Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nathalia

Menopauza już ? dlaczego ?

Polecane posty

Czy to już się zaczyna ? Zupełnie jeszcze nie czuję się "na siłach" by to przechodzić;) Mam jeszcze całkiem małe dzieci, wiele planów, dużo chęci. Nie przyjmuję do wiadomości, że pewien etap w moim życiu zaczyna się kończyć. Czy są tu kobiety, które też TO mają albo już miały ? Piszcie, jakie macie objawy, jak sobie radzicie, co zmienia się w waszym życiu, czy da się przez to przejść spokojnie i z dobrym samopoczuciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie panie, podnoszę ! Zapraszam do wymiany informacji, wzajemnego podnoszenia się na duchu i wspierania. Piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 38 lat, miesiączkuje ,ale obawiam sie ze moge juz mieć poczatki premenopauzy. jakie masz objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj :) Wiesz, ja do tej pory zupełnie "czegoś takiego" nie brałam pod uwagę :P Gdzie mnie tam do menopauzy. Czułam się (i nadal czuję) młodo, jestem aktywna, pełna energii, odchowane (w miarę) dzieci, kupa planów, jednym słowem - życie przede mną ! :D Ale ostatnio złapałam się na tym, że mam straszne zmiany nastroju. Wydawało mi się, że wiesz, to jesień, zmęczenie. Teraz myślę, że może jednak.. hormony ? No i najważniejszy objaw, który daje mi najwięcej do myślenia - nieregularne okresy. Do tej pory dziwnie się przedłużały, ale ostatnie trzy mam dokładnie co 18 dni :( Kiepsko, no stop okres :( Czuję, że coś się dzieje. A u Ciebie? Dlaczego myślisz, że to już premenopauza, lub jej początki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zawsze mialam cykle 26-28 dni, okrres trwal 5-6 dni. ten cykl byl normalny,ale 2 poprzednie trochę krótsze(winę zwaliłam na stres ,bo niestety mam go sporo). bardziej niepokoi mnie to,ze zawsze byłam mega zmarzluchem, a teraz często mam cieple ręce i nogi(wcześniej wiecznie zimne), organizm radzi sobie z zimnem dużo lepiej niż kiedyś.Dawniej byle wiaterek,przecią a mi juz wialo po plecach i bylo zimno. Poza tym nie zauwazylam jakis zmian w psychice, kiedys przed okresem bylam drazliwa,placzliwa a teraz tego nie mam wiec niby na plus. ale ciagle się zamartwiam o swoje zdrowie,wsłuchuj e i analizuje kazdą reakcje organizmu.nie wiem moze mam jakas nerwice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie :) Każdy czasami ma od czasu do czasu takie ataki paniki o swoje zdrowie. Postaraj się obrócić je na dobre, tzn. może warto coś zmienić w swoim życiu? Zmienić np. dietę, rzucić palenie, odchudzić się, więcej się ruszać, zacząć uprawiać sport. Myślę, że do prawdziwej menopauzy jeszcze Ci daleko ;) Zresztą mam nadzieję, że mnie również :O Być może są to jakieś początki, coś zaczyna mniej sprawnie działać, rozregulowało się, ale że jeszcze podziała jakiś czas :) Natomiast trzeba chyba powoli się przygotowywać i szukać sposobów na jak najłagodniejsze przejście tego okresu. I w tym zakresie liczę na rady, pomoc i bezcenne informacje od innych dziewczyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nathalia---menopauza to okres w życiu kobiety nieunikniony.Myślę,ze łatwiej go przejść kobiecie spełnionej w życiu. Ja do takich się nie zaliczam,nie założyłam rodziny,nie mam dziecka mimo,ze bardzo bym chciała. wiec wiem,ze będzie to dla mnie ciężki okres w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twojezdrowieEla
Widzę, że Natalka przeniosła temat, może i słusznie ;) więc też tutaj może komuś pomogę jak i sobie pomogłam Kobietki kochane :) dobrze jest w tym momencie życia, jakim jest wejście w fazę menopauzy podeprzeć się dobrym suplementem by w przyszłości uniknąć kłopotliwych kuracji hormonalnych. Jeśli w Waszych organizmach będzie równowaga, mówię o dostarczaniu w pożywieniu wszystkich składników odżywczych zaspokajających dzienne zapotrzebowanie to przekwitania nawet nie zauważycie bo nie będzie dolegliwości. Znając życie nie łatwo jest o taką równowagę. Poczytajcie o preparacie który spełnia rolę roślinnego "uzupełniacza" hormonów. http://suplementyheleny.pl/menopausal-formula/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szacunek dla kobiet które potrafią zastosować profilatykę bo najczęściej "budzą sie" gdy już mają pozamiatane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
menopauze kazda musi przejsc i profilaktyka nie ma tu nic do rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeech
ale można ją przejść ,,bezboleśnie,, że tak powiem, bez popadania w niedoczynnośc tarczycy, osteoporoze, otyłość, zanik libido, upierdliwą nerwowość, potliwość czy jeszcze gorsze sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetnie, tylko jak to zrobić? Masz jakieś sprawdzone sposoby i mogłabys się nimi podzielic? Bo bardzo chciałabym przejść to "bezbolesnie" :) U mnie dopiero chyba się zaczyna. Mam nadzieję,że to dopiero pierwsze zwiastuny, a prowdziwa menopauza przyjdzie dopiero za kilka lat. Ale profilaktyka sie przyda. Czekam na rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mama przeszła menopauze bez zadnych lekow hormonalnych i dała rade. Dobrze jest brać olej z wiesiołka i olej z ogórecznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Menopausal formula biorę, niezły preparat ale uwaga wielkopiersiaste bo piersi robią się pełniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:) Rano po przebudzeniu pić letnią wodę z sokiem wyciśniętym z połowy cytrynki. Paradoksalnie odkwasza to organizm i zapobiega wielu nieprawidłowościom w funkcjonowaniu organizmu w każdym wieku. I jeść zdrowe tłuszcze omega a przekwitanie przejdzie bez tych okropnych objawów jak, poty, nerwy, tycie, skleroza, osteoporoza czy szybkie zmarszczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim zaczną się pierwsze objawy menopauzy warto zadbać o własny organizm i odżywiać układ hormonalny, świetnie do tego nadaje się olej z wiesiołka i korzeń maca. Używam sproszkowanego korzenia i dodaje go do porannego koktajlu, ma bardzo przyjemny słodki smak, daje mnóstwo energii na cały dzień, poprawia wydolność fizyczną i psychiczną. Przedłuża młodość organizmu i zmniejsza objawy menopauzy, zamawiam w internecie http://www.ziolavita.pl/maca-w-proszku-korzen-bio-150g-bio-planet-p2791.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×