Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wpuszczony w kanal

Swieta Bozego Narodzenia na emigracji to:

Polecane posty

Gość gość
Ojej no i co z tego? Dlaczego wtedy z takim sarkazmem piszesz do kogoś, że siedzi w jednym pokoju? 2 bedroom to wcale nie luksus i nie jesteś jedynym który tak żyje. Wyjmij głowę z tyłka i wesołych świąt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dzisiaj bylem w funciaku, i jestem happy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam wolne do pracy idę we wtorek. Mój mąż ma wolne płatne do 4 stycznia bo jego firma jest wtedy zamknięta. tzn ma te dni wolne płatne wzięte z dni urlopowych, ale że ma ich na umowie 25, to po odjęciu tych i tak mu 19 zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzn ja miałam wolną też srodę i Wigilię bo sobie kilka miesięcy temu załatwiłam, wczoraj i poniedziałek mam płatne jako public holidays.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powaznie? Az takie macie przywileje na tych wyspach? O ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co? myślałeś że Polacy pracują w UK za miskę ryżu po15 godzin codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie są żadne przywileje tylko normalne prawa pracownika. W sumie bardzo podstawowe. Ja musialam wykorzystać swoje dni wolne i wyszło mi 2 tyg wakacji wiec spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz za 10 dni, kolejna imitacja swiat jak co roku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inglish matołki
W Polandzie już od dawna święta to jeden wielki hooj, ta sama bezmyślna konsumpcja co i na zachodzie, tego kraju za 1-2 pokolenia nie będzie, wchodzą angielskie nazwy i słownictwo, napisy, muzyka w radiu, gwarantuje że ten kraj upadnie kulturowo max 30-40 lat jak zdechnie starsze pokolenie do końca, młodzi nie utrzymują tradycji, tylko tania kopia zachodu, koorfa nawet halloween se zrobili i black friday buehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i? Tradycja zawsze się zmieniała, nawet obecna nie jest oryginalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nienawidze swiat na emigracji. A na wyjazd do Polski z rodzina wlasnie w swieta, poprostu mnie nie stac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porządny hotel na Bajerach, z specjalnym programem świątecznym. A czemu nie, jak mnie na to stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbys chciała to byłoby cie stać na święta w PL. Widocznie kasa źle gospodarujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i po swietach. Ujnia jak co roku. Mam nadzieje ze to juz moje ostatnie tutaj, reszta juz tylko i zawsze w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale w czym wy macie problem? Ze rodzina i bliscy usiądą razem do posiłku? Ze pogadają co u nich słychać, ubiorą sie ładnie i cos tam sobie pobędą ? Czy barszcz , pierogi , ryba po grecku , śledź czy cokolwiek to takie wielkie wyzwanie? No ludzie robicie aferę a to nic trudnego, jak nie chcesz to nie masz ale po co szczekasz na innych. Bądź dobry dla siebie i zwierząt, inni sobie bez ciebie poradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy barszcz , pierogi , ryba po grecku , śledź czy cokolwiek to takie wielkie wyzwanie? xx W uk tak :D a co dopiero mowic o 12 potrawach :D dla angoli swiateczna potrawa jest hamburger i wycieczki do mcdonalds i burger king :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla angoli ok ale nie dla Polaka a rozmawiamy tu tylko o nas w innym kraju, co mnie obchodzą ludzie których nie obchodzimy my sami? Pracujemy tam bo lepiej płaca ale nie musimy powielać ich nawyków i postrzegania skoro to głupie i prostackie. Cała sztuka polega na tym aby nie zatracić tego co w nas wyjątkowe tylko dlatego ze dają nam prace. Możemy miec kaśe ale nie za darmo, kazdy z********a wiec łaski nie robią . Człowiekiem jesteśmy bez względu ile mamy na miesiąc i w jakim kraju mieszkamy. O tym tutaj pisze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracujemy tam bo lepiej płaca x Nie. Tak to mogles mowic kiedy PL wchodzila do UE. Minelo 10 lat cwelu. W PL pensje duzo wzrosly. W uk zas koszty bardzo wzrosly, zarobisz 2000f wydasz 1500f, no faktycznie raj i zero rozrywek macie aby pojechac na działke do lasu czy gdzie indziej. Gnijecie na tym laptopie na kolanach w uk. Prawda jest taka ze pracujecie tam bo w PL nic nie umieliscie. Pobudka cwelu, jest 2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×