Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość listopadowa123
Ja specjalnie jakoś tak nie, tzn używam Bebydream oliwki ale używałam jej zawsze tej dla mam lubię jej zapach, i tak to już jestem przy drugiej butelce olejku z Alterry też bardzo je lubię :) Nic poza tym, natomiast jeszcze dobrze się sprawdza olej kokosowy, i możliwe że i nim się będę ratowała. Nie mam w planie kupowania balsamów typowo na rozstępy, wole właśnie wszelkiego rodzaju olejki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierotka widziałam go w Rossmannie - jest niedrogi. Oprócz tego jest jeszcze Bio oil- ale w tym przypadku cena znacznie wzrasta:) Ja do tej pory nie rozstawałam się z balsamem Eldena za 8zł z niemieckiego sklepu. Po ciąży pewnie do niego wrócę ale teraz chyba skuszę się właśnie na jakiś olejek który mocno nawilży skórę. Mimo, że nie przytyłam to skóra na piersiach i brzuchu zrobiła się strasznie sucha i napięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
To ja jakoś tak suchej skóry nie mam tzn jeszcze mnie nie swędzi, co się pewnie zmieni za jakiś czas. Dziewczyny a oglądacie "Z pamiętnika położnej" ? Super serial, ja uwielbiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martitka1234
Hej! U mnie już 11 tydzień:) Brzuszek wyskakuje powoli. Ja do kąpieli dodaję nieco oliwki, no i po kąpieli też oliwka. Mam balsam i coś specjalnego na rozstępy ale nic nie nawilża tak jak zwykła oliwka. Na początku miałam opory, bo taka tłusta ale efekt nawilżenia jest najdłuższy! Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Wpisz w wyszukiwarkę Z pamiętnika położnej i na stronie np. seriale online (bez przerwy) są odcinki, najwięcej takich zdatnych do oglądania :) Cały link mi nie chce wejść bo SPAM :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie smaruję regularnie. Czasem mi się zdarza maznąć brzuch balsamem do suchej skóry, ale to tak raz w tygodniu może mi się przypomina. A muszę koniecznie zadbać o skórę wokół pępka, bo to najbardziej newralgiczne miejsce na moim brzuchu, po każdej ciąży powiększają mi się tam rozstępy. Reszta brzucha gładka, tylko ten pępek jak po wybuchu bomby... Dziś pierwszy dzień chodzę w spodniach ciążowych, bo przestałam się mieścić w pozostałe ;). Fajnie Listopadowa, że piszesz o tym serialu, jak będę miała wieczorem czas, to podejrzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulchniatkowa
Z tym smarowaniem to poważna sprawa, szczególnie jak się jest takim suszkiem jak ja :P uzywam tak jak dziewczyny powyżej oliwki z Rossmana tej "fur Mama" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsiaPil
Czesc Dziewczyny! Jak Wasze nastroje? Ja dzisiaj jestem zdecydowanie na NIE, glowa od rana peka, przez to mnie mdli, nie mam sily nic robic a tyle jest do zrobienia, u mnie sniadanie swiateczne, a jak sobie pomysle, ze musze kaczke wyskubac i przygotowac to o matko :-P Wczoraj pozyczylam od kolezanki detektor tetna plodu i slyszalam!! Jaka frajda. Dzisiaj zaczelismy 14 tydzien:) Milego Dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika1331
Ostatnie dni to była tragedia... Mdli mnie cały czas i nie mogę przez to jeść schudlam 3 kg i na konsultacji z ginekologiem zostałam skierowana do internisty z powodu utraty wagi wyniki badań dziecka są ok jednak wszystko kosztem mojego zdrowia. Jednak mimo wszystko brzuszek się zaokraglil :) mam nadzieję ze wraz z końcem 1 trymestru wszystko ustąpi (jestem w 14 tygodniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1991
U mnie w dzień totalny brak apetytu i przez co mnie mdli a w nocy budzę się z głodu. Nie mogę ustać w sklepach w kolejkach z moimi uderzeniami gorąca ... do tego pocę się jak nigdy wcześniej .hormony szaleją ☺ kupiłam wczoraj olejek z rossmanna ten dla mam i faktycznie jest super,dobrze nawilża i ładnie pachnie ☺ no i bio oil jest teraz na promocji wiec kupiłam tez mała buteleczkę ale można go stosować od drugiego trymestru ciąży wiec przetestuję go dopiero za jakiś czas bo jak na razie leci 13 tydzień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastrój przedświąteczny taki sobie ze względu na pogodę ;/ deszcz, śnieg, grad, iście wiosenna - wielkanocna aura. Na szczęście święta mam zaplanowane wyjazdowo u kochanych mamusiek :) przynajmniej gotowanie odpada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsiaPil - ja takiego urządzenia w domu nie mam, ale na polepszenie nastroju włączam sobie film z badania prenatalnego :) jak popatrzę na moją fikającą koziołki Kruszynkę to od razu mam uśmiech na twarzy :D aż chce się żyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez chciałabym taki film z usg...niestety podczas moich badan prenatalnych nawet mój narzeczony nie mógł być obecny. Robiłam je prywatnie a na pytanie czy narzeczony może wejść lekarz odpowiedział ze nie bo to będzie dopochwowo ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Wy chodzicie ze swoimi facetami na usg?mój jeszcze ze mną nie był i uznałam ze b.prenatalne będą fajnym momentem ale niestety się nie udało ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulchniasek
Paula - mąż był ze mną na prenatalnym badaniu, bo bałam się iść sama... Wcześniej ze mną nie chodził. Moja pani gin nie miała nic przeciwko jego obecności, badanie zresztą miałam przez brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam takiego filmiku, lekarz ktory mnie badal mial "trudny" dzien, nawet nie chcial za bardzo rozmawiac. Moj maz tez jeszcze nie byl ze mna na wizycie, moze teraz w srode zapytam lekarza czy moze wejsc ze mna, bedzie mnie raczej juz przez brzuch tylko badal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Mój też jeszcze ze mną nie był, i szczerze, nie wiem czy dziwna jestem, ale jakoś tego nie pragnę :D Jak się uprze to go zabiorę, ale w sumie to nie wiem po co on mi tam, pokazuje zdjęcia, opowiadam,on się cieszy, i to wsio :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na pierwszym usg(dopochwowo) byłam z partnerem i nie było problemu by był przy badaniu natomiast przy bad prenetalnym również dopochwowe lekarz odmówił argumentując ze panowie różnie reagują i powiedział ze przy bad przez brzuch będzie mógł byc. Bardzo cenie sobie jego obecność przy badaniach bo jest to dla mnie wsparcie wszystkie badania oboje tak samo przeżywamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam juz 4 usg, w tym 3 dopochwowe i jedno przez brzuch - w kazdych uczestniczyl moj maz :) jakos nie przyszloby mi do glowy i jemu chyba tez, by mu tego odmowic ;) o o Co do kremow i oliwek, ja uzywam kremu Mustela podwojnie dzialajacy i bardzo sobie chwale. Szybko sie wchlania, ladnie pachnie, a skora po nim w dotyku jak u noworodka :) nic mnie nie swedzi ( przed stosowaniem mialam cholernie suche sutki, az sie z nich sypalo i malo co mi pomagalo )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnie usg "genetyczne" miałam już przez brzuch (równe 13 tygodni). Mój mąż mógłby chodzić na każde, ginekolog nie ma nic przeciwko partnerom obecnym przy podglądaniu dziecka. Tylko mojemu mężowi zwyczajnie się nie chce. Przy pierwszej ciąży był 2 albo 3 razy, przy drugiej chyba 1 raz, a teraz już mu zupełnie nie zależy. A właśnie, piszecie o słuchaniu serduszka, a ja nie pochwaliłam się, że też usłyszałam serduszko podczas ostatniego badania, lekarz na chwilę "włączył głos" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tydzien temu (13 tydzień) ginekolog również podjął próbę usłyszenia serduszka jednak nie było to możliwe wytłumaczył to słabym sprzętem i uspokoił ze tak się zdarza słyszałam jak maluszek się ruszał w wodach i to mnie uspokoiło. Na pierwszym usg sluchalam jego bicie serca nie ma nic piękniejszego dla mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja mam dzisiaj kiepski dzień :-( Ciągle myśle o tym moim podwyższonym NT i coraz bardziej sie boje. Szukam, czytam j grzebie. Znalalam jeszcze cos, co mnie bardzo zmartwilo. Otoz na poczatku ciazy robilam poziom HCG total ilosciowo. I wyniki mialam takie 24.01 = 180 26.01 = 556 28.01 = 1527 Powinna rosnac o 66% w ciagu dwoch dni, a mi wzrosla o 200%!!!!! I wyczytalam, ze zbyt szybki wzrost moze swiadczyc o zespole Downa!!! A teraz jeszcze to powiekszone NT i juz calkiem mnie to dobilo. Powoli trace nadzieje, ze dziecko bedzie zdrowe 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierotka z tego co wiem tu chodzi o ten wynik z bety co Robi się przy Pappa ...że nie może być on wysoki na tym etapie ciąży. Zobacz jakie normy są prawidłowe przy tych wynikach z początku ciąży i pewnie Twoje były wtedy ok ☺ nie czytaj juz bo zwariujesz. Ja 8 kwietnia odbieram wynik pappa.tez się boje ale musi być wszystko dobrze ☺w końcu jestem młoda i zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny... mam może trochę głupie pytanie ale to moja pierwsza ciąża i nie wiem jak to wygląda ☺ jeżeli kolejne usg będę miała już przez brzuch (a pewnie jak będzie bo ma być wtedy juz końcówka 14 tygodnia) to już nie będzie badania na samolocie?☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja miałam, mimo że USG już było przez brzuch, to sprawdzała jak tam sprawa wygląda, myślę że będzie robiła to za każdym razem, pewnie chodzi o sprawdzenie szyjki, czy nic się nie dzieje, i trwa to sekundy. Potem USg i ja nie wiem, ale mi zawsze od razu tętno serca puszczają, znalezienie trwa również kilka sekund dosłownie, i mierzą oczywiście czy jest prawidłowe Sierotka bedzię dobrze zobaczysz, nie stresuj się tak bo to nie pomaga a szkodzi, czekaj na wyniki badan, a szukanie takich informacji nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki ☺ na prenatalnych miałam zamiennie dopochwowo i przez brzuch ale w tym drugim przypadku strasznie bolało. Gin naciskał tak mocno ze aż mu powiedziałam ze nie zdawałam sobie sprawy ze w ciąży można tak mocno. ..czy to zawsze jak wygląda?domyślam się ze jak brzuch jest juz bardzo duży to pewnie nie ale chodzi mi o najbliższe wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×