Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość PanizFrancji
to prawda z tymi chlopakami, w moim otoczeniu urodzilo sie od zeszlego roku 9 chlopakow, moj dziesiaty w kolejce i tylko jedna dziewczynka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsiaPil
Moze i my sie niebawem dowiemy, ale u mnie w otoczeniu poki co same dziewuchy sie rodza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Gratuluje i dziewczynek i chłopców. Czy któraś z Was miała może w ciąży opryszczkę wargową? Jeśli tak to co stosowałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Ja stosowalam paste do zebow, masc cynkowa lub propolis masc 7%. Jutro mam wizyte. 19 tydz 5 dzien a ja nic nie wiem jaka plec. Przydusze lekarza jak bedzie trzeba zeby postaral sie podejrzec. Przeczucia mam ze dziewczynka...No zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas rozkłada się mniej więcej równomiernie, choć w mojej rodzinie chłopcy mają lekką przewagę (z mojego powodu :D, bo cała reszta rodziny ma parki). W przyszłym tygodniu lecę z brzuszkiem do Grecji :) zarezerwowaliśmy Last Minute na Kretę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 plus 3 zazdroszczę Ci takich wakacji :) ja nie planuję tegorocznych bo mój zaczyna nową pracę ale już się nie mogę doczekać przyszłych z dzidziusiem :) mieszkam niedaleko Łeby i w tym roku pewnie będę plażować pod parasolem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Hej bylam dzis na wizycie. Na ten moment wszystko prawidlowo ;-) Dzidzia miala pepowine miedzy nozkami i nie dalo rady podejrzec plci. Ale jest zdrowy to najwazniejsze :-) Polowkowe tez bedzie dopiero na nast wizycie tj 22/23 tydzien. Ale Pan dr sprawdzil nereczki obydwie sa i pracuja sobie, bo pecherz dziecka byl wypelniony. Dzidziuś jest wiekszy niz dzieci w jego wieku o tydzien wyprzedza. Wiek wg usg 18 tydz 5 dzien waga 300 gram. 4 tyg temu bylo 134 gramy. To nast wizyta 10.06. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Zapomnialam dodac. Łożysko mam umiejscowione z tyłu macicy i dzieki temu juz 3 tyg temu czulam ruchy dziecka. Nie mam doswiadczenia drogie mamy ..to dobrze ze jest z tylu np w kontekscie porodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zysiolinka
To czy jest na przedniej czy na tylnej ścianie nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivee85
Słyszałam, że umiejscowienie łożyska na tylnej ścianie jest dla niego bezpieczniejsze, bo chroni je przed odklejeniem np. w razie jakiegoś uderzenia. Nie wiem, ile w tym prawdy. Ja mam lożysko na przedniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dnie macicy to bedzie jak? Lekarz mowil, ze mam w najwyzej polozonym miejscu macicy lozysko i ze to bardzo dobrze. Mam dzisiaj depreche jakas, ciagle mi sie wydaje, ze lekarz malo mnie bada, za malo wiem czy jest wszystko ok albo czy serduszko nie bije za szybko, w granicach 150 na min. Oszalec idzie, nie wiem czy tylko ja tak fiksuje czy przy pierwszym wyczekanym, po przejsciach tak jest... Maz mnie nie rozumie i ciagle mi mowi, ze wymyslam, no moze i wymyslam ale to siedzi we mnie i nic na to nie poradze. Dziewczyny, kiedy najlepiej naszykowac wyprawke i zaopatrzyc sie w podstawowe rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
AsiaPil lepiej bym tego nie ujeła swojego stanu psychicznego..;-) Mam tak samo. Pierwsza ciaza ponad 9 lat po slubie wyczekana i po przejsciach ( jedno poronione w 10tym tyg.) Takze wymyslam non stop. Nie stresuj sie :-);-) bo poki na przod jest kompletnym bezsensem. Lekarz lajtowo podchodzi za kazdym razem jak przychodze ma taaaki spokoj tez za duzo nie mowi to ja o niektore rzeczy silowo wyciagam. ;-) czytanie internetu czasem pomaga ale czesciej...utrudnia. Moja siostra mnie uspokaja i mowi tak : Sister nie czytaj internetu ! Bo ja tez niestety czytalam nakrecalam sie i powinnam juz 20 razy nie zyc :-) Takze glowa do gory i wiooo koniku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, mojemu dzidziusiowi serduszko bije w granicach 150 na min, ostatnio bylo to 147, 155, 150 i to podobno norma, wiec nie powinnas sie stresowac :) Ja np mam zamiar zaczac komletowac wyprawke zaraz po polowkowych, czyli za tydzien o ile dowiem sie co mi w brzuszku siedzi :) chce sobie mniej wiecej rozplanowac wydatki, bym az tak tego nie odczula, tymbardziej, ze chce kupic wszystko sama ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i z drugiej strony, ja naleze do tych ktore wola wiedziec mniej, wiec w zasadzie o nic nie pytam - nie chce sie nie potrzebnie stresowac. Poki co wszystko jest ok wedlug lekarza, wiec tego sie trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Potwierdzam dziewiczy, mojemu malcowi również bilo serduszko w 19 tyg ok 150 na min. czyli wychodzi że to normalne, z resztą genetyk powiedziała, że bije prawidłowo. Ja w ogóle nie czytam internetu, bo prędzej mi stres zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zysiolinka to na której ścianie jest łożysko ma bardzo duże znaczenie jeżeli jest na przedniej ścianie amortyzuje ruchy i stają się słabo wyczuwalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Dziewczyny na slowa otuchy i zrozumienie, jednak ciezarowka ciezarowke zrozumie ;) Ja mam polowkowe w pierwszym tyg czerwca i tez mam zamiar zaczac po tym czasie juz kompletowac wszystko, a jeszcze czeka nas maly remont sypialni. Tez nie wiem co tam sie skrywa w moim brzuszku ale zaczynam czuc juz moje malenstwo. Bylam wczoraj u kolezanki, urodzila w 36 tygodniu, tak wiec jak widac nie warto czekac na ostatnia chwile, moja siostra mnie za to ciagle kryguje, ze po co i po co juz o tym mysle. Ide na spacer, chyba dobrze mi to dzisiaj zrobi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
U mnie teraz nawet nie wiem ile bylo tetna jakos umknelo a lekarz juz ktorys raz zapomina wydrukowac zdjecie z usg...//no nie wiem tez ile mierzyl crl. Znam tylko wage 300 gram i ze duzo jak na ten czas. Apropo wagi mojej to przytylam 3 kg od najnizszej jaka byla w ciazy. Brzuch juz jest... raczej wysoko usadowiony taki wypukly do przodu najwiekszy tam gdzie zoladek. Dziecko na ten moment czuje w czesci dolnej pod pepkiem czasem juz przy pepku. Ciezko mi juz wstac podniesc sie przewrocic na bok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj gosciu czytsj ze zrozumieniem, pytanie bylo czy umiejscowienie łożyska na tylnej lub przedniej scianie ma wplyw na porod. Dlatego moja odpowiedz byla ze nie ma znaczenia. Ja polowkowe mam 29 i juz sie nie moge doczekac i tez planuje zaczac po nim kompletowac rzeczy jak będzie dziewczynka bo jak chłopiec to wszystko mam po synku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) Serduszko dziecka musi bić tak szybko, chyba minimum jest 140 na tym etapie ciąży. Mojej malutkiej bije jeszcze szybciej, bo ponad 160. Łożysko mam w każdej ciąży w innym miejscu. Miałam już na przedniej ściance, potem na tylnej, a teraz w dnie. Jedynie nie miałam na bocznych ściankach ani (na szczęście) na ujściu, czyli przodującego. Przy porodzie było to bez znaczenia, za to przy łożysku na przedniej ściance bardzo późno poczułam ruchy dziecka (21 tydzień), a przy łożysku na tylnej bardzo wcześnie (w 16 tygodniu było już widać kopniaki i wypychanie dziecka na brzuchu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Zysiolinka ja mam genetyczne 28:) Miałam już próbę ale chciała poczekać jeszcze do tego 28 właśnie :) Ja mam łożysko na przedniej, czuje już bardzo mocne kopniaki, ale dosłownie tak od ok tygodnia, już mi brzuch podskakuje :) No i brzuch też już rośnie, ale jak nigdy ciesze się z tego :) Only a u ciebie ruchy się nieco wzmocniły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa, no w nocy czuje, nie powiem, ze nie - ale do kopniakow to jeszcze daleko ;) kilka razy poczulam pukanie, czuje jak sie dziecko przemieszcza - ostatnio puka mnie z prawej i nawet troche powyzej pepka. W ciagu dnia jakos nie odczuwam niczego, ale moze tez dlatego, ze sie poprostu za bardzo nie wsluchuje. Troche sie stresuje kolejnym usg, chcialabym juz to miec za soba.. o o U mnie brzuszek juz widoczny - jest calkiem spory :D http://zapodaj.net/a6806e9eb3269.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Only to mam nadzieje, że tak czy tak, już jesteś spokojniejsza :) Brzuszek superowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy komuś się udało dzień przed owulacja i jest dziewczynka. Bardzo ale o bardzo chce mieć dziewczynkę i nie dopuszczam do siebie myśli że może być chłopak... Wiem powinna prosić o to żeby było zdrowe... Ale bardzo pragnę dziewczynki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny usg polowkowe ma każda ciężarna nawet ta na NFZ? I jak wygląda to badanie, jak normalne usg czy się różni? Nie chodzę prywatnie, bo na NFZ mam dobrego lekarza, tylko się zastanawiam czy zleci mi to też.. ostatnio coś mówił że zrobimy następnym razem posiew. Idę teraz 20 maja w 17tc. W ogóle to chciałabym coś mieć już dla maluszka ale wiem że to za wczesnie na zakupy :D brzuch mam na razie nie duży powiększony od pępka w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Ja tu taka specjalistka moze nie jestem do konca...;-) ale mam napisane po pierwszym usg genetycznym ktore wyszlo prawidlowo ze zaleca sie nastepne badanie genetyczne ( szczegółowa analiza płodu ) miedzy 18-23 tyg. I ja sie domyslam ze to jest wlasnie to połowkowe. Lekarz mi teraz powiedzial ze to polowkowe zrobimy na nast wizycie jak juz dziecko bedzie mialo w pelni widoczne prawie wszystkie organy..mowie prawie bo pluca ksztaltuja sie do 7 mca. Polowkowe maja chyba wszystkie kobiety w ciazy. Myle sie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Ja swoje wyleczylam rok przed ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivee85
Ja starałam sie chodzić do dentysty regularnie, wiec powinno byc ok. Nie słyszałam, że nieleczone zęby zagrażają ciąży. Słyszałam, ze sama ciaza moze je oslabic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris, czujesz juz ruchy dziecka? Mamy podobny termin, a ja pare dni temu poczułam tylko delikatne pulsowanie i od tej pory cisza. Juz się nie mogę doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×