Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Skąd ta moda na nadawanie dzieciom starych imion

Polecane posty

Gość gość
gość dziś Bo magda jak kasia, ania i asia przeżarły się nam pokoleniu lat 80-tych usmiech.gif No za Chiny nie dałabym Magda choć imię piękne usmiech.gif jak dam nie wiem niestety nadal, a za 5 tygodni rodzę pewnie będzie spontan smiech.gif xxx To też lata 70-te. Co do imienia twojego dziecka, to pewnie masz swoje typy, a dziecko sobie z tego samo "wybierze" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz to super oryginalnie byłoby dać dziecku na imię Kasia albo Ania - w przedszkolu mojego dziecka (ok. setki przedszkolaków) nie ma ani jednej Kasi czy Ani ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale same jesteśmy Kaśki lub Anki albo mamy od groma wśród znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie w przedszkolu żadnych kasiek ale sama jestem kaśka i wolałabym być już zosia milion razy :o bo w rodzinie i wśród znajomych od groma kasiek, anek, asiek, gosiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No sorki ale ja juz wole dac mojemu dziecku na imie Antos albo Stefanek. Jak slysze Brajan, Dzesika, Wanessa albo inne zagraniczne imie w durny sposob spolszczone to mi sie slabo robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asia najpiękniejsze imię świata. Asia jedyna w przedszkolu, gimnazjum, liceum i na studiach:P Rocznik 1990:P Mama się wstrzeliła. Nikt nie zadaje głupich pytań, która?? Klaudii, Natalii, Patrycji i Paulin!!! po 4 minimum wszędzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanówcie się same Stanisław "Stasiu" najpiękniejsze imię dla chłopca, urodziłam 2 córki Stanisława mi się nie podoba ale mam nadzieję, że wnuczek jakby był będzie miał na imię Stanisław, żebym mogła mówić do niego Stasiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie wiem, mi "Stasiek" kojarzy się z niskiej atrakcyjnośc***anem pod 50 z dużym brzuchem i białym, poplamionym podkoszulkiem, mało takie... eleganckie to imię w codziennym użytku Staszek, Stasiek, a "Stanisław" z kolei brzmi już zbyt poważnie, już Władek mi się bardziej podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsita
Moja córka ma na imię Zosia, wali mnie co sobie myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy kto jak został wychowany i z kim przebywał dla mnie Staś, Stanisław to Drzewiecki i Lem. Proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imiona podlegają modzie jak wszystko. Mnie się najbardziej podoba Mariusz, Grzegorz, Adam i Aleksander oraz Małgorzata, Anna, Magdalena i Alicja. Moim zdaniem ponadczasowe. A stare imiona po pradziatkach idealnie pasują na drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opa opa opa
Twoim zdaniem żono hakera :) dla mnie te które przytoczyłaś odpadają totalnie i dla mnie ta ponadczasowość oznacza szarzyznę, nudę i to co miałam w szkole 20 lat temu czyli oklepane do bólu - to z kolei tylko moje subiektywne zdanie :) za to podoba mi się imię Gustaw, Jan, Bogumił i nie obchodzi mnie co kto myśli, a już te żałosne historie, że nadaje się tak dzieciom żeby się poczuć wyżej, żeby sobie dodać to może napisać tylko ktoś kto sam tak myśli, kto ma kompleks i kto nie pozwoli drugiemu łba przed szereg wychylić jak mawiał klasyk "trzeba opluć, zgnoić, zgnieść" ot poland :D Nie rozumiem też jak można kogoś tak wulgarnie wyśmiewać czy nawtykać innym mamom, bo dały jakieś tam imię dziecku. Zatrważająca nizina polskich młodych kobiet :( smutno normalnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobra a teraz napiszcie jak maja na imie wasze dzieci albo wy same slucham?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dam synkowi na imie Wirgiliusz i srednio mnie obchodzi co o tym pozal sie boze matki z kafe mysla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo moda ciągle wraca, Kaśki i Magdy się objadły rodzicom to teraz dają takie imiona, których nie miały osoby które poznały przecież Hania, Amelia czy Jakub to są wszystko stare imiona!! tylko nie które non stop wracają a inne są bardziej sezonowe, wątpie by za sto lat wróciła moda na Vanessy, ale na Anny czy Magdy jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bardzo nie lubię imion spolszczanych na siłę (Brajany, Dżejkoby) albo co gorsza zapisywanych w wersji obcojęzycznych. Czemu Xavier skoro mamy Ksawerego, czemu Dejwid (sic!) skoro mamy Dawida, czemu Victoria skoro mamy Wiktorię? Oczywiście nie mówię o sytuacji gdy dziecko ma rodziców rożnych narodowości, ale o takich kiedy Stachu i Grażyna mają Theodore'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popieram goscia wyzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sa gusta i gusciki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala milenka
A ja dam na imię córeczce jeśli kiedyś będe mieć Alicja albo Milenka a chłopcu może Grzegorz albo Piotr normalne ale jakie ładne imię. W moim otoczeniu dominują imiona Kacper i Julka.... mam wrażenie że wszystkie dzieci w moim mieście mają tak na imię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sa takie grupy imion Mateusz imię proste i tez stare jak swiat. Maciej , Kacper to samo ale to imiona raczej wiejskie Jan, Antoni, Ignacy, juz bardziej szlacheckie Emanuel, Gabriel Beniajmin , Nataniel - jakies anielskie A taki Brajan, Marlon ,Alan czy Kevin co to ma byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Droga Młodzieży, przecież wszystko zależy od perspektywy. Imiona typu Marcin, Łukasz, Adam, Małgorzata, Magdalena, Aleksandra wydają Wam się zwykłe i uniwersalne, gdyż się z takimi imionami stykacie na codzień. Ale to tak naprawde są imiona stare i obce, wywodzące się z tradycji greckiej lub rzymskiej. Dopominacie sie tradycyjnych polskich imion. Czy to znaczy staropolskich? Takim staropolskim imieniem jest np. Wojciech. Mieszko, Kazimierz (wysmiewany na forum), Bolesław, Stanisław, Władysław, Mirosław, Jarosław, Zbigniew itd. Żeńskie - Bogumiła, Bogusława, Bożena, Bronisława, Dobromiła, Milena, Nawoja, Sława, Wisława, i inne mniej popularne. Prawdziwy patriota będzie miał w czym wybierać. Każda moda ma swoje cykle i - jak ktoś tu mądrze napisał - najcześciej rodzice wybierają dla swojego dziecka imię, które nie bedzie im się z nikim konkretnym kojarzyło. Ja znam mnóstwo Magd, Kasiek, Marcinów, Łukaszów i imiona dla moich dzieci wybierałam z innego zbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mówicie, ze panuje moda na nadawanie starych imion? A niby przywoływane imiona Marcin, Łukasz, Katarzyna, Magdalena to są nowe imiona??? Oto co mi powiedziała "ciocia Wiki": KACPER — imię męskie pochodzenia perskiego. Według tradycji imię jednego z trzech mędrców (królów, magów) z Nowego Testamentu. Według Ewangelii św. Mateusza był obok Melchiora i Baltazara magiem, którzy wiedzeni przez gwiazdę przybyli do Betlejem. W Polsce imię to jest używane od połowy XIV w. MATEUSZ – imię męskie pochodzenia biblijnego. Do XVI wieku imiona Maciej i Mateusz nie były w języku polskim rozróżniane. MARCIN – imię męskie pochodzenia łacińskiego. MAGDALENA – imię żeńskie pochodzenia biblijnego. KATARZYNA – imię żeńskie pochodzące od greckiego słowa katharós "czysty", "bez skazy". ŁUKASZ – imię męskie pochodzące od gr. Loukas, co z kolei jest zhellenizowaną formą rzymskiego imienia Lucius, a w związku z tym tak jak Lucjusz, pochodzi od łacińskiego lucius, czyli urodzony o świcie. ALEKSANDRA – żeński odpowiednik greckiego imienia Aleksander. itp, itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepszy Władysław i Marysia niż Brajan, Nikola, Xavier lub Jessika lub też całkowita porażka - Pusia, Fifi lub Milano... :-D wyobraźcie sobie np. reakcję innych dzieci w klasie na Brajana Bułę albo Jessikę Słoninę ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo te imiona o ktorych piszesz s aladne maja sensowne znaczenie i niosa ze soba historie i przeslanie. Moja corka ma na imie Karolina. jeszcze nie spotkalam innej dziewczynki o tym imieniu w jej pokoleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A my mamy w rodzinie Melanie i ja uważam że to wstrętne imię i krzywdzenie dziecka a rodzice wyżej srają niż dupę mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja pracuję w przedszkolach od lat (jako lektor, obecnie mam 4) i powiem wam, że wszystkie imiona występują, tak więc śmieszy mnie, jak któras pisze, ze jej córka ma Karolina i to teraz takie egzotyczne imię. Hehe, podejdz do pierwszego lepszego przedszkola i od razu natkniesz się na co najmniej dwie. Magda - to samo. Jest w kazdym roczniku i nawet czesciej niz ta karolina, bo to ładne imie przeciez. Kasie znam dwie, a Anek jest trzy. Zdecydowanie najwięcej jest: Julek Majek Amelek Wiktorii Zuzi Natalek i Weronik. Te imiona przodują zdecydowanie. Jest też sporo Len, Zoś. Poza tym są takie jak: Klara, Halszka, Dobromiła, Florentyna, Celina, Ziemowit, Siemowit. Jest i Róża i Wanda. Naprawdę, musiałybyście dac dziecku chyba Hermenegilda, żeby się nie powtarzało. Takiego jeszcze nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnlyDreams
a mi sie podobaja stare imiona. Chcialabym kiedys nazwac swoje dziecko imieniem starym, z przeslaniem, historia. Np Samuel, Rafael, Henry - dla chlopca i dziewczynki : Sophia, Valentina Mieszkam w pt. Uwazam, ze to piekne imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mi podoba się Barbara, Krystyna, Paulina. A dla chłopców: Ziemowit, Sławomir, Ryszard. Komuś jeszcze? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
barbara? no prosze cie. to juz lepsza kryśka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A podoba wam się imię Majka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×