Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy zajmowanie się domem i opieka nad dziecmi to praca?

Polecane posty

Gość gość
nad czym tu debatować. Mąz miał dość stękania żony i dał jej prawo utrzymania rodziny i przerzucenia obowiązków domowych na siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ona sie nie spieszy do pracy woli "orke" w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale popatrzcie na jedną rzecz. Facet powiedział - jeśli Ci nie odpowiada, możesz iść do pracy, a ja zajmę się dziećmi. Skoro kobiecie tak ciężko zajmować się dziećmi i uważa, że mąż ma lepszą fuchę, powinna z radością powinna z propozycji korzystać. A ona... nie korzysta! Mało tego, szuka argumentów żeby go przekonać, że jednak jej praca w domu jest trudniejsza. No to jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sfrustrowana jestem, bo uważam, że praca w domu jest łatwiejsza, nawet przyjemna. A ogarnięcie 3 dzieci to nie jest dla mnie kłopot. Różni są ludzie, kobiety są mniej lub bardziej zaradne i tyle. Oczywiście facet musi mieć w domu obowiązki, w ogóle jeśli mieszkasz w mieszkaniu, gdzie ogarniesz wszystko w 3 godziny. Ale jeśli pracuje zawodowo, to daj mu się chociaż wyspać. Po to jesteś na macierzyńskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 2 letniego syna. I porównanie, jak to jest pracować zawodowo, a jak siedzieć w domu. Od męża też zawsze słyszałam, że on mi nie każe iść za siebie do pracy, więc niech nie wymagam wstawania do dziecka w nocy. Nawet weekendy, tacierzyńskie, czy urlop. On miał wolne-ja nie. A syn często nawet jednej godziny całej nie przespał. Jak mały miał 15 mies wróciłam do pracy, dzieckim zajeli sie dziadkowie. Przyjeżdżali do nas, więc zawsze musiałam ogarnąć dom, przygotować posiłki dla syna itd, posprzątać pobojowisko po całym dniu. zawożąc dziecko do żłobka czy przedszkola jest łatwiej. Jak wtedy zaczęłam poruszać temat, czy będzie wstawał do syna, to wymigiwał się słowami: jak wrócisz, to pogadamy. Nadal nic nie robił. Ani przy dziecku, ani w domu. Popracowałam pół roku i musiałam zrezygnować, bo dziadkowie zrezygnowali z opieki, a nie ma żłobka czynnego do 20. Syn nadal często się budzi, ale teraz nie chce z tatą spędzać nawet czasu, każe mu wyjść z pokoju. Dlatego zostanie jedynakiem. Odpowiadając na pytanie: TAK, to jest praca. 24h, 7 dni w tyg, 365(6) dni w roku. Bez płacy, weekendów, wakacji, L4. Zawód opiekunki, sprzątaczki, praczki, prasowaczki,pielęgniarki, logistyka i czort wie, czego jeszcze. Ale zawsze znajdą się ludzie twierdzący, ze nic nie robisz, nawet będąc z 2latką i bliźniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a Wy kretynki widzicie roznice miedzy jednym maluchem a para blizniaczek, ktore dopiero co wyszly ze szpitala ? wierze, ze nie macie uczuc wyzszych i z mila checia porzucilybyscie malenstwa , zeby tylko cos mezowi udowodnic. Autosko apleuje do Ciebie, nie wdawaj sie tutaj w dyskusje.OD tych zmij niczego s ie nie dowiesz.Pozdrawiam Cie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tasmanska
Na własne zyczenie sobie dodatkowe obowiązki sobie fundujecie w postaci dziecka. Do kogo macie pretensje? jak robi się obiad to wiadomo ,ze gary trzeba pomyć,-taka kolejność rzeczy. Jak robi się dzeciaka to wiadomo,ze trzeba kolo niego robić Dlaczego mam wam płacić za wasze fanaberie ? opieka i wychowanie to wasza decyzja , praca wymaga placenia,a za nie oczekujcie zaplaty za to ,z ezajmujecie się swoim dzieckiem. Wasz wybor Może za odkurzanie i mycie garów po sobie tez chcecie zaplaty,bo to praca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rzeczywiscie, zostawienie dzieci z ich ojcem to porzucenie malenstw. Lecz sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tasmanska a tobie kto gdzie karze placic ? za co ? idz sie lecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama sie lecz dzieci, wczesniaki, byc moze na piersi ? i matka ma isc do roboty.Ktora matka idzie po 8 tyg , po NORMALNYM porodzie do roboty ? a tym bardziej w tym wypadku idiotko zastanow sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
porzucenie? ma baba wybór. Facetowi się nie dziwie. On ma urlop w pracy a ty w tym czasie co nie jeździsz z nim na urlop-on jedzie sam? Wiec argument urlopu wsadz sobie gdzie chcesz. Facet ma rację skoro ta ciagle jeczy jaka zmęczona to niech za niego do pracy chodzi a potem jeszcze w nocy wstaje do dzieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TASMAKNA a popatrz, w takich np Niemczech pastwo docenia wklad matek w wychowanie swoich dzieci i daje im za to pieniadze . Ło matko jaka tam patologia , zeby placic za opieke nas swoimi dziecmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
narobią bachorów-pracować im się nie chce a jeszcze kasy wymagają i to w tak biednym kraju jak Polska :D:D:DDmało że doopy na l4 odpoczywają bo im się należy:D w innych krajach kobiety pracują całą ciążę i może dlatego mają potem przywileje. A u nas tylko lesery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tasmanska
Dlatego nie mówcie mi ,ze wychowanie dzieci to praca bo dochodzi do tego, ze wymagacie zaraz zapłaty za prace Za prace się placi, ale nie daje zgody aby placic wam za wasze fanaberie i kaprysy, związku z tym uważam ze to nie ejst praca tylko babranie się w gownach waszego smroda to jest wasze widzimisię ,a nie praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ja mam rade Zostaw faceta na 2 dni samego w domu. Spakuj sie i wyyjedź.. Zobaczysz ze na kolanach i z bukietem kwiatów bedzie cie błagał zebys zajmowała sie domem i dziecmi . Moja koleżanka tak zrobia...po 2 dniach maz ryczał przez tel ze ma wracać ehheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tasmanska ojej znowu zapomniałaś o tabletkach ? no to teraz szybciutko po tableteczki raz raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Autorko ja mam rade Zostaw faceta na 2 dni samego w domu. Spakuj sie i wyyjedź.. Zobaczysz ze na kolanach i z bukietem kwiatów bedzie cie błagał zebys zajmowała sie domem i dziecmi . Moja koleżanka tak zrobia...po 2 dniach maz ryczał przez tel ze ma wracać ehheh xxx Bo ta koleżanka ma jakiegoś cieniasa za męża :P Mój mąż sam ogarnia 3 dzieciaków i nie ma z tym żadnego problemu. Jak sobie wybieracie łamagi i leserów na mężów to potem się martwcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tasmanska
a jakie polecasz z własnego doświadczenia ? Wiekszosc matul bierze tabletki, bo z dzieciakiem sobie nie radza i obowiązkami, ja nie matula i nie musze nerwowo siebie wykanczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że dziecko budzi się w nocy po kilka albo kilkanaście razy. Też to przerabiam. Wiem co to znaczy, opieka nad noworodkiem ryczącym prawie cały czas. Ale to chyba jest problem nie pracy zawodowej a w domu, tylko problem który macie z waszymi facetami. Nie chodzi o pracę tylko o dogadanie się z mężem/partnerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktora matka idzie po 8 tyg , po NORMALNYM porodzie do roboty? Kazda pracujaca w USA, gdzie masz 6 tygodni macierzynskiego i 2 tygodnie urlopu rocznie i jakos mali Amerykanie zyja i maja sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajasiewypowiem
tak autorko. weź się spakuj i na 2 dni ---nie wyjedz ale chodz do pracy. Mąż nie ma prawa porzucić pracy to dlaczego ty masz mieć wolne? Tasmanska popieram !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale tutaj Polska halo. Bedzie mi o usa pisala, zalosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Tasmanska dziś a jakie polecasz z własnego doświadczenia ? Wiekszosc matul bierze tabletki, bo z dzieciakiem sobie nie radza i obowiązkami, ja nie matula i nie musze nerwowo siebie wykanczac" Jak nie jestes matka to po co tu siedzisz? G****o wiesz o wychowaniu dzieci a wszystkie matki tylko obrażasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego wy robicie z chodzenia do pracy taka meczarnie? Ja pracowalam 7 lat przed urodzeniem dziecka . Teraz jak jestem an wychowawczym z dziecmi to jestem bardziej zmeczona . Z utęsknieniem czekam az bede mogłą wrócić do roboty o wreszcie odpocznę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajasiewypowiem
ja się nie czuję obrażona. Skoro TO JA chce mieć dziecko to kwestia wychowania i utrzymania na mnie spoczywa ,proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Polsce matka musi wykorzystac 14 tygodni macierzynskiego, reszte moze oddac ojcu dziecka. Nie widze przeszkod by za 6 tygodni nie zamienila sie rolami z mezem jak jej obecny uklad nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no może ty przekładałaś papiery z jednej kupki na drugą. Ale są ludzie którzy pracują na 3 zmiany, często po 14 h dziennie. Sa pracujący fizycznie. Masz bardzo płytkie horyzonty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka: dzieki jeszcze raz duzej czesci z Was za zrozumienie. Zamienilibysmy sie (bardzo lubilam swoją prace), ale powód jest bardzo prozaiczny - maz więcej zarabia, a jesli pojdzie na urlop tacierzynski to po powrocie go zwolnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajasiewypowiem
14.06 otóż to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko- co za problem? znajdziesz sobie drugi etat. Przeciez to i tak nic w porównaniu z harówką w domu-sama tak twierdzisz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×