Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamusiaalusi

roczne dziecko nie umie samodzielnie wstac

Polecane posty

Gość mamusiaalusi

Corka ma nie caly rok nie potrafi sama wstac bez trzymania sie czegos troche mnie to martwi doświadczone mamy czy jest powód do niepokoju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, moja wstala sama jak miała rok i tydzień(wcześniej wstwała przy czyms).Jak miala 12misięcy i 3,5tygodnia poszła sama. Teraz ma 13msci 2 tygodnie i już chodzi sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem jeśli się niepokoisz to możesz udać się do pediatry lub neurologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaalusi
Niedorozwój? I tak mówi doswiadczona matka ? Pytalam tylko doświadczone mamy a ty nią na pewno nie jesteś! Córka wazy okolo 10 kg dokladnie nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaalusi
A dlaczego będzie potrzebna rehabilitacja? Nie chodzi tylko przy meblach przy łóżku jak się trzyma to samo z wstawaniem przy łóżku wstanie ale sama nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olej schematy. Mój zaczal chodzi jak mial 13mc, wstawać bez podparcia zaczal jakiś miesiąc później. Sama nie zwrocilam na to uwagi, tylko mama cos wspomniala. I rzeczywiście często jest tak, ze dzieci wystają same zanim zaczna chodzic. A widać nasze zrobią na odwrót ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy ostatnio byłaś z córką u pediatry? Około 10 kg - to około na siatce centylowej 75. Czy córka urodziła się o czasie? Kiedy zaczęła siadać? Czy raczkuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma 1,5roku od pół roku chodzimy na rehabilitację. Teraz juz chodzi ale sam nie wstanie, jedynie przy meblach czy moich nogach. Rehabilitantka kiedyś mówiła.ze to będzie źle jeśli najpierw będzie chodził a sam nie wstanie bo potem dwuletnie dzieci ćwiczą wstawanie z płaczem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaalusi
Tak o czasie siadala w wieku 7 miesięcy tak raczku ale o co chodzi z tym ze jest na 75centylu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja zaczęła sama chodzić jak miała 9 miesięcy i po 2 tygodniach wstawała bez trzymanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaalusi
Okolo 80cm dokladnie nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaalusi
A ja pytalam o wstawanie a nie o wagę i wzrost dziecka i lekarza bylam w zeszłym miesiącu z katarem mam ci napisać jakie leki dostała bo to pewnie dla ciebie wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem ze dla ciebie najważniejsza wiedza o własnym dziecku jest to ile dokladnie ma gramów bo tu juz nie o kg chodzi i milimetrów ale dla mnie sa ważniejsze rzeczy niż każdy gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie unoś się autorko - bo widzę, że trochę na bakier u Ciebie z wiedzą. Waga i wzrost mają duże znaczenie przy wstawaniu. Jeśli dziecko będzie nazwijmy rzecz po imieniu - grube - to ciężej będzie mu wstać. Skoro byłaś u lekarza - to pewnie masz w książeczkę zdrowia wpisane ważenie i mierzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro zaczęła siadać, raczkować o czasie to raczej nie ma mowy o obniżonym napięciu mięśniowym więc pewnie niedługo zacznie wstawać. Możesz zapytać pediatry rzecz jasna. Jednak jeśli to będzie trwało w nieskończoność to powinien ją zobaczyć rehabilitant, poćwiczyć, pokazać jej jak to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaalusi
Nie nie mam wpisane bo na prywatnej wizycie nie pisala do książeczki wywnioskowałaś ze córka jest gruba i temu nie wstaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko! Wskaż mi miejsce, w którym wywnioskowałam, że Twoja córka jest gruba i dlatego nie wstaje. Bardzo proszę - wskaż. Czy córka ma chodzik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopiero tutaj nie pytalam nikogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok może i nie napisalas przepraszam nie ma chodzika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościu moj
Lenka Marlenka, daj spokoj, widac ze autorka to klotliwa baba co sie o wszystko rzuca. Chcialas pomoc a jestes Takowana. Olej idz milo popoludnie spedz. To autorki dziscko nie wstaje, niech sie ona martwi jak osobie ktora chce pomoc tak odburkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak stymulujesz córkę do wstawania? Ja osobiście poszłabym z dzieckiem do lekarza. Każde dziecko jest inne. Ale nie można też bagatelizować sprawy. Jeśli Cię to niepokoi - idź do pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak. Pokazuje jej jak ma to robic mowie do niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Droga mamo ! Podstawowe pytanie? Twoja córka używała chodzika? Bo jak tak to już masz odpowiedź dlaczego...chodzik upośledza dziecko, bo nie uczy, że można się uderzyć, przewrócić, wstać..uczy tylko przebierania nogami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za rady i przepraszam jesli kogoś urazilam córka jest z 6 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×