Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Skąd ta moda na nadawanie dzieciom starych imion

Polecane posty

Gość gość
To jest dość żałosne co piszesz :) naprawdę. żółc az się wylewa. w sumie to bym Ci powiedziała, ale wątpie że zrozumiesz, a pisania dośc dużo. Żegnam sfrustrowanych młodocianych :) Jutro na 14.00 więc idę spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie korpo, jej chodzi o zmianę w fabryce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
korpo, fabryka - na jedno wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo kazde pokolenie ma swoja mode;-) byla moda na "oryginalnosc" i "wielki swiat" wiec w malych wsiach w poslcie zamaist Kas i Agnieszek zaczely sie rodzic Pamele i Jessiki;) A teraz (mowie glownie na przykladzie Wawy) absolutnie tylko stare imiona i kazdy sie podnieca ze takie bezpretensjonalne imie dal (Stas, antos, Franio_ czy wlasnie antosia/zosia , marianka czy hania Nazwac dziecko Ania czy kasia, albo Pawe czy Marcin - to dopiero obciach wsrod takich kolek wzajmenej adoracji, ja to wspolczuje tym dzieciom bo te imiona sa dlugie i nie przystaja do obecnych realiow np. stanisla czy franciszek - pozniej wez przeliteruj swojego maila komus anglojezyczne,mu jak maila masz franciszek. bukowiecki@ .... to juz bija tylko panny bez osiagniec pod nazwiskiem panienskim a o nazwisku dwuczlonowym;-) ;-) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem rocznik 87 i przyznam autorce rację. w moim liceum była tylko jedna Marysia na całą szkołę i była jakąś sensacją w takim rozumieniu że to imię było dla nas obciachowe, takie babciowe, staroświeckie. żadnej Nikoli, Dzesiki czy innego Kevina nie było, po prostu normalne imiona jak Ola, Magda, Karolina, Marcin, Rafał itd. dziś mam 27 lat, skończone studia, meża, pracę a nadal uważam zę te stare imiona nie są ładne i nie uważam się za osobe bez gustu. po prostu za nic nie chciałabym się nazywać Maryska albo Zośka. Te wszystkie wynalazki jak Brajany I Vanessy w polskich warunkach również uważam za szczyt obciachu. najlepsze sa takie imiona po środku, czy trzeba zaraz popadac w skrajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy jestescie jakies psychiczne. Jestem rocznik 85 mam na imie Antonina. Nie uwazam ze jest obciachowe, nikt nigdy sie nie smial z mojego imienia. Za to nie bylam 10 kasia czy magda w klasie. Mm wrazenie ze takie topiki i takie myslenie "obciachowe imie" "krzywdzenie dziecka imieniem" "beda sie smiali" zakladaja osoby ktore maja gnojowke zamiast mozgu a "co ludzie powiedze" to jedyna wartosc w zyciu i nalezy robic wszystko aby ludzie nie gadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość treleteleeee
W miejscu, w którym mieszkam, czyli małe miasteczko położone 20 km od dużego miasta, panuje przekonanie, że Jessicki, Brajany, Nikolę i inne tego typu imiona są zarezerwowane dla rodzin patologicznych, w których alkohol leje się strumieniami, panuje głód, a dzieci są brudne i zaniedbane. Natomiast nauczyciele, lekarze, prawnicy i ogólnie ludzie po studiach, na wysokich stanowiskach nadają właśnie takie imiona, jak Antonina, Maria, Stanisław, Franciszek. Tak się po prostu przyjęło i tyle, a wyjątki tylko potwierdzają regułę. Tak na dobrą sprawę nie znam żadnego człowieka, któremu się powodzi i, który ma szczęśliwą, kochającą się rodzinę, a ma dzieci o amerykańskich imionach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie oszukujmy się większość teraz dorosłych ludzi którzy nadają "stare" imiona jako dzieci wyśmiewali się z takich imion,to jest hipokryzja przez duże H,jest tyle fajnych normalnych imion np wojtek,tomek,robert,magda,monika po co ślepo podażać za modą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczysz angielskiego i dla Ciebie imię Patrycja jest patologiczne :-o ? Jesteś po prostu nienormalna. Rocznik 90. W klasie same Beatki, Agnieszki, Kasie , Anie, Mariolki,Piotrusie, Wojtusie, Michałki. Nie twierdzę, że są to brzydkie imiona, ale nadając swojemu dziecku imię, nie chciałam, żeby kojarzyło mi się z jakąś osobą. Te pseudo oryginały typu Jessica, Nicola czy Amelia do mnie nie przemawiają. Imię mojego dziecka jest"starodawne", ale tylko w Polsce, ma prostą pisownię i swój odpowiednik w innych językach i z tego, co mi wiadomo, żaden celebryta nie nazwał tak swojego potomka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
09:11 No wiesz ja jako dziecko krzywo patrzyłam na kobiety w garsonkach, bo jedyne słuszne ciuchy to były legginsy w grochy i neonowa różowa bluza :D teraz noszę garsonki do pracy czyli jestem hipokrytką? nie jadłam buraczków bo mi nie smakowały, a teraz się zajadam czyli jestem hipokrytką? Nie, ograniczona istoto dorosłam i się zmieniłam, spróbowałam innych rzeczy i sama widzę jakie błędy popełniałam, bo każdy wiek ma swoje prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:02 zabolało pancie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda jest taka że nadajecie te stare imiona aby poczuc sie lepiej,wyzej w hierarchii społecznej,załosne to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co śmieszniejsze, wróciło tylko kilka, dlaczego nikt nie nazywa dzieci Wiesław, Kazimierz, Zbigniew, Zenek? Bożena, Grażyna, Wiesława, Kazimiera? Są tak samo obciachowe i brzydkie jak Antonina czy Stanisław x Nie są. To zupełnie inna kategoria. Antonina, Stanisław są ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Ja nadal słysząc "Stanisław" czy "Helena" widzę leciwych staruszków a nie małe dziecko." Bo właśnie takich ludzi poznałaś o takim imieniu, ale gdybyś poznała Helene śliczną młodą dziewczyne lub Stanisława mega odlotowego faceta to by ci się twój automat podświadomych skojarzeń powywracał do góry nogami. I tak właśnie trzeba przełamywać utarte stereotypy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepsze stare polskie imiona niż Brajany czy inne Vanessy. Ale o gustach się noe dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahah a Ci leciwi staruszkowie nigdy dziećmi nie byli ? Naprawdę myślenie nie boli :D. I skoro uważasz, że ktoś nadaje dziecku jakieś imię, by czuć się lepszym , to chyba masz jakieś kompleksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wolę już milion razy bardziej Melę od Stanisławy! W przedszkolu mojego syna jest Radosława!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak Stanisława i Wiesława to zupełnie inne kategorie,buahaha,imiona sa prawie identyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:07 nie boli mnie biadolenie złośliwca o wąskim horyzoncie który wartościuje ludzi na podstawie imienia, zresztą na kafe wszystkie są patologiczne lub do wyśmiania i dziadkowe. Podać ładnego i dobrego waszym zdaniem nigdy nie potraficie. Mój syn ma akurat słoweńskie imię, po swoim tacie i dziadku taka tradycja w rodzinie u nich była. Nie jest wymyślne ale stare, w Polsce jakoś specjalnie nie odbiega i nigdy tu nie padło jeszcze :) ale nie zamierzam obrzucać błotem ani Franka ani Brajanka może po prostu mam trochę inne zapatrywania na życie i inne wartości niż Ty?? i nie w głowie mi dogadywanie i wyśmiewanie kogoś w tak płytki sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda na kafe wszystkie imiona jak nie pedalskie to patologiczne to dziadkowe ale jak maja podać te ładne i godne to zawsze ciiiiiszaaaa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:44 haha ty debilko, a jakie ma to imię DONATAN czy CLEO? kolejny dowód na to, że naogladałaś się celebryckiej tandety i teraz moda na słowian wielce hahahaha patolka i idiotka w dodatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No widzę jaką ty jesteś nie-patolką na poziomie skoro nie wiesz co to znaczy SŁOWEŃSKI i mylisz ze SŁOWIAŃSKI Fajnie, dzięki :) teraz mam obraz tych wszystkich plujących na kogoś z powodu nie takiego imienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mialam chomika franka a mojej mamy suczka to melania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy pamiętacie był taki film i książka "Ja wam pokażę" i tam była córka głównej bohaterki, nastoletnia Antonina i był taki wątek gdzie córka miała "pretensje" do matki, że dała jej takie obciachowe imię! Także coś w tym było :). Ja też spotykałam ludzi z różnymi imionami i nikt się nie śmiał, jak była fajna, to imię przestawało mieć znaczenie, co nie oznacza, że z automatu zaczynało się podobać! A moda na stare imiona jest i tyle, zwykła moda, bo gdyby nie to, to byłoby po tyle samo Janów, Stasiów i Antosiów co np. Pawłów i Marcinów :). PS: Ładne, klasyczne imiona były juz podawane wiele razy, ale y zauważacie tylko skrajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak "literatura" dla kurek autorstwa Grocholi tak podaje to coś w tym jest :o a do tych ładnych, klasycznych imion jak to nazywasz to wiesz też było grono, które na nie psioczyło i też się nie podobały i co tak już nie wolno? tylko Jessiki i Stasie mają prawo się nie podobać, a te inne bardziej godne w czyimś subiektywnym mniemaniu już muszą się podobać wszystkim, bo jakieś grono kaferianek tak ustaliło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13.30 co to ma do rzeczy? nazwałyście zwierzęta ludzkimi imionami no i??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie. Z tego typu imion wróciły Franciszek, Antoni, Jan, Zofia, Maria, Stanisław, które były imionami pokolenia moich rodziców i dziadków. W moim wieku są sporadyczne. Nie ma: Wiesław, Józef, Władysław, Bolesław, Bronisław, Czesław, Jadwiga. Wydaje mi się, że to jest odpowiedź na obco brzmiące imiona. Tylko ciekawi mnie dlaczego Staszek, Antek, Marysia, a nie Piotrek, Magda, Paweł, Michał. To też są stare imiona. Tak samo biblijne jak Staszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Staszek jest biblijnym imieniem? :D uśmiałam się do łez :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo magda jak kasia, ania i asia przeżarły się nam pokoleniu lat 80-tych :) No za Chiny nie dałabym Magda choć imię piękne :) jak dam nie wiem niestety nadal, a za 5 tygodni rodzę pewnie będzie spontan :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Staszek jest biblijnym imieniem? smiech.gif uśmiałam się do łez smiech.gif xxx Tfu! Dzięki za zwrócenie uwagi :) Józek miało być. Zaćmiło mnie. Pewnie dlatego, że jednemu z moich dziadków to Stanisław, a drugiemu Józef. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×