Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

rmua , dochody a składki, zus i renta

Polecane posty

Gość gość

Cześć Skończyłam niedawno studia, podczas których pobierałam rentę rodzinną. Wykonywałam także dodatkowe zlecenia w ramach umowy o dzieło (coś a'la tworzenie stron internetowych). Dziś wypełniam druki od pracodawcy w ramach mojej pierwszej umowy o pracę - i tam mam takie oświadczenie do celów obliczania składek emerytalno-rentowych. Mam wpisać moje dochody, stanowiące podstawę naliczenia składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe u poprzedniego pracodawcy.... I tu jestem w kropce. Mam to wypełnić na podstawie zus rmua. Z tego co szukałam, wnioskuję, że kwoty z umów o dzieło w żaden sposób nie mają tu znaczenia. Co z rentą rodzinną? Mieszkam daleko od domu i nie mam tu żadnych papierów z zus. Mam odszukać jakieś decyzje? Czy pisać zera? Prosze o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro nigdy nie pracowałaś na umowę o pracę, to pozostawiasz puste albo wpisujesz 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i renta rodzinna nie wpływa na wysokości składek na ubezpieczebue emerytalno-rentowe? Będę wdzięczna także za jakąś podstawę prawną, bo przyznam, że gubię się nieco sama w gąszczu przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×