Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewelizarda2015

Rodzące w sierpniu 2015

Polecane posty

Gość elilu
rj tak bardzo szybko nadrobil zaleglosci, na poczatku bylo naprawde ciezko ale jak mial rok to juz praktycznie nie bylo wcale widac róznicy. od 7 mca do konca 10 mial rehabilitacje dzieki której wlasnie z lezenia i patrzenia sie w sufit i ciagłego ryczenia poprzez turlanie, pelzanie siadanie raczkowanie wstawanie az wreszcie zaczął chodzic z podparciem, a w dniu swoich pierwszych urodzin ( 10 miesiecy korygowanych) zrobił pierwszy krok bez trzymanki :) i tak juz mu zostalo :) nie zebym sie przechwalala ze mam cudowne dziecko ale jak na takie wczesniactwo to wyjątkowo szybko sie wszystkiego uczy i rozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eszka234
Hej wszystkim :) Ja już jestem po wizycie :) synek waży 600g i jest bardzo *****iwy ;) następna wizyta 13 maja a wcześniej jeszcze muszę zrobić badania w tym ta nieszczęsna glukoza :O na sama myśl mi nie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
dziewczyny ja sie wybieram jutro na glukoze a w piatek na wizyte, ale z tego co czytalam co te bedania sie robi miedzy 24-28 tygodniem a u mnie jest 22 myslicie ze to moze spowodowac np falszywy wynik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eszka234
R/u/c/h/l/i/w/y ehh ta kafeteria ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agson
Elilu faktycznie Twoj Synek byl kruszynkiem , pamietam jak sie moj urodzil i lezak na oddziale z dzieciaczkami w inkubatorach to wygladal przy nich jak wielkolud ( a mial tylko 3,5 kg ) , dobrze ze wszystko sie Wam pomyslnie potoczylo :) Szczerze mowiac jakbym miala prace ktorea by mnie meczyla tez bym poszla na zwolnienie juz w maju , takze odpoczywajcie poki jeszcze mozna :) Dzisiaj u nas byla przepiekna pogoda , pojechalismy nad wode pordkasowac sie , synka z przedszkola wyrwalam wczesniej ( oczywiscie powod podalam inny :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agson
Elilu to nie chodzi o falszowanie wyniku tylko cukrzyca lubi pojawiac sie pod koniec i stad wlasnie obrali takie normy Ja tez jakos w 28 tyg bede musiala miec znowu test na glukoze i jesstem chyba jedyna ktora nastawiona jest optymistycznie :D ale chyba dali mi jakas lepsza , moja byla taka troche cytrynowa , pewnie dlatego :P mi bardziej w tych badaniach przeszkadza ze trzeba byc naczczo , i potem jeszcze dwie godz conakmniej nie jesc , a ja bez sniadania wytrzymuje srednio pol godz po obudzeniu i zaczynam sie zle czuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agson
No wlasnie zastanawialam sie tez nad rozkiem , ale w koncu kupilam bawelniane kokony takie :D nie wiem jak ro sie nazywa fachowo , takie zeby spetac dzieciaczka i potem ewentualnie kocyk na to jakby mialo byc chlodniej Eszka duze juz to Twoje Malenstwo , masz termin na poczatek miesiaca ? Bo wydaje mi sie ze wielkosciowo Twoje Dzieciatko jest na razie na prowadzeniu :) nie zebym chciala sie wyscigowac , tak pytam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
agson też sprawdzalam termin eszki z ciekawosci , w tabelce jest na 4 sierpnia wiec przoduje :) co do tej glukozy to zaczynam sądzić ze robie ja za wczesnie w takim razie bo teraz moze byc dobrze a potem sie pojawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
agson, to tej glukozy mozna sobie dodac cytryny własnie wtedy jest do zniesienia ten smak i łatwiej wypic moze u ciebie juz ja dodaja standardowo każdemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elilu ja myślę, że za wcześnie robisz ten test, bo właśnie może Ci wyjść wszystko ok jeszcze w tym tygodniu. Ja mam wizytę 4 maja i mój gin. powiedział, że jak najpóźniej przed wizytą mam zrobić, bo właśnie dopiero od 24 tygodnia są wiarygodne wyniki. Ja teraz jestem w 24 tygodniu i na ten test wybiorę się za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterka
A mi lekarz zlecił sam badanie z glukoza i mam przyjść z wynikami na najbliższą wizytę. Jestem z nim umówiona na ten poniedziałek 20 kwietnia, więc na badaniach byłam na początku tego tygodnia, a dopiero zaczynał się 22 tydzień.... Teraz mówicie, że to za wcześnie, więc już sama nie wiem. Dziewczyny, czy też tak macie, że w każdy dzień czujecie ruchy z inną intensywnością? Wczoraj młoda szalała rano, po południu i wieczorem kopala gdzieś z tyłu zaraz za kręgosłupem, a dzisiaj cisza. Przedwczoraj tak samo prawie jej nie czułam przez cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodaa85
terka najlepiej zapytaj gin. o tą glukozę, w sumie sama jestem ciekawa czemu jedni mówią tak, a inni inaczej. A jeśli chodzi o ruchy to ja też tak mam, że jednego dnia mniej a drugiego więcej mój maluch się rusza, więc myślę, że to normalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agson
A moze po prostu bedziecie mialy jeszcze jedno badanie glukoza pozniej , moze czesciej bedziecie badane Terka ja czasem musze polezec i poczekac na kopniaka a czasem caly dxien czuje ruchy i to bardzo roznie , raz w zoladek , raz w pecherz , niestety w przod kopie tylko czasami wiec pod reka malo czuc a te ruchy sa chyba najprzyjemnoejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja badania glukozy miałam w 16tygodniu... I szczerze nie chce powtórki :( dziś robiłam ogólne badania krwi i moczu bo w przyszłym tyg idę na wizytę. Mam nadzieje ze po dawcę witamin sie poprawiły :) Terka u mnie też różnie czasami są delikatne a czasami tak mocne że nawet odczuwam ból...a najbardziej zadziwiające są ruchy są jak maluszek zmienia pozycję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eszka234
Termin mam na 4sierpnia :) a co do wielkości dziecka to sama nie wiem co myśleć bo wczoraj na wizycie mi lekarz powiedział,że 600g i jest taki w sam raz a jak na chłopczyka to mógłby być większy.Ogólnie bardziej niż na wadze dziecka skupił się na mojej bo od ostatniej wizyty która była 25 marca spadłam z wagi prawie 1,5kg chociaż się zdziwiłam bo apetyt mi ostatnio dopisuje powiedziałabym,że aż za bardzo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa mama
Hej dziewczyny :) dlugo nie pisałam alw jakas taka nie w formie jestem pogoda coraz ładniejsza a ja w domu całm dniami ze starszym bo ani jego ani wozka nosic nie mogę przez ta szyjke i rozwarcie. Czy macie juz skurcze przepowiadajace ? Mnie ostatnio w nocy złapaly bole takie doac silne co minute kilka z rzedu wtstraszyłam sie nie na zarty. Pichodzilam troche nospe wzielam i bylo ok i juz sie nie powtorzylo. Ja tez panikuje ze przez to wszystko urodze wczesniej i tez juz internet przewertowałam ;) na glukoze ide za tydzien w sobote bedzie to 27tc skonczony 26. Mi wlasnie lekarz mowil by. w okolicy 26 tc zrobic. I zdecydowanie biore cytrynke :D swa poprzednie razy to byla tragedia ledwo utrzymałam w zoladku ;) ja juz zrobiłam zakupy apteczne kosmetyczne waciki patyczki pieluchy rzeczy szpitalne dla mnie bo akurat krem na rozstepy mi sie skonczyl i stwuerdzilam ze od razu zamowue calosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
hej ja juz po badaniach, pytalam w labo o ten termin i pani stwierdzila ze co lekarz to inaczej i ze oni najlepiej wiedza kiedy co zlecic , wiec sie nie przejmuje ale jeszcze z nim pogadam na wizycie, cos mi ta glukoza lepiej weszla niz w poprzedniej ciazy, jakgorsze ostatnie 3 łyki:) byla tez laska inna i zwymiotowala po 5 minutach to co wypila kazali jej odczekac pol godziny i znowu dali pic i znowu zwymiotowala, kazali sie jej skonsultowac z lekarzem co z tym fantem zrobić :) szczerze nie wyobrazam sobie tego pic 2 razy pod rząd. U nas dzis sloneczko zmykam na dzialke miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagadka1982
tak sie zastanawialam czym sa te "bawelniane kokony", moze spiworek? bo rożek = becik, jesli dobrze was rozumiem ;) ja na badanie glukozy zawsze biore cytryne i wode mineralna zeby to paskudztwo przepic malinowa mama, troche sie meczycie z synkiem, bo on sie nie moze wyhasac a i ty nie mozesz sobie odpoczac. znam to. a nie masz kogos kto by ci wzial do poludnia malego na podworko? ja odczuwam spora roznice kiedy malutka jest w przedszkolu, niby tylko 4 godz ale okazuje sie ze to duzo i nie jestem juz taka zmeczona wieczorami jak je myje i klade spac. troche sie o ciebie boje bo takie skurcze, no i przede wszystkim ta szyjka i rozwarcie, hmm nie powinnas wiecej lezec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agson
Zagadka , nie wiem jak to nazwac :D swaddle wrap , takie do okrecania dziecka Malinowa , ja sie ostatnio obudzilam w nocy z bolem brzucha , wystraszylam sie ze to skurcze , na szczescie tylko rewolucje zoladkowe Oszczedzaj sie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ! Tak sobie Was czasami podzytuje , choc mój termin to lipiec:) co do obciazenia Glukoza to propouje nie przesadzac z robieniem testu wczesniej bo jak cos bedzie na granicy to zaczniesz sie zastanawiav :Co jakbym zrobila go o czasie ???? Co do cytryny to przy obciazeniu 75 mg glukozy proponuje nie łaczyc :) Ja jestem w 29 tc , jestem juz po obciazeniu :) moj tata mial cukrzyce wiec byłam nawet na niej dwa razy /:p Raz na 50 mg, potem na 75 i za kazdym razem ok. Jesli moge doradzic to nie wykonuj zadnych naglych ruchow , tzn jak sjaesz to spokojnie bo ja sie zerwałam na cisnienie miedzy czasie i wowczas faktycznei zrobiło mi sie niedobrze . Druga sprawa ze mozesz zawsze poprosic o mozliwosc połozenia sie i zabranie ze soba telefonu , ksiazki ...czegokolwiek by jakos przezyc te 2 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
"W ciąży wykonuje się test przesiewowy między 24 a 28 tygodniem ciąży (czasem lekarz zaleca zrobić to badanie nawet wcześniej, można też spotkać się z informacją, że powinno być zrobione między 21 a 26 tygodniem). " - nie pisza ze to zle robic wczesniej wiec jestem spokojna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lipcowa_mama
Mi zarówno lekarka, jak i pielęgniarka pozwoliły wcisnąć cytrynę do 75mg. I dobrze, bo bez tego dużo ciężej by się to piło, a wyniku nie zafałszuje. Co do możliwości położenia się to bym na to nie liczyła. Mało gdzie mają ku temu warunki. Przecież nie położysz się na kozetce w zabiegowym gdzie ciągle ktoś wchodzi na pobranie krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
coś cie tak umilkły lasencje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hancik
Elilu nie mam weny. Czytam na bieżąco ale jakoś pisać nie daje rady. U mnie kiepsko bo dzieciaki chore i same wiecie jak to jest. Jestem ledwo żywa bo we dwoje to oni potrafią. Nie ma co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polozylam sie na kozetce i polezalam tak sobie troche - jak powiesz ze jestes w ciazy ( co pewnie i bez tego widac ) i ze jest ci niedobrze to sie zgodza . Generalnie u mnie było ok, no poza ty momentme jak sie tak nagle zerwałam to nie powiem... samo wypicie glukozy to pikus ale kazdy na inaczej , ja wypiałam bez problemu ale gorzej było potem z posmakiem w ustach i odbijaniem sie:p Z reszta... niech kazdy robi jak uwaza w Koncu to nasze ciaze a nie czyjes:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×