Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Julciaaa

KLINIKA NOVUM kontynuacja topiku

Polecane posty

Gość gość
Lillalu, pisalam z telefonu i slownik mi zamienia, mialo byc poronienie, a Zamora ma zla opinie o inflandzkiej, doramaar, ja tak mialam na poczatku ciazy jak Ty i tez bylam przerazona, jak jechalam na usg serduszkowe to myslalam ze to juz koniec i tez to byly brunatnawe uplawy, ale okazalo sie ze wszystko jest ok i tego Tobie rowniez zycze, kiedy masz wizyte?, pozdrawiam Dandm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lillalu, pisalam z telefonu i slownik mi zamienia, mialo byc poronienie, a Zamora ma zla opinie o inflandzkiej, doramaar, ja tak mialam na poczatku ciazy jak Ty i tez bylam przerazona, jak jechalam na usg serduszkowe to myslalam ze to juz koniec i tez to byly brunatnawe uplawy, ale okazalo sie ze wszystko jest ok i tego Tobie rowniez zycze, kiedy masz wizyte?, pozdrawiam Dandm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lillalu, pisalam z telefonu i slownik mi zamienia, mialo byc poronienie, a Zamora ma zla opinie o inflandzkiej, doramaar, ja tak mialam na poczatku ciazy jak Ty i tez bylam przerazona, jak jechalam na usg serduszkowe to myslalam ze to juz koniec i tez to byly brunatnawe uplawy, ale okazalo sie ze wszystko jest ok i tego Tobie rowniez zycze, kiedy masz wizyte?, pozdrawiam Dandm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doramaar dzwoniłaś i co powiedzieli w Novum? Nie denerwuj się bo stres gorszy niż wszystko inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doramaar
Dzwoniłam rozmawiałam z jakąs Panią dr B z głosu bardzo młodą, kazała mi odstawić luteinę dopochwową bo przy dłuższym stosowaniu może podrażniać i powodować plamienia ale nie wiem, ciągle się boję że to może się zle skończyć i że jue do konca ciązy bede sie bać. Przechodzę na podjęzykową. USG mamy naszczeście jutro ale strasznie sie boje. Tak bardzo bym chciala zeby nasze malenstwo z nami zostało. Boje się że jak poronie to sie nie pozbieram tak łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joahnaaa1
Doramaar ja też plamilam i okazało się ze podraznialam się tym patyczkiem co jest dołączony do lutinusa nie wiem jak ty aplikowalas luteine? Lez odpoczywaj a będzie dobrze moja kół do 9 tyg plamila i jest już w 19 tc . Trzymam kciukensy :-) buzka . andzia super ze się odezwalas bo normalnie jeszcze chwila a rozpoczęły byśmy z dziewczynami poszukiwania za Tobą hehe :-) no czas leci strasznie :-) juz nie mogę się bobasa doczekać dzisiaj nawet pierwsze zakupy pampersowe zrobiłam :-) nie mogę uwierzyć nadal ze to dla mojego dzidzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś mi może powiedziec czy miała hormonalna stymulacje owulacji ? jak tak to ile kosztowało wa to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kura 13
Lilalu moja siostra tam rodziła naturalnie 1,5 temu była zadowolona pomimo tego że nie miała wykupionej położnej,moja koleżanką rodziła tam 2 razy też nie narzekała, siostra rodziła wcześniaków w 8m i mmiała świetną opiekę, siostra kolejną miała tam cesarke i też było ok. Nie boje się tego szpitala choć jak nie będzie miejsc pojadxe w miejsce wskazane. Z tymi szpitalami jest tak że każdy ma dobre i źle opinię i nie dogodzisz nikomu,mi się nie podobała Inflancka a dużo osób mówi że jest świetna każdy ma pewnie różne zdanie na temat szpitalów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leweczek
Zuzi to czwartao zależy od leków jakie byś miała gonadotropiny czy tylko na clo.U mnie dalej nerwówka sama nie dzwoniłam do laboratorium ale i oni nie dzwonili to chyba jest ok. ,w końcu to juź czwarta doba .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kura 13
Stymulacja zależy od leków i dawelk jedne dziewczyny wydają na całą stymulację 1500 zł inne 8000 zł teraz masz leki refundowane 3 cykle ją miałam duże dawki bo 375-425 jednostek jakoś tak przez 11 dni i z refundacji jakoś 4000 wyszło chyba już nie pamiętam dokladnie. Wszystko zależy jak rosną pęcherzyki , ale ty chyba masz pco? Więc przy pco dają mniejsze dawki bo standardowo z pco produkuje się duzo pecherzykow, aczasem nawet nadmiar więc osoby z pco maja mniej dawek aby ich nie przestymulowac. Nie wiem czy ci pomogła ale zrozumiała że chodzi ci o całą stymulację bo zastrzyk na owulację tokoszt około 80-120 zł podaje się go przed punkcja 48h po zakończeniu stymulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doramaar
Moja stymulacja to koszt ok 1000 zł ale ja miałam ryzyko przestymulowania i bardzo małe dawki Gonal 75 i Menopuru 50 potem mi gonal zamienili menopurem. Zastrzyk na wyzwolenie to max 150 Do tego luteina dopochwowa i pofjezykowa, encorton i estrofen to ok 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea1
doramar! ja tez o 6 tyg miałam brązowe uplawy, kilka razy mi sie zdarzyly...nawet nie odstawiałam luteiny dopochwowej, brałam nospe i polegiwałam i przeszło! Bylam dzis na usg. Dalej płci nie znamy...nie chce łobuz maly sie pokazać...;) dr powiedział, ze nic nie widzi, to moze dziewczynka????? Ale wszystko ok, serduszko bije miarowo, maluch wazy 140 g! mierzy 10, 5 cm ( wymiar CRL), leżał sobie na brzuszku...wg usg jest o tydzień do przodu, tj 16 tc Johana, juz na wylocie, a tak niedawno siedziałysmy naprzeciwko siebie w Novum;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ja będę miała mniejsze dawki bo nie moga przestymulowac po prostu u mnie nie dojrzewa rzadny pecherzyk....po prostu nie wiem jak sie finansowo przygotować... jeszcze zapytam się czy oni daja już zastrzyki czy trzeba je wykupić w aptece? co jeśli wezme za mało pieniedzy ze sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leki kupujesz w aptece w novum nie prowadzą sprzedaży leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze na poczatek mam być na zastrzykach pewnie kontrole i starania w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea1
zuki sama robisz sobie zastrzyki! panie pielegniarki Cie przeszkola jak to robic, kontrole bedziesz miala , usg i beda widziec jak leki dzialaja i jak je zmodyfikowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuki
Dziekuje ;) obym tylko za mało kasy nie wziela ze soba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki że pytasz :-) Wszystko ok. Wyniki mam w normie, anemii już nie mam. Wstępnie umówiliśmy się na cesarkę z początkiem września, o ile dalej ciąża będzie przebiegała jak do tej pory, bez problemów. O kwocie cisza... Ja wprost nie zapytałam bo jakoś się nie złożyło, doktor sam nic powiedział, nawet między wierszami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarb_ik
Andzia, rany jaką Ty jesteś dzielną Babką!!! Ja zapisywałam się jeszcze w maj, mam nadzieje że skoro zapisali mnie na startową tzn że ona się odbędzie. Myślicie że gdyby nie to by zadzwonili? Pamiętacie może ile sie czeka w NOVUM na wyniki posiewów damskich i męskich? Leleweczek trzymam kciuki za transfer. O której będziesz już w dwu paku? Daj znać koniecznie, kibicujemy Ci wszystkie!!! My wróciliśmy z Wrocławia, było cudownie. Psiaka zostawiliśmy w stanie stabilnym z moimi rodzicami. We wtorek ucieszony wrócił z nami do domku, dzisiejsze badania wykazały lekką poprawę ale mamy być ostrożni bo z anemią u takich maluchów różnie bywa. Je jak oszalały, dużo śpi ale bez porównania czuje się lepiej niż tydzień temu. Orchidea po kim ten Twój Maluszek taki wstydliwy, który to już tydzień? DORT no właśnie a u Ciebie to będzie CC na życzenie czy masz jakieś wskazania? Które z Was będą rodzić naturalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz stwierdził, że tak będzie najlepiej. Bierze pod uwagę moją dotychczasową historię, problemy z zajściem i wiek jak na pierwsze dziecko. Poza tym mam problemy z bólami kręgosłupa, nerką i swoje już wycierpiałam podczas wywoływania skurczów kiedy miałam puste jajo płodowe... Całą noc się zwijałam z bólu jak sobie to przypomnę to robi mi się słabo... On stwierdził, że to wszystko już wystarczy, poza tym ciąża z in vitro jest pod szczególną opieką. Myślę sobie, że on bardziej widzi wskazania czysto ludzkie... niż medyczne i nie chce mnie męczyć i narażać na stres z porodem sn. Z tego co czytałam na necie to in vitro nie jest wskazaniem do cięcia. Wszystko zależy od podejścia lekarza i jego empatii, tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciążę in vitro powinni lekarze prowadzić tak jak normalna bo nic innego prócz zapłodnienia nie jest. Chyba ze prowadzi was lekarz który z miłą chęcią ciągnie z was kasę na wizyty i np cc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leweczek
Wlaśnie wracam z Novum.Transferu nie miałam przez progesteron.Nasze zarodeczki 1 słaby ale jeszcze źyje a 2 prawie blastocysta bo kompaktuje i musi jeszcze dojrzeć i wtedy zamroźą.Mam przepisany orgametril na 7 dni i mam 1 cykl przerwy i wtedy crio jak się uda zamrozić.Także dalej nerwówka .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leweczek głowa do góry, 3mam kciuki za te dwie prawidłowe blastki i za ten slabysz zarodek, oby podgonił i udało się zamrozić wszystkie trzy! & Doramaar jak po wizycie z USG ? & orchidea1 i DORT cieszę się, że u Was wszystko ok i maluszki rosną, trzymajcie się! & skarb_ik dobrze, że z psinką już lepiej, teraz musi się wzmocnić i będzie ok! A wyjazdu do Wrocka to Ci zazdroszczę :) , ja po transferze do wczoraj bimbałam, najdalszy wypad był w weekend na działkę, a tak to głównie tylko spacery do sklepu :) Dziś wróciłam już do pracy, dziś jest 8 dpt blastki, więc stwierdziłam, że jak miała się zagnieździć to już się zagnieździła :) . Objawów zero ciąg dalszy, jutro wieczorem oddaję w Novum krew na betę, a w sobotę rano wynik. 3majcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leweczek
Bajanka chodziło mi o drugi bo zarodki są 2 i tylko jeden kompaktuje takźe jest stres czy podołają .Źeby wszystko wiedzieć muszę czekać do s,oboty albo do poniedziałku. Ale te dni lecą bo ty już 8dpt a więc jutro test.Mam nadzieję źe zaskoczy cię dobrą wiadomością czego ci źyczę.Tylko się oszczędzaj w pracy żebyś nie miała pretensji do siebie źe nie uwaźałaś.Pozdrawiam leweczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leweczek dzięki i przepraszam, że namieszałam z ilością zarodków. Mam nadzieję, że w sobotę lub poniedziałek dostaniesz dobre wiadomości z laboratorium, mocno trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea1
leweczek, bajanka trzymam za Was mocno kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doramaar jak po usg? Mam nadzieję, ze wszystko w porządku. Dobrze, że szybko skonsultowałaś się z lekarzem. Joahnaaa łał dziękuje za takie słowa, he he mogłoby być ciężko szczególnie po drugiej stronie świata :P . Kochana uwierzysz tak naprawdę jak będziesz już przytulać maleństwo do siebie :) . Jak ja się cieszę waszym szczęściem :). Pamiętam jak pytałam koleżankę z którą się dawno nie widziałam co kupić dla dzidzi to powiedziała że mokre chusteczki i że tego nigdy za wiele :) Leweczek kurczę przykro mi, ze transfer się nie odbył, ale nie martw się na pewno obydwa zarodki przetrwają i będziesz miała obydwa :). Jeden cykl i już będziesz podchodzić. Czas szybko leci :) Orchidea, ale się cieszę że wszystko u was w porządku :). Same dobre wiadomości. Może następnym razem się maluszek pokaże , a jak znów dr. nic nie zobaczy to prawdopodobnie córeczka :) . DORT kochana już we wrześniu ? Jejku kiedy to zleciało aż nie prawdopodobne :). Ja dosłownie pamiętam jak by to było wczoraj nasze spotkanie w Novum, jak mąż się ze mnie śmiał jak was wypatrywałam :). Bardzo się ciesze , że wszystkie wyniki masz ok . Teraz już szybko zleci :). Wydaję się, ze masz fajnego lekarza :) Skarbik he he dziękuje :) . Kochana no ja myślę, że jak jesteś już zapisana to muszą Cię przyjąć, nie widzę innej opcji. Ale ogólnie to dziwne z tymi zapisami mi mówiła tak że do końca czerwca tylko nowe osoby. Ale super wiadomości z psiakiem, cieszę się, ze się lepiej czuję :). Ja to w ogóle kocham nad życie zwierzaki. Planujemy z mężem właśnie nabycie jakiegoś szkraba pieska :) Bajanka mocno trzymam kciuki za wynik bety :).Tylko nie przemęczaj się. Objawy to nie wszystko , już nieraz się sprawdziło :). E odwiedzasz nas jeszcze? Jak twoje dziewczyny ? Mam nadzieję że zdrowiutkie :) Pozdrawiam wszystkie dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×