Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość paullla87

Co się bardziej opłaca, kupno mieszkania czy budowa domu?

Polecane posty

Gość gość
Ja sobie zamówiłem dom u dewelopera, nie muszę się martwic ani o projekt ani o działkę ani o ekipy budowlane bo oni wszystko pod początku do konca za mnei zalatwią. A zawsze marzył mi się dom, a nie mieszkanie gdzie sąsiedzi mogą okazać się nieznośni http://www.tlsdeveloper.pl/budowa-domow.html polecam sobie zreknąć na stronę z tą ofertą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie, to zależy od tego gdzie tak naprawdę lepiej się czujesz, w mieszkaniu czy w domu, to indywidualna kwestia… ja osobiście od lat mieszkam w bloku i nie wyobrażałam sobie, żebym miała zamieszkać w domu, więc ostatnio zakupiliśmy z mężem mieszkanie w Trójmieście. Pomogła nam sprawnie znaleźć idealne gniazdko ta firma www.jagielska.com.pl i mogę Ci przy okazji ją szczerze polecić, również jeśli zdecydujesz się na dom, na pewno pomogą Ci znaleźć odpowiednią działkę. To naprawdę rzetelna firma, byłam z nimi w stałym kontakcie, otrzymywaliśmy z mężem wiele ciekawych ofert od nich. Naprawdę warto się do nich zwrócić, obojętnie na co się zdecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z mężem właśnie ruszyliśmy z budową naszego domku. Mieszkanie sprzedane, kredyt dobierzemy i domek 100 m2 będzie. Też bardzo długo się zastanawiałam nad budową domku. Ale w między czasie udało nam się w miarę tanio kupić działkę i pidjeliśmy ryzyko. Moi znajomi mają już kilka lat taki domek i koszt utrzymania go wcale się nie różni od płacenia czynszu za mieszkanie. I teraz mają więcej metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej moi znajomi na początku roku kupili dom szeregowy 130 m2 z garażem, ogródkiem i poddaszem za ok. 360 tys. na Osiedlu Dębinka w Nowym Dworze Mazowieckim. Jak liczyli żeby o tym samym metrażu budować dom, kupić osobno działkę to szybko zrezygnowali. To są ogromne koszta, szczególnie na terenach Warszawa i okolice. A mieszkanie im dalej od centrum tym taniej ale i jak mam dojeżdżać to wolę mieć już dom :) ot to taki właśnie wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie nie zgodze,ze dom to wieksze koszty! W mieszkaniu placilem co miesiac tysiaka na wszystko. W domu place za prad tylko i podatek gruntowy i opal na zime ale rozkladajac to na caly rok wychodza grosze. Wszystko zalezy od tego jak zorganizujesz. Bo ja mam wiekszosc "swoje" tzn woda ze studni glebinowej, szambo zamiast kanalizy, ogrzewanie centralne ale z pieca, jedynie pradu nie mam swojego narazie ale do tego tez dojde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha a na dojazdy albo nie wydaje bo nie musze za bardzo dojezdzac a jak musze to jak za darmo bo auto na gaz przerobilem. Ogolnie w mieszkaniu zostawalo mi moze z 500 zl z wyplaty w domu zostaje mi prawie 2000 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niektóre firmy deweloperskie maja teraz oferty, które sa alternatywa pomiedzy mieszkaniem a domem. My się zastanawiamy nad kupnem mieszkania z działką od firmy http://www.polskidom.pl/ w Slupnie koło płocka. Nie trzeba płacić czynszu jak w bloku i mysle, ze koszty wychodza mniejsze niż jak się prowadzi dom. Poza tym, to doswiadczona firma, już stawiali m.in. domy szeregowe według gotowych projektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia098
Kupując mieszkanie godzicie się na comiesięczne płacenie czynszu, który jest przecież nie mały. Dlatego zdecydowaliśmy się na budowę domu, Fajnie będzie wyglądał to materiał murów zewnętrznych bloczek komórkowy biały. http://www.castorama.pl/produkty/budowa/cegly-bloczki-i-pustaki/bloczki/bloczek-komorkowy-bialy.html Wolę spłacać kredyt niż płacić czynsz za własne mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zalezy od Ciebie, czy lubisz mieszkac blisko sasiadow czy nie czy lubisz miec podworko czy Ci nie zalezy itd... ale dom tez mozna kupic nie trzeba wcale go budowac. I spokojnie tez mozna korzystac z biura nieruchomosci ktore pomoze wszystko zalatwic szybciej i sprawnie. ja np korzystalam w czestochowie z www.nova-nieruchomosci.com.pl/index1.php i dzieki nim mam piekny domek pod miastem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja znalazłam bardzo fajne domy na sprzedaż koło Szczecina w http://www.tlsdeveloper.pl/ myślę, że najpierw lepiej sprawdzić oferty na domy, bo czasem są świetne okazje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja znalazłam bardzo fajne domy na sprzedaż koło Szczecina w http://www.tlsdeveloper.pl/ myślę, że najpierw lepiej sprawdzić oferty na domy, bo czasem są świetne okazje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie ani jedno ani drugie. Najlepszą opcją jest po prostu kupno domu. Oszczedzasz czas, nerwy i przede wszystkim pieniądze. Wspolnie z żoną mielismy już dość siedzenia na głowie teściów dlatego wzielismy kredyt, wybraliśmy za pomocą agencji nieruchomości www.a-b-s.pl dom i kupilismy, ot cała filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Całe życie mieszkałam w domu - teraz od 2 lat w kawalerce i mam dość tych wrzasków dzieci od rana do późnego wieczora za oknem - co prawda mam mały ogródek ale to nie to samo co w domu - za 5 lat jak spłacę tą kawalerkę to buduje 3 sypialnie+ salon+ kuchnia+ 2 łaienki i garaż na dole jakieś 60m i użytkowe poddasze 40m = święty spokój i nie będzie słychać jak sąsiad otwiera skrzypiącą bariejrkę dla dziecka czy trzaskają drzwi od klatki... Albo sąsiad robi impreze - dom pasywny 20% droższy system budowy ale ogrzewanie takiego to już pestka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazziku
Ja zdecydowanie wolę mieszkania, tylko takie ustawne, gdzie można zrobić fajną aranżację. Ostatnio kupiłam mieszkanie na Osiedlu Ostródzka w Warszawie: http://www.osiedleostrodzka.pl/, trafiłam na promocję 3 pokoje w cenie 2. Właśnie mi się podoba układ pokoi i ogólnie jakość wykończenia mieszkania. Chcę je zaaranżować na mieszkanie w stylu nowoczesnym i na pewno nie będę miała z tym kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wybrałam kupno mieszkania, jednak utrzymanie domu tez troche kosztuje. Wszystkie formalności załatwiałam dzieki www.indomo.info.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim kupisz mieszkanie lub dom, pomyśl o dofinansowaniu MDM. Ja, dzięki mojej kuzynce dowiedziałam się, że można otrzymać nawet 100.000 dofinansowania, bo właśnie ona taką kwotę otrzymała. To nie są małe pieniądze, zwłaszcza przy tak dużym wydatku, kredycie związanym z kupnem domu. http://mieszkaniedlamlodych.com/limity-w-programie-mieszkanie-dla-mlodych-wymagaja-zmiany/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardziej opłaca się kupno mieszkania, np na osiedlu Bliska Wola, budowa domu jest droższa, potem jego utrzymanie też droższe niż utrzymanie mieszkania, na koniec jeśli zechcesz wynająć dom jest problem, mieszkanie wynajmiesz szybko zwłaszcza jeśli jest blisko centrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim kupi się mieszkanie lub dom, warto pomyśleć o dofinansowaniu MDM, dzięki któremu można otrzymać nawet 100.000 dofinansowania. To są spore pieniądze, zwłaszcza przy tak dużym wydatku, kredycie związanym z kupnem domu. Warto zapoznać się z wszystkimi benefitami, jakie oferuje program: http://mieszkaniedlamlodych.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minimka22
Jednym z rozwiązań jest udział w programie dofinansowania MDM, czyli Mieszkanie dla Młodych. Można otrzymać dofinansowanie nawet w wysokości 100.000 pln. Myślę, że warto się zdecydować, bo każde pieniądze przy tak dużym wydatku jak kupno domu czy mieszkania mają ogromne znaczenie. Zwłaszcza przy późniejszej spłacie kredytu. Warto zajrzeć na stronę programu i poznać warunki: http://mieszkaniedlamlodych.com/limity-w-prog ramie-mieszkanie-dla-mlodych-wymagaja-zmiany/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Architetto
Wspólnie z nami zaprojektujesz nowoczesne, stylowe i funkcjonalne wnętrza: mieszkalne, biurowe, użyteczności publicznej. Nie ma wyzwania, którego się nie podejmiemy. Wraz z Architetto odmienisz wnętrza nawet bardzo starych mieszkań lub domów i zaprojektujesz restauracje nawet w nietypowych przestrzeniach. Martwisz się o dokumenty? Spokojnie – zadbamy o wszelkie procedury zmiany sposobu użytkowania miejsca. Przygotujemy dla Ciebie kompletną dokumentację projektową, sporządzimy drobiazgowy kosztorys i zadbamy o dobór wykonawców. Możesz być pewny, że Twój projekt zostanie zrealizowany w 100%! Z nami taniej! Aby ułatwić wierną realizację projektu, współpracujemy z wieloma producentami. Dzięki temu umożliwiamy Ci zakup ich materiałów za naszym pośrednictwem, po niższych cenach! Zajrzyj do zakładki O nas i dowiedz się więcej. Zapoznaj się także z etapami powstawania projektu! Oferujemy także: realizacje „pod klucz”, projektowanie mebli, analizy jakości wnętrz, doradztwo inwestycyjne, nadzory autorskie, koordynację międzybranżową, inwestorstwo zastępcze. Zespół Architetto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pamietaj, ze zawsze przyda Ci sie pomoc notariusza, moj brat podczas kupna korzystal z oferty kancelarii www.notariusz-balas.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heptoran
Hmmm... dom to inne obowiązki, ale też całkiem inne koszty, wystarczy zerknać - https://tabelaofert.pl/domy-na-sprzedaz Ogólnie dom jest raczej dla osób z wysokimi dochodami. Zarabiając mało po prostu nie da się tego utrzymać na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że budowa domu. Przynajmniej wiesz co tam jest w ścianach . Tylko ważne jest aby zlecic budowę dobrej firmie :) np. "superdom"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapytaj ekspertow w dziedzinie nieruchomosci, w tym temacie moge polecic firme www.nieruchomoscilubin.com powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I same darmowe reklamy lecą.Nie ma to jak asertywność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślałam o budowie domu, ale tak naprawde to wymaga wiecej czasu i energii. Trzeba w koncu zatrudnić kilka ekip do roboty itp. dlatego zdecydowaliśmy się na zakup apartamentu w Pogorzelicy nad morzem http://master-house.com.pl/. W tej okolicy to chyba najładniejsze nowe mieszkania nad morzem na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek8181
Ja właśnie rozważam kupno fajnego mieszkanka w Łodzi - fajna dzielnica, w zasadzie już jakby podmiejska, a mieszkanie duże i z ogródkiem :-) http://www.villaromanow.pl/?acme_product=mieszkanie-1.6 co myślicie? Lepiej takie mieszkanko czy jednak mały domeczek ? Cena w sumie podobna, a w domu to zawsze więcej obowiązków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdybym miał wybierać to wolę mieszkać w domu niż w mieszkaniu - przede wszystkim swój kawałek trawy to jest to, czego potrzebuję :) W przypadku mieszkań to takiej opcji nie ma. Niestety to co może rozbroić to właśnie cena działki - bo mieszkając na wsi i tak wszędzie trzeba dojeżdżać samochodem, w przypadku gdy dom mieszkanie mamy w dobrym miejscu, to ten problem odpada. Najlepiej też zorientować się w lokalnych firmach np http://www.tomdrew.net/ z Bydgoszczy. Firma od kilku lat buduje domy z drewna i nie jest to wcale głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też z mężem się kiedyś długo zastanawialiśmy czy kupić dom czy mieszkanie ale jednak stwierdziliśmy że lepsze będzie to drugie. Mniej przy nim pracy i mniejsze koszty utrzymania. Do tego w razie czego można liczyć na prawie cały blok pomocnych sąsiadów ;-). Wybraliśmy na warszawskiej Białołęce i jesteśmy bardzo zadowoleni bo to idealne miejsce dla młodych (i zresztą nie tylko) rodzin z dziećmi a niedługo my taką będziemy. No i osiedle mamy ciche i spokojne na czym nam zależało. Jeżeli chodzi o dewelopera to postawiliśmy na Barc www.barc.com.pl i mogę ich naprawdę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×