Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość AsiaPil
Witajcie Mamusie, Pulchna- na wszystko przyjdzie czas ;) u mnie wraz z poczatkiej 21 tygodnia Malenstwo zaczelo pukac do Mamci z lewej strony ( czyli od dwoch dni), ale tez nie sa to niewiadomo jakie kopniaki tylkk pukania od srodka, upodobalo tylko lewa strone ;) uczucie niesamowite!! Milego i slonecznego weekendu moje drogie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Pauliska co do małej ilości wód to nie mam pojęcia, chyba pozostaje ci słuchać lekarza i pij bardzo dużo wody:) Mi przybyło od początku ok 8 cm w tali, już oczywiście widać brzuch, taka kuleczka:), a w biodrach na szczęście te 3 cm i dalej nie idzie, te 3 cm to już na początku dostałam w gratisie, nie wiem czemu:) Dziś zaczęłam 22 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
A no przed ciążą nie byłam jakimś szczypiorkiem, miałam ok 74-75 w pasie, teraz 83-84, mam 170cm wzrostu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
No i teraz patrze to wychodzi jakieś 9-10 na plusie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Listopadowa - kurczę to musisz mieć rzeczywiście nie duży brzuszek, taki do ukrycia, bo i ja przed ciążą chuda nie byłam i właśnie w brzuchu miałam tak ok. 74, a teraz 20cm więcej... Troszkę mnie to przeraża, bo to dopiero 21 tydzień, a gdzie tam do 40 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed ciążą wprawdzie brzuszka nie mierzyłam, ale powiem szczerze, że już bardzo widać :) Pierwsza ciąża, a w brzuszku 96 przy wzroście 170. Ale na wadze niespecjalnie się pokazuje, na początku schudłam i dopiero do wagi sprzed ciąży wracam... Dodam, że wcale grubasem nie byłam - rozmiar XS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
no a ja w najszerszym miejscu mam 101 cm! brzuch mam osadzony nisko i bardzo do przodu, wiec talie tez jeszcze mam ale tak szczerze mowiac teraz to chyba czym wiekszy brzuch tym bardziej go wypinam taka jakos jestem dumna z tej ciazy jakbym co najmniej Nobla dostala ;) od przedwczoraj nareszcie wyraznie pukniecia syna, tym razem juz bez watpliwosci czy to jelita! hurraa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
Dzień dobry! Ja wróciłam z urlopu wczoraj wieczorem :). Byłam w Grecji na Krecie. Trafiła nam się super pogoda i bardzo fajny hotel. Dzieciaki zadowolone i wypoczęte. Ja też zadowolona, ale trochę mniej wypoczęta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmierzę się może później. Chociaż najchętniej wolałabym tego całkowicie uniknąć ;) brzuch mam już wielgachny, a gdzie tam koniec. Pulchna - gratuluję synusia :) Jest gdzieś nasza tabelka? Kto wygrywa: dziewczynki czy chłopcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Czesc Dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
..test..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie nawet nie mierze ;) bo padne, wystarczy, ze stanelam na wage, w ostatnich 2 tygodniach przybralam 4 kg, masakra :( nigdy tyle nie wazylam ;) a dopiero polowa za mna, ile ja bede wazyc na koncu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Dziewczyny, oswieccie mnie, bo jutro idę na badanie krwi z glukoza, kupiłam już ten proszek, tylko ze nie wiem w jakiej ilości trzeba ta glukoze rozmieszać? Szklanka wody wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Dziewczyny, oswieccie mnie, bo jutro idę na badanie krwi z glukoza, kupiłam już ten proszek, tylko ze nie wiem w jakiej ilości trzeba ta glukoze rozmieszać? Szklanka wody wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś pogoda dopisywala wiec wybrałam się do miasta ale jak wracałam moje buty okazały się za małe :) czy Wam też się coś takiego przytrafiło? Nie widać tego ale stopy juz puchną ...na wadze mam już plus 2kg od początku ciąży . Ogólnie szybko się męczę - no i robię przerwy jak wchodzę na drugie piętro . Moja kondycja jest fatalna :) w tym wieku to powinnam biegać w ciąży a tu takie coś ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Paula - więcej powolnych spacerkow i kondycję sobie wyrobisz :) ja codziennie z moim wilczurem robimy rundke po lesie tak spacerkiem ok.35-40 minut, i naprawdę dobrze to mi robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie pani w laboratorium sama rozrabia glukozę dolewa wodę i u mnie można wziąć pół cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Czesc Dziewczyny, ucielo mi posta //; ( Od poczatku.. mierzylam dzis brzuch i w najszerszym miejscu okolice tuz nad pepkiem mam ok 97 cm. Pisze około bo mierzylam taka sztywna budowlana miara. Brzuch mam raczej wysoko juz widoczny. Tydz ok. 21 wzrost 171 talia zawsze byla pomimo kilku vm tluszczyku na brzuchu i biodrach. Niom.A teraz widac juz ze jestem w ciazy. Pozycja chodu przechylona do tylu przypomina kaczke...i ide...bujajac sie na boki. Aaa cycki moje to rowniez zasluguja na szczegolna uwage.. z rozmiaru D awans na F ! Do tego nowy stanik wpija mi sie w brzuch pomimo dokupionej przedluzki..//Waga hmm jutro rano sie zwaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pulchna - przynosisz tylko proszek, resztę zrobią w laboratorium. Ale weź sobie też połówkę cytryny, jeśli pozwolą, to sobie wciśniesz. Mnie też to wkrótce czeka, muszę w tym tygodniu się wybrać na to badanie. Ja też mam w pasie już 97 cm... A na wagę też stanęłam i w tydzień na all inclusive 1,5 kg więcej ;) Z cyckami mnie nie dołujcie, bo u mnie... z małego B ciągle małe B ;). Nic nie "poszło", wszystko upakowane w miejsce talii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
2 plus 3 Kochana oddam Ci dwa rozmiary za darmo !!!;-):-) jeszcze dzis... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja też awanse mam w cyckach, już więcej nie chce! z B już D ciasne, wieczorem szczególnie się wylewają z tego D. Też do 10 czerwca muszę zrobić glukozę 75g, przyznam że chyba najbardziej obawiam się tego badania, cukrzyca ciążowa to ostatnie czego bym chciała. Zakupiłam sobie też już leginsy ciążowe w H&M i o niebo lepiej nic w brzuch nie ciśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Hm z tym badaniem cukru to mi dalyscie do myslenia..Ostatnie zwykle badanie glukozy bez obciazenia wykazalo 85.czyli ok. I pielegniarka juz po wizycie ze na nast wizyte mam zrobic tylko mocz i krew bez glukozy.. To nie wiem kazda to ma czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zysiolinka
Hej dziewczyny! U mnie brzuch jest ogromny duzo wiekszy niz w pierwszej ciąży. I odkrylam ze mimo ze maluch nie kopie jakos mocno to brzuch mi podskakuje :) mogę się w niego wpatrywac bez konca. Test obciazenia glukoza powinny robic wszystkie ciezarne tylko z tego co wiem są różne wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Mi na poprzedniej wizycie cukier wyszedł 77, wiec też ok, a te badania z obciążeniem i tak się robi, to będzie mój 24 tydz i już mówiła, że trzeba robić:), dala mi skierowanie na mocz, krew, toxo, i ta glukozę ble :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivee85
Hej dziewczyny dawno mnie tu nie było :) jestem w 19 tygodniu, a brzuch już mam tak duży, że nawet pod szerszą bluzką go widać :) ja też mogę ktorąś z Was odciążyć z biustu, bo mój tylko minimalnie ruszył, jak tak dalej będzie rósł, to mały będzie musiał od urodzenia być na butelce, bo nie będzie nawet co mu podać :) pozdrawiam mamuśki w ten pochmurny dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Hej mamy. 4 i pół kg wiecej od najnizszej wagi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Hej, ja już po tej glukozie. U mnie trzeba sobie rozmieszać samemu, ja to zrobiłam w ok.300ml wody, i panie pielęgniarki trochę krecily nosem, że za mało tej wody, ale ostatecznie odpuscily. Smak taki sobie, tylko dostałam potem zgagi :/ i trochę mi się odbijalo ale ogólnie bez tragedii. Niestety problemem są moje chudziutkie i mało krwiste żyły, najpierw nie mogły znaleźć żadnej odpowiedniej, potem z tej niby rokujacej żyły nie chciało nic lecieć... Porażka, przy trzecim pobraniu babeczkom opadły ręce :p ale dały radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey :) ja glukoze mam chyba na 1go, ale nie jestem pewna. Piersi ruszyly od samego poczatku w gore ;) nigdy nie byly male, a teraz to juz w ogole :D brzuszek widoczny i to bardzo :) juz nie mam jak sie ukryc ;) Dzidzia kopie, ze kopie ma nawet swoje godziny przebudzenia :) teraz np spi, ale za jakies 20 minut powinna sie obudzic :) i pozniej od 20 tak co 2 godziny mnie kopie Wozek juz kupilismy :) chicco trio love - bardzo fajnie sie prowadzi no i gondole ma obszerna, pocieszna i z dobrego materialu. Widac, ze wygodny - jestem zadowolona, tymbardziej, ze w ten dzien byla 20% znizka - w zasadzie tez, dlatego go juz zakupilismy :) Kupilam tez juz posciel do lozeczka z tymi ochraniaczami, zestaw do szpitala ( bardzo fajny - ma taka torebke na rzeczy dla mlodej i 2 zestawy ubranek ),2 spiochy :) i 2 opaski na glowke :D Ehh juz zaczynam z szalenstwem zakupowym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badanie obciążenia glukozą jest zazwyczaj po 20 tygodniu. Ja mam glukozę kupioną, muszę tylko się wybrać do laboratorium w tym tygodniu, żeby wynik na wizytę zanieść. Ivee - pocieszę cię, u mnie cycków prawie brak, a synów karmiłam jednego 16 miesięcy, drugiego 14 miesięcy :). A obok mnie na sali leżała dziewczyna z ogromniastymi piersiami, która już w szpitalu musiała zacząć dokarmiać butlą. Chyba ważniejszy od rozmiaru jest kształt brodawek. Ja mam mocno wykształcone, a wiem, że problemy z karmieniem mogą być przy płaskich lub wklęsłych brodawkach (przykład powyżej - dziewczyna z łóżka obok). Wtedy trzeba naprawdę dużo cierpliwości i samozaparcia, bo noworodek nie chce dobrze uchwycić, wrzeszczy, wygina się. Biedaczka naprawdę walczyła o ten pokarm, ale to dziecko nie chciało współpracować. Podziwiam mamy, którym się udało utrzymać karmienie mimo takich początkowych trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×