Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewelizarda2015

Rodzące w sierpniu 2015

Polecane posty

gościu ja jak na razie schudłam 6 kg, a ruchy czuję czasami tylko i takie delikatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez schudlam 12kg,nie mogłam nic jeść przez te mdłości.tez zaczelam cos delikatnego czuć i nie wiedzialam czy mi się wydaje czy juz sa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
ja czuje tak ze 2-3 razy dziennie takie rozciaganie, nie sa to konkretne kopniaki ale wiem ze to młody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ruchy czuje szczegolnie po zjedzeniu czegos slodkiego ale musze lezec na plecach i troche sie wczuc ;) Od kilku dni pobolewa mnie brzuch, chyba rosnie :) Widze, ze temat łózeczek na tapecie... Ja mam wybrane z Ikeii hensvik biale, takie klasyczne, bez szuflady bo mam wrazenie ze te z szufladami ciezko sie czysci jak kurz osiądzie i miedzy szczebelkami trudno bedzie manewrowac ze szmata ;) Komplet poscieli tez mam wybrany, tylko czekam na potwierdzenie plci. Podoba mi sie zestaw nr 27. http://allegro.pl/11cz-posciel-dla-dzieci-100x135-lub-90x120-34wzory-i5151487692.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agson
Zoe - posciel piekna , zastanowily mnie tylko te poduszeczki na szczebelki czy nie bedzie za " duszno" , chyba ze nie dasz ich do okola lub tylko "w nogach " :) Wlasnie mnie tez tak brzuch pobolewal i pewnego ranka obudzilam sie z duzo wiekszym :D Ja na razie przytylam 2 -3 kg ale mdlosci za specjalnych nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny jestem w 18 tc, podobnie jak wy, czy wy też odczuwacie takie ciągnące bóle brzucha? Takie podobnie jak na okres, nie boli non stop tak z przerwami, to nie są mocne bóle raczej pobolewanie :/ podobno macica rośnie i chce wiedzieć jak to jest u was . Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r_j
Zoe piekne sa te materialy i poduszeczki, ale mam podobne wrazenie, czy nie ebdzie maluszkowi ciasno i duszno, bo one duzo miejsca zajmuja. gosciu my juz na tej samej stronie wyzej pisalysmy o tym rozciaganiu, ze tez tak sie zdarza nam, ale jak cos to lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentka Dietetyk
Witam, jestem studentką Dietetyki i pisząc pracę magisterską, zbieram ankiety od mam dzieci w wieku około 1,5-2 lata. Ankieta jest anonimowa a jej wypełnienie potrwa kilka minut. Zebrane dane bardzo mi pomogą w napisaniu pracy. Bardo proszę o wypełnienie :) http://www.ankietka.pl/ankieta/177571/wplywu-zywienia-i-stylu-zycia-kobiety-w-ciazy-na-mase-urodzeniowa-i-zdrowie-dziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterka
Gościu ja ciągle czuję takie rozciąganie, muszę nawet uważać kiedy się przeciągam, bo łatwo przesadzić i wtedy trochę boli. Chciałam powiedzieć, że CHYBA coś już poczułam, takie rozpychające pukanie i jakby łaskotanie... Czekam na rozwój wypadków, jak będzie trochę silniejsze to będę mogła stwierdzić na pewno :) Odnośnie kołyski, to również bardzo mi się podobają. Mam co prawda w domu, po dwójce dzieci z rodziny ale ciągle mam mieszane uczucia. Dziewczyny, jak używałyście kołyski, to dziecko się za bardzo do niej nie przyzwyczaiło, nie domagało się bujania? Mam też w domu fotel bujany, czytałam, że sprawdza się przy karmieniu. Nie mam pojęcia czy wziąć tą kołyskę dla malucha, czy sobie odpuścić... Poradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośćterka ja uważam, że nie warto uczyć dziecka bujania w kołysce,wiem że dziecko czując bujanie się uspokaja ale naprawdę nie warto malucha do tego przyzwyczajać. Sama będę kołyske posiada, właściwie to małe łóżeczko do którego są dołączone płozy. To łóżeczko będę mieć do 3 miesiąca życia dziecka i tylko dlatego że łatwo przysyłać je do łóżka i można opuścić szczebelki do połowy by wygodniej sięgać po dziecko, ważne dla mam które przejdą cesarskie cięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r_j
Jesli mam byc szczera, to mi sie te kolyski nie bardzo podobaja, wole lozeczko. Moze byc problem z przyzwycajeniem dziecka do bujania, bo potem spokoju minutke nie bedzie. Podobnie, nie chcialabym za bardzo przyzwyczajac do noszenia na rekach, choc pewnie takiego malego smyka nie bede mogla odlozyc, zeby nie tulic, nie glaskac i nie calowac, a chyba taka twarda to nie bede potrafila byc, zeby sobie tego odmawiac. ;) Goscterka, ja tez cos poczulam i to od zeszlej srody, takie jakby uklucie i potem cos jeszcze, ale tez mi sie wydaje ze to to. Potem juz tez kilka razy to odczulam, a najbardziej w nocy jak sie przebudzilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r_j
Goscterka, keidy masz kolejne usg, bo mnie ciekawi ile nasze malenstwa maja teraz np. cm i jak tam u nich ;) A ja mam dopiero za kilka tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa mama
Ja ruchow czuje juz sporo i od dwoch dni już wyzej tuż nad pępkiem bo wczesniej tylko niziutko nad spojeniem łonowym. Waga z rana pokazuje ze nic nie przytyłam chciałabym zeby tak zostało bo waga i tak znaczna ;) ja już powolutku kupuję w sobotę dwa bodziaki wczoraj fotelik samochodowy ( od kogos bo była okazja :) ). Mi bardzo podobają się kołyski ale zawsze nie praktyczne mi sie wydawały bo to tylko na chwilę, ale jesli jest okazja to mysle ze nie ma co sie zastanawiac w koncu trzeba dzieci troszke porozpieszczać ;) Zoe84 piękna jest ta pościel, zachowuję linka :) u mnie 21 tc trwa i dziś miałam usg połówkowe wg lekarza zdrowa dziewczynka :D a co do bóli brzucha mnie nie boli moze dlatego ze to kolejna ciaza i macica juz łatwiej się rozciąga bo w pierwszej bolał. Teraz jedynie odczuwam czasami ból w dole brzucha w wiązadłach i przy gwałtownym ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
hej, ja kupuje kołyske bo łóżeczko przy pierwszym dziecku sie nie sprawdzilo bylo duze i musialo stac tylko w jednym pokoju i zabieralo duzo miejsca a w salonie np mialam wozek w ktorym maly spal w dzien a kolyska jest duzo mniejsza i moge ja bez problemu przenosic z jednego pokoju do drugiego , mysle ze posłuży do momentu az dzieko nie zacznie samo siadac wiec poł roku na pewno, i kazda kołyska ma blokade bujania jesli sie nie chce uzywac tej funkcji. Co do ruchów to czułam od jakichs 2 tygodni conajmniej 1-2 razy dziennie ale teraz od kilku dni nic nie czuje , brzucha zero zaczynam sie martwic czy wszystko jest w porzadku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r_j
elilu, to na twoim miejscu nie zastanawialabym sie tylko kupila te kolyske. Zwlaszcza, ze mas zjuz praktyke i wiesz jak to bedzie. Ja jeszcze nic nie kupilam, w zasadzie ani jednej rzeczy, po polowkowym zaczne. malinowa mamo, fajnie masz ;) A robilas tez 3d i 4d? to prawda, ze maluszka juz nie widac calego, bo za duzy i tylko jego poszczegolnie rece, nozki, glowke itp.? Ile mala mierzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw sie te pierwsze ruchy nie musza byc regularne. Moga byc przerwy wystarczy ze dzieciaczek umiejscowi sie gdzies glebiej i juz mozesz nie czuc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie robiłam tylko zwykłe tradycyjne 2d :) i rzeczywiście nie mam zdjęcia "całości" maluszka tylko poszczególne narządy kręgosłup, główka, serce, żoładek. Nie mam własnie podanej długosci dziecka bo po przyjsciu do domu sobie sprawdzałam i crl nie jest wpisany. Mam tylko obwod glowki, brzuszka, kosci udowe i ramion. I nozki i raczki ma dosc długie bo wychodza o kilka dni "starsze" i wg pomiarów termin porodu 26 lipiec czyli tak jak na prenatalnym w 12 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elilu właśnie, kołyska jest bardziej funkcjonalna i jeśli nie chce się bujać dziecka wystarczy zablokować. Ja wczoraj pierwszy raz poczułam kopniaka nie był bardzo intensywny ale za to wyraźny jak nic. Do tej pory było tylko rozpychanie i obroty no cóż teraz tylko będzie częściej w końcu jutro zacznie się 18 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, chciałam się oficjalnie przywitać :) czytam wasze wpisy od jakiegoś czasu i jak mi czas pozwoli będę się odzywała jak najczęściej. mam termin na 29 sierpnia i to moje trzecie dziecko. dzieci mam małe bo 4 i 2 letnie zatem roboty przy nich kupe i teraz w kolejnym równym odstępie będziemy mieć trzecie, ale jeszcze nie znam płci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagula 34
Ja też oczekuję trzeciego dziecka termin mam na 16 sierpnia i też jeszcze nie znam płci mam juz dwie córki starsza 10 lat młodsza w lipcu 3 liczę na synka może dowiem się na wizycie 31 marca a jak nie to będzie niespodzianka w środę jadę połazic po sklepach to jak znajdę coś z ubranek uniwersalnych to kupię ewentualnie ręczniki kąpielowe bo wszystko wydałam wiem zaczynam od nowa kompletowac dzisiaj samopoczucie do bani jestem śpiąca piłam kawkę troszkę pocieszyłam byłyśmy z dziewczynami na spacerze a tu jeszcze kapanie kolacja ogarnąć kuchnie szybki prysznic i spać bo jutro znowu przed 6 pobudka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterka
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, myślę,że kołyske postawie i wyjdzie w praniu czy się przyda. R_j następna wizyta 30 marca i 3 kwietnia, bo ze względu na ten zły wynik testu pappa mam jedno badanie usg polowkowe na NFZ, a drugie i tak robi mój lekarz. Jak się teraz nie dowiem jaka płeć, to się pochlastam:) Dam Ci znać jak będę znała wymiary dzidzi. Jeśli chodzi o ruchy, to właśnie czułam je w nocy. Od tygodnia chodzę tylko w spodniach ciążowych, bo moje zwykłe nie dają rady już na brzuchu:) Naprawdę, wyszedł mi w ciągu kilku dni, taki śmieszny okrągły, oglądam się we wszystkich oknach i lustrach i nie mogę w niego uwierzyć :) Też jeszcze nic nie kupowałam, miałam w planie zacząć w maju ale chyba po polowkowym jakis drobiazg wpadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagula 34
Ja też miałam kupować później ale jak pomyślałam o gorącym lecie to chyba wolę zacząć wcześniej bo nie mam zamiaru latać potem z wielkim brzuchem w upał po sklepach a jednak przez internet wszystkiego nie zamówię bo ja lubię zobaczyć dotknąć idę położyć spać mojego diabełka i w końcu będę miała chwilę dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośćterka tez mam wizytę 30 marca i jak zwykle obliczam dni. Uwielbiam ten moment kiedy mogę popatrzeć na maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wizyte 26 marca to bedzie jakis 17 tydzien i jestem ciekawa czy wtedy bedzie widac czy to chlopak czy dziewczynka gagula34 tez mam 2 dziewczynki takze wolalabym chlopaka :) ja juz od dawna chodze w ciazowych ciuchach, wlasciwie od 2 miesiaca :P kilka dodatkowych kilogramow zostalo mi po drugiej ciazy, a skora na brzuchu byla naciagnieta, tak ze w 8 tyg wygladalam jak w pierwszej ciazy w 5 miesiacu :P nie przesadzam nie przeraza was chodzenie w wysokiej ciazy w lecie? musze przyznac ze modle sie o chlodne i deszczowe lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagula 34
Ja też chciałabym syna a mam nadzieję że nie będzie tak źle z tą naszą ciążą w lato ja młodszą córkę rodziła 24lipca a były wyjątkowe upały dwa dni przed porodem to nawet się wybrałam autobusem na zakupy do galerii bo stwierdziłam że jest tak gorąco że ppotrzebuję jeszcze body z krótkim rękawem damy radę trzeba po prostu więcej odpoczywać ja wychodziłem na dwór wcześnie rano albo po 18 takto w domku siedziałam dobra kończę bo się rozpisałam dobranoc przyszłym mamusiom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anga26
Cześć Mamuśki :) Mój mąż wczoraj poraz pierwszy poczuł kopniaki ;) mały daje o sobie już bardzo często znać :) przez to jestem jakaś spokojniejsza ale nie mogę sie juz doczekać wizyty 25 :) a w którym tygodniu najlepsze USG 3d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anga, czytalam ze najlepsze usg 3d/4d wychodzi w 22 tygodniu bo maluszek juz jest taki troszke grubszy ale na tyle maly ze w calej okazalosci mozna go obejrzec. Ja bede miala pojutrze 4d i bede w 18 tygodniu. Tak pasowal termin mojemu mezowi, wiec obejrzymy nasza dziewczynke szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Zoe ;) ja akurat bede na wizycie w 21 tygodniu wiec poproszę lekarza o wykonanie tego USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r_j
Witaj Zagadka, pisz duzo i czesto ;) Ja tez poprosze o usg 3d i 4d w 21 tyg., bo wtedy mam wizyte. O ile 3d cos mi mowi, to nie za bardzo wiem co oznacza 4d, wiecie moze? To filmik? A co myslicie o szkole rodzenia? Warto? Juz chyba czas sie zapisac dla chetnych. Chyba ejstem przekonana, bo pierwsza ciaza i jestem zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r_j
Witamy Zagadke, pisz duzo i czesto ;) Ja bede miala usg w 21 tyg. Tez poprosze o 3d i 4d, choc o ile jestem sobie w stanie wyobrazic czym jest 3d, to o 4d wiem niewiele. To filmik? A czy myslicie o szkole rodzenia? Ja chyba sie zapisze, przy pierwszym dziecku jestem zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×