Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

hej dziewczyny, mam pytanie do mam przebywających już na L4. Jak to jest z wypłacaniem pieniędzy w czasie zwolnienia. Zaniosłam zwolnienie pracodawcy, ginekolog wyraźnie zaznaczył na nim kod B, czyli ciążę, a mimo to szefowa powiedziała, ze jak nie doniosę zaświadczenia, że jestem w ciąży, to będę miała wypłacane tylko 80%, zarówno przez nich, jak i przez ZUS. Dziwne to jakieś i zastanawiam się, czy oni przypadkiem nie myślą, jakby mi tu urwać część wynagrodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Ja wlasnie tez zapyt ginekologa jak wystawial L4 czy powinien wypidac tez zaswiadxzenie ze ciaza a on na to ze nie ze wystarcxy L4 bo tsm jest zaznaczone B ze ciaza. Takie przesylam do swojego pracodawcy. Ostatnio przeliczylam sobie srednia z ost 12 mcy w oparciu o wplywy na konto i wychodzi na to ze ZUS wyplaca 100 % wynagrodzenia ustednionego z ost. 12 mcy przed pojsciem na L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnlyDreams
ja jestem na L4, a takie zaswiadczenie o ciazy jest u mnie obowiazkowe od 13 tygodnia ciazy, bo inaczej szef moze spokojnie wypiac tylek i powiedziec, ze on o zadnej ciazy nie wiedzial. Wiec lepiej dla Ciebie jak takie zaswiadczenie lekarskie szefowi dasz - a raczej przeslesz poczta na list polecony. o o Bylam odebrac wyniki z morfologii, ogolnie wszystko jest ok.. ale chyba mam niedoczynnosc tarczycy :/ TSH wynioslo u mnie 4,35 troche powyzej normy ale i to drugie wolne cos wyszlo mi ponizej, wiec za tydzien bede miala robione dodatkowe badania na tarczyce i na cukrzyce. Moze w koncu sie dowiem, dlaczego tyje bez wiekszego powodu.. na wadze juz +10, a ograniczam sie do granic mozliwosci.. nie mam juz sily poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem od 10 tygodnia na l4 i ZUS wypłaca mi normalnie 100 % wynagrodzenia i nie dawałam zaświadczenia że jestem w ciąży teraz czekam cierpliwie na poród zostały mi dwa dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsiaPil
Witajcie Dziewczyny!!!! Bylam u lekarza! AFI mam 9 cm, wiec w normie, nie ma tragedii i w normie sie mieszcze, tak sie ciesze!!!!!!!! Potwierdzil Dziewczynke i kosc nosowa tez widoczna. Z racji nadprogramowego tluszczyku mam przyjsc za miesiac na ponowne badanie zeby wszytko jeszcze raz posprawdzac ale On nie widzi nic niepokojacego. Boze, kamien mi spadl z serca. Tak rozmownego i tlumaczacego lekarza nie spotkalam. A co do L4, to ja mam wyplacane 100%, srednia z 12 mcy i zmienny jest zasilek w zaleznosci od dni kalendarzowych. Nie potrzebne bylo w firmie zadne zaswiadczenie, wyczytalam, ze wystarczy poinformowac pracodawce, ze jest sie w ciazy, nawet ustnie. Moje swiadczenie wyplaca mi pracodawca bo u mnie jest powyzej 20 osob w firmie zatrudnionych. Milego Dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialo byc *niepotrzebne! Zeby nie bylo, ze znowu analfabetka jestem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Asia Pil bardzo sie ciesze ze dzidzius zdrowy no i gratuluje coreczki:-):-) Ja swoja wizyte msm za tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Paula gratuluje dziewczynki :) i super że wyniki wszystkie macie dobre, tak powinno być :) Asia teraz już nie stresuj się bo jak widzisz wszystko jest dobrze. Ogólnie mam wrażenie, że w Polsce mamy dość rygorystyczne podejście do badan, np cukier u nas 5 z kawałkiem to już górna granica normy, gdzie w innych krajach jest to 8 :/ Ale OnlyDreams nie chce cię martwic, bo nie ma czym, TSH masz za wysokie, w ciąży nie powinno przekraczać się TSH 2,5 a najlepiej utrzymać ok 1, twój poziom jest za wysoki jak na ciąże, prawdopodobnie dlatego tak ci te kg wskakują, jak najszybciej skonsultuj to z endokrynologiem. Ja nie mam nic dla małego, mam tylko kocyk i smoczek który dostałam w gratisie do poduszki, do spania dla ciężarnych. Natomiast mama, siostra już coś pokupowały, ale powiedziałam że nic nie chce póki coś pierwsza nie kupie, dlatego jeszcze nic nie dają mi. Mały kopie jak szalony szczególnie bardzo rano, tak ok 5-6 normalnie jak by tam biegał, i wieczorem jest też znacznie bardziej aktywny, w ciągu dnia takie normalne kopniaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś w ZUSie, żadne zaświadczenie nie jest potrzebne, bo wystarczy, że na L4 mam kod B, więc znowu księgowy z mojej pracy popisał się niewiedzą. Zapytałam, czy mogę sama przynosić kolejne zwolnienia do ZUSu, to nie ma problemu, pracodawca ma tylko wypełnić wniosek. Co do zakupów, to mnie dopadła już mania ubrankowa. Kupilam już nawet spodenki, ktore będą dobre dopiero na roczek :) ale byly takie ładne, że nie mogłam się powstrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
czy ktoras w was ma grupe krwi RH-?jesli tak to co zalecil wam lekarz? u mnie polowkowe w przyszly poniedzialek, lekarz kazal przyniesc klucz usb, bo mowi ze bedzie sporo zdjec i filmikow takze odliczam dni zeby zobaczyc synka:) poza rozkiem i poducha ciazowa no i papmersami zakupionymi przez meza:) to nie mam jeszcze nic, czesc sprzetu typu wanienka, przewijak itp pozyczy mi kolezanka, a ubranka te na pierwsze dni zycia zamierzam kupic koncem czerwca, mebelki upatrzone ale czekam z nimi do sierpnia a wozka narazie nie wybralismy ale tez mysle ze w sierpniu kupimy mi ostatnio wrocil apetyt o moja waga dzis pokazalo 5kg do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam B rH minus. 2 tygodnie temu miałam już podaną immunoglobulinę, bo mój mąż ma plusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Też mam grupę rh- a mąż +. Nigdy w ciąży nie miałam podawanej immunoglobuliny dopiero po porodzie mamy na to 72 godz. Po poronieniach też należy podać,ja dostałam.Pierwsze słyszę żeby w ciąży,może Ivee miałaś przeciwciała stwierdzone. Mi zaczynają doskwierać żylaki na nodze,rano ból nogi był okropny. Byłam w sklepie kupiłam koszulę nocną z możliwością karmienia i stanik,no i nie mogłam przejść obojętnie koło ciuszków. Kupiłam 2 body na długi rękaw tak zapinane jak chciałam. 15 czerwca mam połówkowe,więc myślę że od przyszłego miesiąca będę pomału kupować potrzebne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1991
Pauliska no właśnie przez to że imię Maja jest teraz na topie to trochę mnie zniechęca:) A teraz powiem Wam "lepsze jaja", otóż mój narzeczony ma niefortunnie na nazwisko "Kłak", więc jakie imię nie będzie to i tak będzie beka z nazwiska xD Ogólnie mnie to śmieszy:) No a drugie to na dzisiejszym usg okazało się, że mała ma odstające uszy - po tatusiu xD Mój się roześmiał i powiedział "oooooo jakie odstające uszy" hehe do tej pory buzia mi się uśmiecha jak sobie przypomnę:) Ivee co do l4 to zaświadczenie musi byc dostarczone jeżeli przyniesiesz zwolnienie od np. lekarza rodzinnego . Tylko z zaświadczeniem będziesz miała wtedy wypłacane 100%. Jeżeli jest od gina z kodem B to nic innego nie potrzeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
pytam odnosnie grupy krwi, bo wczoraj bylam odebrac wyniki z tokso w laboratorium i babka sie mnie spytala czy w zwiazku grupa krwi "-" mialam juz podany zastrzyk no i sie zdziwilam bo jak zapytalam ginekologa 2 miesiace temu to powiedzial ze w 8mym miesiacu go mi podadza... ale jak slysze ze niektore z was mialy go podany dopiero po porodzie to sobie mysle ze chyba nie ma jakis specjalnych terminow na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi ten zastrzyk dali po amniopunkcji, podobno zapobiegawczo. Jestem już w 20 tyg., a wciąż nie czuję ruchow. Lekarz mówil, że odczuwa się 18-20 tydzień, a u mnie nic. Na szczęście w piątek mam połówkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Onlydreams , nie martw się, ja miałam tsh 5,5, biorę hormony i jest w miarę ok. A ty miałaś dopiero teraz tsh badane , czy pierwszy wynik był dobry? Bo mi badali przy pierwszej wizycie, no i czytałam, że przez niedoczynność tarczycy można nawet poronić, także ja staram się tak nie przejmować tym szybkim przyrostem wagi, skupiam się na szczęściu jakie mnie spotkało, na tym że ciąża przebiega prawidłowo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama Basia - ja mialam wczesniej robione badania na tarczyce i nie przekraczaly 2,5 - nie pamietam dokladnie ile wynosily ale byly w normie. Dopiero teraz mi wyszlo, ze za wysokie.. Lekarz mowi, ze mam sie nie martwic, ze za tydzien powtorzymy badania i jak cos to bede brala jedynie tabletki do konca ciazy. Ale ja i tak sie martwie.. nigdy nic nie wiadomo. o o Jezeli chodzi o zakupy, to ja juz mam wozek kupiony, posciel do lozeczka, kilka spiochow, butelke, smoczek, 2 kaftaniki z dlugim rekawem, 2 opaski na glowe, buciki ktore kupilam jeszcze przed zajsciem w ciaze na szczescie i skarpetki, ktore mialy byc dla kolezanki ( kupilam dla dziewczynki i chlopczyka, bo nie wiedzialam co nosi - okazalo sie, ze chlopczyk, wiec ja zostalam z rozowymi :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tej krwi, ja mam 0rh- moj M ma 0rh+, co miesiac pobieraja mi krew by sprawdzic, czy produkuje przeciwciala, narazie wyniki negatywne, za 4 tygodnie bede miala ostatnie takie badanie i jezeli wyjdzie negatywna bede miala juz podana immunoglobuline

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, tak czytam Wasze wypowiedzi i nachodzi mnie mysl, ile to moze kobiete w ciazy spotkac i na jak wiele rzeczy trzeba zwracac uwage. Tym bardziej doceniam jakim cudem jest dzien narodzin naszych pociech i juz nie moge sie doczekac. Lezakuje wlasnie i moja Hania tak pieknie mnie kopie, moj maly cud... Ech Dziewczyny, jakas mala chwila slabosci mnie dopadla, jeszcze tyle przed nami nim przytulimy je do piersi a pozniej jeszcze wiecej i stresu i wzruszen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
To prawda Asia Pil....;-):-) Ale jak jestesmy tu wszystkie i wspolnie wymieniamy sie informacjami, wspieramy to jakos tak lepiej odliczac te pozostałe tygodnie ;-) Znalazlam sposob na budzenie dzidzi do ruchow.. chwytam brzuch dlonmi z dwoch stron i delikatnie ruszam w prawo i w lewo ...i dzidzius po chwili odpowie :-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paluszki, ja wole nie budzic, choc jak dlugo nie czulam ruchow robilam tak jak Ty :) Moja tak sie rozbrykala nad ranem(miedzy 3 a 4) - ze mi brzuch latal z prawej na lewa :D snilo mi sie nawet jak mnie kopie ale tak porzadnie.. wybudzilam sie i rzeczywiscie kopala, ze az huczalo :D Strasznie mocne kopniaki juz mi zasadzila po lewej ;) Wyobrazam sobie co bedzie pozniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
Ja na szybko - odebrałam wyniki z glukozy. Są... bardzo niskie. Trochę dziwne, bo w poprzednich ciążach miałam w górnej granicy i zagrożenie cukrzycą, a teraz wręcz poniżej normy. No ale przynajmniej problem cukrzycy mi odpadł :) Teraz na łapu-capu obiad robię i zaraz potem gnam do gina na wizytę (połówkowa dziś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbowałam waszego sposobu na pobudzenia dziecka do ruchów, ale u mnie nie podziałało ;/ dziś rano poczułam coś delikatnie,a nawet wydaje mi się, że jeden ruch już nawet widziałam, ale i tak wydaje mi się, że na 20 tydzień to za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivee jeszcze troszkę cierpliwości a poczujesz te mocniejsze ruchy :) moja dzidzia juz od 17 wariuje jak szalona , a mój narzeczony juz właśnie od 17 tygodnia jak przyłożył rękę to tez czuł. Nie ma reguły na to :) teraz rusza się co raz częściej i kopie co raz mocniej choć mój gin powiedział że jak pierwsza ciąża to w zasadzie dopiero po 20 tygodniu powinnam poczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja oszaleje chyba do konca ciazy, dzisiaj mnie cos pokluwa w pochwie i boli mnie kosc ogonowa, moze jakiejs infekcji sie nabawilam... Juz sie cieszylam teraz sobie wkrecam zeby mi sie przypadkiem szyjka nie skracala, ale podobno ona nie daje objawow. A wlasnie- czy u Was na wizytach kazdorazowo lekarz sprawdza stan pochwy i szyjki? Ja tylko raz, jakies 2 miesiace temu mialam badanie ginekologiczne i nawet nie wiem, teraz jak bylam na polowkowym u innego lekarza tez nie robil tego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Mi za każdym razem sprawdza długość szyjki i czy zamknięta (usg dopochwowe) Nie martw się, tak kłucie, jakieś ciągnięcia nie są powodem do niepokoju, tzn tak mówiła moja gin. tylko bóle jak na miesiączkę są niepokojące, ale sama miałam tak że kuło mnie w lewej pachwinie i to tak co chwile cały wieczór, wzięłam nospe, poszłam spać, przeszło i nie wróciło :) Wszystko jest OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po połówkowym. Wszystko jest w porządku. Maluszek ma wszystko prawidłowo i na swoim miejscu ;) waży 450 g. U mnie też dobrze (lekarz stwierdził, że te wyniki są jak najbardziej w porządku i mam się niczego złego w nich nie doszukiwać), tylko hemoglobinę mam trochę poniżej normy, więc muszę łykać żelazo. Szyjkę mam ponoć bardzo długą. U gina pokazało mi 2 kg mniej niż w domu, ale on już ma taką optymistyczną tą wagę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Asia Pil klucie w pochwie i kosc ogon to jak nic powiekszajaca sie macica ciagnie za wiezadla jajowodow. Promieniuje do pochwy i kosci ogonowrj. Bol podobny do tego jak niektore kobiety przechodza owulacje w tym ja.. ;-) I w ciazy tez to przechodzilam, jajnik tak mnie kul i promieniowal do dolu ze lekarz nie mogl brzucha nadusic. I to zupelnie niemalne bylo ot taka moja uroda jak to powiedzial lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
2plus3 a znasz juz plec moze ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×