Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość paullla87

Co się bardziej opłaca, kupno mieszkania czy budowa domu?

Polecane posty

Gość gość
No zależy na co stawiasz. Ja od zawsze lubiłam mieszkać w bloku, stąd też nie chciałabym budowac domu...a co do opłacalności...no te ż zależy gdzie kupujesz, gdzie budujesz...wiele czynników ma na to istotny wpływ. Ja generalnie powiem tak: kupiłam mieszkanie u tego developera: http://milowicz-development.pl/, dostałam konsolę, wzięłam kredyt a na dodatek były bardzo atrakcyjne ceny za metr. No i co, ekonomicznie bardzo mi wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goshia11
Ja jestem za budową domu. Wiadomo że wlasny dom to zupełnie co niż mieszkanie w bloku. Pamiętaj, że jak będziesz wybierać firmy, które zrobią ci wszystko w środku żeby poczytać trochę opinii na internecie. ja zamowilam taka firme od schodow i to co oni zrobili to aż żal pisac. po pewnym czasie przerwalam ich robote i kazalam i wyjsc. popytalam po znajomych i znalazlam firme ktora zrobila i schody i ogrodzenie na wysokim poziomie. ale wiadomo, stracilam kase jeszcze na tamtych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniczkaaaaa00
Gosiu. Mam podobny problem. Dasz mi jakiś namiar na tych twoich gości od schodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goshia11
no niestety coraz więcej dziadostwa na rynku. stąd problemy. tu masz numer: 608-837-353

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniczkaaaaa00
No wlaśnie, dlatego swierdziłam, że skorzystam skoro polecasz. Możesz mi dać jeszcze jakąś stronkę internetową ? jeśli mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goshia11
www.abcschody.pl/www/kontakt/ - łap :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wy.........lalać stąd z tymi reklamami. macie ludzi za półgłówków? wolę już reklamę przedstawioną wprost zamiast takie g....no 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wybralam dom. Zbudowalismy z poddaszem i garażem. Nie są to jakies ogromne koszta aby go utrzymac. Latem na tarasie mozna z gośćmi posiedziec. Grill to kolejny plus. Piesek ma gdzie biegac, dzieciaki mają swobodę. Imprezy nikomu nie przeszkadzają. W bloku tego nie ma. Moja znajoma kupila w bloku bo nie było jej stać na dom a nie ze lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123456789
Jednoznacznie nie da się na to odpowiedzieć. Ja z mężem wybudowaliśmy dom ;) pomogła nam w tym jedna firma która robi audyty nieruchomości: http://audytnieruchomosci.com/co-badamy-prawnik/ warto zainwestować w coś takiego, bo przynajmniej wszystkie sprawy formalne są załatwione jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj to zależy…jak masz działkę i kasę na zbyciu, to ja bym szła w budowę domu, no, ale to jeszcze zależy czego oczekujesz, jakich standardów. Dom – musisz być bardzo samodzielny…blok…praktycznie cała eksploatacja spada na administratora budynku. No, ja jak budowałam się to musiałam jeszcze dodatkowo zająć się wyburzeniem starego budynku gospodarczego na działce http://www.cm-construction.pl/oferta/19 (na szczęście ta firma szybko się z tym uporała) potem po drodze miałam kilka historii..kasa pękała, kredyt się zaciągał, ale koniec końców jestem zadowolona i nie zamieniłabym się za żadne skarby na mieszkanie w bloku…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chyba jestem za kupnem mieszkania. Tylko mądry polak po szkodzie. Teraz zanim bym kupiła je, bym patrzyła bardziej na administratora budynku...bo mam mega nieogarnietego. Głupiej windy naprawić nie mogą od kilku miesiący. teraz wkroczyła nowa firma: http://www.tolift.pl/ i prace W KOŃCU ruszyły. Brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od dziecka mieszkam w bloku to fakt wygoda nic nie trzeba robić tylko czynsz płacić, ale ja czuje się jak w klatce. Na szczęście mam działkę za miastem dookoła same lasy na działce stoi gliniany 150 letni domek czuje się tam wspaniale taki mój azyl gdzie mogę się wyciszyć jak bym miała kasę to bym się tam pobudowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z mężem zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę na wieś i budowę domu drewnianego, który nam zbudowała firma http://ligar.pl/ i nam się to opłaciło. Do pracy w miasteczku mamy w miarę niedaleko, budowa była o wiele tańsza niż gdyby miał to być murowany i całość jest nie tylko ładna, ale i bardzo komfortowa. Ale to już cecha główna większości drewnianych domów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsi co "bogacze "co stawiają wielki dom a potem wychodiz że długi jeszcze wnuki dostaną do spłacenia. I tak siedzą sobie w 2 pokojach a reszta pusta wdaje się grzyb i wilgoć bo trzeba oszczędzić na ogrzewaniu . Ale oficjalnie to mają beke z blokowiczów . Do tego -dom na starość jak kogoś nie stać na służbę to katorga .Jak jest 1-2 dzieci które wyfruną to samemu rąb drewno odśnieżaj myj okna poleruj hektary podług. Jak zachorujesz najbliższy lekarz godzinę drogi .Jak nie odśnieżą to dramat. Od razu musisz mieć auto to generuje znów koszty itp itd . Budowa to jedno a uyrzymanie drugie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TreleMorele1987
A ja kupowałam dom stanie surowym. Wcześniej jednak przeprowadziliśmy audyt - http://audytnieruchomosci.com/co-badamy-prawnik/ - żeby wiedzieć na czym stoimy. Przydał się, bo przynajmniej możemy spokojnie przygotowywać się do świąt, bez zmartwień ... oprócz tego, że mamy kredyt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym chciała dom, ale mój mąż woli mieszkanie. Znaleźliśmy kompromis. Będziemy kupować na Zielonej Klecinie we Wrocławiu :). Wokół dużo zielonego i tak intymnie i niska zabudowa. Ja jestem zadowolona z wyboru. już się nie mogę doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za glupie pytanie. Oczywiscie ze dom jest lepszy pod kazdym wzgledem. Kazdy kto pisze odwrotnie jest po prostu zazdrosny i sam sobie wpiera, ze mieszkanie lepsze. Cale zycie mieszkalam w bloku. Slyszalam wszystko, kaszlniecie sasiadki, imprezy, seks,winde. Rodzice placili 700zl za 56m. Doliczali za robote nowej windy, ewewacji, itp. Teraz wyprowadzilam sie na obrzeze miasta do malego domku. Do centrum pare minut autem. Dom kupilismy bez kredytu, maly ok 120m z garazem. Duze podworko, przestrzen, dom bardzo dobrze ocieplony i naprawde koszty utrzymania nie sa duze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zyjesz chwila to mieszkanie jak przyszlosciowo to dom policz czynsz przez te lata kture bedziesz mieszkac i wyjdzie ci ze drugi dom mogłas budowac no i ten spokój za sciana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nes1111
Firma Ramza oferuje budowę domów drewnianych, a także usługi deweloperskie, wykonywanie elewacji i fundamentów, instalacje CO, instalacje wod-kan, okna drewniane modrzewiowe, konstrukcje oraz pokrycia dachowe i inne. W celu zapoznania się z ofertą wejdź na stronę http://www.ramza.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wybieram dom, jest ogród , grill latem ;) . Tyle ze nie będę go sam budować , nie mam czasu na pilnowanie budowlańców i też nie znam się na tyle żeby przypilnować budowy. Druga kwestia taka że większość znajomych która budowała domy finalnie zawsze musiała dołożyć ok 30% do wcześniejszej kalkulacji kosztów. Oglądałem klika domów oferowanych przez deweloperów i spodobał mi się dom od dom100 - na oś. Pyskowice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że własny dom, choćby niewielki, ale własny, posiłki na tarasie, brak sąsiadów nad głową. Ja mam tylko na działce, gdybym tylko miała inną pracę to bym się tam przeprowadziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda906
Domy od deweloperów wcale nie muszą być drogie. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na dom energooszczędny. Np. ten deweloper takie buduje http://www.6-dzielnica.pl/ . Warto poczytać o tych ekologicznych technologiach i przeliczyć sobie koszt nie tylko zakupu, ale także późniejszej eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czy ktoś jest w stanie podsunąć mi propozycje ciekawych domów w rejonie Gliwic. Szukam czegoś w nie dużego w ciekawej cenie, gdzie zostanie mi tylko urządzenie wnętrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitero
Dokładnie – mieszkanie w bloku bywa dość uciążliwe. Poza tym, że w centrum jest wszędzie blisko, to mieszkanie w bloku nie ma żadnych plusów – sąsiedzi hałasują, wysoki czynsz. No a nie każdy mieszka w centrum… Całe życie mieszkam za miastem, pochodzę z Wołomina i znajomi z Warszawy zawsze mi mówili, że oj, jak ja mam ciężko, bo muszę dojeżdżać. A dojazdy nie są wcale takie złe – to cena za ciszę i spokój we własnym domu. Teraz z narzeczoną chwilowo mieszkamy w bloku ze względu na pracę, ale na wiosnę chcemy kupić dom. Podobają nam się takie bliźniaki nowo budowane w Łomiankach od Magaja. Znajomi mieszkają w innej inwestycji tego dewelopera i mają bardzo fajny ten dom. Ewentualnie zastanawiamy się też nad Legionowem, ale jeszcze nie orientowałem się, gdzie tam budują coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkanie w bloku nie musi być uciazliwe , zalezy na jakich sasiadów trafisz . Jaką przewage moze miec blok nad domem ? Otóz zwykle bloki sa budowane blisko sklepów , mozesz mieć 50 metrów do najbliższej biedronki czy sklepu miesnego . niestety domy są czesto na uboczach do sklepu moze być 500 metrów , a biedronki nigdzie w pobliżu nie ma . Zależy czy to miasto czy wieś. Jesli dom jest poza miastem , to jasne jest , że problem ze szkolą , dentystą sklepami , towarem . Jeśli ten dom , który budujesz ma być blisko centrum miasta to jest dobra decyzja( ale w zacissznym miejscu tam gdzie nie ma zbyt dużego hałasu) . Jesli natomiast jest na peryferiach to dużo gorzej ( peryferia maja niestety wiecej minusów niz plusów) blok czy dom blisko centrum - lepiej dom blok blisko centrum (ale z dala od hałasu i głównych ulic ) czy dom poza granicami miasta- lepiej blok ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2014.11.02 taki jest czynsz mieszkania własnościowego debilu jeśli jest komunalne to płaci się dużo więcej jesli mieszkanie jest własnościowe to tyle sie płaci głąbie mówie o kupieniu mieszkania a że ty znasz tylko komunalne i myślisz że wszędzie tak jest to twoj problem idioto xx Niekoniecznie. Koleżanka ma własnościowe 56m2 i płaci 850 zł czynszu. Wszystko zależy od spółdzielni i tego typu. xx Proszę nie opowiadać, że za 7200, które ta osoba wpłaciłaby do spółdzielni nie ogrzeje się i nie opłaci opłat w 120m2 domu jednorodzinnym. Podatek za garaż to grosze, w miastach ludzie często muszą sobie garaż opłacić. Często jest to powyżej 50 zł na miesiąc. xxxxx Autorko ja bym się zastanowiła nad domem. Są przepiękne projekty małych domków. Takich 4 pokojowych do 100-120m2. Jak ktoś wybudował sobie 300m2 i nie odkłada co miesiąc 300 na opał to teraz płacze. Niech policzy ile by płacił czynszu za 200-300m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayris
Moim zdaniem lepiej zbudować dom. WIadomo - jak człowiek jestr młody to ciągnie go do miasta ale na starość... przypuszczam, że większość ludzi będzie chciała uciec na wieś. Dlatego ja postanowiłam myśleć przyszłościowo i buduję dom. Poza tym w mieszkaniu nie można mieć kominka z prawdziwego zdarzenia a toi moje marzenie odkąd pamiętam :) Mąż niedługo ma zacząć jego budowę ;) Z tego co wiem musi tylko zamówić cegłę szamotową z http://www.vitcas.pl/ i może działać. Juz widzę siebie w zimowe wieczory z kubkiem herbaty przy kominku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zdecydowałam sie na kupno mieszkania. Moi znajomi doradzili mi inwestycje http://www.geogrupa.pl/ geo grupy i czekam na zakonczenie inwestycji na Prądniku Białym w Krakowie “kwiatowa równina”. Lokalizajca świetna bo jest blisko do szkół, galeri i hipermarketów a jednoczenie jest połozony w zacisznym miejscu. Sam deweloper sprawdzony i rzetelny z 25 letnim doświadczeniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w niektórych biurach nieruchomości jest wiele fajnych ofert domów na sprzedaż np. we Wrocławiu w http://www.tempo.wroc.pl/ jest w czym wybierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi się, że dobrze jest rozważyć kupno domu, siostra kupowała jakiś czas temu od dewelopera domek w Gliwicach, w ogóle się nie namęczyli z tą całą budową itd. i są bardzo zadowoleni, jakby co to deweloper milydom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×