Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość PulchnaZkomory
Witam Mamusie i Małe Brzuszki :) U nas 29 tydzień - w pasie 100cm i nadal rośnie... Na plusie jestem już 11kg, czuje te dodatkowe kilogramy :( szczególnie w upały, które sprawiają że dysze jak pies... Zrobiliśmy z mężem pierwszy poważny zakup, w salonie stoi wózek 3 w 1 Jedo Bartatina :) Mam nadzieję że Maluszek będzie chciał w ogóle w nim jeździć :p mój malutki bratanek 5mscy. stanowczo odmawia jazdy w swoim wózku, tyłek go parzy jak tylko go do niego poloza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
W kwestii odzieży nie kupiliśmy jeszcze nic, kolezanki i brat mają mi podrzucić ciuszki dla maluszka takie na początek po swoich dzieciach, więc najpierw chce obejrzeć to co ewentualnie dostane a potem zacznę dokupywac. Na wakacje się nie wybieramy, po pierwsze nie jesteśmy przy kasie (dopiero wprowadziliśmy się na swoje), a po drugie mam tak nisko osadzony brzuszek ze długie siedzenie w samochodzie jest bardzo nieprzyjemne :( a nad morze z Mazowsza ciut daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey a ja zaszalalam w ten weekend w sobote poszlismy na plaze, poplywalam, pojechalismy na zakupy - jej ile ja rzeczy kupillam znalazlam sklep z uzywanymi rzeczami i nie tylko- ale kurka wszystko jak nowe kupilam spiworek dla dziecka z disneya za 10, komplet 3czesciowy z disneya za 4 euro ( tyle, ze spodenki ma niebieskie i ogolnie to raczej dla chlopca, ale mi sie strasznie podobal, kilka par skarpetek, kilka spiochow, sweterki, sukieneczki, krem nowy z madela na moje brodawki za 7euro, te takie silikonowe ochraniacze na brodawki z etui i wkladkami z chicco tez nowe za 5 euro, 2 kocyki, takie mieciutkie buciki, kosz wiklinowy duzy na zabawki z takim misiakiem u gory, kupilam tez to do robienia odlewu z brzucha, szczotke z naturalnego wloscia i grzebyczek dla malej, poduche specjalna do spania w ciazy, walizke taka mniejsza do szpitala i pewnie jeszcze cos tyle, ze juz nie pamietam moze pozniej powklejam zdjecia Po zakupach pojechalismy do domu troche odpoczac i o 23 jechalismy na plazowa dyskoteke wrocilam do domu bylo cos po 5tej rano Dzisiaj z kolei bylam na usg po nieprzespanej nocy, bo zalalam ja lzami ( kot mi spierdylal ) Z jednej strony to nawet i lepiej, bo krowa ostatnio sikala mi gdzie popadnie, 2 duze walizki musialam wywalic - nie mialam pojecia, ze to tez mi oblala :/ teraz pewnie chodzi i poluje na kocury. Zobaczymy moze, sie pojawi Wracajac do USG - z mala wszystko ok, jest takich srednich rozmiarow - ma 1kg i 457gram - miesci sie na 50tym centylu strasznie mnie obkopala na tym badaniu, wyszlam i prawie co nie zwymiotowalam ( ten lekarz tez do delikatnych nie nalezal ) No i co najwazniejsze, tak jak myslalam - lozysko sie podnioslo! nastepnego usg juz nie bedzie, chyba, ze przed sama koncowka - ehh szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Hej dziewczyny. Ja na plusie mam już 16kg, więc jestem chyba niechlubną rekordzistką na naszym forum :-( Moja córeczka nastraszyła mnie w ten weekend, jakoś rzadziej i słabiej się ruszała, niby czułam że się rusza, ale było jakoś dziwnie... Na szczęście wczoraj wieczorem jak się rozszalała to aż nie dawała mi zasnąć :-) i dzisiaj już jest ok. Niby mam spore doświadczenie i wiem, że dziecko jak każdy człowiek ma czasem słabszy dzień, że może ułożyć się tak, że ruchy nie są odczuwalne jak zwykle, a mimo wszystko panikuję w takich sytuacjach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do liczenia ruchow, ja jeszcze nie licze. Pozatym jestem pewna, ze rusza sie wiecej niz 10 razy na dobe - mam w sobie malego wierc***etka ;) Przytylam juz sporo, dzis 30 tydzien i 0dni a na wadze chyba juz mam prawie 14 kg na plusie. Obwod brzucha - nie mam pojecia, mysle ze do 100tki juz dobilam, ale reki sobie uciac nie dam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) u mnie 27 tydzień i 7 kilo na plusie, w brzuszku 100 cm. Odpukać, oprócz tego, że muszę nosić już większe rozmiary ubrań, to moja ciąża nie sprawia mi żadnych problemów. Nie przeszkadza mi ani w spaniu, ani w chodzeniu i mam nadzieję, że ten stan się nie zmieni. Ubranek mam już dużo, wózek oddaje nam koleżanka po synku, łóżeczko już wybrane, trzeba tylko zamówić. Słyszałam, że teraz powinnam zacząć zaopatrywać się w pampersy, żeby później odciążyć sobie trochę wydatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Hej :-) Dzis dorwalam miare i zmierzylam obwod brzucha. A wiec mam 108 cm. Waga na plus ok 8 kg na mojej wadze.. u lekarza jest na plus ok 6 kg..Only dreams tak sobie porownuje wage twojej malej w 30 tyg 1457 gr..do mojej malej chcac oszacowac ile bedzie wazyla w tyg tym co teraz ma twoje malenstwo.. 2 tyg temu jak bylam na usg wazyla 1180 w 26 tyg 5 dniu.. na nast wizycie bede w 30 tyg 5 dniu to mysle ze moja mala przekroczy 2 kg...W tych upalach siedziala nisko na jelitach i pecherzu i slabo sie ruszala duzo spala. Dopiero dzis od samego rana przez caly dzien do tej chwili wiercila sie intensywnie i boksowala. To dobrze bo tez juz sie martwilam. Ale jak tak czytam rozne wypowiedzi na temat ruchow to stwierdzam ze kazde dziecko jest poprostu inne i ma inny temperament i upodobania do czestosci, sily, roznorodnosci wykonywanych ruchow. Trzeba byc dobrej mysli. U mnie w Poznaniu upolowalam dzis w jednym z ostatnio otwartych smykow - najwiekszym sukienke ktora na internecie jest o 20 zl drozsza a ja kupilam ja za 35 zl. Wkleje zdjecie za chwilke bo boje sie ze mi posta wywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 29 tc i już 8 kg na plusie ; ( w pierwszej ciąży była to moja waga końcowa. Jak dlugo jeszcze się przybiera na wadze? Synek w brzuchu szaleje, rusza się niesamowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
hej dziewczyny troche mnie tu nie bylo, ale stres, wyjazdy i upaly zrobily swoje i skonczylam na zwolnieniu:( teraz juz wrocilam do zycia chociaz zobaczymy jak dlugo jeszcze popracuje tym bardziej ze za 2 tyg czeka nas przeprowadzka! co do mojej cukrzycy to dostalam pistolet i badam sie 4 razy dziennie ale wydaje mi sie ze wyniki nie sa tragiczne, wiec sie uspokoilam! co do zakupow to my juz mamy komplet ubran na pierwsze 6 miesiecy maluszka, zamowione meble do jego pokoju, posciel, przybory, a za miesiac planujemy zakup wozka u mnie 27 tydz i 8,5 kg do przodu, obwodu nie mierzylam ale na pewno grubo ponad 100 bo jestem wysadzona na maxa do przodu no i dosyc nisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Hej Dziewczyny :-) Mam pytanie...;-) Jakis czas temu rozmawialysmy o wózkach.. I nie jestem pewna ktora z Was byla na 100 % zdecydowana na konkretna marke ...i wtedy go oblukalam i stwierdzilam ze jest o niebo lepszy od upatrzonego przeze mnie... ale mi to ucieklo i nazwa i ktora to napisala...;-) Nie jestem pewna czy to nie byłas Ty Listopadowa...:-);-) kojarze ze ten wozek byl w kolorze capuchino chyba dla chlopca...? Ksztaltem byl zblizony do mojego carmelo ale mial lepiej dostepny kosz pod wozkiem ze bez problemu mozna bylo zakupy wlozyc ..tak jakos pamietam. Z gory wielkie dzieki za pomoc ;-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
https://www.google.pl/search?q=camarelo+carmela&rlz=1Y3GQQX_plPL600PL602&oq=caramelo&aqs=chrome.3.69i57j0l3.19132j0j4&sourceid=chrome-mobile&espv=1&ie=UTF-8#imgrc=f8i_Js9PZOZqRM%3A Byl podobny do tego na zdjeciu..jak dla mnie przynajmniej ale lepiej dostepny kosz pod spodem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
RIKO BRANO ECCO kolor cafe late :) Ja właściwie już jestem na niego zdecydowana, z zakupem jeszcze poczekam, myślę kupić pod koniec sierpnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Wróciłam wczoraj ze szpitala,przez dwa dni miałam twardnienie macicy i doszły bóle pleców. Przeleżałam 4 dni teraz biorę leki w domu i mam dużo odpoczywać. Obym szybko wróciła do formy. Pozdrawiam wszystkie brzuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Doris dobrze, że już wszystko dobrze. Ja jak mi wcześniej macica się stawiała to wcale sobie nie zdawałam sprawy, że to może być jakieś niebezpieczne. U mnie mimo, że przed braniem magnezu dość często robił się twardy brzuch, szyjka cały czas taka sama była, teraz z magnezem to dosłownie z raz na kilka dni mi się zdarzy i to wiem, że znak na odpoczynek :) Oby i u ciebie już więcej takich przygód nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris odpoczywaj :) musisz się oszczędzać.Trzeba przede wszystkim dużo leżeć a będzie dobrze :) Odnośnie wózka to ja jestem zdecydowana na bebetto Holland ale na razie jeszcze nie zamówiłam. Nie liczę ruchów bo mała przez całe dnie daje o sobie znać. Mój gin mówił że musi być co najmniej 10 serii(zespołów) ruchów na 12godzin.tylko nie wiem wiem jak wyodrębnić te serie skoro ona jest przez cały czas aktywna. Mam wrażenie że czuję ją z każdej strony brzucha. Najbardziej śmieszy mnie jak położę się na boku a jeśli jej jest niewygodnie to tak długo kopie aż zmienię pozycję na wznak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
to twardnienie brzucha to chyba w Polsce jest tak na powaznie brane bo tu kazdy lekarz mowi ze to normalne, tak samo jeslo chodzi o bole plecow, skurcze itp magnes biore bo inaczej nie przespalabym zadnej nocy przez lydki ale ogolnie tu zadnej ciezarnej sie go nie przepisuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Zapewne masz rację,może trochę spanikowałam,ale to jest moja szósta ciąża w tym dwa poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
A ja dziś byłam na tej ocenie płodu które robi się w 30 tyg. wszystko jest OK. Mały buzi nie chciał pokazać zasłonił się obiema rączkami i stwierdził ze koniec z tym podglądaniem. Z OM mam 29 tydz i 5 dzień z USG 30 tydz i 4 dzień czyli praktycznie tydzień wyprzedza, waży ok 1600gr :) Wody płodowe super, wszelkie przepływy, parametry też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi dzis zadzwonili ze szpitala. Mam sie zglosic jutro o 9 rano w szpitalu, bo wyszly mi zle wyniki moczu.. nie wiem o co dokladnie chodzi, ale sie denerwuje... Strasznie mnie zaskoczyli tym telefonem, tymbardziej, ze nic mnie nie swedzi, nie boli.. bezsensu. Pytali mnie czy mam uczulenie na jakies tam antybiotyki i lekarstwa.. co oznacza, ze znowu bede musiala sie faszerowac jakims gownem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Only może chcą Ci zrobić posiew moczu. Jak leżałam w szpitalu to właśnie dwie dziewczyny leżały bo miały bakterie w moczu i musiały mieć zrobiony posiew i płukanie pochwy :) po jednej dobie wypuścili je i miały przyjść za kilka dni odebrać wyniki. Listopadowa to bardzo fajnie że wszystko ok. Duży jest Twój synek. Moja mała to zawsze buzkę chętnie pokazuje i robi minki:) gin się śmiał że lubi pozować do zdjęć he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Listopadowa super ze z Twoim synkiem wszystko w jak najlepszym porzadku ;-) Rosnie rosnie.. ;-) i dzieki z tym wozkiem faktycznie to byl ten tylko przemianowalam omylkowo kolor caffe latte na capuchino...;-) Zreszta to kawa i to kawa..hihii ;-):-)Only dreams nie ma sensu martwic sie na zapas. Najwazniejsze zeby dzidzia byla zdrowa a bakterie w moczu jak sa to pewnie taki jest standard ze reaguja. Dwa dni temu bylam na pierwszych zajeciach w szkole rodzenia. Fajna położna sie trafila taka opanowana ale i szczera. Bardzo fajnie doradza i opowiada jak to jest w tych szpitalach dajac praktyczne rady bez owijania w bawelne.Przy tym jest dosc dosadna ..;-):-)Moja Liwia ( takie imie juz otrzymala ;-))Troche wiecej sie kreci ostatnio i daje czasem takie mocniejsze szturchance. Jak na boku leze to kopie zebym sie przewrocila albo zmienila pozycje ;')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Ucielo mi posta;-( to nic dopisze cosik wiecej ;-)Nie moge juz sie doczekac kiedy wezme na rece ta moja małą. Ciekawi mnie ile juz wazy. Chodze z takim brxuchem...;-)Dzis mija wlasnie 29 tydz. Zacznie sie 30ty.. kolejna wizyte mam 5 sierpnia tj sroda za poltora tygodnia.. szacuje ze cos pod 2 kg moze osiagnac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Paluszki aż tyle to chyba ważyć nie będzie, mój widzisz w 30 tyg miał 1600 a był jak na 31 tydz, choć mój mały wyprzedzał o te kilka dni już od pierwszego USG, to wynik tego, że będąc w 10 dniu u ginekologa w tym cyklu starań już widziała owulacje i kazała działać. U mnie w pasie nie wiele się zmieniło brzuch jakoś w ostatnim czasie mi nie rośnie, nadal równo 90cm waga też jakby stanęła, chyba to prawda ze ten drugi trymestr to taki najbardziej intensywny jeśli chodzi i wzrost wagi a w trzecim już idzie wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Hej ;-) hm..faktycznie roznie to bywa i z tymi tygodniami ciazy i tym om i usg. Jak lekarza zapytalam to ile ona ma tygodni to podal ta date usg..a wczesniej operowal terminem tym dluzszym z om...wiec ja tez juz teraz podaje ten termin z usg. Bo z om to miala tydzien wiecej. Ostatnio z usg byl 26 tydz i 6 dzien i wazyla 1180 gr. Czuje po macicy ze juz teraz ma z 1.5 kg. Moja waga wlasnie teraz zaczela rosnac w zawrotnym tempie.. przez 2 tyg 3 dni przybralam 3.5 kg...łacznie juz 10 kg.:-//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarka
witam;) i ja mam termin na pazdziernik a konkretnie na 3 ;) szukalam jakiegos forum i trafilam tutaj... dzisiaj bylam na badaniach i u mojej gin 29tydz 3dni a wedlug prenatalnego 30tydz i moj maly to gigant bo juz 1800 wazy :D a ja jestem drobna i mala nie wiem jak takiego giganta urodze hehe ;) czytam ze wszystkie juz kupuja wyprawki itp. a ja jak narazie mam tylko ubranka co podostawalam od rodziny i plyny kremy oliwki i jedna butelke ;p nie wiem czemu ale boje sie kupowac cokolwiek wczesniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
Halo! Ostatnio rzadko piszę, ale... pokój, w którym mam komputer jest najcieplejszy z możliwych, więc w miarę możliwości go unikam. Teraz też sobie na chwilę siadłam i już jestem mokra jak szczur. Nie znoszę upałów.... Wolę takie temperatury max 25 st., a najlepiej wczesna wiosna - gdzieś ok. 10 st. i brak robactwa ;) Ja mam mam dane sprzed ponad tygodnia, wtedy miałam 9 kg na plusie (29 tydzień) i lekarz stwierdził, że za dużo przybieram :/ Co do obwodu, to dawno nie mierzyłam, ale jakieś 3 tygodnie temu miałam 97 cm, więc pewnie stówkę przekroczyłam ;). Ogólnie czuję się dobrze, oczywiście w ten upał jestem słaba, zmęczona i puchną mi dłonie i stopy... ale to chyba każdy źle znosi takie temperatury, nie tylko ja. Za to coraz więcej mam obaw, jak sobie poradzę za te 2 miesiące z całą trójką. Moje chłopaki dają popalić, nie mam chwili odpoczynku, obaj niestety są wulkanami energii (a każdy mnie pocieszał, że jak jeden energiczny, to drugi będzie spokojny :P ). Po porodzie chyba siądę w kącie i będę ryczeć, bo nie będę w stanie tego huraganu w domu opanować... Ubranek mam mnóstwo. Ostatnio pozbyłam się połowy ciuszków po chłopakach, a w zamian dostałam tonę RÓŻUUUUUU ;) Jestem ciekawa jak to będzie z dziewczynką, na pewno pod wieloma względami będzie inaczej niż przy chłopcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężarka - witaj, faktycznie twój malutki jest całkiem spory :) Moja córeczka na początku 29 tygodnia dopiero ledwo kilogram przekroczyła, ale ona z kolei jest z tych drobniutkich dzieciaczków wg usg. Swoją drogą trochę dziwne, bo przez całą ciążę moje dzieci należą do tych drobniutkich, a potem rodzę takie całkiem przeciętne - obaj moi chłopcy mieli ponad 3,5 kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 plus 3 mi teraz urodziła się dziewczynka a w domu mam dwóch chłopców i powiem Ci że na początku jest dziwnie przyzwyczajona do chłopców ściągasz pieluche a tam cipka i nie wiesz jak masz umyć u chłopaków podniesiesz jaderka i myjesz a u dziewczynki to się zastanawiasz czy wagi rozchylic i umyć czy nie. Moja ccórcia ma już 7 tygodni a mi dalej zdazy się powiedzieć synku albo chłopie. Powodzenia i lekkiego porodu życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarka
a chcialam was jeszcze zapytac o picie kawy, ja zawsze wypijalam ok trzech takich mocnych dziennie ale na poczatku ciazy przestalam calkowicie pozniej jak ktos w domu sobie zrobil to podpijalam po pare lykow a teraz gdzies od miesiaca zaczelam sobie robic rozpuszczalna ale taka slaba z jednej lyzeczki i 3/4 mleka... na jednych forach czytalam zeby absolutnie kawy nie pic a na innych ze jak z cisnieniem jest ok i ciaza ok to ze mozna sobie dziennie taka jedna slabiutka wypic ... a teraz jak ide do kogos i prosze o kawe to patrza na mnie jak na szurnieta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×