Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

Dzien Dobry 🖐️ Moglabym otworzyc wczesniej Filtrownie ale nie mam humoru ,jestem przybita ,ot tak zupelnie bez powodu . Moglabym sie cieszyc ,bo np.obudzilam sie ,bo otrzymalam zwrot nadplaconego podatku ,bo slonce za oknem ,ale jestem snieta i nie ma silnych na ten moj stan :-( Zycze Wam lepszego samopoczucia anizeli moje i dobrego dnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacznę od nadrabiania zaległości dla Ferdzi. Jeszcze do końca nie są sprecyzowane plany remontowe. Wiadomo już jednak że sufit i ściany będą na gładko. Sufit częściowo będzie opuszczony (trzy pola) tak aby zmieścić tam oświetlenie. Właśnie wczoraj zakupilem lampy ledowe a dzień wcześniej oprawy halogenowe ruchome (oczka). W sumie będzie dziesięć punktów i odnośnie tego była ostatnia narada. Do oświetlenia jeszcze będzie potrzebny transformator bo to niskonapieciową instalacja. Powiedzmy że teraz trzeba to wszystko zamontować i okablować.. Na ścianach w trzech narożnikach będą faliste płytki gresowe udające kamienie. Na pozostałej powierzchni gladź o jeszcze nie ustalonym kolorze. Nad schodami w miejscu poręczy schodkowo chce również dać imitację kamieni ale w innym kolorze. O podłodze i balustradzie jeszcze nie myślałem na poważnie ale wiadomo że też będzie trzeba. Plyty gipsowe tnie się bardzo łatwo więc nie było potrzeby angażować kogoś. Fakt że odręcznie w powietrzu to nie mogło wyjść prosto ale i tak będę wycinał z tego pola pod oswietlenie więc cięcia będą nowe. To tyle co zapamiętałem o co Ferdzi pytała. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Danusiu 🌻 może pozbieraj wszystkie plusy dodatnie i wypisz je gęsiego. Na koniec odczytaj jednym tchem. Jeżeli zostanie Ci tchu to znaczy że możesz się smucić dalej. Natomiast gdy zabraknie tchu to smutki powinnaś odstawić do kąta. Litanii nie wyrzucaj, pewnie jeszcze się przyda. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :)cześć] bardzo pospieszne...bo będzie jazda :) Daa :) zajrzałam na konto i też mam zwrot z US, całe 374 pln, fajnie, cieszę się bo mam akurat wydatek i mi się pokryje ;)może zacznij Daa znowu się przebierać w ciuszki weselne, ponurkuj dobrze w tej szafie bo może coś jest tam jeszcze nie odkrytego ;)(nie przymierzanego) i pamiętaj, że będzie raczej ciepło :) o Saam :) fajnie masz z Ferdzi...możesz pogadać jak z równym w męskich sprawach remontowych, nieczęsto się zdarza taka kobieta. Podziwiam Ferdzi bo chociaż też umiem lepiej wbić gwoździa i zmienić dętkę w rowerze :D niż mój M to jednak Ferdzi jest mistrzynią techniczną :) o miłego dnia wszystkim :) do później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Celinko 🌻 gdyby było to mozliwe to na jutro i Ciebie, i Ferdzi i pozostałe topikowe koleżanki zaprosilbym na bitewne pole w odpowiednich ubraniach i moglibyśmy sprawdzać majsterkowe - remonte umiejętności. Roboty u mnie nie brakuje. Ewentualnie nawet można by było pomyśleć nad rozszerzeniem ..... działań ;) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam ,jednak wychodzi na to to ,ze musze sie smucic dalej ,poniewaz lista plusow bylaby krociutka . Najwiekszym plusem jest to ,ze nikt nade mna nie ma wladzy ,oczywiscie tu na ziemi :-).Moge robic co mi sie zywnie podoba ,a ze niewiele moge to wlasnie przyprawia mnie o pewien zal do losu . Juz dosc na dzis smecenia :-) Cal ,ciesze sie ,ze sie cieszysz z otrzymania kasy ,ja tzn.my z M .otrzymalismy prawie tyle co Ty ,ale z 5 na poczatku :-) Nie mam zadnych planow zakupowych za otrzymane pieniadze ,nadmiar odkladam na czarna godzine ,a raczej na dozycie na emeryturze meza ,jesli dozyjemy :-).Biedny musi jeszcze kupe lat ciezko pracowac a emerytura bedzie niziutka ,jesli w ogole bedzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim Daa Saam Calinessa Wybaczcie że zostawiałam Was z rana bez kawusi i herbatek, ale jakoś dziś dłużej spałam, że synio mnie obudził. Posiedzieliśmy trochę a później poszłam do ogródka, bo trochę ziemia już przeschła i mogłam wreszcie wejść tam z motyką, by poplewić i obsypać roślinki. Oczywiście nie zrobiłam jeszcze wszystkiego, właściwie zostały mi tylko ziemniaki, ale słońce tak dziś daje w pióra że musiałam uciekać. Wiadomo, damy się nie opalają :P:D:P A ja w koszulce na ramiączkach, więc miało sobie po czym operować :D Zrobiłam sobie więc przerwę do popołudnia, bo mam bardzo ambitny plan, że dziś to skończę :D Będę wklejać w częściach, bo sporo napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj popołudniu pracowałam z żonkilem pod huśtawką. On przywoził kamień a ja go rozprowadzałam, a wcześniej układałam siatkę przeciw kretom. W sumie to nie wiem czy potrzebnie, bo może kret do kamieni się nie wryje, no ale wolałam się zabezpieczyć. Jak wczoraj ocenił żonkil, wydarłam dziurę, taką jakby po tym miały ciężarówki jeździć :D i dlatego brakło mi kamienia, więc znów muszę kupić. Jak kupię, to na bank znów więcej a później będę kombinować gdzie go skutecznie użyć :D A żonkil znów będzie narzekał, że tylko myślę, jak mu w dupę dać :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa, słoneczko, znam ten stan, mam taki bardzo często. Czasem wystarczy czyjeś jedno słowo, jakieś spojrzenie nie takie jak trzeba i już zapadam się w siebie i mam wrażenie, że siedzę w głębokim rowie. Czasem dzieje się tak bez przyczyny, po obudzeniu czuję się bezgranicznie nieszczęśliwa:O Wszystko to jednak zwalam na karb mojej niedoczynności tarczycy, bo jej odpowiednia praca gwarantuje że czujemy się dobrze a kiedy ona szwankuje to tak się dzieje z całym człowiekiem:( Kiedy ostatnio robiłaś TSH ? Może masz za niską dawkę hormonów i to jest powód. Ja w okresie zimowym biorę większą dawkę, a latem ciut mniejszą, ale i tak różnie bywa z nastrojem i samopoczuciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calinessa, znowu nie przesadzaj, nie jestem mistrzynią, tylko doświadczoną przez życie kobietą, która wszelkie prace remontowe, musiała zawsze sama zaplanować, zlecić , a czasem i sama coś wykonać. Kiedy postanowiłam wymienić grzejniki i rozmawiałam z fachowcem, który miał mi je wymieniać, podałam mu kartkę na której napisałam ile czego kupiłam, to był w szoku. Nic się nie pomyliłam, kupiłam wszystko co było potrzebne , on tylko miał dokonać wymiany. Pytał czy żonkil mi to obliczył, a ja w śmiech :D bo żonkil, na moją prośbę, by mi pomógł w obliczeniach odpowiedział--- cytuję --- daj mi spokój ja się na tym nie znam :D:P I tak jest w wielu sprawach, no ale to wszystko dlatego że mieliśmy zawsze inne priorytety . Dla mnie najważniejszy był dom i dzieci a dla niego kumple. Teraz to procentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam, dzięki że mi to wreszcie wyośliłeś. Dla mnie najtrudniejsza sprawa to byłaby sprawa elektryczności. Jednak na tym trzeba się znać , co z czym podpiąć i na tym polu to bym poległa. Bardzo ciekawi mnie ta zabudowa narożników, dlaczego akurat tylko tam chcesz położyć kamień ? Nie mam pojęcia jak wygląda pomieszczenie które remontujesz,ale w mojej głowie jakiś obraz siedzi i ciekawa jestem czy jest choć w minimalnym stopniu podobny do rzeczywistości. Opiszę to co siedzi mi głowie. Drzwi wejściowe otwieram i widzę; po lewej stronie schody do góry, łamane na półpiętrze, a na wprost prosty korytarz na końcu którego znajdują się drzwi do Twojego mieszkania. Całość wydaje mi się dość wąska jakieś 2,5 metra szerokości. Czy mój opis choć trochę przypomina real ? Łoł ale się rozpisałam, idę teraz do kuchni, by wyczarować jakiś obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry wszystkim. Nie chcę dokładać swoich problemów więc tylko prześlę 😘 dla stałych bywalców i pomacham 🖐️ . Udanego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa, jak dobrze popatrzysz to i plusów więcej się znajdzie👄 Saam, bardzo chętnie bym Ci pomogła, ale jak wiesz mam mnóstwo jeszcze pracy przy własnej chacie, a poza tym odległość... Teraz tak mi przyszło do głowy, że mogę przyjechać do Ciebie, kiedy będziesz prowadził jednoosobowe gospodarstwo :P Będę czekać na Ciebie z obiadkiem, a później będziemy razem remontować :D:P Oczywiście to był żart :D Nie chciałabym tam zarobić jakiejś kuchennej biżuterii w plecy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam popoludniowo. Dzis wczesniej. Ktos zrobil juz piatkowy obiad czy czekacie na mnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A któż to przemknął przez topik pod postacią gościa? Nie będę zgadywał bo jeszcze chybię. Dziękujemy i pozdrawiamy 🌻 l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Zuziu 🌻 ja póki co gotuję się w pracy, ale nie na miękko. Ja ewentualnie poproszę bezmięsny. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle ,ze gosc to Meri :-) Ferdzi ,jak dobrze ,ze wreszcie przyszlas,usmiechnelam sie czytajac o tej kuchennej bizuterii :-) Tez mam niedoczynnosc ,robilam wyniki w ubieglym tygodniu ,TSH jest na poziomie 3,075 ,mogloby byc nizsze .Musze odwiedzic mojego endokrynologa ,bo dawno nie bylam a powinnam juz byc dawno temu ,ale wiesz jak jest ,maz musialby nie pracowac i tylko ze mna objezdzac lekarzy ,mam to gdzies . Ja bede miala dzis szybki obiad ,kluski kladzione z jablkami ,bo raz ,ze piatek ,a dwa ,ze mam jeszcze renety i musze juz je zuzyc . Lubie te kluski ,ale zjadam ze 2 i wiecej nie bo sa kaloryczne i zapychajace ,ale sa pychota polane maselkiem i posypane cukrem ,mniam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi :) całkiem dobrze Ci poszło. Poprawki małe : wchodzisz i w lewo, od razu schody. Trzy stopnie i schody robią zakręt 90° w prawo. Osiem kolejnych schodów i już jesteś na górze. Korytarz ma kształt litery C, wchodzisz na krótszy bok. Aby przejść dalej trzeba w prawo. Z korytarza jest troje drzwi plus schody na strych. Kamienie będą tylko w naroznikach dwóch bo tylko te są wolne. Trzeci na zakręcie schodów.. Nie chcą ich dawać dużo żeby nie zrobiły z pomieszczenia piwnicy. Poza tym tanie nie są (jeżeli większa ilosć] W domowej elektryce nie ma nic trudnego. Trzeba tylko wiedzieć co w którym kablu siedzi. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
you

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za różyczkę. Pozdrawiam domyślną Daa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Meri ,zawsze Cie wyczuwam ,choc nie zawsze o tym mowie :-) Wszystkiego najlepszego Ci zycze ❤️ Olivier znow sie ubral w inne szaty ,no ,no ,modnis z Ciebie :-) Zarowno Ferdzi jak i Saam ostro pracuja .Cal ,wiadomo ,ujezdza konie mechaniczne :-) Ja mialam w planie jechac po spozywke ,ale Zonkil ma spotkanie biznesowe ,ktore zawsze trwa kilka godzin ,mysle jednak ,ze do 21 zdaze cos kupic ,jak nie to zemszcze sie :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popołudniowe hej l cześć Agnieszko 🌻 l witaj Olivier l Odwzajemniam pozdrowienia :) l Dzisiaj Dzień Weterana. Przypomniało mi się o tym fakcie bo wlaśnie czuję się jak weteran a tu trzeba zabierać się za robotę. Dlatego muszę przygotować dopalacze soft typu kawa oraz środki zachęcające do wysiłku typu browarek aby zrealizować plany na dziś. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor chyba juz ... "naprawde jaka jestem nie wie nikt ....."ot taka jestem;) Pozno dzis zawitalam ale dom blyszczy:)a ja kocham taka swiezosc :) Wteteranem czuje sie co piatek -ciezki boj tygodniowy stoczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×