Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Julciaaa

KLINIKA NOVUM kontynuacja topiku

Polecane posty

Gość Lillalu
Ok, już wiem, w 5 dc. czyli jeśli nie będzie owu, to cykl w łeb... oby nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillalu Dr. Lewicka!!!! Ja juz nie pamiętam jak to było przed crio... wiem ze ciągły monitoring i to bylo dla mnie uciazliwe z powodzeniem z praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cartioguedo1973uprro
Dziewczyny jak tu cicho Gość nie pomogę ci za bardzo bo jeszcze do in vitro nie podchodziłam ale przy normalnej stymulacji w novum - biorąc zastrzyki menopur musiałam się zgłaszać na usg 11,13,15 i 17 dnia cyklu. Może spróbuj umówić się na konsultacje telefoniczną i coś sie dowiesz. Jasne http://stik.in/abpF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarb_ik
Dziewczyny zaczęłam brać zastrzyki do wtorku, w poniedziałek na wieczór poszła normalna krew więc potraktowałam to jako 1dc no i na wizytę umówiłam się na piątek 5dc, a co jeśli wtym 5 dc nadal będzie krwawienie, pewnie już skąpe ale będzie? I co myślicie o aktywności fizycznej w trakcie stymulacji - chodzi mi o "dreptanie" na stepperze? mogę kontynuować dalej czy lepiej na razie odłożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubu - super , że jesteś już po histeroskopii :) najważniejsze , że wszystko jest ok . Nie podpowiem kiedy masz przyjść na wizytę bo kazdy przypadek jest inny i dopiero dr może powiedzieć kiedy i w którym dniu cyklu .Najlepiej zadzwoń i zapytaj . Powodzenia dzielna kobieto :) lena66 - Dzięki :) mam nadzieje ,że i pozostałe dziewczyny się odezwą :) Kurcze ale ten czas szybko leci ....pamiętam Twoje starania , a tu już pociechy będą startować do przedszkola . Mam nadzieje , że poradzą sobie...we dwoje zawsze będzie lepiej . :)Podziwiam ciebie z dwoma maluchami to dopiero jest wyzwanie ..chociaż nie ukrywam zawsze też było moje marzenie . No i Ty wracasz do pracy , taka jest kolej rzeczy . Szkoda , że nie masz z kim zostawić dzieci . Ale mam nadzieje , że dzieci będą miały super opiekę . Pozdrawiam Ciebie i buziaki dla dzieciaczków :):):) Dziewczyny ,ja też nie polecam dr Lewickiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki!! Skarbik, do pierwszej wizyty spokojnie możesz ćwiczyć... potem lepiej odpuścić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b_ubu
I znowu pod gorke,dzwonilam do N.i nie ma szans dostac sie na poczatku lutego na wizyte startowa!Dr W, Z i S maja juz pelne grafiki.Tak wiec pozostaje mi czekac do marca na stymulacje:( To przerazajace jak wiele par walczy z nieplodnoscia!Przypomnijcie prosze 1 zastrzyk przy krotkim protokole bierze sie w 1dc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b_ubu ja idę krótkim i pierwszy zastrzyk wzięłam w 2dc i wizyta w 6dc chyba że wypadnie w weekend to w 5dc. Straszne jest to że nie ma już miejsc, a patrzyłaś na dr. Taszycką? Może do niej byłoby miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubu Ja brałam od 2dc a nawet ostatnio od 5dc ale to inny protokół. Probuj dzwonic co jakis czas i pytac byc może coś się zwolni. Ja tak ronilam i się udawało ;) Trzymam kciuki i powodzenia. Juz wrocilam od dentysty.po strachu i bez znieczulenia sie obylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubu - ale zapisałaś się, jeśli nie to dlaczego? Czyli na startową się czeka wg. grafików lekarzy, nie że są wstrzymane środki, czy coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Startowa powinna się odbyć kiedy? Powiedzieli ci? Bo kwalifikacyjna=startowej miała być 18-22 dc poprzedzającego ew. 1-2 dc. stymulacji... a ta już po zakwalifikowaniu, kiedy Ci powiedzieli, że masz się zapisać? Przecież dorabia się jeszcze badania itp.. także chyba też pod koniec cyklu poprzedzającego. Ostatnio w ogóle mam wrażenie że Novum przyjmuje więcej pacjentów niż jest w stanie obsłużyć (cóż, chcą pomóc jak największej liczbie) Ale ja wczoraj zapisywałam się na za 10 dni i była jedna jedyna wizyta popołudniowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea1
Hm...dziewczyny! ja mysle, ze w Novum jest jednak tak, ze każdy lekarz ma tylko po kilka miejsc na wizyty startowe...ze licza Ile cykli sa w stanie zrobic i stad to czekanie na startowa wizyte! reszta miejsc jest dla pacjentek w trakcie stymulacji, do wizyt przed criotrnasferem itp, z rozpoczeta procedura!..a wydedukowalam tak, dlatego ze maz dzis dzwonil rano i bez problemu nas zapisal na wizyte , na 20 lutego, na 1 cykl przed criotransferem do dr Z. Poza tym , jest sporo par, którym zostało np 2 lub 3 podejscie i musza tez Te proby "wyrobic"...dlatego moze wstrzymuja . startowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lillalu! a sprawdzalas teraz na usg czy nie ma torbieli przed crio? bo ja chyba pójde u siebie w miescie w tym cyklu sprawdzic ( po tych 2 miesiacach z torbielami przed ostatnim podejsciem jestem przewrazliwona), bo nie che znow tracic miesiaca... Chemy na poczatku marca zabrac maluchy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillalu
Tak byłam na wizycie przed miesiączka, nie ma torbieli. Myślę że jest tak jak piszesz, tylko bibuły tez jest w programie i czeka na 2 lub 3 próbę... podobno tak nie trzeba było czekać.. no ale załóżmy ze jest początek roku wiec dużo osób doszło no i sezon urlopowy.. może akurat źle trafiła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miesiąc czekania to na szczęście nie 4 kwartał tak jak ci, co się nie zakwalifikowali!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarb_ik
Czy zeby miec ICIS trzeba spelniac jakies warunki? Przypomnialo mi sie ze dr powiedziala ostatnio ze przy tylko niedroznych jajowodach nie na wskazan do ICIS. Myslicie ze takie klasyczne IVF tez jest skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b_ubu
Dziewczyny,załatwiłam tą wizytę.Musiałam pomęczyć dr L ,ale warto było:)Bez jego interwencji nic by z tego nie było.Dr Z zgodził się zostać po godzinach i nas przyjąć na początku lutego.Jak ja go lubię:)Nie po raz I nam pomógł. Fajnie,że są jeszcze takie życzliwe osoby. Jak dobrze pojdzie to pod koniec lutego bedzie pick up,trzymajcie kciuki żeby i do mnie wreszcie uśmiechnął się los... Problem z miejscami polega na tym,ze ja mam @ ok 8-10.02 więc potrzebowalam wizyty na tydzien przed zeby wszytko sprawdzic-czy sa torbiele. Lekarze mają mnostwo transferow,zabiegow itp,a startowa trwa 40min.wiec nie bylo juz miejsca.Musiałabym czekać do marca lub na druga polowe lutego gdyby nie zgoda dr Z.Ciekawe czy wszystko bedzie ok na wizycie... Lato - a Ty kiedy się zbierzesz po śnieżynkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarb_ik
Dziewczyny czy któraś była jeszcze w trakcie krwawienia na wizycie pierwszej w trakcie stymulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na usg niejednokrotnie podczas miesiączki skarbik, nie masz się czym przejmować. Dla nich to nic nowego :) Bubu, cieszę się, że się udało. Z. to kochany człowiek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillalu dziękuje uspkoiłaś mnie bo zaczęłam się stresować, pierwsze podejście do In Vitro stresuje mnie że hej choć staram się być spokojna. We wczorajszym odcinku "in vitro czekając na dziecko" dziewczyna pomyliła godziny pobrania zastrzyku na pęknięcie pęcherzyków... ale musiała być zestresowana. Bubu świetnie że dr. Z. Cię przyjmie oby wszystko poszło gładko. Kinga a jak tam u Ciebie? Na jakim jesteś etapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lato76
skarbik - ja też miałam wizytę jak była @. Więc nie przejmuj się dla lekarzy pikuś ..więc głowa do góry :) Wiem i doskonale Cię rozumiem , że zaczynasz i masz pytania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubu - bardzo się ciesze , że udało się ci załatwić wizytę .:) dr Z naprawdę super gość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarbik - u mnie poprzednie razy klasyczne było IVF , a teraz miałam na MZ ICIS .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarb_ik - pytaj, pytaj, nic się nie przejmuj, ja też zadawałam sporo pytań... Zawsze lepiej wiedzieć wcześniej co człowieka czeka... ;-) U mnie o metodzie zadecydowali sami. Ja myślałam, że zrobią klasycznie, a jednak wybrali skuteczniejszy sposób. Sylvia i Johana super, że dobrze się czujecie! :-) Jesteście kilka tygodni przed mną z terminem porodu. Ja mam na 09.09. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze... Czasem trochę mnie muli ale poza tym nie jest źle :-) Trzymam kciuki za Was - Staraczki. Powodzenia! :-) Kinga co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga241
Dzięki kochane, że pytacie co u mnie. Muszę powiedzieć, że ostatnio mam jakiegoś doła niestety. I jestem wszystkim podminowana. Czekam teraz na usg czy znikła mi ta torbiel i dopiero zacznę zastrzyki. Mam nadzieję, że będzie ok. Dziewczyny tak dla upewnienia dopytam się was. Encorton, euthyrox bierze się cały czas prawda? Nawet jak dochodzą zastrzyki? Chyba tylko te antykoncepcyjne były do odstawienia. Niby wszystko było wiadomo a już się zamotałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dort, Sylvia, Joahna, Kura bardzo ciesze się, że wasze maleństwa ładnie rosną. Kurcze, ale musicie chodzić szczęśliwe :-) No to od sierpnia tak zaczniemy wyczekiwać na wasze pociechy :-) Lillalu szkoda, że nie udało ci się umówić do swojego dr ale mam nadzieję, że będziesz zadowolona z wizyty. Ciekawa jestem jakie będziecie mieć wrażenia po tych warsztatach. Skarbik jak znosisz zastrzyki? Mam nadzieję, że dołączę niedługo do ciebie. Orchidea wpadłaś już w nurt pracy? Uspokoiła się atmosfera jak wróciłaś bo pisałaś że nie dawali ci spokoju jak byłaś na wolnym. Bubu to faktycznie fajnie, że dr Z poszedł wam tak na rękę. Ja byłam raz u niego i na samo wspomnienie śmiać mi się chce bo miałam wtedy usg kontrolne i usłyszałabym tylko "proszę na usg" i "pęcherzyk jeszcze nie pękł" ale wychodząc z gabinetu myślę sobie no nie, pasowałoby się czegoś dowiedzieć i sypnęłam pytaniami :-) Ale wiem już od dziewczyn, że jest raczej małomówny :-) Olalluna co u ciebie? Jak maleństwo? Chicato, Dandm co u was dziewczyny? Dawno nie pisałyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia teraz doczytałam, że twoja dzidzia już w lipcu będzie z wami :-) Super, trzymam kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×