im dana każda możliwa szansa, aby odmienić swoje drogi. Ci, którzy czczą zło i bestię, zostaną porażeni piorunem, tak samo jak wtedy, kiedy Lucyfer — porażony jak gromem z jasnego nieba — został wrzucony do piekielnej czeluści. Skoro Moi wrogowie krzywdzą innych, usiłują ich zabić i okaleczyć, aby zdobyć nad słabymi władzę — to ucierpią straszliwą karę. Skoro czciciele diabła dopuszczają się wszelkiego rodzaju ludobójstwa na niewinnych — to będą płonąć w piekle i zostaną powstrzymani właśnie wtedy, kiedy będą przekonani, że odnieśli sukces. B/oża Opatrzność zawsze zwycięży, bo nie ma potężniejszej Mocy niż Moc Tego, Który stworzył wszystko z niczego. Wasz J/ezus .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"B/oża Opatrzność zawsze zwycięży, bo nie ma potężniejszej Mocy niż Moc Tego, Który stworzył wszystko z niczego." x x tak tylko że Bozia stworzyła też nicość więc nie mógł Bóg stworzyć z niczego tylko wszystko z siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego nic nie widać kafe się popsuło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość z dziś Piszesz: Cyt:"tak tylko że Bozia stworzyła też nicość więc nie mógł Bóg stworzyć z niczego tylko wszystko z siebie :D " - hmm... jakby się tak na tym zastanowić to coś w tym jest :) - B/óg Stwórca Stworzył wszystko "z niczego" w sensie, że nie Potrzebował materii i narzędzi jak My ludzie - w sensie "z niczego" - "z prochu powstałeś i w proch się obrócisz" - Bóg Stworzył nas z "Siebie" z Miłości :) - bardzo mądra myśl gość :) Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B/óg Ojciec: Ląd zostanie oczyszczony, tak samo jak Moje dzieci zostaną oczyszczone z wszelkich nieprawości. Or/ędzia Os/trzeżenia niedziela, 12 października 2014, godz. 18.40 Moja najdroższa córko, nadejdzie wiele zmian, jako że przybliża się czas Powtórnego Przyjścia Mojego Umiłowanego Syna, J/ezusa C/hrystusa. Nie lękajcie się, Moje dzieci, bo te rzeczy muszą się wydarzyć, aby Moje dzieci zostały oczyszczone, tak aby mogły się radować, kiedy ów Dzień nadejdzie i rozpocznie się świat bez końca. Moje Obietnice zawsze się wypełniają i zawsze wszystko dobrze się kończy. Pragnę, abyście błagali o M/iłosierdzie dla każdej dus/zy żyjącej na świecie, tak aby ludzka rasa, w Moich Oczach, zjednoczyła się w jedno. Wkrótce nienawiść, zło i niesprawiedliwości tego świata spotka nagły koniec, a światło Mojego Królestwa zajaśnieje nad wami. Gdy Nowy Raj odsłoni całą swoją wspaniałość, wówczas zapanuje pokój, a miłość wypełni ziemię. Moja Sprawiedliwość wykorzeni wszelkie zło, a ci, którzy — pomimo Mojej Interwencji — będą trzymali się diabła, zostaną przegnani. Wtedy nie będą już wylewane łzy i ostatnia część Mojego P/rzymierza zostanie sfinalizowana. Powstańcie, Moje dzieci, wznieście wasze serca w nadziei i zaufaniu. Zainterweniuję na wiele sposobów, aby nie dopuścić, żeby zniszczyły was niecne postępki, oszukańcze zdrady i herezja. Mój Czas nastał i Moi wrogowie zostaną powaleni, gdyż Ja walczę o to, aby nadać wszystkiemu właściwy porządek, tak aby wszyscy byli przygotowani. Ląd zostanie oczyszczony, tak samo jak Moje dzieci zostaną oczyszczone z wszelkich nieprawości, a Ja podniosę cichych i pokornych oraz tych o czułych sercach, aby zajęli swoje miejsca w Nowym N/iebie i w Nowej Ziemi. Nigdy nie traćcie nadziei, bo wszelka Moc należy do Mnie. Przyjdźcie do Mnie, Moi maleńcy, i znajdźcie pocieszenie w bezwarunkowej Miłości, jaką was obdarzam. Zaufajcie Mi, a cała chwała będzie należeć do was. Wasz umiłowany Ojciec B/óg Najwyższy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matka Zb/awienia: Moja rola — jako Matki B/ożych dzieci — jest podważana O/rędzia Os/trzeżenia poniedziałek, 27 października 2014, godz. 16.20 Moje dziecko, jest ważne, aby pamiętać o odmawianiu mojego Najś/więtszego R/óżańca w każdym dniu — po to, aby chronić tę misję oraz inne misje, usankcjonowane w świecie przez Mojego Odwiecznego Ojca. C/hrześcijanom, którzy podtrzymują Wiarę, będzie w tych czasach bardzo trudno nadal wyrażać swoje oddanie wobec mnie, Niep/okalanej Maryi Dziewicy, Matki B/ożej. Moja rola — jako Matki B/ożych dzieci — jest podważana i odrzucana, i to w szczególności przez pewne k/atolickie ugrupowania, które nie pochodzą od mojego Syna. Członkowie takich grup stwarzają wrażenie, że są oni czcicielami K/ościoła mojego Syna, ale oni nie praktykują tego, czego On nauczał. Prześladują oni tych, którzy podtrzymują Prawdę i podejmują nadzwyczajne kroki, aby — jako nonsens — odrzucić każdy rodzaj objawień prywatnych, przekazanych ludzkości od czasu Śmierci Mojego Syna na K/rzyżu. Gdyby nie objawienia prywatne, przekazane światu przeze mnie, Matkę B/ożą — jako wysłannika C/hrystusa — wielu nigdy by się nie n/awróciło na Prawdę. Wręcz przeciwnie, wielu nadal by chodziło w ciemności, odrzucałoby Istnienie B/oga i unikałoby m/odlitwy — tych drzwi, które, gdy raz otworzone, oświecają dus/zę. Moja rola jako Matki B/ożej jest w świecie atakowana z powodu mocy, która została mi udzielona, aby zniszczyć podłego przeciwnika. Zmiażdżę głowę węża — jak przepowiedziane — lecz ci, którzy okazują mi cześć, będą pogardzani i wyśmiewani przez oszustów, którzy ośmielają się samych siebie uznawać za ekspertów w nauczaniu K/ościoła. Mój Syn brzydzi się wszelkiego rodzaju nienawiścią, jaką człowiek okazuje swemu bratu. Wylewa On łzy, jeżeli ktoś twierdzi, że reprezentuje on K/ościół Mojego Syna, a następnie podsyca do nienawiści przeciwko innemu dziecku B/ożemu. Cierpi On ból Swojego Ukr/zyżowania za każdym razem, gdy sługa Jego K/ościoła krzywdzi innego sługę lub powoduje przeraźliwe cierpienia niewinnych. Dzieci, musicie się gorąco m/odlić za K/ościół Mojego Syna, ponieważ wystawiony jest On na największy atak od czasu swojego założenia. Wrogowie mojego Syna mają wiele planów, aby go zniszczyć — a większość z nich wypłynie z jego wnętrza. Weźcie sobie do serca moje ostrzeżenie i ostrzeżenia, które objawiłam światu we Fatimie. Wróg czatuje, a niebawem będzie zupełnie kontrolował K/ościół mojego Syna na ziemi i miliony zostaną wprowadzone w błąd. Kiedy słyszycie o sługach Mojego Syna, pogardzonych i oczernionych za obronę Słowa B/ożego — nie zgadzajcie się na to. Pamiętajcie zawsze, że jedynie miłość pochodzi od B/oga i każda osoba czy organizacja, która zachęca do wydawania wyroku na człowieka — bez względu na to, czego by on nie uczynił — musi zostać poddana lustracji. Nie możesz się podawać za sługę B/ożego, a następnie mówić światu, aby rzucał oszczerstwa na inną osobę. Nigdy nie wolno ci tolerować podsycania do nienawiści w jakiejkolwiek formie. Nigdy nie wolno — w Imię Mojego Syna — do tego zachęcać kogokolwiek, kto ma takie zamiary, bo to nigdy nie może pochodzić od B/oga. Mój R/óżaniec musi być odmawiany tak często, jak to jest tylko możliwe, aby zmiażdżyć zło, które paraliżuje świat w tym obecnym czasie, kiedy wszelkiego rodzaju okrucieństwo jest uznawane za coś sprawiedliwego. Miłość człowieka do swojego bliźniego stała się rzadkością, a m/iłosierdzie wśród c/hrześcijan osłabło. Musicie otworzyć swoje oczy na Prawdę i przypomnieć sobie to, czego Mój Syn was nauczał. Jest to jasne jak światło dnia, bo nauczanie to po to zostało spisane dla świata, aby można je było odnaleźć w N/ajświętszej Biblii. Wasza Umiłowana Matka Matka Zb/awienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteś Super. Szacun. Szczęść Boże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×