Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wpuszczony w kanal

Swieta Bozego Narodzenia na emigracji to:

Polecane posty

Gość Wpuszczony w kanal

Najwieksza imitacja jaka w zyciu widzialem. 0 atmosfery, 0 podobienstwa do polskich swiat. Wszystko sztuczne w imie kasy. Niektorzy to nawet ida w tym czasie do pracy, zeby nie wysiasc psychicznie. Nie polecam nikomu swiat na emigracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
drogie dziecko! jak dorośniesz to zrozumiesz, że atmosferę tworzą ludzie - nie miejsce a może kiedyś zrozumiesz też fakt, że to że ty jesteś nieszczęśliwy, zrezygnowany, niedopasowany i wiecznie sfrustrowany nie oznacza, że inni tacy są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
On juz dawno zrozumial. Widocznie to ty ciagle zyjesz w Matrixie jak alkoholik. Jeszcze jaka oburzona, hahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne! tylko święta w Polsce się liczą - za granicą są nie ważne tylko polskie produkty można jeść - zagraniczne niedobre tylko w Polsce można mieszkać - za granicą nie mieszkają prawdziwi ludzie tylko w Polsce można być szczęśliwym - jak ktoś jest szczęśliwy za granicą to kłamie i udaje jak Polak pracuje w zagranicznej firmie w Polsce (market, fabryka) to w porządku - jak pracuje w takiej samej za granicą to liże tyłek i jest szmatą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co ty chcesz udowodnic i komu? Taplasz sie tam w gownie wiec dalej sie taplaj jak ci tak w nim cieplo i wygodnie. Sprzedalas swoja tozsamosc za kilka srebrnikow i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
świeta na emigracji to dzień ...jak co dzień niczym się nie różni tyle że pare wolnych dni , poza tym siedzisz przed tv żresz wyjdziesz na spacer jednym słowem to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co ty chcesz udowodnic i komu? Taplasz sie tam w gownie wiec dalej sie taplaj jak ci tak w nim cieplo i wygodnie. Sprzedalas swoja tozsamosc za kilka srebrnikow i tyle. xxx a ty co chcesz udowodnić? że sprzedana biedna Polska jest silna i bogata? siedzenie w biedzie i skazywanie swoich dzieci na brak pracy i perspektyw nazywasz patriotyzmem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jestes nieudaczniara to i w UK twoje dzieci beda biedakami i analfabetami. Tak wiec nie ciesz sie tak jeszcze bo nie wiesz gdzie skonczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie znasz mnie, na oczy nie widziałaś, nic o mnie nie wiesz ale jedno wiesz na pewno - że jestem nieudaczniarą , a mój syn będzie biedakiem i analfabetą no to muszę cię strasznie zmartwić - oboje z mężem mamy fajną pracę i całkiem dobre zarobki a mój syn w tym mroku zaczął studia (ma stypendium, wygrał konkurs) ale co tam - ty tak wiesz lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O rany ale zabawny temat :) trafiłam na niego akurat w trakcie pieczenia z córką pierniczków - tak żeby 0 atmosfery było :P pyszne pierniczki pieczemy je 3 rok z rzędu, podać przepis? polewamy lukrem pomarańczowym. zrobiłysmy około 100 sztuk. w następny weekend ubierzemy choinkę, jutro jedziemy po nowe dekoracje bo zamarzyły się nam w tym roku dla odmiany, drewniane serca, drewniane płatki śniegu i trochę szyszek no i duuużo lampek. mam już plany kiedy kupię ryby (pstrąg i halibut karpia nie lubimy), kiedy przygotuję sama domowy marcepan z pistacjami i kiedy zrobię bigos ... w święta będzie długi spacer i jakiś rodzinny film, w tym roku chyba część 2 z serii o Narnii. aaa, pracuję, 5 dni w tygodniu. żeby nie bylo że mam na to czas b na zasiłkach samych siedzę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość 18:23 nie zesraj się tymi pierniczkami :O pracujesz 5 dni w tygodniu? no OK ale pewnie po 3 godziny ?? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaa bo świeta są obchodzone tylko w Polsce... Przyjeżdża polak do obcego kraju, zarabia w obcej walucie i rozmawia w obcym języku, a wymaga od tubylcow polskich tradycji :D w sumie to ta niemiła dyskusja dotyczy 2óch dni. Z całego roku świeta trwają dwa dni a wielka zadyma zaczyna się tygodnie przed. Po co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijabuba
Te , gosciu zazdrościsz pierniczków:P Zjadlbys ale nie dla psa kielbasa ! Zreszta co za problem ? We wspaniałej Polsce nie robia pierników ? Naprawde ? Dwie lewe rączki ? Tez zrobiłam pierniki, machnełam spoko ponad 100. Jeszcze lukrowanie zostało:) A nie ma mnie w domu 5 dni w tygodniu po 7 godzin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to... zwyczajne gófffno nie święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We wspaniałej Polsce nie robia pierników ? Naprawde ? Dwie lewe rączki ? <<<<]ty tania pissdo pretensjonalna śmiech ogarnia jak cie czytam :D pierniczki hahahha a kto by chciał sobie zęby łamać na tym góffnie zachodnim :D te ćwoki nawet nie wiedzą co znaczy dobre smaczne tradycyjne jedzenie swoje góffna wyrabiają albo co gorsza zakupują gotowe ! jaką ściera trzeba być aby obrażać ludzi którzy od podstaw znają kuchnię i potrafią gotować piec jak nikt inny !! ty łajzo niedouczona leniwa pissdo nie wychowana ! lewe rączki hahahha nie dość że gupia to jeszcze ślepa i niedoinformowana ..tępa rozwielitka z dziadowskiej rodziny w której góffno było to teraz pierniczki na nią robią wrażenie :O żal wstyd dno ! pierniczki hahahha krowo ...tego góffna najemy się w ciągu roku ! a nie na świeta ! na świeta leniwa nieudaczna krowo to się u nas robi rzeczy extra a nie jakieś z d**y pierniczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_rzuca okiem
daj przepis na te pierniczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
leniwa pisssda da przepis drugiej leniwej śmierdzącej pissdzie ..obie mają lewe rączki i szeroko rozwarte uda dla obcokrajowców leniwe pustackie ździry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzifffki, paroowy - a dzisiaj to nawet pisssdy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lubie tu czasem wejsc aby przypomniec sobie dlaczego nie wracam :) Nie wiem na jakie anglojezyczne forum dla totalnych chavow i marginesu spolecznego trzeba by bylo wejsc aby znalesc tak rynsztokowy jezyk. A tu prosze. Dobrze ustawiona 'elita' z Polski demonstruje swoja kulture osobista emigrantom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i pomysl ze to cos ktos kiedys urodzil i chowal kumasz co ta kobieta musi przezywac?/albow domu tak sie rozmawialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do świąt i ich odbioru to chyba każdy uważa że najpiękniejsze były za jego dzieciństwa i w domu rodzinnym . :) Pewnie znajdzie się zawsze ktoś , kto ma inne wspomnienia ale wybaczcie , jesteście w mniejszości i życzę Wam żebyście swoim dzieciom zostawili jak najcieplejsze odczucia . W końcu w świętach też o to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wierz mi, ze ta kobieta jest strasznie rozczarowana, ale to pewnie po tatusiu, bo niestety w PL jaki ojciec taki syn. Swieta w PL sa tylko dzieki kobietom, bo faceci nie robia zupelnie nic, moze czasami zmusi sie ich do wytrzepania dywanu, a tak to nawet talerzy po sobie nie wyniosa po wieczerzy. Tatus siedzial i pierdzial w stolek, syn tez tak robi... I nic niestety nie daje wychowywanie go na innego faceta niz leniwy smierdziel, ktory tylko do pracy potrafi chodzic i wracac... Malo tego dzisiejsi mlodzi Polacy to nawet tego nie chce im sie robic... Zadaja pelnej obslugi a sami ueazajasie za ksiazatka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpuszczony w kanal>>> dlatego tak placze, bo z daleka od mamusi co pierozki zrobi itd, a nie ma zadnej chetnej do sluzenia naiwniary, wiec skamle cos o braku atmosfery, no bo on by musial d**e ruszyc, sprzatac, gotowac itd... A on do tego nie nawykly...jak to polski facet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:28 i 10:35 w pełni popieram i podpisuję się obiema rękami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i 00.55 w pełni popieram :) wesołych świąt !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz, osobo która mnie wyzywa - ja też mam pierniczki na co dzien, kiedy tylko zapragnę a nie tylko od święta. i to najlepsze polskie pierniki - toruńskie "Kopernik". pełno tu polskich sklepów a tesco też ma ogromną polską półkę. ale domowe mięciutkie pierniczki, są najlepsze. każdy to wie... ale Ty i tak tego nie zrozumiesz, biedaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha i pracuję 5 dni po 6-7 godzin a nie 3-4 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijabuba
daj przepis na te pierniczkiusmiech.gif Ex-debilu od lat korzystam ze stronki Dorotus, pewnie ja znasz :) Polecam gingerbread people, zawsze robie do szkoly dla syna :) I Alpejskie, ciasto jest fantastyczne w obróbce, pyszne w smaku i.. łatwe w ykonaniu : Składniki: 1 kg mąki pszennej 8 żółtek 3 białka 1,5 szklanki drobnego cukru do wypieków 3 łyżki kakao 200 ml gęstej, kwaśnej śmietany 18%, w temperaturze pokojowej 3 łyżeczki sody oczyszczonej 4 łyżeczki przypraw (2 łyżeczki cynamonu, 1 łyżeczka goździków, pół łyżeczki kawy rozpuszczalnej, pół łyżeczki pieprzu), można zamiast dodać przyprawę korzenną do piernika 250 g masła 400 g miodu Dzień przed pieczeniem Kakao wymieszać z mąką w dużej misce, odstawić. Miód zagotować z przyprawami, odstawić. Dodać masło, poczekać aż się rozpuści, a potem wystygnie. W śmietanie rozpuścić sodę, odstawić - śmietana zwiększy swą objętość. Białka ubić na sztywną pianę. Dodawać cukier, łyżka po łyżce, cały czas ubijając. Dodać żółtka i zmiksować. Ubitą masę jajeczną wlewać do mąki i delikatnie wymieszać. Dodać miód i dalej mieszać. Na koniec dodać śmietanę z sodą, wymieszać. Powstałe ciasto będzie dość rzadkie. Odstawić je przykryte w chłodne miejsce (do lodówki), w ciągu 24 godzin zgęstnieje. W dniu pieczenia Ciasto lekko podsypać mąką, rozwałkować na grubość 3 - 5 mm (nie cieniej, najsmaczniejsze są te grubsze pierniczki) i wykrawać pierniczki. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia, pierniczki ułożyć w niedużej odległości od siebie. Piec w temperaturze 180ºC przez 7 - 12 minut (w zależnosci od grubości i wielkości, ja piekłam około 7 minut). Wyjąć z piekarnika, wystudzić na kratce. Pierniczki polukrować lub ozdobić. Jeśli mają być błyszczące, przed pieczeniem posmarować lekko rozmąconym białkiem. Smacznego :-). Dziewczyna mieszka w Walii ) Tu jest link do strony: http://www.mojewypieki.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co mozna dodac zamiast kwasnej smietany, bardzo rzadko moge ja tu kupic...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×