Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KOBIETY dlaczego karmicie piersią 2 3 4latki pytam bo nie rozumiem karmienia tak

Polecane posty

Witam Nazywam się Zuzanna Kasterka. Pracuję w telewizji TVN Style, aktualnie przygotowuję program na temat kobiet, które karmią piersią dzieci powyżej 4 roku życia. Jeśli znacie kogoś takiego lub same macie taką sytuację wyślijcie imię wraz z numerem na z.kasterka@tvn.pl. Rozmowa jest niezobowiązująca. Pozdrawiam serdecznie Zuzanna Kasterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe...toż to nawet kobiety z buszu karmią do 3 roku życia, a Wy tu jakieś teoryje o bezwartościowości mleka po 6 m-cu opowiadacie. WHO zaleca karmienie do 2 roku życia! Chcecie się kłócić z ekspertami? Z badaniami naukowymi? Dobre! :D I żeby nie było - sama karmiłam mieszanie, bo uwierzyłam w te wszystkie banialuki z PRL-u o tym, że dziecko się nie najada, że mam chude mleko, że trzeba dopajać. Obym przy drugim karmiła jak najdłużej. Poza tym, skoro twierdzicie, że mleko jest już w tym okresie tak wartościowe jak woda, to co za różnica czym dziecko sobie przepije pokarmy stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mozna powoływać sie na agencje taka jak WHO która tuszuje pewne sprawy takie jak wybuch w Fukushimie i zamiata pod dywan, wycisza zeby ludzie sie nie dowiedzieli i wy tu przytaczacie ze według tej organizacji minimum 2lata należy karmić dziecko-wszystko co wam podadzą łykacie jak pelikany. Kiedyś homoseksualizm był na liście CHORÓB tej organizacji a jak wiadomo nie da sie go "wyleczyć". Teraz jest boom na kp za kilkanaście lat bedzie ci innego. Wy sie zasłaniacie jakimiś badaniami bo lenistwo sie to nazywa-nie chce wam sie odstawić od piersi, wkręcajcie sobie ze to napój bogów, myślicie ze wiez budujecie z dzieckiem, o każdej porze dnia i nocy macie smoczek dla dziecka i łatwiej spi, myślicie ze schudniecie, lubicie te uczucie ssania sutków, podnietę macie, piersi sa pełne wiec lepiej wyglądają, macie ulgi w pracy na kp, wymyślacie zeby do pracy nie wracać itd itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I różnica jest czym dziecko "sobie przepije" bo tak duze powinno pic z KUBKA a nie jak niemowlę ssać piers i w dodatku sama wodę. Większośc zwierząt odstawia jak pojawiają sie zeby i jest samodzielność większa w potomstwie a tutaj sie uwstecznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam żadnych forów w pracy z uwagi na kp, z przerwy przestałam korzystać jak dziecko skończyło 2 lata, bo wtedy już nie potrzebowało koniecznie piersi do południowej drzemki a wróciłam do pracy jak skończyło 7 miesięcy. Karmię, bo widzę że to mleko dziecku doskonale służy, w przeciwieństwie do znajomych mi rówieśników nie choruje, chociaż widzę że czasami jakaś infekcje próbuje go rozłożyć, prosi wtedy częściej o pierś. Góruje nad rówieśnikami pod względem intelektualnym, emocjonalnym i społecznym, pięknie je normalne posiłki, ma zdrowie zęby. Sama staram się odżywiać jak najzdrowiej, nie palę, nie piję i ta pierś 2-3 razy na dobę w zaciszu domowym, w niczym mi nie przeszkadza. W tym roku idzie do przedszkola, już powoli oswajam go z myślą, że jest coraz starszy i niedługo nie będzie pił mamy mleka, na pewno przeczekam jeszcze pierwsze miesiące, niech ma wsparcie immunologiczne przy nagłym kontakcie z nowymi zarazkami ale ok. 4 urodzin skończymy, chyba że dziecko będzie chciało wcześniej np. będąc zafascynowane przedszkolem. Wiele mam z mojego środowiska, także z pokoleń starszych karmiło dzieci długo właśnie koło 4 lat, wyrośli na mądrych ludzi, rozmawiałam także z psychologiem dziecięcym, który powiedział że psychologia w żaden sposób nie neguje długiego karmienia piersią jako coś złego dla rozwoju psychicznego dziecka, po prostu inne relacje w rodzinie muszą być w porządku i wtedy tak długie karmienie niesie w sobie same plusy, dzieci są odważne, przebojowe a przy tym wyważone i nie brakuje im poczucia bezpieczeństwa są emocjonalnie przywiązane do rodziców ale nie chorobliwie uzależnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idąć tropem myślenia zwolenniczek karmiących długo... to dalczego nie karmicie piersia dzieci w zerówce oraz w podstawówce? przeciez te dzieci także wymagają tego co najlepsze- to ważny okres, rozpoczęcie szkoły, nauka, mózg równie szybko się rozwija i potrzebuje waszego drogocennego mleka co to za faworyzowanie przedszkolaków kosztem dzieci szkolnych? hipokryzja ludzka nie zna granic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czego zazdrościsz? Twoje piersi? Niech każdy karmi tak długo jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę pani z 9.52 niech napisze jak rozwija się jej dziecko, ile razy było chore itd. I dlaczego wypowiada się na temat który jej nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A te co karmiły do szkoły prawie 6-7 lat -masakra jakaś . To sie dzieje naprawdę ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumiem że kiedyś jak w sklepie brakowało mleka to może i kobiety długo karmiły ale w dzisiejszych czasach dla mnie za długo jest jak już ma 2 latka , nieestetycznie to wygląd , starsze dziecko to widziałam tylko na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie jest to odrzucajace, przeciez te dzieci sa juz duze, zwlaszcza 4latki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak ludzie uprawiaja seks w parku to tez cie razi i uwazasz za oblesnep?mnie osobiscie razi!a co robi karmiaca kobieta to jej sprawa!jak ci nie odpowiada to nie patrz Karmienie w pracy przed klijentem nie jest wporzadku ,ale to nie powod zeby sie tak zachowywac jak dzikus Te co pisza karmily 2tyg nie maja sie czym chwalic!oblesne jes widok tlustych bab w przyciasnych strojach.oblesni sa pedofile i ksieza molestujacy dzieci! To ze ty nie karmilas to nie powod do zazdrosci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×