Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Riksus

Pragnienie zdrady

Polecane posty

Gość wilk1946
Przepraszam Cie jak w stosunku do Cibie yzylem jakis okreslen be z szacunku nie powinienem tak robic:-) Mozemy sie ostro spierac ale ze wzajemnym szacunkiem dla sibie Wiez erotyczna chcarakterystyczna dla milosci opiera sie wlasnie natym ze nie jest pozadaniem do tej osoby tylko ale wlasnie wiezia czyli calosc swoich zachowan seksualnych lacznie zmasturbacja realizujesz tylko z ukochana wiec nawet np .jak wyjechales za granice to dzwonisz do nie i uprawiacie seks przez telefon masturbujac sie. Anie wlaczasz p****la i myslisz o innej kobiecie bo to jest juz niszcznie tej wiezi. Jej charakterytyczna cech jest wlasnie zadrosc i niedopuszcznie innych osb do partnera. Zeby to wszystko zrozumiec musicie wiedziec po co ewolucja stworzyla milosc w takiej formie jak dzisiaj wystepuje. Wiec cel byl taki:-) Ludzkie potomstwo potzrebuje okolo 18 lat zeby sie usamodzielnic a dzisaj jak Twoje dzieciaki jeszcze studiuja to jeszcze wiecej czyli np 23 Najwieksze szanse na przezycie ma wtedy kiedy oboje rodzice skupiaja na nim wszystkie swoje zasoby Czasu kasy itp Wiec zeby facet je skupil na jednej partnece i dzieciach znia musial zrezygnowac z e straategii bardzo czestej wprzyrodzie ze zapladniasz jak najwiecej samic i nie interesujesz sie dziecmi wiec nie ma ja Twoje ochrony i wsparcia Masz 100 dzieciakow ale przezyje 3 Facet za to skupienie sie tylko na jednej partnerce dostal 3 rzeczy 1. Jego dzici maja wieksza szanse na przezycie i ma szanse je socjalizowac i ksztaltowac psychologicznie jak chce 2. Facet musial dostac tez gwarancje ze to sa napewno jego dzieci bo bez sensu inwestowc swoje zasoby w dzieciaki ktore nie niosa Twoich genow. Dlatego my faceci jestesmy bardziej zadrosni bo my ngdy nie wiemy czy napeno nasze kobieta wie zawsze. 3, Zeby facet wytrzymal przy jednej babie tzreba bylo wytwoirzyc jais mechanizm ktory ukierunkowuje jego poed seksualny na jedna kobiete. Wiec kobiety jako nieliczne w przyrodzie zaczelu odczuwac pooped seksualny przez caly rok do jednego faceta a nawet jak mialy mniejsze potrzeby to nigdy mu nie odmawailyzeby nie mial potzrzeby rznac innych Co dostalu kobiety 1, Samca ktory cale swoje zasiby skupia na niej i jej dzieciach. Ona w trakcie ciazy nie mooze pozyskiwac zasobow a po niej jak zajmuje sie dziecmi tez ma ograniczone mozliwosc jak np ma 3 to naprawde ciezko pracowac dluzej niz 4 godziny dziennie i tak maksymalnie pracuja dzisiaj kobiet w holandi dzielac sie na pol etatem 2. Dostala ochrone bo facet jest tak skostruowany ze jest wstanie wje obronie idzieci ryzykowac zycie wiec znowu mial wieksza szanse na przetrwanie z dzieciakami 3. Zeby facet utrzymac musiala zrezygnowac z kontakow zinnymi facetami byc mu wierna is kupic swoj poped seksualny tylko na nim inigdy mu nie odmawiac nawet jak sama nie maochotyzeby byl zaspokojony w pelni i nie musial szukac na boku. Apamietaj ze wponad 80% zwiazkow facet ma 2 lub 3 krotnie wieksze libido niz jego kobieta Taki byl uklad na poczatku i trwa juz kilkaset ysiecy lat I On wygral tylko takie kobiety i facei ktorzy sie do tego stosuja dominuja w populacji. Ma tez to pozytywny wplyw bo nie rodzi konfliktow miedzy samcami bo kazdy ma swoja babe a jak by bylozz ejeden ma 4 to 3 chodzilo by w****ionych i mniejsza pula genow sie miesza Wiec dla ludzkosci milosc jest bardzo korzystna i dlatego ewolucja ja premiowala obudowaujac ta wiez erotyczna ktora sluzy do zaplodnienia i utzrymania faceta przy babie takimi rzeczami jak wiez emocjonal i narzedziami ochro ny milosci jak zadrosc i nedopuszczanie innego partnera.. Wlasnie tak narodzila sie milosc wiem ze to malo romantyczne ale tak wlasnie jest:-) Ale czy to z epowstalo z powodow czysto praktycznych nadal tylko teraz lepiej rozumiemy je geneze mechanizmy czesci skladowe i dosyc dobrze wiadomo co trzeba robic zeby trwala A najwazniesza rzecza jest podrzymywanie wiezi erotycznej i nie dopuszczzanie do niej 3 osoby bo inaczej zanika. Too nie znaczy ze jak masz kilka kochanek to nie bedziesz juz pragnal zony mozesz nawet japragnac bardziej ale to juz nie jest wiez erotycczna tylko pozadanie do jednej z wielu samic:-) To dlatego pisze ze czesc z was niestety dokonuje zlych wyborow bo zamiastnajwazniejszym kryterium wyboru byc to czy to co zrobimy wzmacniea wiez erotyczna cz ja oslabia to wybieracie inne kryterium kiedy bedziemy odczuwali najwoieksza przyjemnosc seksualna i niewazne ze to zniszczy wiez erotyczna Jest mnostworzeczy super podniecajacych bardziej niz skes z ukochana trojkaty wymainay partnerow dla niektorych samotna masturbacja z wybrazniem sobie innego partnera chcoocia akurat tevo nie rozumiem, seks z przypadkowa oooooobca kobiueta i tp Ale one wszystkie niszcza wiez erotyczna Wiezc trezba dookonac jasnego wyboru jak doriosly czlowiek co jest dla mnie wazniesze maksymalna przyjemnosc seksualna czy utrzymanie milosci/. Wiec jak wybieramy milosc to musimy niestety zrezygnowac z roznych przyjemnych rzeczy Ajak czesc z was czytam to niestety przejawicie typowy seksoholizm czyli takk bardzo pragniecie nowych doznan zeppomimo z e wglebi serca czujecie ze to nisczy milosc nie jestescie wstanie nad tym zapanowac iz rezygnowac A najprosza definicja uzazaaleznienia to trwanie w tych negatynych zachowaniach niszczcych milosc mimo swiadomosci jakie niosa zagrozenia dla niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowa Kochanka
Drogi wilku. Nie jesteśmy z mężem automatami do robienia i wychowynia dzieci. Jesteśmy żywymi ludzmi z tęsknotami i marzeniami. Dzieci są naszym życiem ale przecież nie całym. Wilku co ty tam czytasz, ksiażeczki z księgarni św. Jacka czy instrukcje dla dobrych matek z NSDAP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wilku, napisales calu elaborat, zeby wykazac, ze konserwatywna obyczajowosc wynika z ewolucji. Tyle, ze to nie jest zaden argument. Zgodnie z zasadami ewolucji nie powinnismy leczyc dzieci, bo lepiej zeby umarly a przezyly te najsilniejsze. Starcow powinnismy oddac wilkom na pozarcie, bo niepotrzebnie zuzywaja zasoby, ktore mogly by posluzyc wzmocnieniu mlodszych. Antykoncepcja i badania genetyczne na potwierdzenie ojcostwa to wynalazek ostatnich kilkudziesieciu lat i stosownie do nich podlega tez ewolucji ludzka obyczajowosc. Nie wiem czy to przypadek czy tez moze wlasnie ewolucyjna prawidlowosc, ze postep naukowy i techniczny "odbywa sie" glownie w miejscach ktore nie slyna z przesadnej surowosci obyczajow seksualnych (Kalifornia, Wschodnie Wybrzeze USA, Uniwerytety Zach.Europy). A w tak zwanym "pasie biblijnym", gdzie kwitna dalej wartosci konserwatywne, rosnie glownie modyfikowana genetycznie kukurydza (wprawdzie tez potrzebna, no ale chyba jednak mniej wazna). Jesli juz , to ze wzgledu na ewolucj***ardziej korzystna wydaje sie obyczajowosc islamu (ci najbogatsi, a wiec najbardziej przedsiebiorczy maja haremy, a wiec duzo potomstwa, a inni wala kozy i wysadzaja sie w powietrze), albo chinska, gdzie bogaci maja liczne kochanki, a biedota wlasna reke. Wiec moze takze z tego punktu widzenia "milosc romantyczna" jest przezytkiem. A moze wlasnie w historii ludzkosci bylo dosyc przypadkow dochodzenia do wladzy ktorzy kierowali sie wartosciami bogo-honoro-ojczyznianymi i chcieli dobrze dla ludzkosci, a wychodzilo jak zwykle. Moze lepiej, zeby w populacji zaczeli przewazac ludzie nastawieni wlasnie na dorazna, latwo dostepna przyjemnosc. Ja nie wiem i ty tez nie wiesz, tylko, ze ja wiem, ze nie wiem i tym sie nie przejmuje, a ty tez nie wiesz, ale wydaje ci sie, ze wiesz. Uzyles gdzies przykladu Starozytnej Grecji, ktora wedlug ciebie ewolucja ukarala za pedalstwo. Tez nie byl bym tego taki pewien. Akurat z racji zawodowej mialem sporo do czynienia z Grekami i zauwazylem, jak bardzo sa gotowi pomagac jeden drugiemu w interesach (mimo, ze kloca sie jak baby na targu). Czy w ich genach nie pozostalo cos z tamtych czasow kiedy nawzajem dawali sobie d**y? Jakie jest podejscie w tych sprawach dumnych potomkow zwyciezcow spod Grunwaldu i Wiednia nie musze chyba pisac. Wilku, nie wiem, czy te przeprosiny to byly do mnie, ale jesli tak to naprawde niepotrzebnie. To forum to nie Wersal i pewna doza ironii czy kpin chyba jest nawet wskazana w dyskusji. No ale tez ciebie przepraszam, jesli urazilem ciebie jakimis ironicznymi tekstami i przyznaje, ze bylo to moja intencja. Ale wiecej tego robil nie bede. Rescator555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam ksiazke "Nowa psychologia milosci" to przeglad aktualnych badan nad miloscia. Ma dobrze zrobiona bibliografie wiec pozniej mozna drazyc dalej. Ja nikomu nie mowie jak ma zyc ale nie nazywajcie miloscia czegos czym co nie jest nia. Nie promujcie wsrod ludzi przekonania ze moga zyc w otwartych zwiazkach uprawiajac seks i z innymi osabami i ze to nie zniszczy ich milosci Bo to bzdura I tylko o to chodzi. Co zrobicie z wlasnym zyciem to wasza sprawa chcecie zyc bez milosci ok ale nie odbierajcie jej innym promujac takie bzdury Ja interesuje sie psychologia i socjologia ewolucyjna oraz seksuologia i jeszcze paroma rzeczami Juz pisałem zej estem 99% agnostykiem gdzie 1 % to wiara w istnienie jakiegos Boga wieec nie ulatwiajcie sobie sprawy szufladkujac Mnie jako osoba religijna bo tak nie jest. Patrzcie jakie jest w was pragnienie milosci jak bardzo bronicie tego zeby wasze zwiazki okreslac jako oparte na milosci. Co by wam szkodzilo powiedziec ze jestescie zwiazkiem partnerskim bez milosci opartym na przyjazni. Bo tym jestescie ale kurczowo trzymacie sie tego ze miedzy wami jest milosc niestety nie ma juz. Ale dobra wiadomosc jest taka ze moze byc znowu wystarczy ze powrocice do zasady 100% wiernosci w realu i w necie i wiez erotyczna sie odbuduje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Rescator555 Mylisz sie najwieksza eksplozja wynaluzkow odbyla sie gdy ludzie kierowali sie w 19 i 20 wieku wartosciami bardzo konserwatywnymi:-) To co napisałe s o USA to korelacja a nie zapelnosc przyczynowo skutkowa pomiedzy dwoma cechami. Jak przesledzisz zyciorysy najwiekszych odkrywcow i naukowcow z Kopernikiem na czele to ludzie bardzo przywiazani do konserwatywnych wartosci. Oczywiscie musielibysmy wyjasnic co oznaczaja konserwatywne wartosci. Ale to temat na dluzsza dyskusje generalnie konserwatyzm to podchodzenie z szacunkie do wiedzy i doswiaddczen poprzednich pokolen co nie oznacza niecheci do zmian a na pewno nie oznacza fanatyzmu religijnego bo to sa 2 rozne sprawy. Co wspolczesnych Grekow to sa bardzo konserwatywni w kwestich rodziny homoseksualizmu zdrady itp. Maja niewiele wspolnego ztymi antycznymi. A zaleznosc przyczynowao skutkowo pomiedzy wzrostem akaceptacji dla homoseksualizmu zwiekszeniem sie takich zachowan powyzej penej krytycznej granicy a degeneracja danej wspolnoty cycywilizacji juz dawno zostala wykazana. Najprosciej mowiac taka populacja traci swoja dynamike rozrodcza i przegrywa z taka ktora ma wieksza to naprawde proste do wykazania. Dopki w spolecznestwie jest te 1 do 2 % homoseksualisto bedacych bledem natury i nie promuja oni siebie jako normy to sa cenni i wiele wnosza w roznych dziedzinach. Ale jakzaczyna sie hompropaganda to dziala niszczaco na wspolnote Pomysl logicznie wspolnota zlozna z samych homoseksualistow wymiera w ciagu jedgo pokolenia wiec im wiecej osb przyjmuje taki styl zycia tym slabsza dana populacja to naprawde proste do wykazania. Choc poczatkow w Grecji homoseksualiz mial inne znacznie starszy mezczyna wprowadzal nastolatka w realcji uczen mistrz wswia sztuki miltarnej przygotowywal go do zostania zolnierzem i wteyd byly te kontakty homoseksualne ale jak chlopak byl juz dorosly to uznawanano ze utrzymywanie ich jest niewlasciwe i wymagano od mlodego mezczyny zeby zalozyl rodzine i mial dzieci. Odzaialy hoplitow zlozone z samych takich par uchodzily za najbardziej waleczne:-) Wiec to poczatkowo byl zupelnie inny rodzaj zachowan homoseksualnych pozniej sie wszystko zdegenerowalo i stad upadek Grecji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Riksus
Dziękuję za pożyteczne głosy w dyskusji, w szczególności Rescator555 i Zadowoleni razem. Mam pytanie do ludzi, którym się udało wprowadzić swing, związek otwarty, czy podobny układ. Szczególnie do takich ludzi, którzy przed ślubem nie mieli innych partnerów. Czy kiedykolwiek później żałowaliście, że poszliście drogą takiej zdrady kontrolowanej? No bo wiadomo, jest sam seks to nie jest wszystko, przychodzi chwila na opamiętanie (któraś z kobiet tu o tym pisała - czas próby, problemów). Komuś przez to rozpadł się związek albo przynajmniej przeżył w ramach kaca moralnego poważny kryzys? Nie pytam tu "teoretyków miłości", typu Wilk, ale praktyków, którzy to zrobili. Rescator555, poruszyłeś temat oddzielnych wakacji. Napiszesz coś bliżej, jeśli testowałeś ten pomysł? P.S. Klara007 i ten nadskakujący jej pajac są proszeni o niezaśmiecanie tego wątku swoimi osobami. Wasza żenująca dyskusja o niczym nic nie wnosi do tematu, załóżcie sobie własny temat, umówcie się na kawę, na wódkę czy nie wiem pogadajcie przez telefon, zamiast generować kolejne strony internetowego śmietnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zadowoleni razem
W dalszym ciągu żyjemy jak i bzykamy tak samo, jest fajnie i oby tak dalej. Natomias nie bardzo wyobrażamy sobie osobne wakacje. Chyba najlepiej bawimy się we własnym towarzystwie. Bawimy się razem. Osobne wakacje ? Poumierali byśmy z tęsknoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wilku, jesli bialy plyn stoi w butelce z napisem mleko i smakuje jak mleko to dla mnie jest mlekiem, chociaz ktos bedzie twierdzil, ze mleko to tylko takie cos, co leci krowie z cycka. A to w butelce bylo juz przegotowane, wiec mlekiem nie jest. Podobnie mozna spierac sie, kiedy nastapila eksplozja wynalazkow, i twierdzic, ze bylo to w 19 wieku i wplynely na to wartosci konserwatywne wyznawane przez otoczenie ludzi ktorzy tych odkryc dokonali, a w 20 i 21 wieku, otoczenie malo konserwatywne to tylko "korelacja". Ale poniewaz ta dyskusja z toba do niczego nie doprowadzi, wiec nie mam zamiaru jej przedluzac. Rescator555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>Rescator555, poruszyłeś temat oddzielnych wakacji. Napiszesz coś bliżej, jeśli testowałeś ten pomysł? << Nie, ja nie testowalem tego pomyslu, ale wydaje mi sie dosyc oczywisty. Chyba latwiej przekonac zone do zdrady niz do seksu grupowego. Obejrzyj sobie stary film "Avanti", pewnie uda sie go gdzies znalezc. Jest to historia faceta, ktory przyjezdza na wloska wyspe po zwloki ojca, ktory zginal tam w wypadku samochodowym. Dowiaduje sie, ze ojciec w samochodzie nie byl sam, ale z kobieta, z ktora co roku spedzal wakacje na tej wyspie. Spotyka tez corke tej kobiety i dalszego ciagu latwo sie domyslec. Rescator555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ohyda by zdradzic ,ale trójkąt z udziełem meża to nie to zwykła k***a nie żona!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żona , a nie K. Zachowaj kulturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polciapol
No ja bym nie była zachwycona...a może powineneś z żona spełniać swoje fantazje. zawsze mozzesz isc po pomoc do seksuologa http://psycholog-ms.pl/poradnia/ i tam rozwiązać to co wam nie pasuje jeśli chodzi o życie seksualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×