Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KOBIETY dlaczego karmicie piersią 2 3 4latki pytam bo nie rozumiem karmienia tak

Polecane posty

Gość wifigdańsk
o teraz sie udało a wczoraj nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piersia karmiłam do 3 miesiaca,butelka do roku a po roku to juz żadnych wymyslow ze specjalnym mlekiem nie było. Był kubek i mleko z lodówki to samo co my. Ja byłam karmiona piersia( 10 msc) i moja koleżanka rownież ( do 5 roku życia ) jak mi opowiadała o tym w szkole to sie rzygac chciało a i ona nie rozpowiadala o tym na prawo i lewo wiedząc ze to dosyć OBRZYDLIWE oglądać biust swojej matki w takim wieku z tak bliska i jeszcze o tym pamiętać. Fu. Swoje dzieci koleżanka karmila do 4 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wytłumacz mi dlaczego mam trzymać zdrową dietę z powodu karmienia? To co, jak skończę to mam jeść byle co? Głupszej teorii nie słyszałam. Toksyczna nie kompromituj się, idź tresować dzieci a nie marnujesz czas. Dzieci długo karmione piersią jedzą normalne posiłki a jako dodatek dostają mleko, tak się składa ze najlepsze. Nie rozumiem dlaczego miałoby to przeszkadzać innym matkom, zazdroszczą czegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale farmazony. To opowiadala o tym w szkole czy się wstydzila? tobie opowiadala a innym kolezankom nie? wiadomo ze zaraz plotka się rozniesie. Cmi tu smierdzi i nawet wiem co twoje marne prowo aby obrazić matki karmiące piersią. Chyba jako 5latka byla juz na tyle duza ze skoro nie chciala piersi to chyba matka jej nie zmuszala? Juz wymyslacie naprawdę aż żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma 15 lat i zazdrości młodszej siostrze ze ja karmie 3 lata. Mówi wprost mnie tak nie kochałaś, bo karmiłaś mnie tylko 4 miesiące tak propos obrzydzenia o jakim piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowe jest karmienie niemowlaka piersia,chore jest ,gdy duzemu dziecku jest to zbedne,a matka sie dowartosciowuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem ciekawa na podstawie czego wnioskujesz że jest to niepotrzebne? Bo tak uwazasz? Dzieci to kochają, są szczęśliwe, matki cieszą się z bliskoscią, korzyści są obupólne to dlaczego mają przestawać? Bo nie wypada?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeee?? gościa z 22:30 chyba cos po lbie pogrzalo Gdzie w mojej wypowiedzi widzisz nawiązanie do jakichkolwiek posików co dzieci jedza a co nie ? posralo ci się chyba z innymi wypowiedziami Tresować to ciebie może twoje własne dziecko i to równo opierając się na waszych wpisach na czym polega R.B wg waszych idei. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matki które długo karmią wiedza dlaczego to robią, czytają na ten temat, edukują się a przychodzą nieuki i mówią ze jest niepotrzebne :o mogłabym pośmiać się ale wstyd mi za was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytasz tylko swoje posty? Wcześniejsza wypowiedz jest do osoby wyżej, tak ciężko wywnioskować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Toksyczna jesteś chora na punkcie wladzy, moje dziecko nie musi mnie tresowac dbam o nie bo je kocham ale ty nie wiesz co to miłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No karykatura matki polki musi byc-czyli cyc dla duzego dzieciaka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co komu kolejny polski bachor wychowany na mentalu komunizmu 333 www.youtube.com/watch?v=aNC-LLh2dn4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma argumentów, to jest obrażanie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wklejam fragment wywiadu przeprowadzony z prof. Piotrem Sochą, pediatrą i gastroenterologiem. "Pytanie: Jak długo niemowlę powinno być karmione piersią? Odp.: Nawet w rekomendacji WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) nie ma ograniczenia czasu karmienia piersią. Na pewno karmienie piersią przez pierwszych 6 miesięcy ma dla niemowlęcia szczególne znaczenie i dlatego w tym okresie wszystkie kobiety powinny starać się karmić w ten właśnie sposób. Potem znaczenie karmienia piersią relatywnie spada, a po 1. roku życia jest już zdecydowanie dużo mniejsze" Jak widać doktryna również nie jest zgodna w naszym temacie ;) Gdzieś wcześniej czytałam wywiad z jakąś Panią pediatrą i ona twierdziła wprost przeciwnie, że karmienie dziecka powyżej roku jest tak samo potrzebne ;) Mnie temat interesuje, gdyż planuje drugie dziecko i próbuje się jak najwięcej dowiedzieć na ten temat - jakby co pierwsze odstawiłam w najbliższym dopuszczalnym terminie akceptowalnym przez WHO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nadinterpretacja WHO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WHO mówi aby karmic wyłącznie piersią bez dokarmiania i dopajania 6 miesięcy a później rozszerzac dietę i karmić 2lata lub dłużej, czyli okres minimalny wynosi 2lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlozcie sobie do glow wiec,ze po pierwszym roku zycia zdecydowanie spada znaczenie karmienia pierwsia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Minimalny 2 lata?! Nie badz idiotka ...az taka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak spada ale nie do zera, po prostu jest tak ważne na poczatku. Cytowalam słowa za Who i tam jak wół stoi 2 lata innego okresu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorjana
A po 2 roku zycia, mleko na skład podobny do siary, i jest bombą immunologiczna dla dziecka, nawet taka jedna kropelka :) Po cos natura to wymyśliła. Może wy nie zrozumiecie tego, ale matki długo karmiące swoje dzieci rozumieją, że cel w tym jest. A ze macie z tym problem, to już jest wasz problem. Na pierwszej stronie wrzuciłam sporo linków ze zrodlami dot długiego karmienia piersią po polsku. Teraz wklejam link z badaniami w języku angielskim które udowadniają, ze karmienie piersią, nawet po 2 roku zycia ma sens i cel: http://kellymom.com/ages/after12mo/ebf-refs/ Jakbyście tylko chciały (a wiem ze wam się nie chce) to byście znalazły odpowiedzi na wszystkie wasze pytania. Strona jest rzetelna, każdy temat podpiera źródłem, badaniem naukowym, a pisze nawet o tym, że karmienie piersią matki palącej będzie lepszym wyborem niż podanie mm. Wystarczy chcieć. I pamiętajcie drogie panie, ze to wy negujecie cos co jest zgodne z natura, a nie my kobiety karmiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie zamierzam mieć piersi do kolan ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Surjana,Zulmira czy jak ci tam: zamiast cytowac cytowanie sprobuj wskazac gdzie jest dowod na cel karmienia piersia 3 czy 4 letniego dziecka... Moje jest w tzwn."petite ecole" szkoly francuskiej od wieku lat lekko ponizej trzech .Dawanie mu piersi byloby barbarzynstwem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A autorka tej podanej przez Zorjane strony polskiej kto jest?Uwaga! "Paulina Kosiorek.Kiedys charakteryzatorka w TVP.Dzis wizazystka i stylistka......." Czyli prawdziwa znawczyni tematu,co?To juz nawet nie jest smieszne :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zorjana dziś Wystarczy chcieć. I pamiętajcie drogie panie, ze to wy negujecie cos co jest zgodne z natura, a nie my kobiety karmiące usmiech.gif" V A daj sobie spokuj. Szkoda się produkować. Tutaj te rozmowy to jak gadanina z islamskim fanatykiem. Pomijając że kobieta kobiecie wydarłaby oczy o byle gó/wno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ty wiesz,co znaczy islamski fanatyk? Nie! To nie pisz durnot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie kobieta,która karmi dziecko dłużej niż rok jest nienormalna i zboczona i będzie miała też takie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koleżanka z pracy karmiła dwoch synow 3 lata, a znajoma zna kobiete ktora karmi 5 latka!!! no dla mnie to jest chore, rozumiem 6 miesiecy gora rok ale po jaka cholere wieksze dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam kilka koleżanek, które karmiły dzieci powyżej 3 r.ż. i akurat one robiły to dlatego, gdyż miały problem z odstawieniem od piersi swoich pociech ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×