Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Skąd ta moda na nadawanie dzieciom starych imion

Polecane posty

Gość gość
Jak tam andżeliki? Białe kozaczki wypastowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no, no damesy na poziomie rozsądzają co jest słuszne, a co należy wyśmiać i poniżyć, mam nadzieję, że wasze dzieci będą umiały samodzielnie myśleć i nie dadzą się skazić waszym szambem. Liczę tu na waszych mężów, z których niejeden by się wstydził gdyby przeczytał co jego niunia tu pisze :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak zupełnie szczerze, to wolałabym być Marysią czy tam Zosią niż Nikolą, Roksaną albo Sandrą, te imiona to dopiero koszmarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, frustracja kwitnie w narodzie. spójrzcie lepiej na wasze wyzwiska w stosunku do innych, popatrzcie na wasz" poziom" a potem krytykujcie 'poziomy " innych ludzi.... ZENADA frustratki i o niskim poczuciu własnej wartosci kobiety, które poczują sie lepiej tylko wtedy, gdy sobie kogoś anonimowo poobrazaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo te staroswieckie imiona tez dziela sie na ladne i te pospolite i obciachowe nie moja wina ,ze spora czesc spoleczenstwa uparla sie i nazywa dzieci imionami ktore trudno nazwac ladnymi ,Franiu ,Kaziu -koszmar !a z tymi nowoczenymi to owszem ,tez co niektorych ponosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaziu to rzeczywiście koszmar ale Franciszek - ja uwielbiam to imię. jest męskie, dostojne i zadziorne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oooooo i juz sa!!moralistki na wysokim poziomie;)ehhhh wystarczy gdy ktos wyrazi swoje zdanie (nawet w ostrzejszej formie)nie takie jak wiekszosc i juz pojawiaja sie te potepiajace niczym ksiadz z ambony ,empatyczne az do bolu lejdusie ,oburzone i zniesmaczone ,poprawiajace swoje ego ,karcac takie nie dobre ,puste kobiety jak ja :) no coz moje panie ,zal mi was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a o co wam chodzi ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00:35 wytłumacz to jeszcze raz tylko na spokojnie bo się zaplujesz, naprawde nikt nie wie o co Ci chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eti0909
Za brzdyskim "franciszkiem" stoi przynajmniej jakaś porządna etymologia, tradycja, historia, a za takim brzydkim "brajanem" co stoi? NA TYM POLEGA RÓŻNICA, DZIECI. Jak dorośniecie to zrozumiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za brzdyskim "franciszkiem" stoi przynajmniej jakaś porządna etymologia, tradycja, historia, a za takim brzydkim "brajanem" co stoi? NA TYM POLEGA RÓŻNICA, DZIECI. Jak dorośniecie to zrozumiecie xxxx Otóż to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem rocznik 81. W swoich klasach, czy też na roku miałam przeróżnych znajomych, o różnych imionach. Oczywiście królowały Anie, Magdy, Kasie i Agnieszki, tudzież Grzesie, Michały i Marciny. Ale pojawiały się i Matyldy, i Gaja, i Faustyna, i Marysia, i Antoni (i wiele innych). Nie pamiętam ani jednej sytuacji, żeby ktoś się z kogoś wyśmiewał z powodu imienia. Teraz pracuję w szkole - przekrój imion jest ogromny. Pojawiają się też dzieci z rodzin mieszanych, o obcobrzmiących imionach, o innym kolorze skóry i również nie słyszałam, żeby z tego powodu ktoś kogoś wyśmiewał - przynajmniej na etapie przedszkole-podstawówka. Mam wrażenie, że to rodzice mają problem z imionami. Dzieci przyjmują pewne rzeczy zupełnie naturalnie. Jestem niemal pewna, że jeśli komuś przyszłoby do głowy nabijać się z powodu imienia, to będą za tym stać rodzice i ich uprzedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli masz problemy ze zrozumieniem tekstu to wracaj do podstawowki ,razem z paniami ,ktore tak sie wczuwaja w komentowanie tego co pisze:)acha i koniecznie zmien imie na Stas albo Zosia bo to teraz modne hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za brzdyskim "franciszkiem" stoi przynajmniej jakaś porządna etymologia, tradycja, historia, a za takim brzydkim "brajanem" co stoi? NA TYM POLEGA RÓŻNICA, DZIECI. Jak dorośniecie to zrozumiecie xxx Brawo , samo sedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie wiem jak wy ,ale jak ja chodzilam do szkol to zawsze ktos z kogos sie nabijal i wyzywal,a to bo ktos mial okulary to odrazu byl slepakiem ,chudy -badylem ,patyczakiem no i imiona oczywiscie tez ,Jachu -kury na dachu ,Zocha-samocha itp ,z tego sie wyrasta i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam Magdalena, lat 30. dzieci jeszcze nie mam ale córce chętnie dałabym na imię Marysia albo Zosia, ale bardziej to pierwsze, tudzież Ewa. Synowi dałabym Wojciech, Tomasz, Franciszek, Stanisław, Antoni, Jan, Michał - na pewno coś z tego. Zresztą Twój ton wypowiedzi swiadczy o tym, że nie masz za dużo w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za brzdyskim "franciszkiem" stoi przynajmniej jakaś porządna etymologia, tradycja, historia, a za takim brzydkim "brajanem" co stoi? NA TYM POLEGA RÓŻNICA, DZIECI. Jak dorośniecie to zrozumiecie xxx Brawo , samo sedno no no napisala mama Frania hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magdalena ,a moze sobie zmien ?skoro ci sie tak podobaja??:))kilka imion jest calkiem ok ,ale zycze ci samych synow:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bylam ,ale psycholog sam musial sie isc leczyc:P no co w tym zlego ,ze mi sie te imiona nie podobaja ,i nie podoba mi sie ze wszyscy je teraz daja ,jakas pandemia ,bo taka moda ,przeciez to bezsensu ,jestem po prostu szczera a wy nie umiecie sie z tym pogodzic naprawde mi was zal ,te ktore jeszcze nie maja dzieci niech poczekaja jeszcze pare lat moda sie zmieni i moze wtedy beda na topie jakies ladniejsze imiona :)cierpliwosci modomaniaczki;)paaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam sąsiadke co ma dzieci: Nikole , Amande, Vanesse i Dzesike - i najmłodsza ....Ania :) Aż nie pasuje ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W klasie miałem 3 Agnieszki, 3x Łukasz :D. Dla mnie era 80-85 to te imiona i Tomek, Maciej, Daniel, Monika, Magda.... Fajne imiona, proste takie :). Strasznie nie podobają mi się Nadje, Gracjany i inne dziwactwa i cholery z piekła rodem ;) Skąd to przyszło? pisze tak, bo zazwyczaj sa niewychowani i mamuski mają je z wpadek. I muszą dowartościować się :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba być mega prostym żeby nie wiedzieć, że to nie moda, tylko po prostu takie imiona się komuś podobają i tyle. Ciekawe czemu nic nie piszesz o Nikolach itp - tych to dopiero zatrzęsienie. i też można powiedzieć, że taka moda. Gust się ma albo nie, i niestety każdy człowiek na pozoimie i jako tako obyty wie, ze największy urok tkwi w prostocie, taka Zośka czy jasiek ma w sobie więcej polotu niż Ty będziesz miała przez całe swoje życie. Burackie i nowobogackie imiona typu Nikola, Brajan to podobają się ludziom, którzy myślą, że są kimś, a w rzeczywistości słoma z butów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale spokojnie dziecko, dorośniesz, skonczysz studia, nabędziesz ogłady to i gust Ci sie zmieni, i wtedy zrozumiesz, że Roksany, Nadie, Nikole czy Sandry to szczyt buractwa ciemnoty umysłowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- Wynika z tego, że kilkanaście lat temu nie było ludzi na poziomie, skoro nie było zatrzęsienia na te stare imiona :D. Z kolei ja nie wiem co chcesz od imienia Nadia, śliczne imię, rosyjskie, nie da się go "zbrzydzić" zdrobnieniem, nie widzę w nim nic patologicznego (?) tak samo ładne są imiona typu Marek, Tomek, Michał, Krzysztof, Piotr, Paweł itp to są imiona klasyczne, uniwersalne, a ty od razu wyjeżdżasz z tymi dziwolągami, też mi się one nie podobają. A na Nikole tak, tez jest moda, tak samo na Julki, to TYLKO moda, nie tłumaczcie tego etymologią i innymi bzdetami :D. Za kilkanaście lat znowu będą modne zapewne Anety, Grażyny i Jole. Bo ileż można Stasiów i Jasiów... szkoda, ze ludzie nie potrafią tego jakoś wypośrodkować i potem trzeba niestety mówić do dziecka po nazwiska, bo 5 Jasiów w klasie i 6 Wiktorii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"etymologia" to nie "bzdety". Ktoś powyżej ma rację - skończ studia, nabierz ogłady, a zrozumiesz o co w tym chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie "dorosnę" jak to określiłeś już po raz kolejny i to do różnych osób, bo to nie ja jedna się tutaj wypowiadam, braknie innych argumentów? może sam dorośnij?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to Ty wypośrodkujesz i syna nazwiesz Kleofas a córkę Wirginia... a co do Grażyny, Joli itp to wątpie że kiedykolwiek wrócą czasy, że ktoś tak będzie nazywał dzieci, bo te imiona są po prostu brzydkie. a piszesz tak jakbyś była upośledzona umysłowo, serio. Idź dziewczyno się wyspać, wyjdź do ludzi, mniej na necie przebywaj i zajmij się sobą i swoim życiem. Wtedy zobaczysz, że to jakie kto dał imię swojemu dziecko to naprawde śmiechu warte pytanie, a Ty sobie tym łeb zaprzątasz, że spac po nocy nie umiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem właśnie "jak dorośniesz to zrozumiesz" jest bardzo trafnym argumentem skoro argumenty typu etymologia, tradycja, historia, polskość do kogoś nie docierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są równie brzydkie co Antoni i Stanisław, niczym się nie różnią :D. Piszę o czym chcę, nie martw się o mnie :). Te imiona wcale nie są "polskie" tylko mają pochodzenie właśnie zagraniczne, prawie wszystkie, prawdziwie polskie imiona już dawno wyszły z użycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlicja
Chodzi o to, że wielbicie imion starych, dla których etymologia, historia, tradycja, polskość to nie bzdety nie zakładają tematów, w których jadą na Dzessiki. Za to Dzessiki i Brajany nie mają co robić po nocach i zakładają takie wątki. To jest zasadnicza różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×